Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO, IR, alacsony progeszteron szint és ami mögötte van fórum

PCO, IR, alacsony progeszteron szint és ami mögötte van (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
7. dólamar (válaszként erre: 2. - Nadine81)
2016. okt. 2. 14:27

Diétát tartod? Megmondom őszintén én eddig annyira nem figyeltem ettem mindent csak kevesebbet , de csak híztam híztam.

A fura , hogy a nagynál nem volt még merckformin , a kicsinél meg csak szimplán ,nem szedtem. És mindig akkor lettem terhes és született egészséges baba mikor nem figyeltem semmire...😯😯😯

6. 991217 (válaszként erre: 4. - Dólamar)
2016. okt. 2. 14:26
A closti peteérèsben segît?
2016. okt. 2. 14:22
Âllîtôlag szinge minden ir-esnek alacsony a progeszteron szintje, de erre a krém jobb, mint a tabi ès segîti a megtapadàst is. Ha nem vagyok indiszkrèt mennyi idôsen vesztetted el ôket? Sajnos nekem az ir-em 500 felett volt...kèt hèt mùlva megyek ismèt terhelèsesre, egy éve nem voltam. Szorîtok Nektek!
2016. okt. 2. 14:22

Sziasztok !

Szintén PCOS, IR. 18éves (2000 óta) korom óta tudom a pco-t, 2009-től az IR-t.

2005-ben 6 havi hormonozás után született a nagyfiam.

2009-ben vetélés 7.héten, mert a dokim nem adott progit.

2014-ben új kapcsolatból 1.próbálkozós hónapban lett a kisfiam.

Clostis baba volt mind2.

Most tervbe a 3. Már 1 éve semmi vagyis 2 biokémiai terhesség volt...

Merckformint szedek napi 2500-at, inofolic, baratcserje, d vit. És persze a closti.

Júliusban 177 volt a terhelt inzulinom. Azóta kőkemény diéta és mozgás van 9kg le is ment másfél hónap alatt.

3. 991217 (válaszként erre: 2. - Nadine81)
2016. okt. 2. 14:17
Sajnàlom :( az inofolicot ajânlom, nagyon jô termèk.
2016. okt. 2. 12:01
Szia. teljesen ugyanez a történetem, 2011-ben kezdődött nekem, és az első inzulin terhelés idén tavasszal volt. tavaly ősszel és idén júniusban elvesztettem a babákat, valószínűleg az inzulin volt az oka. Hiszen tavasszal a 120.perces 171, augusztusban pedig 200 volt. Enyhe pajzsmirigy alulműködésem is volt, szerencsére az már javult. prolaktin volt magas, arra is szedek gyógyszert. peteérésem, ciklusom is pontos. Mindkét terhesség alatt kaptam utrogestant, progeszteron tablettát, de nem segített, meg igazából nekem szerintem rendben is van a progeszteron. viszont akiknek inszeminácio van, a beültetés napján kell kezdeni az utrogestant. és Dr.Czeizel-nek is van egy videója amiben azt mondja hogy azon a napon kell kezdeni, hiszen akkor olyan mintha a búzát a betonra vetnénk el, a földet előbb elő kell készíteni a magnak :) viszont a nőgyógyász meg azt mondja, ne kezdjem el előbb mint a peteérés napja mert csak be kavar a ciklusba. de végülis nekem most mindegy is, mert amíg nem megy le 200-rol az inzulin, addig nem tudunk újra próbálkozni. ki tudja mennyi időbe telik, ja és gyógyszer, meforal mellett lett rosszabb az eredmény.
2016. okt. 2. 07:52

Sziasztok!

Az év történetem évekre nyúlik vissza, de szeretném megosztani Veletek és hasonló problémával küzdőkkel tapasztalatokat cserélni.

Évekkel ezelőtt PCO-t állapítottak meg nálam, közvetlen a fogamzásgátló letétele után (én biztos voltam benne, hogy ennek hatására következett be a probléma). Elkezdtem a "betegség" után olvasni, mivel akkor még, hiába mentem nőgyógyászhoz és később endokrinológushoz is, nem nagyon tudták megfelelően kezelni. Megjegyzem, vérvételre sem küldtek el, én olvastam után, hogy esetleg IR állhat mögötte, én kérdeztem meg, nem e kellene esetleg egy vérvétel...természetesen IR állt mögötte, ötszörös értékkel. Időközben "sláger" lett a betegség, így egyre több gyógymód volt olvasható, valamint megtaláltam, hogy a budapesti Mensmentis ezzel foglalkozik, így ide is elmentem..egy évig betartottam a gyógyszer+mozgás+diéta kombót, míg végre elértem azt, hogy az értékeim közel megfelelőek és mára már nem PCO-s vagyok, csak képződményeim vannak, de a doki azt mondta, ez már még PCO jellegű sem. A magánéletemben sok változás történt, az akkori párom megcsalt (sokkal feszültebb voltam, sokat híztam), de ez mai szemmel már így volt jól, nem ő volt a hozzám való, de természetesen a sok stressz nem tett jót az egésznek. Mára ott tartok, hogy már 3 éve nem szedek gyógyszert, az állapotom stagnál, viszont mivel az idén már betöltöttem a 30-t és megtaláltam életem párját, szeretnék babát. Jelenleg már több mint 2 éve szedem az inofolic nevű csodakészítményt, ami nekem teljesen rendbe rakta a ciklusom, mivel már babát szeretnék, felemeltem a napi adagomat kettőre és mellette még egy szem folsavat is szedek, plusz C-vitamint, egyenlőre a dokim terhes vitamint azt mondta nem kell, hogy szedjek. Emellett D3 krémet és most már progeszteron krémet is használok napi egyszer, illetőleg a párom és én is szedek gyógygombát, mert közben volt egy HPV gyanúm és egy P3-as citológiám. Jelenleg a citológia eredményemre várok ismét és próbálom pozitívan felfogni a dolgokat és ösztökélni magamat, hogy sikerülni fog.A dokim egyébként azt mondta emiatt nem álljunk le a próbálkozással, így augusztustól próbálkozunk, gyakorlatilag egy hónapja...akinek van hasonló története, vagy hozzászólása, pozitív tapasztalata, esetleg egyéb természetesen készítmény, amivel lehetne segíteni, kérem írjon a fórumhoz. (jelenleg még a méhpempőn gondolkozom, de nem tudom, hogy az az alacsony progeszteron szintnél jó e, mert valahol olvastam, hogy az ösztrogén szintet növel..)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook