Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pasik és a házimunka fórum

Pasik és a házimunka (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. jan. 18. 11:42
Az én férjem is ért mindenhez,csak épp megcsinálni nem ohajtja,a kényelem vezérli(talán én szurtam el?)
2007. dec. 29. 17:24
rá lehet szoktatni őket csak ha nincs kedvük semmi köszönet nincs benne
2007. nov. 5. 06:18
Édesem nagyon jól tud és szeret főzni, porszivozni és vásárolni.....
2007. nov. 5. 05:59

Az én párom kitűnően tud főzni, de az utóbbi 3 évben nem igen jutott eszébe.

Mindent meg tud(na) csinálni, de én nem könyörgök. Jól kiszúrok vele és megcsinálom magam:)

133. szercsi
2007. nov. 4. 23:34
Sziasztók végre + csinálták.....:-)
132. szercsi
2007. nov. 1. 10:49
Sziasztók!!! Segitsetek!!! Az ajtónk feszül és borzasztó hangókat add mindig erre ébredek a férj semmihez nem ért csak a szája jár....adjatók tanácsót.....:-((((
2007. okt. 2. 15:44
Az én párom is szinte mindent megcsinál, csak az a baj, hogy ritkán jut az eszébe.
2007. szept. 25. 14:17

15 éve vagyunk házasok és sohasem volt gondom azzal, hogy a férjem leül újságot olvasni és: mikor lesz vacsora, asszony?!

Szóval hazajön, megkérdezi, hogyan telt a napom itthon / 3 Gyerekkel / , nem vagyok- e szomjas, milyen finom illatok terjengenek itt?...

Ha pedig el kell mosogatni, hát azt is megteszi.

Lejár a mosogógép és én nem érek rá: kitereget, ha a kicsi / Egyéves / éhes, melegíti a kajáját. A fürdés mindig az ő reszortja, ki nem adná a keze közül! Ha felsír éjszaka, szalad, hogy menyugtassa. Tehát nem a férjem, hanem a párom - m i n d e n b e n!!!!!!!!!!!!!

2007. szept. 16. 20:42

Az én barátom nagyon sok házimunkát megcsinál.

A főzést,vasalást,és a kerti munkát nem igazán szereti.

128. mazsi9
2007. szept. 16. 18:50

Az én párom is megcsinál minden házimunkát a

vasaláson kivül. De álltalában mi is segitünk egymásnak és ez nagyon jó dolog, szorosabbra füzi a kapcsolatot.

2007. szept. 15. 15:25
a férjem minden házi munkához béna
2007. szept. 7. 23:46
Mikor mi megesküdtünk a legnagyobb probléma a főzésen volt. Mind ketten szeretünk, és tudunk is főzni. Azóta megegyeztünk, hogy együkünk főz a másik a kukta. Bele szólás nincs! Mindenben segítünk egymásnak, legyen az ablakpucolás, vagy hólapátolás. Együtt sokkal jobban halad minden munka. Na a vasalásban annyit segít, hogy addig szóval tart, míg én vasalok. Ismeri a pórszívót, a felmosót, nem ázik ki a keze a mosogatóvíztől sem.
125. Cinka (válaszként erre: 122. - Liza28)
2007. ápr. 27. 13:33
Nálunk ugyanez a helyzet! Hétközben is sokat segít a férjem, a gyerekek körül is (nemcsak szimpla vigyázás formájában, de etetés, pelenkázás, sétáltatás, iskolából hazahozza a nagyobbat stb).Ilyenkor persze a munkája miatt kevesebb idő jut itthonra, és én is kiszolgálom, amiben lehet. Szabad napjain aztán többet tud az itthoni dolgokra fordítani, most 1 hetes szabin van, és rendbetette az udvart, kimosta a szőnyegeket, elvégezte a lomtalanítást stb. Közben nagyokat sétálunk, fagyizunk a gyerekekkel.
124. Triszo (válaszként erre: 122. - Liza28)
2007. ápr. 17. 20:51
Így látatlanba is gratula a férjedhez!
2007. ápr. 6. 10:39
Az én férjem nem segít a házimunkába, de jobb is, mert ha valamit mégis megcsinál, akkor halálra szekál, hogy nézzem meg milyen jól csinálja, és sokkal szebb, mint amit én csinálok. Alapvetően nagyon lusta itthon, de elnézem neki, mert egyébként nagyon jó üzletember, és bőven megteremti az anyagi jólétet.
122. Liza28
2007. márc. 22. 18:39
Az én férjem egy kincset érő férj.13éve együtt vagyunk és a mai napig szerelemmel imádjuk egymást.Nagyon figyelmes.Állandóan segít nekem.Mindenben.Tereget,mosogat,beindítja a mosógépet,felmos,bármit megcsinál és főként az a legjobb az egészben hogy magától teszi még csak kérnem sem kell rá.Szeretem hogy ilyen.Persze egész héten fel van mentve a házimunka alól hisz reggeltől-estig dolgozik.Ilyenkor ha haza jön elé teszem az ételt ,megágyazok neki és én elmosogatok.De hétvégén magától besegít vagy akár ha szabin van.Azt mondja Ő ugyanezt látta a szüleitől,az édesapja mindenben segített otthon anyósomnak.Így neki ez a természetes.Persze tudnotok kell :IMÁDOM IS APÓSOMAT A JÓ PÉLDAMUTATÁSÁÉRT:)
121. Edit78 (válaszként erre: 111. - Aszpázia)
2007. márc. 11. 18:28

Nálunk a aférjem kicsit jobban erőltetei a férfi munka /női munka megosztást, azaz aokszor olyasmit is megcsinál, amit szerintem más férfiak nem, pl fürdőszoba takarítása. de ha arról van szó, szívesen főz, mosogat. bármit megcsinál, a vasalást leszámítva. asszem arany életem van. de másik fele, hogy én is bármit megteszek neki, és mivel itthon babázom, kedvére főzök, sütök...

mindnekinek ilyen férjet kívánok! :)

120. Ditke62 (válaszként erre: 111. - Aszpázia)
2007. márc. 11. 18:04
én is így kezdtem, eleinte működött is, míg mindketten egyformán dolgoztunk. Viszont mióta itthon vagyok a gyerekekkel egy szalmaszálat sem tesz keresztbe. Ő dolgozik, én gyesen vagyok, ez a dolgom. alapvetően rendben is van, de néha azért jól esne, ha átvenne valamit és nem nekem kellene mindig :( Főzni, mosni, vasalni nem is tud, de régebben legalább felmosott, sepregetett, porszívózott. Igaz, mióta itthon vagyok, a kiesett fizetésem miatt még többet dolgozik, szóval ideje sem nagyon van rá :(
2007. márc. 11. 17:46
Az én párom szívesen segít, de leginkább akkor,ha megkérem :( de én nem szeretném kérni, azt szeretném,ha kérés nélkül is :(
118. tünde733 (válaszként erre: 117. - 4423e63349)
2007. márc. 11. 16:24
de jó neked.mondjuk én sem panaszkodhatom,mert ha itthon fest a Pesta,akkot utána alaposabban kitakarit mint én!!:))))
2007. márc. 11. 14:53
A fözesen,vasalason kivül mindenben hajlando segiteni(persze szepen,hizelgösen megkerem ra)meg az ablakpucolast is bevallalja:)
2007. márc. 11. 14:21

mi már kilenc éve vagyunk együt s ha kell s mondom nem-e megcsinálná pl mosogatást

ö segit nekem .én nem feltétlenül azt mondom hogy kell neki házi munkát végezni de ha rászorulunk s van a férfiben anyi plusz szerintem jo hogyha segittenek .

115. dobos
2007. febr. 25. 16:02
Az én férjem csak akkor segít a házimunkában ha beteg vagyok.Nagyon elfoglalt és sokat dolgozok.
114. b362b37b2e (válaszként erre: 111. - Aszpázia)
2007. febr. 24. 19:06

Tök igazad van.

Nálunk az van,hogy bármit kérek,megcsinálja.Főz,mosogat stb.De ha kell,én is kimegyek havat lapátolni,fát hasogatni....

Mindent ketten csinálunk,illetve mindig az aki ráér.És mindig minden munka el van végezve! :)

2007. febr. 21. 17:58
Az en Dragam szerencsere nagyon hazias. Otthon ehhez szoktattak. Mos, takarit, kifesti a hazat, megjavit barmit, ha arrol van szo. Fozni ugyan nem tud, de barmilyen takaritasban partner.
112. Rika1 (válaszként erre: 111. - Aszpázia)
2007. febr. 18. 17:53
Teljesen egyetértek veled,nálunk is pontosan így működik.Amikor férjhez mentem a páromat nem szolgáltam ki,holott ő anyucinál ehhez szokott.Sőt apósom is ilyen volt.Na de én változtattam ezen,és bizony azt kell látnom,hogy előnyére változott.Igaz főzöcskézni,még csak most kezdett 25 év házasság után.A palacsintát viszont remekül csinálja.Annyira belejött,hogy egész héten az is volt.:))))))
2007. febr. 18. 17:45

Minden azon múlik,hogy a házasság kezdetén mennyit vállalsz magadra.

Ha az elején meg akarod mutatni,milyen remekül választott a férjed,mindent megcsinálsz,elépakolsz akkor azt szokja meg,és természetesnek veszi.

Később már győzködheted,hogy Te is szivesen üldögélnél a TV elött az ebédre várva:)

Ha az első perctől elosztjátok a házimunkát,késöbb nem lehet ebből vita..(nálam bevált)

Igaz én ezt otthon is így láttam,nekem ez volt a természetes.A férjem családjában nem így működtek a dolgok,neki kicsit fura volt,de hamar belerázódott.

2007. febr. 2. 22:20

Sok ferfi ugy gondolja,hogy a haztartas,gyerekek stb a no feladata... :DD

De milyen erdekes,hogy azoknak a noknek is el "kell" vegezni ezeket a dolgokat akik napi 8 orat dolgoznak....es a ferfi(tisztelet a kivetelnek)akkor is ugyan igy gondlja!Mig egy ferfi a napi munka utan pihenget vagy esetleg a maga idejebe dolgozgat!Ja igen es este legyen kedve az embernek ugy,hogy mar log a nyelve...!! ;D :D

Pesze kivetelek mindig vannak!Csak en rengeteg esetben talalkoztam ezzel a fajta "problemaval"es ez a tapasztalatom.

2007. febr. 2. 22:01
Az en ferjecskem ritka alkalommal ha besegit nekem,esetleg ha van kedve.Szereti ha ki van szolgalva. :(
108. Kék
2007. febr. 2. 17:44
Nekem óriási szerencsém van ,mert a férjem mindenben segít ha kell,többnyire együtt csinálunk mindent.Vannak munkák amit nem szivesen csinál,de azért azokban is lehet Rá számítani.Remekül főz,minőségi vasalása,de ha a szobát kell kifesteni abban is megállja a helyét.Olyan értelmiségi aki nem a régi idők szemléletét gyakorolja,ezért jól meg is becsülöm!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook