Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Passzív táppénz fórum

Passzív táppénz (beszélgetős fórum)


1 2
23. Nikice (válaszként erre: 21. - Dundy)
2007. nov. 14. 17:18
Sajnos lassan őrölnek azok a malmok. A táppénz és az arra az időre járó összeg kifizetése között minimum egy hónap, de sokszor majdnem kettő telik el. Ennek oka lehet: az általad leadott papírt a munkáltató későn adja le (mondjuk csücsül rajta 5-10 napot), vagy valami hiányosság volt, azt az oep hiánypótlásként bekérte, és megint a stóc aljára kerül az ember. Maga a feldolgozás, leszámfejtés is hetekbe telik, és mire utalásra átadják az is, hiszen szinte minden folyamatot más ember csinál.
22. Nikice (válaszként erre: 19. - Seryevi)
2007. nov. 14. 17:13

Eszedbe ne jusson! Ha valami bajuk van a várandósságoddal, akkor mondjanak fel ők! És akkor viszlát a munkaügyi bíróságon!

Ha felmondasz:

1. passzív táppénz jár de csak 45 napig!

2. nem leszel tgyásra/gyedre jogosult, csak gyes fog járni


Miért javasolta?


Mert ha te táppénzre mész, ő fizeti a táppénzed egyharmadát az oep-nek. Ennyit "bukik". Ha felmondasz, akkor nem fizet. Gyed és terhességi gyerm.segély (tgyás) nem fizet semmit utánnad, de te elesel tőle!


Ne mondj fel!!!!!


Pontosan mikor szűlnél? Bocsi, de nem számoltam ki! Csakhogy mennyit lennél táppénzen!

21. dundy
2007. nov. 12. 05:21
Én most 1 hónapja 10.07)vagyok passszív táppénzen, azóta 1 vasat sem kaptam. nov 1-ig szól a táppénzem. Ma megyek intézkedni,mert fogalmam sincs, hogy hogyan tovább.
2007. nov. 11. 16:52
Azt még elfelejtettem mondani, hogy április 20-ra vagyok kiírva! itt most akkor számolgatni kell, hogy folyamatosan kapjak valamit? Köszike!
2007. nov. 11. 16:47
Üdvözlök mindenkit! Segítséget szeretnék kérmi! A problémám a következő!Munkaviszonyom május1-vel kezdődött!Most 18hetes kismama vagyok és januártól szeretnék itthon maradni!Mondtam a főnökömnek! Akinek azt tanácsólta a könyvelője, hogy mondja azt nekem, hogy mondjak fel, ÉN!Úgy, hogy januártól már táppénzen legyek!Olvasataim szerint ez kitolás velem! Valaki lenne olyan szíves és felvilágosdítana!Köszönöm szépen!
18. moncsi73 (válaszként erre: 1. - Hobitka)
2007. okt. 11. 09:14
SZia ,hasonló helyzetbe kerültem mint te, szeretném tudni hogyan oldotad meg a dolgot. nekem csak 1 hónapot kell átvészelni.segítséged előre is köszönöm.
17. LoLiNa
2007. júl. 20. 06:47
én is passzív táppénzen voltam, míg meg nem szültem. mivel még az új 45 napos törvény elött kezdtem a táppénzt, így 90napig maradhattam volna. és hogy tp-en voltam, így nem gyest, hanem gyást kapok, uannyi mint a gyed, csak nem másfél évig jár, hanem csak 6 hónap.
16. LoLiNa
2007. júl. 20. 06:43
hívd fel az illetékest. elvileg folyamatos 280 vagy ekörüli napnak meg kell lennie, hogy passzívra mehess
15. kismuki (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2007. jún. 26. 19:57
ezt is köszönöm.
2007. jún. 26. 18:34
egy a biztos,hogy a próbaidő alatt indok nélkül felmondhatnak. a többiben sajnos nem tudok segíteni.
2007. jún. 26. 17:38

Hozzáértők segitségét kérem. !

Munkaviszonyom megszünése után 2 nappal elhelyezkedtem. Uj munkahelyemen csak 2 hetet /április 2-től 16-ig/ dolgoztam és megbetegedtem. Azóta folyamatos a betegállományom. Közben, mivel próbaidős voltam felmontak indok nélkül,június 13-án. Még nem fizettek május hóra sem egy vasat sem.

Állitólag csak annyi napra jár csak táppénz, valamint a passziv táppénz is ahány napot az uj munkáltatónál dolgoztam. Pedig megleőzően kb 20 év folyamatos munkaviszonyom van. / 4 órás állások voltak./

Igaz lehet ez?

12. tina68
2007. jún. 4. 14:58

Nem azokra gondoltam, akikinek fáj a derekuk. Hanem azokra, akikinek alibi kell a passzív táppénzhez. Én is tudom milyen érzés, mert 2 gerincsérvem van, de nem engedtem megműteni. Most kop-kop, lekopogom, jól vagyok, igaz szedek rá alternatív étrendkiegészítőt.

De akiket elküldenek a munkahelyükről, és a körzeti nem írja ki símán, azoknak szólt az előző beírásom.

11. dobos (válaszként erre: 9. - Tina68)
2007. máj. 31. 16:55
Nem mondanám,hogy nem lehet ellenőrizni a derékfájást engem 3* műtöttek mert a derekammal problémák volt és van is,most vagyok túl a harmadikon,nem kívánom senkinek.A sörnyű betegségekhez tartozik.Gyógyíthatatlan.
10. lamoni (válaszként erre: 9. - Tina68)
2007. máj. 23. 17:57
De szemetek!!! Én is lecsökkenteneém az ő fizetésüket a felére. És még akkor is annyit kapnának, amiről mi ne is álmodjunk.
9. tina68 (válaszként erre: 8. - F62f15f10e)
2007. máj. 23. 11:39
A derékfájás nagyon jó "alibi". Azt nem lehet ellenőrizni. Igen igaz a hír, április 1-től a kormány 45 napra csökkentette a passzív táppénz idejét!!
8. f62f15f10e (válaszként erre: 7. - Lamoni)
2007. máj. 5. 08:07
Ha nem rosszak az értesüléseim már csak 45 nap.
7. lamoni (válaszként erre: 6. - F62f15f10e)
2007. ápr. 20. 18:55
A passzív táppénz már régóta élő dolog, de a kormány kb. 1,5 éve lecsökkentette 90 napra, előtte akár 1 évig is lehetett valaki így táppénzen. Lehet, hogy valamennyit sikerült visszaszorítani a táppénzcsalásból, de a kismamákkal, és azokkal akik tényleg betegek, de mégis megszabadulnak tőlük (nem sok helyen foglalkoznak már a védettséggel) elég nagy kitolás.
2007. ápr. 20. 14:07
Erről a lehetőségről én nem tudtam, pedig jó lett volna.
5. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - Hobitka)
2007. ápr. 7. 18:00
Legrosszabb esetben...de azért legtöbb segít ha tud,legalábbis az én dokijaim rendesek,igaz hangullattól függően.
2007. ápr. 4. 14:03
Köszi a segítséget! :-)) Azt hiszem tényleg nyiltan megmondom a dokinak, hogy mi a helyzet. Nagyon rosszul tudok hazudni... Legfeljebb elküld a fenébe! :-)))
2007. ápr. 3. 20:37
Én passzív táppénzen voltam,igaz terhesen,az más tészta.Ha normális a házidoki,megmondanám neki mi az ábra,tud e segíteni.Szerintem jobb mint hebegni-habogni valami betegségről.Azért másfél hóra biztosan nem tud felvenni,esetleg 1-2 hétre szerintem.De ki tudja?
2007. ápr. 3. 19:56

Szia. Ha táppénzre mész, nem kell jelentkezni a Munkaügyi központba, mert csak azokat regisztrálják, akik semmilyen ellátást nem kapnak. Ha jó volt a fizud, akkor jó táppénzt fogsz kapni, jobbat, mint a munkanélküli lenne.

Az már nehezebb kérdés, hogy mivel írasd ki magad. Ettől az évtől jobban ellenőrzik a dokikat, és nem nagyon mernek hosszabb időre tp-re venni. Attól is függ, hogy meddig ír ki, hogy milyen viszonyba vagy vele. Betegségre nem nagyon van tippem, van akit a munkahely elvesztése miatti depresszióval is kiírnak.

2007. ápr. 3. 19:43

Hozzáértők segítségét kérem! Ápr.12-én lejár a szerződésem a mostani cégemnél. Már megtaláltam az új munkahelyem, de csak május végétől tudnak alkalmazni. A Munkaügyi Közp.-ban javasolták, hogy menjek passzív táppénzre. Azt tudom, hogy 2 napon belül kell jelentkezni a háziorvosnál. De milyen ürüggyel ír ki táppénzre? Kinek kell küldenem a táppénzes papirt? Ebben az esetben kell-e jelentkeznem a munkaügyi közp.-ban?

Ha valaki otthon van a témában, akkor segitsen átvészelni ezt a másfél hónapot!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook