Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Papagáj...nimfapapagáj vagy hullámos papagáj? fórum

Papagáj...nimfapapagáj vagy hullámos papagáj? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - L.Niki18)
2014. nov. 1. 20:46
Mert nem tudok tőle aludni. 3 nap után elajándékoztam :)
2014. nov. 1. 20:41
Egyébként ha a papagáj megbetegszik valahogyan, akkor az átterjedhet emberre is?
7. L.Niki18 (válaszként erre: 6. - Nordlys)
2014. nov. 1. 20:40
Nagyon szépen köszönöm! :)
2014. nov. 1. 20:36

A hullámos valóban szelíd, kedves állat. Nekünk 20 évig volt folyamatosan. A nimfát nem tudom, de mivel nagyobb, és erősebb a csőre, nem tudom, nem veszélyes-e.


Állatkereskedésben is nyugodtan megveheted, viszont érdeklődj utána, hol van megbízható árus. Azok között is van olyan, amelyik csak megélhetési forrásnak tekinti az állatokat, és időnként láthatóan is beteg állatok vannak a boltban, de van, amelyik szereti őket és vasárnap is bemegy miattuk a boltba, ha kell. Szerintem érdeklődj netenm ismeretségi körben, esetleg hívd fel a debreceni tenyésztőt és kérj tőle tanácsot, melyik boltot javasolja.


Egyébként érdemes párban tartani a papagájt, úgy sokkal jókedvűbb, de attól még az emberrel is szívesen barátkozik. Igaz, akkor beszélni nem tanul meg.

Viszont a szátokból ne egyen, azzal tényleg vigyázni kell.


Arra is fel kell készülni, hogy ha megbetegszik, néhány egyszerűbb esetet leszámítva az állatorvosok általában nem tudnak segíteni, és ez nagyon nyomasztó tud lenni.


Igaz, csak papgájt kérdeztél, de szerintem érdemes a tengerimalacon is elgondolkodni. Ott is kettőt érdemes tartani (egymás melletti ketrecben), akkor jó nekik, ha nincsenek egyedül, de az ember kezében is szívesen elvannak, barétkoznak.


Nagyon szeretem mindkétféle állatot, de az az igazság, hogy messze nem érnek fel a kutyával. De én is tudom, mi az, hiába sóvárogni állat után a kis lakásban, és mekkora öröm egy papagáj vagy egy tengerimalac.


Ja, és még egy: kb. 5 évnél egyik sem él tovább. A papagáj elvileg igen, de lakásban nem nagyon szokták tovább bírni.


Azt hiszem, elég kimerítő választ írtam :) Remélem, hasznát veszed.

5. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. nov. 1. 20:16
Miért? Kifejtenéd bővebben? :)
2014. nov. 1. 20:15
semelyik
2014. nov. 1. 20:09
Sziasztok. Kiafiam nagyon szeretne egy háziállatkát. Kutyus macska ilyen kizárva, mert panelban lakunk. Nincs időnk levinni pl. a kutyust sétáltatni. Papagájra gondoltunk. Gyerekkoromban volt egy szép zöld színű hullámos papagájom, nagyon kedves mókás madárka volt. Apukám szájából is ette a magot, rászállt a vállunkra, fejünkre...! Szeretnénk vagy egy nimfát vagy egy hullámps papagájt venni. Viszont nem tudom, hogy kisállatkereskedésből is megvehetem biztonsággal, vagy ragaszkodjak a tenyésztőkhöz? Félek az ilyen betegségektől, amit a gyerek is elkaphat, mint pl. papagájkór stb...! Segítségeteket kérném. Miskolcon viszont nincs papagájtenyésző, csak legközelebb Debrecenbe!! :o(
2014. nov. 1. 20:09
mi van velük?
2014. nov. 1. 20:06
Papagáj...nimfapapagáj vagy hullámos papagáj?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook