Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleó - ellenvetések? fórum

Paleó - ellenvetések? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleó - ellenvetések?

1 2 3
36. Katinkaboszi (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 23:11

Azon kivül heti kétszer volt főzelék, heti kétszer tészta, hús csak szombaton, akkor is kevesebb, inkább leves dúsítva vele, mellé jött az első édesség, amit követett a vasárnapi, az igazi húsevős nap.

Nem éheztünk egyszer sem, pedig mi mindent a boltból vettünk.

A kenyérhez a nagynéném, amikor nála nyaraltam, kovászt rakott félre, a következő hétre.

Ilyenkor ettem én is igazi, lángost, kemencében sütve, finom kacsazsírral és házi tejeskávéval :D nyami :D

35. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 22:56
Aha, tényleg, az én nagyim is csak heti egyszer sütötte, és az elég kellett, hogy legyen, a kövi hétig, nem volt korlátlan evészet és az élesztő sem az az agresszív fajta volt mint most.
34. Mazsinka (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 22:47
Hát én is ezt mondom. A disznó sokkal tovább neveledett, nem szójával fújták fel fél év alatt. A kenyér se volt felfújt vacak, a nagyim kemencében sütötte, egész héten ették, kétszer is meggondolta, mekkora karéjt vágjon belőle. Süti csak szombaton volt, a többi meg az, amit a kertből felszedett.
33. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2017. ápr. 26. 22:39

Ez a cikk arra volt jó, hogy aki még nem tudta eldönteni, hogy paleo-diétázik, vagy mást választ, most kapott a levegőben lógó kérdésére választ.


Ami azt illeti, hogy milyen úton-módon termelődik, nevelődik valami, hát egyszerű a válasz, sajnos nincs igazi bio élelmiszer, mivel amit megveszünk, már valahol valaki permetezte, táppal etette.


És lehet folytatni.Sajnos.


A cikkben lévőkkel egyet értek, mert aki akar paleo diétát, megtalálja a hozzá vezető utat, aki nem akar, mert nehéznek találja, az nem fogja használni.


Részemről igyekszem legalább az édességet paleo süteményekre kicserélni, és a benne lévő cukrot eritritre cserélni.

Sok zöldséget és gyümölcsöt enni és nem gondolni rá, ez most vajh' honnan is jöhet, mert elborzadnék.

32. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 18:36

De a mennyiségek sem ugyanezek voltak. Ugye senki se gondolja, hogy nagyanyáink napi szinten megettek egy nagy szelet szalonnát vagy napi többször ilyeneket. Egy család=disznó 1 évben, számold ki,töredéke sem volt a mainak, nem voltak 160 kilós disznók, hanem sokkal kisebbek, 100 kilósok,a szalonnát csak "megmutatták" a levesnek, csak belemártották a főzővízbe. Az én dédim, aki majdnem 100 évet élt, ő azt mondta, hogy mit evett, hát puliszkát, pulutykát, bablevest, babfőzeléket. Pont, hogy NEM volt semmi, mert elvitték a németek vagy az oroszok.


Marhára az a generáció, akiknek aztán a kamrában mindig lógott egy kis sonka, kolbász, mert mennyiségre is elengedhették/ik magukat, már a második világháború után születtek, tele voltak eü problémákkal küzdenek és nagyon alacsony átlagèletkoruk vokt/van. Európa térképein Magyarország egy sziget, mindenhol tovább élnek, körülötte mindenki, és Magyarország mindig mâs színnel van, hogy DE ott meg kevesebb ideig vagy DE ott több a szìvbetegség, stb. Mindig kilóg rossz értelemben,az ukránokkal együtt általában, szóval nagyon van mihez felzárkózni.

31. Anyagi
2017. ápr. 26. 17:45
Ez is csak egy pillanatnyi divat - mint oly sok elődje és majdani utódja...
30. Lonna4
2017. ápr. 26. 16:24
Érdektelen ki hogy mit miért eszik vega vegán vegetáriánus, paleozik vagy vércsoport diétán van. Magánügye. Netán valamilyen alergiaja van . Ha vendégek jönnek rakerdezel van e valakinek valami különleges kérése. De ritka.
29. michelle.r (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 14:41

Így igaz. Cuki volt nagyon, de akkora energiavámpír, hogy belépett az ajtón, és 5 perc múlva mindenki az ereit akarta felvágni :DDD


Én sem szoktam téríteni, de agyfaxt kapok tőle, tukmáljék amit nem kérek. Mert egy kicsitől nem lesz semmi bajom. Egyébként is mindent lehet, csak mértékkel... :/

28. jennyvagyok (válaszként erre: 3. - NomNom)
2017. ápr. 26. 14:19
NomNOm: :D
27. Mazsinka (válaszként erre: 17. - Herzi)
2017. ápr. 26. 14:10

Nagyszüleink a házi lekvárral, kemencében sült cipóval és otthon nevelt disznó szalonnájával talán még mindig helyesebben jártak el, mint sokan a maiak közül. Gondoljunk bele, mi van a szalámiban, pástétomban, virsliben, a sok tartósító, színezék, EEEEEE, amit követni se lehet. Szörpök, kóla, gumicukor, tömlős sajt, szinte minden feldolgozott, özönlik az ember arcába a szupermarketben. Ehhez jön a mozgásszegényebb életmód, a sokkal több étel, mint amire szükség van, a munkahelyi stressz és egész napos meló. Nem mondom, hogy ezek okozzák a legtöbb betegséget, a rákot, szívinfarktust, de valami nagyon nincs rendben a mai világban. :S


Az én dédtatám 80 éves kora körül halt meg, nem voltak különösebben gazdagok, de halál nyugodt volt, nem ette magát semmin, ment, tette a dolgát, zöldséget, gyümölcsöt termesztettek, földeket műveltek, állatokat tartottak, amikor kedve volt, ebéd után ledelelt, nem rohant sehova. Ette az otthoni paradicsomot, paprikát, otthon sütött kenyeret, otthon vágott disznóhúst, nevelték a gyerekeiket és slussz. Nem volt rohanás egész nap, hogy megfeleljen egy főnöknek nevezett kizsákmányolónak, nem volt rohanás a 62. plazmatévé után, mert a szomszéd is vett, nehogy lemaradjon. Nem volt rohanás, hogy a gyereket 18 különórára vigye, meg ilyen-olyan fejlesztésre. Nem volt rohanás a boltba, hogy k.nder maxi king kell, és k.nder bueno és Paula a boci, meg vaníliás-csokis bigyó és la.s csipsz és még, még, még töb sz.r, hogy duzzadjon az a kosár. Mindenki tudta a dolgát, élte a világát fölösleges körök nélkül. Nem mondom, hogy jobb volt... de...

26. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2017. ápr. 26. 10:52
Hálistennek, én tudom annyira feltűnésmentesen csinálni, hogy mèg családtag is van, aki nem tudja rólam, hogy vegán vagyok, mert tudok alkalmazkodni vendégségben is, étteremben is, nem magyarázkodom különösképpen, a saját tányéromat nézem, azt teszek rá, amit ehetek, azt rendelek, amit ehetek. De az olyanok, akik társaságban ennyire keresik a figyelmet, azok bármilyen étrenden élnek, mindig bele fognak pofázni, hogy mit egyen a másik.
25. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Bekacomb)
2017. ápr. 26. 10:44

Ez jó téma, pl a gyerekeknek több ch-ra van szükségük és kevesebb fehérjére mint egy felnőttnek mert a gyerekek fehérjeszintézise sokkal jobb. Tehát nem lehet semmilyen párhuzamot vonni, még kalóriában se nagyon, hiszen a legtöbb felnőtt már túlesett több elfuserâlt diétán, ebből kifolyólag metabolikus károsodása is van (metabolic damage), szóval sokan már attól is híznak, ha csak annyit esznek, amire szüksége lenne egy nem fejlődő szervezetnek, ezért jóval ezalatt a tartomàny alatt maradnak, nemhogy egy fejlődő szervezetnek szükséges mennyiséget vigyenek be (ami nem is lenne indokolt).


A vegánt lehet nagyon rosszul is csinálni, ezért ha nem dietetikus által lett összeállítva, akkor àrthat egy gyereknek (vagy egy finnyàs gyerek nem biztos, hogy mindent megenne), ebben rejlik az, hogy gyerekeknek miért nem alkalmas. Alkalmas lenne de a kivitelezés bajos. Viszont a vegetáriánus az igen, gyerekeknek is szuper lehet és sokkal kevesebb akadályba ütközik.


Szerintem ezt nem lehet erőltetni, mert minden gyerek más és más. Az anyuka dönti el, hogy mit tesz az asztalra, a duci és beteg gyerek, vagy alultáplált gyerek egészsége az anya felelőssége. Viszont lehet őket terelgetni, illetve sok gyerek már egyébként is, önként vega, mert nem szereti a húst. Ezért úgy gondolom, hogy bizonyos kereteken belül rájuk kell hagyni a döntést de a felnőtt feladata jó példát mutatni.


Az nem jó példa, hogy szimplán mutatom, hogy mit eszek. Az a jó példa, ha látja, hogy anyu szép, fiatalos, energikus, sportos és ehhez ezt és ezt teszi, így és így eszik meg így és így sportol.


Visszás lenne azt mondani a gyereknek, hogy nézd, ez az egészsèges, de közben meg folyton folyik az orrom, lépten nyomon megbetegszem, vagy nem jön rám a farmer, vagy felül kibugyog a zsír, és a kamasz gyerek lehagy a futásban. Ha viszont tud példakép lenni egy szülő, akkor nem kérdéses, hogy valamit jól csinál és a gyerekek ezt a modellt már be tudják építeni az életükbe.

24. Derya (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2017. ápr. 26. 10:32

vega etrendet koveto maradhat egeszseges, ha esszel csınalja, de vegan nem.

hozzateszem. mındketto teljesen ellentetes az emberı faj alapveto szuksegleteivel.

23. michelle.r (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 10:28
Egyetértek. Szó szerint ;)
22. michelle.r (válaszként erre: 14. - Unom)
2017. ápr. 26. 10:23

Az mókás lehetett ;o))


Nálunk volt egy jogász csaj, meggyőződéses vega, de annyira, hogy az 5-7 éves gyerekei még soha nem ettek húst, és ha vendégségben megkínálták őket, azonnal elkezdték fújni a betanult litániát.


Egyszer egy céges vacsorán, amikor steak volt a főfogás - neki valamilyen hal, mert az ugye nem élőlény :o)) - ott helyben ecsetelte, hogy mi és hogyan történik a vágóhídon.

A bátorságát azért irigyeltem, 11-en ültük körben, mindenki kezében egy steak késsel :DDDD

21. Bekacomb (válaszként erre: 17. - Herzi)
2017. ápr. 26. 10:09
Egyetértek, bár kétségtelen hogy nagyszüleink idején sokkal többet is mozogtak az emberek. Manapság mindent felváltott az elgépesedés, elkényelmesedtünk. A kaja is "korlátlanul" rendelkezésünkre áll, csak be kell menni az első boltba. Teljesen más életvitel. Nem véletlen van annyi elhízott. Rajtam is van több mint 15 kg felesleg. Csak nemrég kezdtem el rendszeresen mozogni. Mert jöttek a betegségek. A sok zöldség és hús kombinációjával szerintem mindenki egyetért. Én a paleoban túl soknak találom a korlátozást, főképp ha egy alapvetően egészséges személyről beszélünk, akinek nincsenek ételintoleranciái. Illetve vannak számomra nagyon fura étel párosítások is. De persze ez ízlés dolga. Én a hagyományosan elfogadott egészséges életmódban hiszek a táplálkozási piramissal, sok-sok zöldséggel, gyümölccsel, hússal, gabonákkal, tejtermékekkel, változatosan. Érdemes kerülni a feldolgozott élelmiszereket, ezzel is egyetértek. Szerintem csinálja mindenki azt amit jónak lát. Bár érdekes vita lehetne abból is hogy amit egy felnőtt választ magának, mennyire jó ha a gyerekének is azt az életmódot alkalmazza. Biztos vagyok benne hogy lehetne arról vitatkozni egy pl. vegá szülővel, hogy jó-e a gyerekének a vegán életmód. Összességében nagyon sokrétű a téma. Mint minden diétának, ennek is rengeteg támadási pontja van.
20. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 09:52
Egyetértek, felesleges címkézni, minden valamire való étrendben sok zöldség szerepel és kevés finomított élelmiszer, a gabonák is korlátozva, ìgy nekem semmi ùjat nem mond, ha valaki paleónak akarja nevezni, csak ráaggatott egy újabb címkét.
19. syria (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 09:44
Maximális egyetértésem. :)
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Akác56)
2017. ápr. 26. 09:01
Gratulálok az életmódváltásodhoz! De gondolom, bármit ennél, ha mozogsz, a nagyobb kalóriás ételeket csökkented fogysz, így az egészséged is javul.
17. Herzi (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2017. ápr. 26. 08:45

Azlrt hat(hat) ez is, mert hisz benne az ember és sokkal tudatosabban él így. Ennyi.

Nagyszüleim fehér cukrot, fehér lisztet nem kis mennyiségben ettek. Nagyim hetente 1-2 tepsi sütit sütött, sok cukorral. Soha nem volt vékony alkat, de energikus, egészséges és most 89 éves...sajnos szellemileg vannak problémái, de egy gyógyszert se szed. Ennyit a cukkorról, meg a lisztről, meg a krumpliról, és társairól. Viszont kevesebb húst ettek, mint mi manapság, hétköznap alig. A mai öregek szép életkorokat élnek meg, és anno semmilyen divatdiétákat nem követtek.

Itt is a kevesebb több elv érvényesül, mindent kell enni, fogyasztani, mértékkel.

2017. ápr. 26. 07:34

A paleo életmódban nem a kőkorszaki embereket követjük, hanem a kortárs, ma is élő természeti népeket!

Kb. 1 éve paleozom, gyógyszereimet elhagytam,( hiperinzulinémiára kapott gyógyszert is) migrénem megszűnt és 8kg-ot fogytam. Heti 2x jógázom, biciklizem és remekül érzem magam.

Nem fogyasztok:gabonákat, álgabonákat, krumplit, tejet, tejterméket, cukrot, növényi zsírokat...

Viszont sokféle zöldséget, tojást, kevés húst, szalonnát, sonkát, töpörtyűt...stb

15. Mazsinka (válaszként erre: 9. - Herzi)
2017. ápr. 25. 23:52
A paleo divat, majd elmúlik, mondod te. Szerintem pedig le kellene csupaszítani a témát, és nem azon lovagolni, hogy az ősember így-úgy. Ha kevés húst eszel salátával vagy párolt zöldséggel, illetve friss gyümölcsöket, magvakat, aszalványokat pl., rossz úton nem járhatsz, ezt bárki beláthatja paleo ide vagy oda. Én elhiszem, hogy a glutén és a laktóz nem a barátom. Nem vagyok intoleráns, de más a közérzetem, amikor ezeket mellőzöm, főleg a tejet. A cukorról ne is beszéljünk. Pár nap után kitisztul a bőr, energikusabb lesz az ember, jobb a terhelhetősége, elmúlik a farkaséhség és társai. Üdv, egy nem paleos.
14. unom (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2017. ápr. 25. 19:10
Egyszer futottam bele egy ilyenbe, a poén az, hogy pörköltfőzésre jött, vendégként, és ott kezdett gyilkosozni :)
13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Syria)
2017. ápr. 25. 18:43
Én próbáltam. De amikor legyilkosoztak, sőt szemétgyilkosoztak, akkor bepipultam, és lepattintottam.
12. syria (válaszként erre: 10. - Unom)
2017. ápr. 25. 18:39

Szerintem izgalmas lenne. :)


Száz szónak is egy a vége: mindenki arra az élet- étrendformára esküszik, amit képes betartani, vagy amivel különböző eredményeket tud elérni.


(Volt pár év, amikor vega étrendet követtem. Nem bántam meg, sőt! De nehéz volt.

Aztán jött a paleo. Az se volt sokkal könnyebb, de azzal is sikert értem el.

Csak hát: a konyha meg én az két nagyon külön világ.)

11. Derya (válaszként erre: 10. - Unom)
2017. ápr. 25. 18:24
en benne lennek, de meg sose talaltam senkit, aki leallt volna velem beszelgetni a temarol... :-D
10. unom
2017. ápr. 25. 16:47
Kíváncsi lennék egy vegán-paleo vitára :)
2017. ápr. 25. 16:45

Ez a paleo érdekes, mert mindenki úgy paleozik ahogy neki jó. Nők általában jó sok édességgel. Tejszín, meg kakaó, meg vaj- ja, az sok volt az ősembernek! Ellenben ahogy itt lent is írták_: nyershús, nyers tojás, magok, gyümölcsök- idénynek megfelelően. Nem ám decemberben friss prímőráru. Szóval a paleo is csak divat, majd elmúlik!

Illetve mindig azt kérdezem a nagy egészségtudatosoktól: arra is ennyi energiét fordítasz hogy szellemileg friss maradj? No, akkor lesz baj, majd 70-80-90évesen amikor "agyoncsapni" nem lehet, de csorog a nyálad és azt se tudod ki vagy.

Összhangban (testben és lélekben), harmóniában (magunkkal, és a természettel), és szeretettel lenni(önmagunk és mások felé)- ez a fontos.

2017. ápr. 25. 12:54
nem kérek húst
2017. ápr. 25. 11:14
Amíg a reggeli kakaómat és lekváros-vajas briósomat (vagy egyéb kalácsomat) nem tudom helyettesíteni mással, addig maradok a mindenevő életmódnál.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook