Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Párommal már tervezzük a családalapítást, de mindent át szeretnénk gondolni, mielőtt ilyen komoly döntést hozunk. Segítenétek? fórum

Párommal már tervezzük a családalapítást, de mindent át szeretnénk gondolni, mielőtt ilyen komoly döntést hozunk. Segítenétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. MelisUK (válaszként erre: 11. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:11
Sajnos nem oda kell költözni, ahol esetleg egy kis felújítás kell csak, hanem oda, ahol a munka van. Megnehezíti az ember életét, ha munka előtt és után pl autópályán 1-1 órát veztni kell.
17. MelisUK (válaszként erre: 9. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:09
Pár év munka után, mikor a lakáshitelt és a számlákat is fizeted, akkor fogjátok tudni eldönteni, hogy belefér-e még egy gyerek is. Arra is gondolni kell, hogy mi van akkor, ha a gyereknek esetleg speciális igényei vannak. Nem feltétlenül csak a tápszerről van szó, hanem mi van akkor, ha valamilyen baja lesz a kicsinek és folyamatosan kezelésekre kell járni vele. A mai világban nagyon el kell gondolkozni, hogy belefér-e egy gyerek. Rengeteg pénzbe kerül és a karriered se tudod építeni. Előfordulhat az is, hogy egyikőtök teljesen munkaképtelenné válik, mert a gyereknek olyan baja lesz, hogy állandó felügyeletre lesz szüksége egész életében. Vajon elég lenne mindenre csak a párod fizetése és az a kis segély, amit kapnátok? Ilyeneken kell elgondolkozni.
16. újraarégi (válaszként erre: 9. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:09
Semmiképp nem szabad elkapkodni, hiszen egy gyerek egy egész életre szóló felelősség mind anyagi, mind érzelmi értelemben. Persze keveseknek adatik meg, hogy havi milliókból láblógatva neveljék a gyereküket, de azért szerintem az itt leírtaknál kicsit többre lenne szükségetek a biztos háttérhez.
15. kacsa118 (válaszként erre: 1. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:09

Szia!

Saját tapasztalatból írom, hogy várjatok még kicsit. Én már jó ideje be voltam sózva a babára, de férjem még várt... Igaza volt.

Biztos háttér tényleg kell. Nem árt a lakás, esetleg autó, és tényleg egy normális és viszonylag biztos állás! Legalább 2-3 év...

Szerintem.

Másrészt, lehet, régóta együtt vagytok, de azért még elég fiatalok szerintem.

14. Pen80 (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:09
A "bőven" az az ő döntésük, de ha ennyire terveznek (szerintem okosan), akkor szerintem is érdemes 1-2 évet várni.
13. Pen80 (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2012. jan. 11. 11:08
Ha 10 hónapot dolgozott, akkor ha 1 éven belül szül még meg is lehet neki, mert a szülést megelőző 2 éven belül kell meglennie a 365 napnak. Ebbe nem csak a munkaviszony számít bele ráadásul.
2012. jan. 11. 11:07
Egyetértek MelisUK-vel. Szerintem se optimális a helyzetetek egy gyermek vállalására. Főleg az anyagi része miatt, hiszen 2-en még csak csak megosztoztok egy szelet üres kenyéren ha kell, de egy gyerekkel ezt nem lehet megtenni. És perpillanat munka nélkül, max diákmunkára alapozva meg 28 ezer ft gyes-re...
11. b.eszter (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:06
Igen MelisUk, jelenleg albérletben vagyunk a fővárosban. A szüleim már nem élnek, vidéken van viszont egy ház, amiben egy kis felújítás után lakhatnánk, de ott viszont még nehezebb munkát találni:(
2012. jan. 11. 11:05
én is egyetértek a válaszokkal
2012. jan. 11. 11:03
Értem, erre voltam kíváncsi. Hát igen, a válaszok csak megerősítettek, nem szabad elkapkodni egy ilyen döntést. Köszönöm mindenkinek!
8. MelisUK (válaszként erre: 4. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:02
Ha biztos anyagi hátteret szeretnél a gyereknek, ahogy írod, akkor ne vállaljatok még gyereket. Eleve még csak 22 évesek vagytok, normális munkátok sincs, ebből egyértelmű, hogy saját ingatlanotok sincs. Valami biztos alapot teremtsetek, a gyerek még bőven ráér.
7. Sopianae (válaszként erre: 4. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:00

Ha főállásod van több mindenre vagy jogosult. Persze ehhez megfelelő munkaviszony is kell. Dolgozz főállásba minimum 1 évet és onnan menj el szülni.... A GYED lényegesen több, mint a GYES...


PL.: Ha diákként dolgozol összesen havi 38.000-t kapsz (kb). Baromi nem sok. Ha tápszeres a baba akkor ez semmire nem elég. A párod fizetéséből tudjátok fizetni a rezsit, kaját, ruháztatás..?


Persze nem kötekedni akarok, mert én egyedül nevelem a lányom, aki 20 hónapos és megfelelő munkaviszonyom volt és jelenleg most is dolgozok 4 órában (+ jutalék), mint alkalmazott. Igaz csak keddenként kell bemennem az irodába 1 maximum 2 órára.


Jól gondoljátok meg. Nekem a jövedelmem nem kevés így... de nehéz beosztani a pénzt.

6. danina (válaszként erre: 4. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:00
Ha biztos anyagi hátteret szeretnétek,akkor legyen egy biztos állásotok,várjatok 1 évet,és azután vágjatok bele!
2012. jan. 11. 10:57
ha gyedet akarsz, minimum 1év munkaviszonynak kell hogy legyen, mert a gyes+családi nincs 40ezer. egyébként hajrá :)
2012. jan. 11. 10:54
Részletesen: 22 évesek vagyunk, már régóta együtt élünk. Tavaly volt egy 10 hónapos munkaviszonyom, decemberben mondtam fel. Mindketten beiratkoztunk egy suliba, hogy vállalhassunk diákmunkát. Természetesen keresünk főállást is, de ez nem olyan könnyű. Ha pl én dolgoznék, főállásban, mennyiben befolyásolná ez a különböző juttatások összegét, és egyáltalán most, milyen ellátásokra lennék jogosult, ha babát várnék? Biztos anyagi hátteret szeretnénk a babának, légyszi ne értsetek félre, nem a pénz miatt akarok szülni! Köszönöm a válaszokat előre is!
2012. jan. 11. 10:54
Komolyan nem kötekedni akarok, de ha most azt írjuk hogy néha nehéz és sokba kerül akkor az eltántorít? Ha van hol lakni és szeretitek egymást akkor hajrá! :-)
2012. jan. 11. 10:51
Mire gondoltál?
2012. jan. 11. 10:50
Sziasztok! Párommal már tervezzük a családalapítást, de mindent át szeretnénk gondolni, mielőtt ilyen komoly döntést hozunk. Segítenétek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook