Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség miatt abortusz fórum

Pánikbetegség miatt abortusz (beszélgetős fórum)


1 2
31. loch ness (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2022. máj. 20. 15:45

Köszi az első mondatot :)

Úgy gondoltam, ezt a részét is jobb, ha leírja neki valaki, hogy idejében átgondolhassa. Jobb tisztában lenni valamivel, mert azok a dolgok, amiket elnyomunk magunkban, csak rosszabbá teszik a mentális állapotunkat. Aztán mondom, döntenie neki kell, én nem kényszerítem semmire.

30. michelle.r (válaszként erre: 23. - Loch ness)
2022. máj. 20. 13:53
Ismerlek már annyira, hogy tudjam, jót akarsz. Igen, kerülhet rosszabb állapotba az abortusztól is. De attól is hogy azt "hallja", épp megölni készül a gyerekét.
29. Syduri (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 13:41

Akkor elnézést kérek!

De továbbra is úgy gondolom, hogy az abortusz a helyes döntés. Nem te vagy az első és sajnos nem is az utosó, akinek abortusza lesz/volt. Emiatt ne ostorozd magad!

Inkább egy valóban a problémát megoldó szakembert kell keresni, nem olyan kóklert aki gyógyszerrel elnyomja a tüneteket osztjónapot.

Ha most úgy érzed a gödör mélyén vagy, akkor nézd úgy, hogy már csak felfelé vezet út!

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Syduri)
2022. máj. 20. 13:12

Ez nem én vagyok

Mi nem "megszakítással" védekeztünk ahogy te írod

Gumi óvszert használtunk, ami el szakadt

Ahogy olvastam a hölgy nem volt még orvosnál

Ha el olvastad az én sztorimat, én voltam már vizsgálaton és az orvos javasolta ezt a döntést

Nem értem miért kell ez

Én csak hozzám hasonló helyzetben lévők segítségét szerettem volna kérni, akik ezzel a betegséggel küzdenek mint én

27. _Berry_ (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 12:52
Esetleg nézd meg, hátha a facebookon van pánikbetegek csoportja, ott biztos tudnak megfelelő terápiával foglalkozó jó szakembert ajánlani, hogy ne kelljen annyi kört "futni", hogy tényleg olyat találj, aki mielőbb valóban foglalkozik a problémáddal.
26. Syduri (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
2022. máj. 20. 12:45
25. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - Syduri)
2022. máj. 20. 12:29
Honnan tudod hogy ez ő?
24. _Berry_ (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2022. máj. 20. 12:25
Arra pont, hogy nem szabad építeni, hogy majd valakit az anyaság fog meggyógyítani. Egy évtizedes mély pánikrohamot nem fog, csak nagyobb lesz a kétségbeesés, mert az eredeti problémára jön még egy. Nem egyszer előfordul, hogy még a gyermeket boldogan váró kismamák is miután megszületik a gyerek egy időre depressziósak lesznek.
23. loch ness (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2022. máj. 20. 11:48

Ne csavard ki a szavaimat, kérlek.

Azt írta, nagyon rossz állapotban van és tanácsot kért. Én meg felhívtam a figyelmét arra, hogy az abortusztól is kerülhet még rosszabb állapotba. A döntés már az ő felelőssége.

Elég konkrétan leírta a helyzetét, annyit, amennyit nekünk el akart árulni. Egy szóval sem mondtam, hogy közelről ismerem.

22. Syduri (válaszként erre: 20. - 824b9e39d8)
2022. máj. 20. 11:42
Másik fórumáról lehet tudni.
21. michelle.r (válaszként erre: 19. - Loch ness)
2022. máj. 20. 11:41

Én sem szeretnék vitatkozni, de azok után, hogy megkérdőjelezted a döntését, engedd meg kérlek, hogy mi is elmondjuk, hogy mi a másik oldala, annak, hogy valaki egy nem egészséges gyereket hoz világra.


Lehet, hogy nincs és nem lesz a gyereknek semmi baja annak ellenére, hogy a fogantatása pillanatától Frontin fogyasztó, de nem abban kért tanácsot, hogy megtartsa-e vagy sem. Döntött, az orvosa tanácsára/egyetértésével.


A konkrét helyzetéhez nem írhattál, mert azt ebből a néhány mondatból nem hiszem, hogy ismered.

20. 824b9e39d8 (válaszként erre: 13. - Syduri)
2022. máj. 20. 11:17
Nem írta, hogy miként védekeztek/ nem védekeztek. Nyilván, nem megfelelően és jobb lett volna ezt megelőzni, de ezt már kár felemlegetni. Attól még, hogy nemi életet élt, igenis beteg és szorongást okozhat neki egy olyan helyzet, mint a kórházi bennfekvés.
2022. máj. 20. 11:13
Szerintem most ne kezdjen senki vitázni általában az abortuszról vagy a sérült gyerek vállalásáról (különben bszolút nem biztos, hogy bármi baja van FI gyerekének), a fórumindítónak nem erre van szüksége. Én is az ő konkrét helyzetéhez írtam, nem elméleti vitát szándékoztam indítani.
18. Syduri (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2022. máj. 20. 11:12
Ebben igazad van! És az sem túl szerencsés, ha az egészséges testvér életét szűkítik be a beteg gyerekkel.
17. michelle.r (válaszként erre: 16. - Syduri)
2022. máj. 20. 11:10
Csak épp abba nem gondolnak bele, mi lesz a magát ellátni képtelen gyerekkel, amikor ők már nem lesznek. Nem tudom őket egyértelműen tisztelni.
16. Syduri (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2022. máj. 20. 11:00

Én egy frontinos babát nem tukmálnék rá senkire! Még pont egy sérült gyerekre van szüksége...

Minden tiszteletem azoké a szülőké, akik tudják, hogy sokemberes, különleges bánásmódot igénylő gyereket is vállalnak és végtelen szeretetben nevelnek, DE ezek az emberek kivétel nélkül MENTÁLISAN rohadt erősek. Egy labilisnak még egészségeset sem szívesen adok a kezébe pár percere...

2022. máj. 20. 10:53

Az abortusz lehet, hogy csak ront az állapotodon, pláne ha belegondolsz, mi történik közben a babával... Az orvosok sokszor olyan biztosra tudják, mi a jó és mi nem, aztán sorban olvassa az ember, hogy "lehetetlen, hogy lesz gyereke" - és az illető már a másodikat szüli, "lehetetlen kihordania a gerince állapota miatt" - aztán simán kihordja enyhe hátfájással, "csak lombikkal lehet" - aztán a hatodik sikertelen lombik után spontán terhességgel baba születik... Adj esélyt a babának és magadnak is. Lehet, hogy pont az anyaság fog meggyógyítani, vagy legalábbis javítani a helyzeten. Annyi váratlan jó dolog történhet, ha az ember esélyt ad neki.

Nekem is voltak pánikrohamaim, szóval nem vagyok teljesen kibic, az is elég rémes volt, nemhogy a betegség... De szerettem volna a baba érdekében is szót emelni, hiszen itt róla is szó van, az ő életéről vagy haláláról.

Jó lenne egyébként, ha keresnél olyan szakembert, aki tényleg segít. Azért nem hiszem, hogy ne lehetne legalább annyira javítani az állapotodon, hogy tudjál ennél jobb életminőségben élni.

A gyerek apjára nem számíthatsz?

Kitartást és minden jót kívánok!

2022. máj. 20. 10:23
Ilyen fokú pánikbetegségben a 0,25 Frontin semmit nem ér. Miért nem kezelnek normálisan, ha jársz gondozóba?
13. Syduri
2022. máj. 20. 09:28
A "megszakításos" nem védekezés miatt nem volt pánikrohamod?
12. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 08:44
Jó lenne rendesen védekezni ezután.
11. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 06:59

Emiatt ne félj. Aludni fogsz. Gyorsan pörögnek az események.

Az természetes, hogy izgulsz. Minden rendben lesz! Fontos, hogy mondd el a pánik témát, jobban figyeljenek rád.

10. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. máj. 20. 06:49

Édesanyámnak világeletében volt pánikbetegsége, de fiatal korban még úgy ahogy kezelte.

Ahogy az évek mennek előrébb annál rosszabb és annál jobban elszigetelődik. Ez van. 🤷‍♀️ Senkine nem lehet segíteni, ha ő maga nem akarja.

9. globus (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2022. máj. 20. 06:34

Ismerősöm 26 éve nem dolgozik miatta. Úgy, hogy nem is kezelteti magát. Gyógyszerektől retteg, pszichológus nem tudott segíteni. Család tönkrement, csak azért nem válnak, mert nincs hová menni. Nyugdíja sem lesz, talán 5-6 év munkaviszonya van fiatal korából. Pár ezer Ft segélyt kap. De! Semmilyen észérvet nem hallgat meg, ugyanazt fújja negyed évszázada. Szituatív gyakorlatból sem tanul, pl. ha észrevenné, hogy még egyszer se halt meg, amikor attól rettegett?

FI-nak is volt valamiféle emberi kapcsolata, hiszen terhes lett...amit akarnak, meg tudják csinálni.

Kedves FI, van már abortuszra időpontod? Baba apja melletted áll? Sokat számítana.

2022. máj. 20. 06:18

Nekem édesanyám pánikbeteg.

ott tartunk, hogy maximum az udvarba megy ki.

Ha ne adj isten utazni kell, előtte 3 napig mantrázza magát - de ez sem mindig sikeres.

Ő is csak a frontint kapkodja évek óta.. Orvoshoz persze a világért se menne. Ő eldöntötte minden orvos hülye, csak ő nem. 🤷‍♀️

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - _Berry_)
2022. máj. 20. 02:12

Köszönöm szépen a tanácsot, mindenképp megpróbálom🙂

Már lassan 3 éve képtelen vagyok tömeg közlekedési eszközzel utazni és gyógyszer nélkül még autóval is nagyon nehéz így ez az időszak amég le zajlanak a vizsgálatok és a műtét nagyon nehéz lesz😔

De ha túl leszek rajta, megpróbálom ezt a technikát amit javasoltál, és mégegyszer köszönöm szépen!🙂

Ilyenkor minden apró tanács vagy segítség nagyon jól tud jönni és bátorságot nyer belőle az ember, hogy ha másnak sikerült akkor nekem is sikerülni fog🙂

6. _Berry_ (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 00:56
Hát igen, az a baj, hogy a gyógyszer csak a tüneteket nyomja el, de nem gyógyít és így valóban probléma, ha adott esetben nem veheted be. Egy olyan szakembert kellene keresned, aki terápiával mélyre tud ásni, megkeresve a pánik eredetét, megszüntetve ezzel a kiváltó okot. Addig meg próbálkozhatsz szuggesztióval. Pl. az utazást feloszthatod az időt tekintve részekre. Szépen ismételgeted, hogy minden rendben van, nyugodt vagy, ha pedig letelt a kijelölt idő, akkor megdicséred magad, hogy no lám megcsináltad és máris közelebb vagy a célhoz. Amíg az előrehaladásra koncentrálsz, addig sem lesz a figyelmed a szorongáson.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. máj. 20. 00:11

Sajnos nincs más lehetőségem😔

Gyógyszert szedek és annyira erős a szorongás és a pánik hogy folyamatos rosszulléttel küzdök

Az orvos is azt javasolta hogy amég ennyire rossz a helyzet nem javasolja a babát miattam sem és a baba miatt sem😔

De köszönöm szépen a hozzászólásod, remélem mindenféle rosszullét nélkül sikerül majd túl esni rajta

Most még nagyon nagy a pánik és erős a szorongás, sosem voltam még ilyen helyzetben, új és ilyesztő számomra ami folyamatosan erősíti a pánikot és a szorongást

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - _Berry_)
2022. máj. 20. 00:08

De igen, szedek 0.25mg Frontint

De lesz amikor majd nem vehetem be, és már maga az utazás is kibírhatatlan számomra a gyógyszer nélkül😔

3. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 23:53
Nem próbáltad meg soha kezeltetni a betegségedet?
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 23:26

Reggel bemész, este már otthon is vagy, annyira nem nagy dolog. Persze ha már biztos, hogy azt akarod...

A műtét nem nagy dolog, az altatás is inkább bódítás

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook