Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért paleó? fórum

Miért paleó? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért paleó?

1 2 3 4 5
122. Guruljka (válaszként erre: 113. - Efemer64)
2019. márc. 21. 18:40
Tudjuk, hogyne, az akkori szomszédom simán megérte a 426. születésnapját.
121. unom (válaszként erre: 113. - Efemer64)
2019. márc. 21. 18:38
Egyik istennel sincs bajom, mivel nem lêteznek. De a rajongótáboruk szörnyű.
120. globus (válaszként erre: 113. - Efemer64)
2019. márc. 21. 18:34
Mi vaaaan? :)
119. zsanna54 (válaszként erre: 117. - Subszi)
2019. márc. 21. 18:14
Sziasztok!Én sok ételre érzékeny vagyok,ezt,ezt írtam is előzőleg.Nagy részben a paleónak köszönhetem,hogy jobban vagyok.De saját személyemre alakítom az étrendemet. Az atkinsnak mi a lényege, Jó lenne ezt a fórumot feléleszteni. Segítenétek? Üdvözlettel.
2019. márc. 20. 17:59

off


Úgy olvastam, hogy miért péló

Bocccsssi

117. subszi
2019. márc. 20. 17:59

Sziasztok!

A paleogrill oldaláról(google-n keresztül megtalálható) szoktam rendelni paleo ételeket, és én nagyon szeretem. Érdemes ott is olvasgatni kicsit.

Valójában nem nagyon értettem régebben, mi a különbség az atkins és a paleo között (már tudom :) ), nekem mindkettő bejött. Sokkal egészségesebben és változatosabban eszem mindkét diétánál, talán pont azért, mert tudatosan étkezem.

116. zsanna54 (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2019. jan. 23. 16:57
Orvosok nem néztek ételérzékenységet,de komoly betegségeim voltak.Sajnos maszekba nézettük meg,és kiderült búzaérzékenység,tej és tejfehérje érzékenység./60 évesen/Közben a szteroid megtette a magáét.Személyre szabva használom a paleót.Mindenki más.A hörgő aszma elmúlt.Ezt gyakran a tej és a belőle készített termékek is okozhatják.Valóban fogyni lehet vele,és gyógyulni is,de nem könnyű.
115. Mezei Virág (válaszként erre: 113. - Efemer64)
2019. jan. 23. 16:53

Nagy itt a sötétség! ;)

Több száz évet, hahaha! A mesében...

2019. jan. 23. 16:43
Sok beteg embernek segített már.A lisztérzékenység sok betegség okózója lehet.
2019. jan. 23. 06:31
Miért paleó? Mert ez egy evoluciós-darvinista pogány tanokra épülő táplálkozási forma,ami keservesen megtéveszt milliókat.Pogány és materialista világunkban,kevesen hiszik és fogadják el a Biblia örök szavait.Pedig az ott leírtakat a tudomány sosem tudta megcáfolni!Ami az ember étrendjét illeti,a Szentírás elég világosan fogalmaz;tudjuk,hogy az özönvíz előtt az emberek több száz évet is simán megéltek..
2017. dec. 12. 10:56
Sajnos tényleg költségesebb egészségesebben enni. Nem tudom, hogy ez mikor fog jó irányba változni. :(
111. megryan
2017. febr. 25. 19:04
Nekem ezzel az a problémám, hogy a hús és a zöldségek(nov-május) és egészséges magok a legdrágábbak. Kenyérből, tésztából jóllakni egy étkezésre 2-300 ft, ugyanez salátás- húsos, halas, magos verzióban akár több száz forinttal drágább étkezésenként.
110. .violet (válaszként erre: 99. - Hpetra22)
2017. febr. 14. 19:46
Igen, már harmadszorra álltam neki. Most mínusz 7-nél járok. Egyébként a paleo nem feltétlen arról szól, hogy folyton húst eszünk, mert sokan, akik nem paleóznak, ezt gondolják. Lehet úgy is paleozni, hogy főleg zöldséget eszünk, kevés hússal, némi gyümölccsel. Kinek milyen az ízlése. Pl én lassan kezdtem el fogyni, átálltam erre, egyből felgyorsult a fogyásom. Ja és NYERSEN ettem a zöldséget.
109. gribedli*** (válaszként erre: 104. - Android50)
2017. febr. 14. 15:19
Jesszus, nem akartam szivecskét küldeni ám:D
108. gribedli*** (válaszként erre: 104. - Android50)
2017. febr. 14. 15:16

A valôságban sokszor ennél gyávábbak voltak elődeink és miután a vadállatok elejtették a prédáikat, majd jól befalatoztak belőle, meg rányálaztak, akkor odamentek a sakálok és na, ekkor a korabeli Mézga Géza sajátgyártmány lándzsájâval el merte őket kergetni, hogy a maradékokat leszopogassa a csontokról:DDD


De a testünk felépìtése (állkapocs, izületek, fogazat, kéz elrendezése, körmök és nem karmok, belek hossza, gyomor savtartalma) rengeteg dologban arról tanúskodik, hogy növényevők, ezen belül is gyümölcsevők vagyunk. Félve írom ezt le, mert ma rengeteg a cukorbeteg is, ők meg ugye nem ehetnek gyümölcsöt kétpofára, de úgy kell elképzelni, hogy leveleket is bőven ettünk.

107. OrcaN
2017. febr. 13. 18:55
Bár jó lenne, ha jó lenne nekem is.
106. OrcaN (válaszként erre: 105. - OrcaN)
2017. febr. 13. 18:54
diétázni se jó nekem*
105. OrcaN
2017. febr. 13. 18:53

Gyomor jóindulatú tumoros lány barátom állt át paleora, és volt a társaságban egy másik paleos is. Nekem ízlett, de vöröshús de finomliszt nélkül is idővel elfogyók, de komolyan, diétánai se jó nekem. Nem csak erőt vesztek, a fehér dolgok nélkül, nincs erőm mozogni, csak rengeteg krumplival. Ami meg dél-amerikai, és nem fogyok mellette egy dekát sem.


De indiai tagolás szerinti levegő testkarakterű embereknek kiváló, tűz belehal, és víz bírja egy darabig.

2017. febr. 13. 16:59
Nyersen kéne marcangolni a frissen elejtett mammut húsát - az volna az igazi!
103. Arón1 (válaszként erre: 93. - Timycat)
2017. febr. 13. 15:55
Én a kókusz tejet szeretem, én főzöm. Olyan finom, hófehér tejecske.
102. Arón1 (válaszként erre: 100. - Csicsi25)
2017. febr. 13. 15:46
Ha valaki nem érzékeny rá és meg tudja emészteni, mi baja lenne tőle? Mennyivel jobb a virsli vagy az ilyen olyan felvágott, kolbász? Jól tudom, hogy azt meg engedi a paleo?
101. Birgit77 (válaszként erre: 100. - Csicsi25)
2017. febr. 13. 12:56
Hát, régebben lehet, hogy benne volt a TEJ :)
100. Csicsi25 (válaszként erre: 85. - Birgit77)
2017. febr. 13. 12:42

Hehe, ezen jót mosolyogtam! :))


Nem, nem onnan itta, sőt most sem onnan issza. A jó öreg bolti, zacskós tejet vette, mióta csak az eszemet tudom. Annyi különbséggel, hogy ő mindig felforralta.

99. hpetra22 (válaszként erre: 97. - .violet)
2017. febr. 13. 11:15
Szia! Persze! Paleózol?
2017. febr. 13. 11:14
Örülök, hogy ilyen sok hozzászólás jött a cikkemre. Láttam, hogy felvetődtek az alapvető kérdések is, amik mindig, de nagyon jó kis társalgás bontakozott ki. Hamarosan megjelenik a cikk további része is.
2017. febr. 12. 22:31
Sziasztok, lehet csatlakozni? Látom, itt legalább pörög a fórum valamennyire.
96. M0ncsa
2017. febr. 12. 22:18

Amugy glutenintolerancia, mint olyan, igenis letezik. Fiam hivatalosan glutenintolerans, de nem coliakias (bar a veszelyeztetett csoportba tartozik). Papirja van rola :) Vele egyutt hagyta el a csalad a lisztevest itthon, es lass csodat, mindenki jobban van. A kicsi lany az ovodaban kommersz (glutenos) etrendet kap, egyelore tunetmentes. Sajnos (vagy szerencsere) amig nincs baja, nem tudom kiverekedni a glutenmentes etrendet neki. Remelem, ha nagyobb lesz, sajat dontese alapjan eszik majd egeszsegesebben.


En 19, a hugom 24 evesen kezdett tuneteket mutatni glutenfogyasztasra. Ahogy elnezem, van, aki meg kesobb. Ugyhogy nem korhataros a dolog.

95. M0ncsa (válaszként erre: 61. - Arón1)
2017. febr. 12. 22:14

Kosz az infot! En sem ertettem, miert van, hogy a glutentol csak minden bajom van, mint Michelle-nek (fosas, faradtsag, levertseg), de a zabtol egyenesen okadok. Sugarban. Biztos aveninallergia :)


Mas: globus, az intoleranciak pont a tulzott fogyasztastol alakulnak ki, nem az elhagyastol. Az, hogy miutan "elszoksz" valamilyen mereganyag fogyasztasatol, erosebbek a tunetek, szubjektiv. Persze, hogy jobban eszreveszed a mergezett allapotot igy, mint ha folyamatosan benne elsz valamilyen szinten.

94. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Timycat)
2017. febr. 12. 21:21

Mandulamosólé:DDDD iszom amúgy ilyeneket de nagyon kis mennyiséget mert nem kávéztam soha, szóval nincs eleve szokás, amihez kell, hanem pl palacsintát ezekkel csinálok, ha épp arra vágyom. Amúgy egyetértek, hogy dràgábbak, de házilag is el lehet készíteni. De ha a víz is összetart valamit (zabkása), akkor abba nem teszek se ilyet, se olyat, hanem vizet.


A pótlókról ugyanez a vèleményem. Ha vegán valaki, nem eszik sajtot. De miért kell kesudióval összekutyult rizsnyàkot vegán sajtnak nevezni? Nem sajt. Meg soha nem is lesz olyan íze. Lehet enni zöldséges pizzát sajt nélkül is. Vagy a felvágottak, amik 30%al többe kerülnek a húsos felvágottnál, de hiába vegán, ha tele van sóval, adalékokkal, stb. Ezért ha én az egészségem miatt lettem vegán, elmegyek mellettük simán, mert az nem egy egészséges valami, hanem egy címkézett szarság.


És ezt amúgy mindennel eljátszák, címkézik a dolgokat egy adott diétához: paleo liszt (mert lisztet nem ehetnek), vagy vegán sajt (mert sajtot nem eszik), de okvetlenül kell neki a gesztus, mert nem tud gyökeresen megváltoztatni egy adott szokást. Minden ilyen kötődés csak fogâst ad rajta azoknak, akik üzletet fognak csinálni abból, hogy le akar fogyni vagy hogy nem akar állatot enni.

2017. febr. 12. 21:02

Én nem vagyok semmilyen diéta híve. Nincs is rá szükségem.

Fehér cukrot, fehér lisztet használok, egyedül tejből veszek laktózmentes (tejből, más tejtermékből "normálisat"), persze mindent mértékkel. A ma divatos élelmiszerek (pl a tejpótlók, minek ha nem bírod a tejet ne idd, ezért nem kell mandulamosó lét inni) ipari melléktermékek, amiket régen "kidobtak" most meg horribilis összegekért árulnak.

Szerintem a mai emberre a stressz, zsúfoltság, légszennyezettség és mozgáshiány sokkal de sokkal veszélyesebb mint a fehér cukor vagy a liszt. Hangsúlyozom, szerintem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook