Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pasik és a házimunka fórum

Pasik és a házimunka (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
47. DODICA
2006. aug. 1. 10:07
Néha feltűnően nem csinálok meg valamit, megvárom, míg őt is bosszantja. Ez azokra vonatkozik, ahol "disznóságokat" művel.
2006. aug. 1. 09:54
Vagy megkérem rá, vagy ha már nagyon zavarja pl. a sok mostalan a mosogatóban, akkor úgyis megcsinálja:))
2006. aug. 1. 08:05
Szerencsére nem kell rávenni: látja magától, ha fáradt vagyok, megcsinálja. Mindketten dolgozunk, így aki épp kevésbé fáradt, az csinálja meg. A főzést rám hagyja, mivel csak az én főztömet eszi meg. :) Viszont az előkészítésnél segít: lemegy a boltba, összevágja a húst, stb. Áldott jó lélek! ;)
44. Ekka
2006. júl. 24. 21:41
Egyszerű: megkérem:)))))
43. daroki
2006. júl. 24. 21:05
Könnyű dolgom van...Így került ki otthonról,hogy tudjon főzni,sütni,takarítani,stb...Igényli is a rendet,tisztaságot,ezért sokszor ő maga is szó nélkül megcsinálja ezeket a dolgokat...persze van,hogy fáradtan ér haza este a melóból...meg általában megosszuk a munkát egymás között...persze ezek 7végékre értendőek,ő főz és ővé a konyha,enyém a többi,porszízás,felmosás,mosás,teregetés...tehát elmondhatom,hogy kivan nyalva a valagam:))))
2006. júl. 23. 08:52
Ha azt látom, hogy ellustult, tréfásan rászólok..ez mindig hatásos:)
41. Mamm
2006. júl. 22. 23:10

Amióta beteg lettem, mindenben segít a férjem. Szó nélkül.

Mégis eredményes a 29 éves házasságunk. :-))

2006. júl. 22. 19:31
Nekem nem kell rávennem a páromat,h. segítsen a házimunkában. Sokx segít. Főleg ha látja rajtam,h. teljesen elfáradtam már. A gyereknevelés is elszívja az erőm többségét.
2006. júl. 20. 22:45
Én nem hagynám a te hejedbe férjen bele egy kis szorgalom bár nem muszály rájuk kényszeriteni az én párom csak akkor takarit meg emgcsinál mindent ha látja rajtam hogy ideges vok akkor egy csomot segit és utána néha még kényeztet is bár az ritka de legalább segit
38. Mókica (válaszként erre: 37. - 549be03e80)
2006. júl. 20. 11:38

Hát nem tudom:)))

Takaritásban inkább ne is segitsen...;)

Főzésben...hmmmmm....hadjuk is;)

Néha segit nekem zöldségeket pucolni, de semmi extra...

Volt, hogy ezzel a cimszóval amit te is most itt megemlitettél segitséget kértem tőle....elkezdtünk együtt főzni, majd kb. 5 perc alatt olyan szinten felbosszantott, hogy inkább mondtam úljön le tv-zen vagy akármi, de menjen ki a konyhából:D Megakart mindent változtatni , ezt igy csináld, úgy izesitsd, ebből több kell bele...áááá...sikitottam:)))

A takartiást meg amúgy igy próbálom úgy befejezni, hogy mire hazajön már tisztaság legyen, és együtt lehesünk...;)


De majd lehet pár dolgot megpróbálok rásózni!


Egyszer megkértem, hogy legalább a macskát almát takaritsa ki. Reggel és este pucolom ki álltalában...természetesen elfelejtette, szergény macsekok teljesen kész is voltak:D az alom1 nap altt totál megtetelt...nekem meg már annyira rutinszerű ez a mozdulat is, hogy ráhagytam, nem is vitáztam vele ezért se...

Nem tudom, lehet én vagyok dinka:P Nekem ez igy eggyenlőre jó!


Vannak férfiak akik ha törik ha szakad, akkor se fognak ilyen dolgokbnan remekelni:( Ő ilyen! Bármi más, amit szerelni,javitani,festeni stb kell, azonnal lerendezi...ez van:)


De azért köszönöm az ötletet:D

37. 549be03e80 (válaszként erre: 36. - Mókica)
2006. júl. 20. 06:36

Ugyan most elarulom az osszes ferfitarsam, de egy otlet Mokica, amikor hazimunkat csinalsz, vondd be a parod is, mondvan nem lesz o egyedul, hanem a te tarsasagodban,(ha szeret szeret a tarsasagodban is lenni:)) es tudtok tarsalogni...:))

Az en parom is igy kezdte... es ehun vagyok e, mar magamtol is csinalom a hazimunkat mint a jol beidomitott hazirobot....:(((((((((

36. Mókica (válaszként erre: 34. - V.erika)
2006. júl. 19. 22:52
Mázlista:DDD
2006. júl. 19. 22:52

Azért jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül ebben a dologban:))


De remélem ha tényleg gyermekünk lesz egyszer, a segitőkészebb oldalát is megmutatja :P


Kitartás csajok:D

2006. júl. 19. 13:20

Az én Párom mindenben nagyon segít.

Képes még a gyerek után is összepakolni.

Örülök neki.

Az ex soha nem segített semmiben.

Az én kicsi Férjem,ha kell még a kelt tésztát is ledagassza.

Nagyon IMÁDOM.

2006. júl. 14. 14:01
Már reggelről mondogatom,hogy elegem van a mindennapos takarításból!
32. zoja (válaszként erre: 24. - Mókica)
2006. júl. 14. 02:13
Én is elrotottam,de 15 év után csak kiakadtam.Ha nagyon unom a témát reggel elviszem a kicsit oviba aztán estig nem is látnak.NA jó minden férfi munkát korrektül megcsinál,csak sokszor olyan érzésem van mintha nem is tudnák (lányom meg az apja) mi hol található a házban.Ne aggódj Mókica ez én páromnak a kaját is kiszedem a tányérra.
31. mociscsaj (válaszként erre: 24. - Mókica)
2006. júl. 13. 23:01

Moki, most OK, hogy mindent te csinalsz, de kepzeld el amikor esetleg gyerkocotok lesz es dolgozni is kell jarni meg a parodnak "meg az etelt is a kezbe" adni????

Hogy gyozned szuflaval az egeszet? Remelem akkor eszbe kapna, es rajonne, hogy nem gyerek mar! :-D

2006. júl. 13. 18:11
Nem kell rávennem ;)
29. walaky
2006. júl. 13. 17:34
Miért nem lehet közösen csinálni a házi melót???
2006. júl. 10. 16:14
hat sajnos sehogyan...
27. Mókica (válaszként erre: 1. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 7. 23:53
Te szegény, akkor te is:)))
26. Mókica (válaszként erre: 2. - Bea533)
2006. júl. 7. 23:52
Hú baba, nálunk ugyan ez a szitu..mi szegények:))
25. kszisz
2006. júl. 7. 17:10
általában én végzem a házi munkát, de pl. mikor suliidőszak van, szombatonként takarít, porszívóz, néha még tereget is (vicceseket alakít a szárogatón :-)). A főzés és vasalás viszont kizárólag az enyém, de én nem bánom. Elkényeztetve nincs szerencsére, nem is esik nehezére, ha mondjuk megkérem pucoljon krumplit... Igaz, ilyenkor nyáron a horgászat miatt nehezebb ilyenekre rávenni a lelkem... :-)
2006. júl. 7. 15:58

Húúú, én elrontottam az elején:(

Mindent megcsinálok neki..még a kaját is kézbe kapja...

Bár bevallom én nekem ez igy jó:) Szeretek tenni venni, örömet okozni neki....

5 éve igy élünk, ha most elkezdenék veszekedni vele, hogy csináld ezt ,csináld azt, csak összedölne a kapcsolatunk. Nem értené ,hogy akkor előtte miért volt jó igy...

Persze 1-2 dolgban ő is segit ha megkérem, de álltalánosságban a házimunka, főzés, mosás...az én reszortom:))

Kinek ez, kinek az jutott:)))


ui: Amúgy én meg is őrülnék ha belekotnyleskedne a takaritásba..főzésbe..én tudom mit, hogy, mivel...inkább hagyja rám;)

23. rika (válaszként erre: 22. - Júdás)
2006. júl. 7. 13:36

Júdás!


Nálunk ez nekem a kikötésem. Bármit megcsinálok csak porszívózni, meg zoknitpárosítani ne kelljen.

De ha nagyon nem csinálja meg más akkor megcsinálom.

2006. júl. 7. 12:28
Nekem is szerencsém van, mindent megcsinál, csak porszívózni ne kelljen Neki.
21. Seila
2006. júl. 6. 20:00

Szerencsém van! Akármit csinálunk mindig közösen. Ő ugyanúgy kiveszi a részét a dolgokból ha otthon van. Megosztjuk a házimunkát, így több idönjk jut egymásra és a gyerköcökre.


Mondjuk az a véleményem, hogy egy pasit nem lehet rávenni a házimunkára, csak ha alapból benne van a segítőkészség.

20. nefis
2006. júl. 6. 15:19
nálunk a pasim vasal, met én azt nagyon utálok, de ha főzni támad kedve, akkor én mosogatok, és az nálunk is van egy-egy ilyen alkalom után, bőségesen:))))
19. Aranyalma (válaszként erre: 18. - Rika)
2006. júl. 6. 15:16
Ez nálunk is ugyanígy van. :) Nem is merek a konyha közelébe menni, ha főz, mert már előre rosszul vagyok a sok mosogatni-, és takarítanivalótól. De egyébként jobban főz, mint én. :)
18. rika
2006. júl. 6. 14:08
Na a főzés miatt nem szólhatok egy szót sem. Főzni bármikor nekiáll a kedves párom. Csak győzzek utána mosogatni...:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook