Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati elköteleződés fórum

Párkapcsolati elköteleződés (beszélgetős fórum)


11. dafke
2021. okt. 30. 15:39

Egy kapcsolatban is mást-mást jelent az elköteleződés.

A hűség is mást-mást jelent minden kapcsolatban.

Sőt, ha hozzátesszük, hogy léteznek nem monogám kapcsolatok is, a variációk tárháza végtelen.

2021. okt. 30. 15:29

Az 'elköteleződés' kifejezés zavart össze némileg. Ugyanis elköteleződni sok minden mellett lehetséges. Egy cél mellett, egy életforma mellett, egy filozófia mellett, egy társ mellett is.

Mit jelent számodra elköteleződni egy társ mellett? Hogy vele leszel "jóban, rosszban" életed hátralévő részére?

Ha jól értem a nyitó hozzászólásodat, akkor arról van szó, hogy a szexuális elköteleződés okoz nehézséget számodra. Kérdés, hogy mi az oka? Az újdonság iránti vágy hajt vagy olyasvalamit szeretnél, amit jelenleg nem kapsz meg?

Utóbbi esetben, azt hiszem, különösen nagy kihívást jelent elkötelezettnek maradni.

9. zilahilena (válaszként erre: 5. - Timmy0520)
2021. okt. 26. 17:03

Szia!


Nagyon köszönöm a kitöltést!


A kutatásomban az általad említett dimenziók a lényegesek - a tapasztalati kérdésemben pedig inkább a hűség dimenziójára gondoltam.

8. 9370250d08 (válaszként erre: 7. - Bichi)
2021. okt. 23. 21:09
Persze, az sztem minden kapcsolatban alap, hogy a szabályok mindkét félnek ugyanazok, és kölcsönös megegyezésen alapulnak.
7. Bichi (válaszként erre: 6. - 9370250d08)
2021. okt. 23. 16:44
Ez mondjuk csak egy esetben működik, ha a párodnak ez így megfelel, mert ellenkező esetben ez nem elköteleződés...
6. 9370250d08 (válaszként erre: 5. - Timmy0520)
2021. okt. 23. 14:17

Ez tök jó kérdés.


Számomra az elköteleződés azonos a hűséggel, de a szexualitást már nem venném ide.

2021. okt. 23. 13:10

Szia,


Kitöltöttem a kérdőívedet :) Egyúttal sok sikert a sulihoz :)


Az elköteleződést ebben az esetben kifejezetten a szexualitás/hűség dimenziói mentén értelmezzük?

2021. okt. 23. 12:40

20 éve élek a férjemmel, ebből 18,5 éve házasságban.

Flörtölni, barátkozni szoktam, de nem vagyok hűtlen és nem is tervezem.

3. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Zilahilena)
2021. okt. 23. 12:27

Szia!


Nekem nagyon nehéz, nem is biztos, hogy szeretnék, de sztem máshogy hosszabb távon nem megy.


Elvileg azok a fenntartható kapcsolatok, ahol a közeledés-távolodás működik. Sztem nehéz ezt a gyakorlatban értelmezni, kivitelezni.

2. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Zilahilena)
2021. okt. 23. 12:26
Tapasztaltam hasonlót. Nem vagyok hűtlen, de hajlamos vagyok egyszerre több emberhez vonzódni. #polyamory
2021. okt. 23. 12:11

Sziasztok!

Saját tapasztalatból kiindulva kíváncsi vagyok, hogy kinek mit jelent és mennyire nehéz komolyan elköteleződni CSAK egy valaki mellett. 4 éve tartó kapcsolatomban néha azt veszem észre, hogy kicsit kitekintgetnék, de a szeretetem nem lankadt a párom felé. Ti tapasztaltok hasonlót?

Illetve a szakdolgozatom kutatása is efelé irányul, ha beszélgetés mellett ki is töltenétek páran, nagyon megköszönném! :)


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook