Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO, IR, alacsony progeszteron szint és ami mögötte van fórum

PCO, IR, alacsony progeszteron szint és ami mögötte van (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
67. szilvi é.g. (válaszként erre: 63. - 991217)
2016. okt. 5. 15:20

Szia! Látom kaptál választ,de azért hátha segit. Az ovuteszt kapcsán javasolnék egy oldalt. Én is most találtam rá,amikor termékenység elősegitő sikositot kerestem. Fastest.hu. tesztcsomagban One Step 15 db1600 ft. Megéri.

A hőgörbét érdemes ciklus elején elkezdeni. Én is most kezdtem nyelv alatt reggel. Lerázva ágy mellett van a hőmérő. A hüvelyi lehet pontosabb,de menszesz alatt...én nem akartam.

Magadhoz kell a hőt viszonyitani. Ovu elött elvileg leesik,majd emelkedik. Valakinél menszesz elötti napon esik le,valakinek aznap...változo.

ovulácio környékén a hüvelyi váladék is más. Nyálkás,nyúlós,átlátszó lesz. Az elején épp h a papiron fényluk. Akkor érdemes elkezdeni az együttléteket. Hogy ki milyen időközönként az passz. Egyik doki azt mondta 2 naponta,másik azt higy akár reggel-este. Mi igy is ugy is probáltuk. A férfitől is függ. Férjem spermavizsgálata átlagon felül volt igy mi a megwlőző napokban minden estét kipróbáljuk. Remélem kaptál értékelhető infot :/

2016. okt. 5. 15:06

Sziasztok! Szeretnék csatlakozni ha nem gond. Én is gyüjthetek tapasztalatot és hátha másnak is tudok segiteni. Mi május ota próbálkozunk a férjemmel. Nyugodtak és türelmesek voltunk szeptemberig. Aután 10 nap késés,munkába jövet kocsiba hányás után bevéreztem. Itt mondtam "megálljt". Gondoltam,h vmi nincs rendben mert csak az egyik peetevezetékemben érzem mindig a peteérést,tüszőrepedést. Menszesz első 2-3 napjában csak barnás pecsételés (de a fent leírt eset előtti hónapban 1! hét). Szedtem májustól femibion 800,barátcserje,E vitamin. 5 kgt hiztam (ezt amugy elő is irták,mert 163cm/48kg voltam - hozzáteszem a testzsír % normális volt,könnyű a csontom). Ezért váltottam trimeszter 1re. 2. hónapja szedem, és nem volt barna vérzés. Most a 8. napon is pozitiv volt az ovuteszt (és mintha a jobb oldali lett volna), de a hőm még változatlan. Remélem lesz mégegy.

De a lényeg,h elkezdtük kivizsgáltatni magunkat. Pajzsmirigy alulműködésem van. Holnap megyünk a nőgyógyászhoz és védőnőhöz. Valoszinű hormont kapok és kiderül a peteérés is.

Valakinek pajzsmiriggyel kapcsolatban van tapasztalata? Olvastam 991217 hozzászólásában is,h másnál is előfordul.

65. dólamar (válaszként erre: 63. - 991217)
2016. okt. 5. 14:33

Igen én is most dm-ben vettem.

A lényeg , hogy min. 5 óra alvás meg legyen, kinyitod a szemed és egyből dugod a lázmérőt popsiba vagy hüvelybe vagy szajba nyelv alá.

Nincs olyan , hogy jó hő. Mindenkinek más. Ciklus elején is ovunál is és ovu után is.

64. dólamar (válaszként erre: 62. - 991217)
2016. okt. 5. 14:30

Szerintem simán , de neki elég lenne a napi 1.

A ciszta ha kidurran nagyon fog fájni, felszívódni ekkora nem igen szokott. A pm alulműködés gyógyszerrel tök jól kezelhető. Úgyhogy mond meg neki fel a fejjel!

Ha laparral neg is műtik és szedi is a gyógyszert karira már a pozi teszt a kezébe lehet.

63. 991217 (válaszként erre: 61. - Dólamar)
2016. okt. 5. 14:29
Lh teszt drogèriàban is kapható? Hômèrôzèsnèl mi az a jô hôfok? Hogy hànykor mèrem az szàmît? Bocs. a hülye kèrdèsekèrt, de ebben mèg nem vagyok otthon...
62. 991217
2016. okt. 5. 14:24
Egyèbkènt katasztrofàlis h lassan màr a pco is nèpbetegsèg. A 30 alatti nôket is elër sokminden. A màsik baràtnôm tegnap tudta meg h pajzsmirigy alulmûkôdèse van, illetve a bal petefèszkèben van egy 5 cm-es ciszta. A doki nyugtatta h hàtha felszîvôdik...az eltàvolîtàssal meddig vàrnak. Inofolic neki is jô lehet? Szegèny tanàcstalan...
61. dólamar (válaszként erre: 60. - 991217)
2016. okt. 5. 14:23
Sajnálom.Az a baj aki tudatosan tervez, nem tud nem rágörcsölni. Ovu meghatározásra jók az lh tesztek és a hőmérőzés.
60. 991217 (válaszként erre: 58. - Dólamar)
2016. okt. 5. 14:20
Sajna màr piros a pecsèt, valszeg estig erôsödik..:( ha nem pontos a mensi, akkor h szâmolod ki mikor van ovu? Egy baràtnôm azt mindta 12-18. nap között minden màsnap "èrdemes" együtt lenni, de èn próbàlok nem ràgörcsölni ès nem csak ezzel foglalkozni, csak most màr csak a ciklis 31. napja volt, remènykedtem...:(
59. 991217 (válaszként erre: 58. - Dólamar)
2016. okt. 5. 09:47
Köszi!!! :):):)
58. dólamar (válaszként erre: 57. - 991217)
2016. okt. 5. 09:39
Drukkolok , hogy ne is jöjjön meg!!!
57. 991217 (válaszként erre: 56. - 991217)
2016. okt. 5. 07:09
A smile visszajàra sikerült, nagyon szeretnèk babót! Mèg nem jött meg mindig, de kis barnàzàs csak papíron van...a remèny hal meg utoljàra...
56. 991217 (válaszként erre: 55. - Dólamar)
2016. okt. 4. 15:44
Köszönöm! Szùrogat a hasam, uh lehet hogy meg fog jönni :) a citológiàm P2-es lett, ezügyben megkönnyebbültem.
55. dólamar (válaszként erre: 54. - 991217)
2016. okt. 4. 14:07

a coraxot nem ismerem az x-epil nekem se és a kolleganőmek sem mutatta ki a 6 hetes terhességet.

De a hoxán meg sokan dicsérik, barátnőmnek is egyből pozitív lett

54. 991217 (válaszként erre: 51. - Dólamar)
2016. okt. 4. 14:01
Nem tudtam napkôzben felnèzni, x-epilt meg corax-ot vettem :( nem tudom vàrjak e pàr napot mèg, vagy holnap reggel megcsinâljam vmelyiket?!
2016. okt. 4. 10:43
Barátnőmnek a meforáltól is volt hasmenése. Az xr-nek jobbak a statisztikái ilyen téren.
52. dólamar (válaszként erre: 48. - Nikoletta.28)
2016. okt. 4. 10:39

Ha túl sok szénhidrátot viszel be akkor igen okoz hasmenést , mert a felesleget úgy hajtja ki.

Én mióta update-s kajákat eszek azóta nem volt hasmenés. Ezt ne úgy képzeld el , hogy vissza tud tartani 😂😂😋 szó szerint mintha pisilnél.

Ciklusom hát az nem igazán van ,szabályos meg pláne. Most is clostit szedek így 35-40napra megszokott jönni.

Amikor a kisfiamnak zöld utat adtunk 2013-ban megjött márciusban aztán aug-ban csak gyógyszerrel aztán closti próba oké vokt pé, na akkor emeltünk rajta szept-ben megjött okt. végén pozi teszt. Az ino-t most iszom kb az 5.dobozzal így is megjön időnként. Tavaly például 2havonta , végülis az is egy rendszer😄😄😄

Nyugi lesz babád Neked is, nekünk sajna jobban kell küzdeni érte , de lesz!

51. dólamar (válaszként erre: 47. - 991217)
2016. okt. 4. 10:28
Dm-ben a predictor early.
50. 5236d12e25 (válaszként erre: 48. - Nikoletta.28)
2016. okt. 4. 08:39
igen én átváltottam helyette meforálra
49. 5236d12e25 (válaszként erre: 46. - Dólamar)
2016. okt. 4. 08:37

37+4 "jó időre született sorvadt kora baba" 1 éves koráig jártunk vissza a fejlődésneurológiára.

2240 g és 46 cm született, nem tudta tartani a hőt, hipoglikémiás volt, és oxigén támogatásra volt szüksége átszállítás után.

Megtudtam volna szülni mert pikk pakk tágultam, ő már elindult kifelé, csak a nyakán volt a köldök zsínór ami állandóan vissza rántotta én rosszul lettem neki meg elkezdett leesni a szívhangja.

48. Nikoletta.28 (válaszként erre: 41. - Dólamar)
2016. okt. 4. 07:57

De ajánlotta és szedem is az inofolicot már egy hónapja mert már is ajánlotta elötte.A merckforminnel kapcsolatban mondta a doki hogy várható lesz hasmenés.Ez igaz?nehezen tudok elszabadulmni a munkahelyemen de majd megoldom.

Neked mennyi idő volt míg beállt a ciklusod és volt peteérérsed?Nekem egyáltalán nics :(

Jó olvasni hogy vannak sikerek neked is 2 gyermek..

47. 991217
2016. okt. 4. 07:02
29. ciklus nap menstruàció nincs, tegnap szurkàlt a hasam, feszül a cicim, a ma reggeli Gabriel teszt negatív (màsodik reggeli vizelet,èjjel sajna voltam kint..) lehet mèg esèly szerintetek? Melyik teszt az ami a leghamarabb kimutatja az esetleges babót? Egyik szemem sír, a màsik remènykedik...
46. dólamar (válaszként erre: 39. - 5236d12e25)
2016. okt. 4. 07:01
Végül hanyadik héten született meg a lányod?
45. 991217 (válaszként erre: 39. - 5236d12e25)
2016. okt. 4. 05:26
Le a kalappal a kitartàsod elôtt. Gratulàlok a gyermekhez! :)
44. 991217 (válaszként erre: 40. - Nikoletta.28)
2016. okt. 4. 05:25
Èn is xr-t szedtem, az a legjobb. Inofolicot èn is javaslom!!!
43. 5236d12e25 (válaszként erre: 42. - Dólamar)
2016. okt. 3. 18:47

Ó hát ez csak tömören volt a dolog, a szülésem indítással majd sürgősségi császárral fejeződött be, míg én Mohácson addig a kislányom Pécsen volt, születése után 5 percet láttam. Sok vért vesztettem, este szültem másnap délután mertek csak lábra állítani a vérnyomás miatt, ez miatt biztos vagyok benne hogy hegesedtem és van össze növésem is. Kislányom meg 1 hetesen került haza. Aztán gyermekágy után brútál begyulladt mindenem, és azóta is folyamatosan.

Aztán felrakattam a hormon spirált, 9 hónapig volt fent, ebből 7 hónapot zsinórba végig véreztem, minden hónapban gyulladás.. Szeretnénk majd kistesót, de úgy majd 5 év múlva, egyenlőre sok volt mind fizikálisan mind szellemileg ez az egész.

42. dólamar (válaszként erre: 39. - 5236d12e25)
2016. okt. 3. 17:17

Gratulálok a picikédhez, jól megszenvedtél Te is érte.

Nekem is 11 éves koromba jött meg először aztán volt, hogy 1évben 2x volt meg, de volt olyan is , hogy másfél hónapig folyamatosan. Ott már kicsit kikészültem , mert súlyos vérszegénységem lett.

41. dólamar (válaszként erre: 40. - Nikoletta.28)
2016. okt. 3. 17:14

Szia Nikolett.28!

Az inofolicot nem javasolata a dokid? Az xr a legjobb a met-ek között.

Én erős IR és erős PCOS vagyok. 2 fiam van. Szeretnénk 3.babát is eddig Ő készülődik a legtovább, szept-ben volt 1 éve.

2016. okt. 3. 16:58

Sziasztok új vagyok ebben a témában,ma voltam endokrinológusnál és a terheléses vérvételem alapján IR-es vagyok,enyhe PCO és alacsony a progreszteron szintem.1,5 éve szeretnénk gyermeket de nem akar jönni.Elkezdtem diétázni figyelek a Ch mennyiségre és sportolni,futni kezdtem,még el szeretnék menni zumbázni is.Tudnátok nekem tanácsokat adni,kinek hogy alakul,van-e akinek sikerült teherbe esnie,valamint mi a tapasztalat a mercformin xr-el kapcsolatban?Ezt irta fel az orvosom.

Köszönöm a segítséget előre is.

2016. okt. 3. 13:17

Na szóval ideértem ma leírni az én történetem.

11 éves koromig teljesen átlagos már már giliszta sovány örökmozgó gyerek voltam.

Abban az évben jött meg először a menzeszem, majd ugyan abban az évben lettem életemben 2x bárányhimlős. A bárányhimlő után az elkövetkező 1 évben elkezdtem hízni és hízniannak ellenére, hogy ugyan úgy mozogtam, sportoltam. Elkezdtem betegeskedni, szinte minden 2. hónapban beteg voltam, minden a mandulámra ment, a közel 20 kg plusz miatt pedig a vérnyomásom is elszállt, az orrom állandóan vérzett. Szüleim rengeteget vittek ide oda orvoshoz mindenhol az volt a válasz : biztos állandóan nassolok, nem mozgok ect ect.Sosem volt édesszájú, kivéve terhesség alatt. Világéletemben harcoltam a kilók ellen, sikertelenül. A menzeszem soha nem volt pontos, de soha nem maradt ki egy hónapban sem, max 1-2 hét késéssel jött, ill volt mikor 1 hónapban 2x is megvolt. Ekkor igazából sem én sem az orvos nem csinált ügyet belőle. Amikor összejöttem a férjemmel,gondot okozott a védekezés, hamar kiderült, hogy nem mindegy milyen óvszert használunk mert hol begyulladtam hol más egyéb gondom volt tőle, szerettem volna gyógyszert szedni,elmentem az akkori orvosomhoz, akkor lényegében nem mondott el semmit, csak annyit közölt , hogy bár lehet gyerekem csak nehezebben mint másnak, mivel most még nem akarok szedjek gyógyszert,majd ha akarok vizsgáltassam ki magam megint, viszlát.. 2 évig 2 fél gyógyszert szedtem az első brutál mellékhatással bírt a 2. már tök jó volt mert a tüneteket elfedte mint a hajhullás, szőrnövekedés, erős darabos fájdalmas menzesz stb stb. Megtaláltam a mostani orvosom, akinek elmeséltem dió héjban a dolgot és hopp kiderült az IR. 2 év után abba hagytam a fogamzásgátlót, és időt hagytam magunknak a spontán próbára,orvoshoz sem járkáltam mert belefáradtam,nem görcsöltem rá, és nem forogtam állandóan ez körül, közben ajánlotta az orvosom a merckformin mellé az inofolicot. Mikor lejárt a 2 év spontán próbálkozás férjem már nagyon szeretett volna babát, elmentünk egy újabb kivizsgálásra én 2 vérvételre férjem pedig spermavizsgálatra.Aznap az orvosom csak annyit mondott az eredmény jó, meglátjuk mennyire voltunk sikeresek ha nem akkor closty, 4 nappal az eredmények után és 4 nappal nem várt előtt ott virított a kezemben a pozitív teszt. A terhességem nem volt zökkenőmentes, rögtön az 5. héten kaptam az első bélgyulladást, mellé még 2x 8. héttől elkezdtem vérezni összesen 10 x véreztem, majd 25. héttől a vérnyomásom elszállt a végére pedig teljes toxémiám lett. Kislányom bár születése után 4 napig volt oxigén inkubátorban a PIC osztályon mert sorvadt korababának van minősítve amiért a súlyhatárérték alatt született kicsit. Viszont egészséges gyönyörű okos 18 hós.

38. nadine81 (válaszként erre: 37. - Dólamar)
2016. okt. 2. 20:10
Csak a derekamon van pár csík, nem vészes. szemölcs van több a nyakamon. hát itt Szombathelyen még magán endokrinológia sincs nagyon de már anyagilag sem fér nagyon bele. egy év alatt sokat ott hagytam rendeléseken, és azért hogy le gépelje amit mondok.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook