Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Párommal már tervezzük a családalapítást, de mindent át szeretnénk gondolni, mielőtt ilyen komoly döntést hozunk. Segítenétek? fórum

Párommal már tervezzük a családalapítást, de mindent át szeretnénk gondolni, mielőtt ilyen komoly döntést hozunk. Segítenétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. Pen80 (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:42

Azért remélem, azt nem várod el, hogy 1000-ből egy család példája miatt ezt általánosnak mondjuk. Igen, sajnos ez előfordulhat, de ha mindenki így indulna neki, akkor csak a milliomosok vállalnának gyereket.

Egyébként pedig veled is történhet bármi, ami miatt ennyit ki kell fizetned, esetleg azt is bele kéne kalkulálni a gyerekvállalásba?

Szóval persze, szerintem is kell tartalék, és végig kell gondolni dolgokat, de azért nem kell túlzásokba esni.

47. MelisUK (válaszként erre: 34. - Újraarégi)
2012. jan. 11. 11:41
Bizony hogy jó ha van! Egyet értek veled, autó nélkül lehet élni, de minek. :) Amíg busszal jártam a munkahelyemre, ami ugyanebben a városban van, addig 1 óra oda, 1 óra vissza volt, sőt, ha lekéstem a buszt, akkor várhattam 30-40-50 percet a következőre. Ha egyik nap zártam, másik nap nyitottam, akkor bizony kemény 4 és fél órám volt aludni. Elmenni a munkába 1 óra, bent lenni 11 óra, ebből 1 óra szünet, majd haza jönni még egy óra, vagy még hosszabb, ez összesen 13 óra, vagy plusz még majdnem egy egész, ha épp lekéstem a buszt... Másnap meg hajnalba kelni 4 és fél óra alvás után és kezdődhet minden előről... Elég kellemetlen volt. Főleg hidegben, télen várni a buszmegállóban, vagy erős szélben, erős esőben... Autóval 10 perc alatt bent vagyok, ugyanennyi haza jönni is. :) Mennyivel több időm van takarítani, bevásárolni, élni, nem pedig buszozni! :)))
46. 888efd6baf (válaszként erre: 39. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:41

Ahol ez így van, ott vannak valódi bérlakások, rendes, erre vonatkozó jogszabályok, itt meg Lujzi néni feketén kiadja a lakását, amit egyik napról fel is mondhat, nem túl nagy biztonság.

Ennek nincs még kultúrája nálunk.

2012. jan. 11. 11:40
eszti, lényeg a lényeg, még szerintem élvezzétek kicsit egymás társaságát, dolgozzatok, szórakozzatok, spóroljatok, aztán úgy is kialakul minden, én nagyon drukkolok:)!!!
44. Pen80 (válaszként erre: 40. - Újraarégi)
2012. jan. 11. 11:38

Én is ezt gondolom és nem örülök, hogy a fiatalok nagy része követi az időseket és ugyanúgy röghöz kötöttté válik. Több olyan ismerősöm van, aki nem hajlandó másik településen munkát vállalni, mert van valahol egy lakása. Pedig lehet, hogy lenne munkája, dehát a lakás az szent.

Volt olyan idő, amikor az ország egyik fele "éhezett", a másikban meg munkaerő-hiány volt, ez ennek a következménye és engem felháborít. Megértem, hogy valaki ragaszkodik a lakásához, amikor élete munkája, 20-30 év alatt fizette ki. De azt nem, hogy inkább nem eszik, csak ne kelljen elköltöznie.

43. újraarégi (válaszként erre: 41. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:38

Persze abszolút nem feltétel :) Szerencsére :)

Mondjuk sajnos szinte semmilyen feltétele nincs, így boldog boldogtalannak lehet gyereke-de ez már más téma és nem is a fórumindítóra gondoltam :)

De azért egy minimális anyagi tartalék kell hogy legyen és sajnos a mai gazdasági helyzetben még az sem biztos :(

42. b.eszter (válaszként erre: 37. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 11:37
Már kb. 3 éve eladó, és nem veszik meg. Pedig nem az árral van gond, mert 2,5 millió egy 80nm-es kertes házért szerintem egyáltalán nem sok. A gond ott kezdődik, hogy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében van, Mátészalka mellett.
41. Pen80 (válaszként erre: 34. - Újraarégi)
2012. jan. 11. 11:35
Értem - és tudom, hogy jó ha van, csak nem feltétel. Budapesten belül pl elég jól megoldott a tömegközlekedés, mi nem nagyon használtuk az autót. Vidéken más, itt pl kell, mert óránként jár busz napközben. De itt sincs mindenkinek és túlélik. :)
40. újraarégi (válaszként erre: 29. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:34

Igen, a magyarok nagyon röghöz kötöttek és általában foggal-körömmel ragaszkodunk egy lakáshoz, házhoz. Nekünk is van saját, de ha arról lenne szó szinte gondolkodás nélkül pakolnánk. Mert hiába a saját ház, ha nem tudunk enni :(

Otthona meg bárhol lehet az embernek, én úgy gondolom amíg együtt van a családom, addig nagy baj nem történhet velünk :) A lakás meg csak helyrajzi kérdés.

39. Pen80 (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:33

Nem albiban élek, és nincs hitel a lakáson, de köszi az aggódást :)

Csak mondjuk neki pl ennyi idősen szerintem inkább öngyilkosság hitelt felvenni, ahelyett, hogy várna kicsit és addig albérletet fizetne. Érdekes, hogy más országokban nem ilyen fontos a saját ingatlan és szerintem ennek az országnak ez az egyik rákfenéje. Egy ingatlan az isten az emberek felének az életében.

38. MelisUK (válaszként erre: 26. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:33
A párom nővéréjék pont Bp-en élnek és pont a beteg gyerek végett szükségük volt egy autóra is.
37. 888efd6baf (válaszként erre: 35. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:32
Nem próbáljátok meg eladni, ha ott nincs munka? ha másra nem, önerőnek elég lenne az ára és az még mindig jobb, mint egy romló állagú, lakatlan kis ház a világ végén.
2012. jan. 11. 11:32

Én kacsával értek egyet...Pen80 valóban van abban vmi amit mondasz...De, akárhogy is nézzük, ha van már egy saját lakásod, és most itt a hitel részét kizárnám...nyilván, biztonságosabban érzed magad...

Mert mindig kisakkozni a havi apanázst...főleg egy gyerek mellett...nem lehet egyszerű.

Ahogy a fórum indító is írta, a szülei már sajnos nem élnek, ergó kb. csak egymásra számíthatnak a párjával...én is nagyon meggondolnál a babavállalást az Ő helyükben...

2012. jan. 11. 11:31
Jó a lakás, ha van, de szerintem sem feltétel. Esetemben például semmire sem megyek vele... Azért is költöztem fel ide, hogy dolgozni tudjak, több a lehetőség.
34. újraarégi (válaszként erre: 26. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:30

Autó nélkül lehet élni, de minek? XDD

Viccet félre téve. Én nem Bp-n lakom és este 8 után nem megy busz Budapestre, pedig nem mucsaröcsögén lakom, csupán 30 km-re a fővárostól. A buszok amúgy is 30-40 percenként járnak, napközben meg csak óránként. A gyerekorvos is 10 km-re van egy másik településen, arról már nem is beszélve ha mondjuk szombat este 10 kor full belázasodik a gyerek vagy akármi és rohanni kell vele.

Szóval nyilván nem feltétel a gyerekvállaláshoz egy autó, de azért jó ha van. :)

2012. jan. 11. 11:29

Szia!


Nem kötekedésként, de még fiatalok vagytok.

A gyerekhez pénz kell. Nincs rendes munkátok, gondolom, saját lakásotok sincs.

Gyedre nem lennél jogosult, mert nem dolgoztál még annyit, a családiból és a gyesből nem lehet megélni, főleg egy gyerekkel!

Mennyi tartalékotok van? Egy gyerekhez az is kell. És nem csak azért, mert bármikor elveszítheti a párod a munkáját, hanem már maga a pici holmija is egy vagyon!

32. MelisUK (válaszként erre: 21. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:29

A betegséges dolgot azért vetettem fel, mert épp a párom nővérével történt ilyen dolog. Minden pénzük rámegy a gyerekre, hetente kétszer kell 5ezer forintos kezelésre járni a picivel, ami heti 10ezer, havi 40ezer, ha 4 hétnek veszünk egy hónapot. És ez csak egyetlen kezelés... A hitelük duplájára emelkedett, több mint 100ezer forint lett. Mivel távhősök a fűtés nagyon drága, 150ezer havonta. Kész csoda, hogy győznek mindent fizetni.

Hogy miért is ragaszkodik az ember a saját ingatlanhoz? Egy az, hogy a saját az saját, azt cisnálsz benne, amit akarsz, olyanná alakítod, amilyenné akarod. Másik az, hogy a bele fizetett pénz nem pénzkidobás, mivel az ingatlan a sajátod. A felújítási költségek is érted vannak. Bizonyos évek leteltével nem kell már a hitelt fizetned, míg az albinál életed végéig fizetheted a bérleti díjat. Mikor idősebb leszel és nyugdíjból fogsz élni, akkor mennyivel könnyebb lesz, ha már csak a számláidat és a kajádat kell fizetned, nem kell még albit is fizetni, nem? És persze nem utolsó dolog, hogy valamit ráhagyhatsz majd a leszármazottaidra.

Én személy szerint külföldön élek, egy albi eleve drágább is, mint a hitel törleszőrészlete. Viszont hogy megemeltük a havi törlesztőnket, így már csak 9 év és ki lesz fizetve a lakás. Gondolj csak bele, hogy milyen könnyű lesz nekem 9 év múlva - és milyen lesz neked albiban élve.

31. 888efd6baf (válaszként erre: 26. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:27

Szerintem -optimális esetben- az előfeltétel a kiegyensúlyozott érzelmi és anyagi körülmények. Nem gazdagság, de legalább egy kis biztonságérzés.


Mondjuk, én nem hurcibálnám influenzaszezonban a bkv-n a pár hónapos gyerekemet. Nem előfeltétel, de nagyban megkönnyíti az életet.

30. kacsa118 (válaszként erre: 26. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:27

Nem vagy lekötve. A jelzálog vihető egy másik ingatlanra.

És igen, többet fizetsz vissza, mint amit kaptál, ez tény. De legalább tudom, hogy van vége, s a végén ami lesz, az a sajátom. Az albérlet egy feneketlen katlan, szerintem.

Kocsi meg szerintem nem árt... bp-en sem... amilyen a tömegközlekedés... nem nagyon fogok gyerekkel buszozni...

29. Pen80 (válaszként erre: 24. - Újraarégi)
2012. jan. 11. 11:27

Ezzel egyetértek, én is rosszul vagyok, ha bizonyos összeg alá csökken a pénzem a bankban, kell a tartalék szerintem is, csak a lakás-dologra voltam kíváncsi, mert többen említették, mint fontos dolgot.

Nekünk is van, de nem ragaszkodom hozzá és ha kell, pakolok és itt hagyom. De a magyar emberek többségét nagyon megköti a saját lakás és még 40-50 km-rel sem mennek arrébb egy jobb munkáért. Ami viszotn szerintem nem jó.

28. tündér74 (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:25
Mi lesz ha.... Előre senki nem tudja, hogy mit hoz az élet.
27. 888efd6baf (válaszként erre: 24. - Újraarégi)
2012. jan. 11. 11:25

Bizony, nem lehet előre megtervezni 20 évet, de nem lehet arra sem alapozni, hogy "majd lesz valahogy".


Kérdező, gondolj bele: mi lesz, ha te otthon leszel a pár hónapos gyerekkel, s hirtelen az apa elveszíti az állását? Ugyanis ez mindig benne van a pakliban. Vagy csak táppénzre kerül 3 hónapra?

Miből fogtok élni?


Képezzetek tartalékot, te is képezd magad, hogy minél könnyebben visszatérhess a munka világába. Készítsetek tervet, hogy mit szeretnétek és priorizáljatok! És főleg: várjatok még.

26. Pen80 (válaszként erre: 23. - Kacsa118)
2012. jan. 11. 11:24

Ha hitelt fizetsz, akkor viszont másfélszer annyit fizetsz, mint amit kaptál. És a hitel általában magasabb is, mint az albérlet. Ráadásul lekötöd magad, nehezebben mozdulsz, szerintem teljesen odavág a mobilitásnak.

Szerintem nem feltétel gyerekvállaláshoz a saját ingatlan. Még az autó sem, főleg Bp-n.

2012. jan. 11. 11:23
Egyetértek veletek, és köszönöm! Nem fogjuk elkapkodni azt megígérhetem:) Remélem hamarosan találunk munkát, a többi meg majd kialakul:)
24. újraarégi (válaszként erre: 21. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:18
Én a saját lakáshoz nem ragaszkodom-bár van :)-, viszont azért min. egy valamennyire megbízható állásra csak szükség van nem? A betegséges dolgot meg nyilván csak azért írta, hogy mennyi minden váratlan dolog is történhet. persze az ember nem tudja lemodellezni az életét az elkövetkező 20-30 évre, sőt lassan 2-3 hónapra sem, de én azt mondom hogy legyen min. néhány havi tartalék pénz arra az estre, ha beüt a krach és ha ezen felül minden ok, akkor jöhet egy gyerek.
23. kacsa118 (válaszként erre: 21. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:16
Talán mert nem másnak a zsebébe tömködöm a pénzt. A hitel és az albérlet nagyjából ugyanannyiba van. A különbség az, hogy idővel, ez az enyém lesz, az sosem. Itt azt csinálok, amit akarok, ott kicsit sem.
22. kacsa118 (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:15
Így van. Most sem könnyű! De most már talán érettebben gondolkodunk!
21. Pen80 (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:15

Ha mindenki így gondolkodna, senki nem vágna bele. Ez már kicsit sok szerintem.

A betegséges dolog is meg azt sem értem, hogy miért ragaszkodik itt mindenki a saját lakáshoz. Főleg hitellel. Megmagyarázná valaki, hogy miért ennyire fontos, hogy saját lakásod legyen? Komolyan érdekel, nem kötekedés.

20. MelisUK (válaszként erre: 15. - Kacsa118)
2012. jan. 11. 11:14
Maximálisan egyet értek veled. Én is be voltam sózva, nagyon akartam a gyereket, most már benőtt a tojáshéj és nagyon örülök neki, hogy nem vállaltuk be korábban a gyereket. Ki tudja, hol tartanánk most, hogy sanyarognánk...
2012. jan. 11. 11:14
Hova ez a nagy sietség?Semmiről nem maradtok le.Használd ki, hogy még csak 22 éves vagy, és még gyermektelen.Dolgozzatok, éljétek az életet és utána ráér a családalapítás.Én így tennék, mint ahogy így is tettem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook