Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Passzív táppénz fórum

Passzív táppénz (beszélgetős fórum)


1 2
53. szandianya (válaszként erre: 52. - Edesssz)
2011. dec. 1. 19:14

Szerintem nem.......mert akkor már nem voltál biztosított, és én úgy tudom a passzív táppénz már megszűnt...én is emiatt vagyok gondba a jövőt illetőleg!!!

Amúgy szerintem max. az október 26.-i napot tudják elszámolni!!!!

2011. nov. 28. 16:35
Sziasztok!Tudna nekem segíteni valaki abban,hogy október 26-ig munkaviszonyban voltam,de már előtte 1 hónappal aláírtam a felmondást és így mentem el október 26-november 26-ig táppénzre!Kötelesek-e kifizetni nekem a táppénzt?
51. tüti
2010. márc. 3. 10:31
Sziasztok ! Férjem munkahelye megszünt/felszámolták. Passziv táppénzre ment. Ebben az esetben hova kell küldeni a táppénzes papírt? Segítségeteket előre is köszönöm. Tüti
50. Tiea
2009. máj. 13. 07:46
bocs nem 04 hanem 07 30-al elírtam
49. Tiea
2009. máj. 13. 07:46

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem,hogy 2009.04.30-al megszünik a szerződésem és cak aug.1-től lesz meg az új.Közben mit tegyek,hogy 3 gyerekkel ne maradjak egy fillér nélkül?És ez a passzív tp. hogy működik,vagy ha van több mint 1 évem a jelenlegi munkáltatómnál akkor nendes táppénz vagy mi?

Előre is köszönöm a válaszokat!

További szép napot neketek!

2009. jan. 19. 15:00
" 7500ft-ot fizetnem a háziorvosomnak " én ilyenről nem hallottam. Szerintem nem kell fizetni.
2008. nov. 3. 14:16
Sziasztok!nov.1-től munkanélküli vagyok.Nem tudja valaki hogy a törvényesen járó 45nap passziv táppénz után mért kell 7500ft-ot fizetnem a háziorvosomnak?Azt csak igy lehet igénybe venni?
46. adry23
2008. okt. 10. 15:02

sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni nekem.2008 febr.12.-én szültem. 2008.01.02.-től passzív tp-en voltam. megvolt 2 év alatt a 180 nap bizt. idő is, tehát febr 12-től kaptam a tgyást. ezután a gyedet igényeltem a munkáltatómnál, de állítólag a Mák azt mondta nekik telefonon, hogy nem jár nekem a gyed, de erről határozatot nem kaptam egyébként. Utána igényeltem a gyest. Miért nem kaptam meg megy a gyedet? Vagy próbáljam meg újra igényelni? Nem tudom a passzív tp biztosítási időnek számít?

2008. júl. 20. 11:22

Sziasztok!

Pályakezdőként alkalmaztak egy kereskedelmi cégnél, határozott idejű szerződéssel (fél év). Július végén jár le a szerződésem és nem hosszabbították meg.

Az lenne a kérdésem, hogy határozott idejű szerződés után is igénybe vehetem-e a passzív táppénzt?

Előre is köszönöm!

44. iroko
2008. jún. 8. 22:55

Sziasztok!


Már teljesen elvesztem az útvesztőben,ezért kérném segítségeteket!

2007 októberétől vagyok táppénzen kisebb megszakításokkal, veszélyeztetett terhesség miatt, a kisfiam sajnos a pocakomban 8 hónaposan-februárban meghalt. Járt 45 nap szülési szabi,azóta is betegállományban vagyok depresszióval. Most úgy tünik újra lakik valaki odabent, természetesen újra veszélyeztetett leszek. DE csak 1 évig lehetek táppénzen nem? Akkor mi a teendő? Már csak 130 napon van kb. A másik hogy mi alapján fognak nekem Gyedet számítani? 2007 okt előtt megvan a 180 nap. Olvastam valami olyasmit, hogy a veszélyezetettnél kevesebb,mint 180 nap kell,de nem emlékszem hogy mennyi.

Amúgy a cég ki szeretne tenni,mert csoportos létszámleépítés lesz és rám nem számítottak csak 2 év múlva :-( Ha terhes vagyok nem tehetnek ki nem?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

iroko

43. Nikice (válaszként erre: 42. - Hutoczky)
2008. máj. 8. 10:59
Ha a táppénz előtti időszakban nem volt meg (megszakítás nélkül) a 180 nap, akkor akármennyi a bruttód, a tp alapja a minimálbér lesz.
2008. máj. 7. 10:21

Jógosan vann -e elszámolva a táppénzem minimál bérrel?

Mivel a munka vísszonyom megszüntt, a következő naponn elmentem 7nap betegálományra , minimál bérrel számólták a táppénzem , hóll ótt a fizetésem 120ezer ft vólt.

41. Nikice (válaszként erre: 40. - Oxa)
2007. dec. 14. 13:37
Most kapásból csak annyit, ami biztos: passzív tp-t is a volt munkáltató intézi. Neki kell leadni.
40. oxa
2007. dec. 14. 12:51
Szeretnék segítséget kérni.Közalkalmazottként dolgoztam 32 évig, jelenleg a felmondási időmet töltöm, mely januárban fejeződik be. A munkáltatóm végkielégítést is fizet.Kérdéseim: a felmondási idő után elmehetek-e passzív táppénzre, vagy rögtön a munkanélkülit vegyem igénybe? Ha passzív táppénzre megyek, kinek kell a táppénzes papírt leadni? Egyáltalán, hogy járok jobban? Köszönöm a segítséget!
39. Nikice (válaszként erre: 38. - Hanna1)
2007. nov. 20. 08:10

Látod, te "tanítasz" engem. Ezt így konkrétan nem tudtam, mert ilyen esetem még nem volt. Ekkora szenyaságot!

Sajnos a pontos számolást nem tudom. :( csak a főbb vonalakat.

38. Hanna1
2007. nov. 19. 18:26
Értem. Bár sajnos a táppénznél a 60%-ot kapom csak mert állítólag a két munkaviszonyt külön kell kezelni és mivel a 2-ban nincs meg a két év ezért csak 60% jár. Ezt ma mondták a tb-ben. És amit nem értek hogy hogyan számolták a táppénz, mert hiába osztom a bért a napok számával és szorzom a 60%-kal még mindíg sokkal több jön ki mint amit utaltak.
37. Nikice
2007. nov. 19. 18:05
a tgyás gyed, szintén a bruttód 70%-a (átlagot fohank számolni,akkor már a 2007-es jövedelem alapján) A kettő közt a különbség, hogy tgyásból nem vonnak 8,5 % nyudgd. járulékot, ezért az magasabb lesz, a gyedből igen, az annyival alacsonyabb.
36. Nikice (válaszként erre: 35. - Hanna1)
2007. nov. 19. 18:03

Igen, akkor mindkettőt számolják, mindkét munkáltató kitölti a maga kis lapját.

Ebből a szempontból nem baj, hogy az egyik megszűnt, a lényeg, hogy per pillanat van munkaviszonyod., és a szülés napján is lesz.


Pontos zsámítást sajnos nem ismerek, mert én is "csak" beadok, meg kérvényezek,mint munkaügyes, a számítás biztosan a 2006-os év adatait veszi alapul,abban meg benne van a korábbi munkáltatód is. Mikor megszűnt az a m.viszony, kaptál elvileg egy zöld, kézzel kitöltött lapot, igazolás az e.ü.i ...valami ilyennel kezdődika neve. Azt mellékeld és akkor a tavalyiba az is benne van, azzal is számolnak.


a tp a bruttód 70%-a, mert folyamatos volt a munkaviszony, nem volt olyan nap, amíg valahol nem voltál biztosított, ha jól értem, hiszen folyamatosan van, és csak az egyik szűnt meg...

35. Hanna1 (válaszként erre: 34. - Nikice)
2007. nov. 19. 17:44

A régi munkaviszony 30 órás, az új 20 órás, tehát mindkettő részm, és mindkettőnél megfizettük a 7 %-ot. Tgys-re csak január-ban megyek.

Akkor a Gyed, Tgys-be mindkét munkaviszony bére beleszámít? Nem baj hogy az egyik megszűnt?

A táppénzt hogy kell pontosan számolni ha 2007 02.01-től vagyok munkaviszonyban?

Köszi

34. Nikice (válaszként erre: 33. - Hanna1)
2007. nov. 19. 17:36

A táppénz alapja mindig az a bérjövedelem, amiből a 7 %-ot vonták (a 7% a pénzbeni ellátásra jogosító 3 és a természetbeni ellátásra jogosító 4%-ból tevődik össze). Az egyikből csak 4-et vontak a másikból a 7-et, na ebből számolnak majd tp-t, viszont a 2006-os adatok alapján (az akkori bruttód az alap), ott viszont elképzelhető, hogy átfedés van, mert az imént említett törv. 2006.09 hótól él, ha jól emlékszem, korábban minden jogviszony után megfizettették a teljes járulékot, viszont ez esetben mindegyik után pénzbeni ellátás is jár! Pontosan kell adatot szolgáltatni, ezesetben amostani másodállást biztosító munkahelynek is!

Az egyik munkahely eléri a 36 órát, és amellett van a másik, vagy mindkettő részmunkaidős?

(ez is fontos lehet, mert ha rész, akkor mindkettőben fizetted és fizeted is)

Ha januárban szűlsz, akkor ez arra már nem vonatkozik, mert akkor a 2007 lesz az alap (kiv, ha a szülést megelőző 28. naptól kéred a tgyást, és az még 2007 dec.) Ez így zavaros, tudom...

33. Hanna1
2007. nov. 19. 16:47

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni táppénzzel, tgyás, gyeddel kapcsolatban. SOS!!!

Két munkaviszonyom van az egyik 1999-2007 szept 5-ig volt a másik 2007.02.01-től. Az első után szept 5-től passzív táppénzen vagyok 45 napig.

Kérdésem, hogy kell számolni a táppénz a két munkahelynél?

A másik kérdésem,hogy 2008 januárban fogok szülni és hogy kell számolni a TGYS-t és a gyedet? Melyik munkahely bére számít bele vagy mindkettő?

Köszönöm

32. Nikice (válaszként erre: 30. - V.nicole)
2007. nov. 16. 10:27

Szia!

A válaszom sajnos csak részben jelent megoldást a problémádra, de hátha ezzel is közelebb jutsz.

A gyed (alső 168 napban tgyás) feltétele, hogy a szülést megelőző két évben rendelkezz 180 nap biztosításban töltött idővel, ez úgy tűnik nálad megvan, illetve, hogy a szülés napján munkaviszonyban állj.

Ha valóban olyan rugalmas a munkáltató, akkor pl jó lenne vele megbeszélni, hogy visszavesz mondjuk 05.01-től. Némi papírmunkáal jár. Mivel a szülés várható időpontja előtti 28. naptól tgyást kérhetsz, nagyjából 5-6 napnyi bért kéne számfejtsenek a részedre, amiről persze te lemondasz, és mondjuk az ezzel járó ktg-et meg felvállalod 6 napnyi járulék nem olyan magas. A mindenkori minimálbér 2-szeresénél többet ezesetben úgysem érdemes többet bejelenteni, mert a nem folyamatos jogviszony miatt (szülés előtt 180 nap) úgysem adnak többet. Ezesetben a tgyás, majd a gyed alapja a szerződés szerinti munkabér, de max az imént említett összeg lesz.


HANGSÚLYOZOM: ez a jelenleg érvényben lévő tb jogszabály szerint!Hogy jövőre mi lesz, sajna nem tudni!


A táppénzt illetően nem tudnék biztosat mondani, az biztos, hogy passzív tp 45 napig jár, de a te eseted nem ennyire egyszerű. Oepnél kellene érdeklődni.


Fontos! a fenti elméletem abban az esetben működik, ha az új munkaszerződés kötése között, és az utolsó jogviszony között 30 v. 45 nap eltelik(ezt meg kellene nézzem). Akkor indulsz "tiszta lappal" gyedszámítás ügyben.


Elég kacifántos, sajnálom.


Ha minden kötél szakad, még a méltányosságot is meg lehet próbálni! SOk sikert!

31. LoLiNa
2007. nov. 16. 05:05

próbaidő alatt bármikor kirakhatnak, ugy tudom.. :(

sima táppénznél a munkáltató is fizet, én úgy tudom, tehát már nem is jó. mert vaéahány %-át behajtják rajta..

Passziv táppénzre elmehetsz, miután lejár a tp. de az csak 45 nap azt hiszem. viszonz hallottam valami olyat, hogy ha tartós a dolog és elmész valami vizsgálatokra, tudod bizonyitani, hogy jogosult vagy, akkor engedik tovább a passziv tp-t. de ezt csak hallottam, szóval ne vedd kp-nek.

2007. nov. 15. 20:15

Sziasztok!

Egy fontos kérdéssel fordulnék hozzátok. 3 hónapos kismama vagyok. A szülés várható időpontja 2008.06.03. 2006.nov.20-a óta van folyamatos munkaviszonyom, de 2007.aug29-től új munkahelyen próbaidőn vagyok. A cég ma bejelentette, hogy megszűnteti a unkaviszonyomat nov 27-ei hatállyal. A kérdésem: hogyan tudnám a jövő júniusig terjedő időszakot kitölteni (táppénz, munkanélküli járadék, stb), hogy kapjak tgyás-t és gyedet. Ha még nov.27 előtt elmegyek táppénzre mint veszélyeztetett terhes és közben megszűnik a munkaviszonyom akkor már táppénz sem jár onnantól? A munkáltató elég rugalmas ha nem kerül pénzébe megtesz bármit (papírok, dátumok változtatása stb),hogy kapjak táppénzt, szóval ilyen megoldás is érdekelne.

Válaszotokat előre is köszönöm: Nicole

29. Nikice (válaszként erre: 20. - Seryevi)
2007. nov. 14. 17:36

Közeben megtaláltam, leírtad.:)

Szóval ha januárban már tp-en szeretnél lenni, akkor 01.01-től 03. 23.ig (sac per kb) lennél táppénzen, vagyis a munkáltatódnak az 3 havi u.n. táppénzharmadba kerülne. A brutto béred (2007-es adatok alapján) 70%-nak a harmada terheli őt. (nagyjából)

Mert 03.24 körül, lehet nem voltam napra pontos , mert nincs előttem naptár, szóval a szülés várható időpontját megelőző 28. naptól már szülési szabadságra, terhességi gyermekágyi segélyre vagy jogosult. Innentől a munkáltatód már nem fizet. Addig meg bírja ki valahogy...

28. Duncan (válaszként erre: 27. - Nikice)
2007. nov. 14. 17:28
igen ez így van... sajnos előre fel kell készülni az ilyenekre... nekem is van tapasztalatom ilyen téren sajnos...
27. Nikice
2007. nov. 14. 17:26
Azok! Én is könyvelőirodában dolgozom, és kötlelességem az ügyfél zsebét minél jobban megkímélni, de beteg emberrel és kismamával sosem tolnék ki! Ha kismamánk van, akkor azt mondom, jöjjön be vele együtt és mindkettő jelenlétében megbeszéljük a továbbiakat. Ez így fair.
26. Duncan (válaszként erre: 25. - Nikice)
2007. nov. 14. 17:24
pontosan! megvannak erre a megfelelő törvények feketén-fehéren megfogalmazva! Nem szabad elfogadni semmit, simán táppénz otthon veszélyeztetettként, és nem tudnak mit csinálni... szemetek!
25. Nikice (válaszként erre: 24. - Duncan)
2007. nov. 14. 17:23
Igen, azért mondtam, hogy akkor viszlát a munkaügyi bíróságon!
24. Duncan
2007. nov. 14. 17:19
Terhesség tudomásulvétele után nem lehet kirúgni egy kismamát!!!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook