Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleó - ellenvetések? fórum

Paleó - ellenvetések? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleó - ellenvetések?

1 2 3
66. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2017. ápr. 30. 09:56
:D
65. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Jennyvagyok)
2017. ápr. 30. 09:54

Teljesen egyetértek,a fűszerek fokozzák az emészthetőséget, és vannak bennük tápanyagok, antioxidánsok is, gondoljunk a friss mentára, bazsalikomra, ezekből is van a fűszeres sarkomban, tele vannak folsavval, bétakaroténnel, nyomelemekkel, úgyhogy erre is jók, salátába.


Az indiaiak, kínaiak a pácokat, erős fűszereket arra is hasznâlják, hogy valamennyire érvényesüljön az antibakteriális hatásuk (vagy más terápiás céllal, mert kevés a gyógyszer).


Meg arra is való, hogy szegény országokban ezzel leplezzék a rothadó hús szagát.

64. michelle.r (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2017. ápr. 30. 09:37
Őszintén szólva engem néha annyira fáraszt az egész evési hercehurca, hogy legszívesebben áttérnék a** táplálkozásra :DDD

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
63. jennyvagyok (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2017. ápr. 30. 08:58

Na, ezt jól mondod, minél kevesebb kotyvasztás! :D ...és lehetőleg amennyire lehet adalékmentes legyen!

A glutént csak példának hoztam fel, mert szerintem sokakat érint, és az a meglátásom, hogy egyre többeket fog érinteni, erre értettem a tömeges életmódváltást is! Amúgy az összes többi érzékenységre vonatkozik, kinek milyen van. És ezen nem kell csodálkozni, ez nem divat, ha tudjuk az okát, ha nem, ez sajnos tény.

Amúgy nem tudom, mennyire tartozik ide, van egy-két meglátásom az étkezéssel kapcsolatban. Először is nagyon sokat eszünk. (nem én, hanem általában az emberek - jóléti társadalom) Bemész egy étterembe, és akkora adagot adnak, hogy rosszul lennék, ha meg kellene mindet ennem. Nem is értem, mért nem lehet választani kis és nagy adagot. Egy 2 méteres férfi nyilván ehet többet, egy 150 centis nőnek a fele is bőven elég! :) És ezért fizessem ki a nagy adag kaját!

2. Túl sok féle ételt keverünk. Minél kevesebb összetételű egy étel, annál egészségesebb. A legjobb, ha csak 2-3 féle dolgot tartalmaz. Amikor látok fenomálisnak hirdetett ételeket, recepttel, és nézem mi minden van benne összekotyvasztva, hááát.... lehet, hogy fenséges ízorgia, de! Valóban erre van szükségünk? Miért kell mindig mindent túlszárnyalni? A fűszreknek is azt a célt kellene szolgálni, hogy pl. könnyebben emészthető legyen az étel. (vagy indiai fűszerek, az étel romlandóságát hivatott meggátolni)

62. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Jennyvagyok)
2017. ápr. 30. 08:20

Nem használok húspótlókat és messzire kerülöm a mindenféle fake vegán felvágottak,sajtok pultját mert azok is tele vannak mindenféle szarokkal. Inkább azokat az ételeket eszem,amelyek már előtte is léteztek a hagyományos konyhában, de nem kell rajtuk semmit variálni. Szóval minél kevesebb kotyvasztás.


Szerintem kikiáltani csak a glutént mint minden probléma gyökere, egy kicsit túlzás, de bármilyen egyéni érzékenység (szójára, gluténre,olajos magokra, paradicsom) természetesen nem akadály, azt kihagyod, amire allergiás vagy és ennyi, bármelyik diétához, életmódhoz így kell hozzáállni.

61. jennyvagyok (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2017. ápr. 29. 15:41

Én nem mondtam, hogy a nullásoknak húst kellene enniük, csak felfedeztem némi hasonlóságot vércsoport nullás étrend és a paleó között.

És a húsevést sem szeretném erőltetni. Én csak válaszokat keresek arra, hogyan ehetem egészségesre magam. :D Semmiben sem szeretem a végleteket, és a tuti módszerekben sem hiszek. Minden út egyéni. A tapasztalatokat, eredményeket szeretem megismerni. Ami tény nagyon sokan gyógyulnak meg betegségekből akik áttértek a paleóra. Én azt gondolom, itt nem a húsevés a lényeg, hanem a gluténmentesség.

Amúgy az igaz, hogy sokan pótlékokat keresnek az új étrendben, mind a vegák mind a paleósok. A vegák húspótlókat találnak, szója stb. a gluténosok tesztelik a különféle liszteket és kenyeret, valamint tortakölteményeket alkotnak.

Szóval itt szeretném megtalálni valahol az egyensúlyt. Ha nekem a glutén okoz gondot, akkor hogyan is tudok gluténmentesen élni? Ugye ez nem jelenti azt hogy ezentúl húst hússal kéne ennem, de azt sem, hogy sose hallott lisztekből kelljen valami ehetetlen kenyeret sütnöm! :))

60. jennyvagyok (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2017. ápr. 29. 14:53
Köszi :)
2017. ápr. 29. 09:41
segít=használ
58. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Jennyvagyok)
2017. ápr. 29. 09:38

Én is nullás vagyok, de képzeld, a tartósan nyersvegánoknak több mint a fele nullások közül kerül ki, szóval nem azon van itt a hangsúly, hogy a nullásoknak okvetlenül húson KELL élniük, hanem, hogy a többi vércsoporttal szemben a nullásoknak kisebb eséllyel lesz mondjuk vastagbélrákjuk a túl sok hústól. Úgymond a többiek egy ilyen nullás diéta mellett szinte tuti befutók minden hússal kapcsolatos nyavalyára, míg a nullások általában más rákokat részesítenek előnyben (nyirokrák, bőrrák, stb). Ha meg nem is kívánod, miért kellene erőltetni?


A sok kísérletezés sikertelensége inkább abból adódhat, hogy egy-egy módszer követése során nem lettek jól beállítva a makrók, szóval hiába határozod el, hogy nem eszel húst, ha helyettr nem jó alternatívákat választasz (teszem azt, péksütik). Vagy más hibák, ilyenkkr kudarcra van ítélve az egész. Ez nem egy adott módszer hibája, hanem vannak mindenkinek rossz szokásai, amiről nem tud lemondani, hanem pótlékokat keres az új ètrendben is, esetleg azzal többet árt, mint segít.

57. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2017. ápr. 29. 09:27

Mentes:DDD


Amúgy tényleg, ma már minden legyen mindenmentes!

56. michelle.r (válaszként erre: 55. - Jennyvagyok)
2017. ápr. 29. 09:00

Értelek. Ha még nem ismered, érdemes ezt a blogot olvasgatnod:

[link]


Rengeteg ötlet, recept is van, vegán, vega, -mentes, paleo. Innen meríthetsz a tervezéshez ;)

55. jennyvagyok (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2017. ápr. 28. 23:42
Köszi a tippeket! :) Eddig még minden diétámat kidolgoztam, mielőtt belekezdtem. Értenem kell az egész lényegét, mert akkor tudsz rögtönözni is. Ez túl nagy életmódváltás nekem. Teljesen új recepteket megtanulni, teljesen máshonnan és mást vásárolni. Semmibe nem vágok bele hip-hop. Csak szépen megfontoltan. Ha lesznek rá ötleteim, hogyan lehet élhetővé tenni, akkor talán kipróbálom. Amúgy meg elég hasonló a "o" vércsoportdiétához. Mivel pont nullás vagyok! :)Tömeges életmódváltás? Mindenki éljen úgy ahogy szeret? Sajnos már most sem úgy élünk, vagy étkezünk, ahogy szeretünk. Akkor erről sem beszélgetnénk most. Gondolok a rengeteg glutén és laktóz-érzékeny emberre, Tetszik, nem tetszik, változtatnia kell.
54. michelle.r (válaszként erre: 53. - Jennyvagyok)
2017. ápr. 28. 13:58

Igen, a hozott mintákat dobhatjuk a kukába. De ez bármilyen életmódváltás esetén igaz. Igen, a régi recepteket is, bár én a rántást, a habarást, már akkor kidobtam, amikor paleoról még nem is hallottam, csak úgy, mint a fehér lisztet, a cukrot.


Eszem hamburgert, de nem a fehérlisztes, cukros buciban, és a szószban sincs cukor.


Mi lenne, ha nem várnál a megoldásra, hanem belecsapnál a közepébe? Nem kell belőle vallást csinálni, a világ nem fog összedőlni akkor sem, ha megeszel egy pizzát, vagy egy fagyit.


Szerintem nem drága a paleo. Nézd meg Mariann63 naplóját, két-három méretett fogyott, paleoval, ott egy csomó recept.


Nem kell hogy manióka, mandula, gesztenyelisztről szóljon.


Amíg csak lamentálgatsz, nem kapsz választ, próbáld ki, hogy tudsz vele megbarátkozni.


Egyébként szerintem nem kell tömeges életmódváltás, mindenki éljen, egyen úgy, ahogy szeret ;)

2017. ápr. 28. 10:54

A téma annyiban érint, hogy pont mostanság elmélkedem azon, hogy vega (vegán) vagy paleo? Hozzá kell tenni, a húsról majdhogynem leszoktam, magamtól, semmi elmélet vagy ilyesmi, egyszerűen nem jut eszembe húsboltba menni. Azt eszem, amit kívánok. DE! Vannak egészségügyi kihívásaim, és keresem a megoldást! Így jutottam el a paleóhoz. És rengeteg kérdés merül fel pro és kontra. Értem az elméletet, logikus is! de mégsem! :) Szóval: a természeti népeknek az adott, amit esznek. Valószínűleg nem is szennyezett és nem vegyszerrel kezelt. Az állatokat is a természetben vadásszák, halásszák! Tehát egy teljesen természetes folyamatról van szó, ami naná hogy egészséges! Mi, városlakók, mit tehetünk? Hogyan kéne élnünk, táplálkoznunk egészségesen? Először is, van egy minta, amit hoztunk otthonról, meg a szüleink és a nagyszüleink is hozták az elődeiktől. Mindezidáig működött. Akkor most miért nem?

Oké. Váltsunk. Próbáljunk visszatérni az ősi, természetes dolgokhoz. Vagyis induljunk a kályhától. Csakhogy, hogyan húzzuk ezt rá a fogyasztó társadalomra? A városi dolgozó ember, hogyan tud a kevés idejében boldogulni ezzel a feladattal? Hiszen bármerre mész, hatalmas a kínálat és a csábítás egészségtelen ételekre. Nem tudom, ha a természeti népek itt élnének köztünk, vajon akkor is csak bogyót meg szárított húst akarnának enni? Vagy azt mondaná, ide a hamburgert, nincs idő bogyót szedni, meg vadászni, dolgozni kell menni, vagy túl fáradt vagyok munka után még menjek vadászni?

Nem tudom, értitek-e, mire akarok kilyukadni! Ezt a részét nem érzem élhetőnek!

A hozott mintát dobhatjuk a kukába, az összes jól bevált receptjeinkkel együtt! 2. A paleós cuccok nagyon drágák. Bár nem hiszem, hogy a természeti népek tortákat sütnek, vagy paleós pizzát esznek! :) Szóval ilyen és ehhez hasonló gondolatok szaladgálnak a fejemben megoldásra várva! Ma azt gondolom, akkor lesz tömeges szinten életmódváltás, ha ezeket az elveket át tudjuk konvertálni a 21. századi európai ember számára.

52. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Derya)
2017. ápr. 27. 18:00

Nem azon rugózok, hogy ők mikor frissülnek, hanem azon, hogy lejjebb azt írtad, hogy a gyerekeknek 3x annyi fehérje kell g/kg mint egy felnőttnek.


Mert ez akkora baromság mint egy ház, de te érzed.


Amit linkeltél, ott sem 3x annyit adtak meg, testsúlykg-onként (mert egy percig sem gondoltam, hogy az összes fehérjére gondoltál, hanem hogy g/kg ideális súlyra és soha az életben nem kell 3x annyi)


Olyan okos vagy. Még egy gyöngyszem az oltásellenességed mellé.

51. Derya (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2017. ápr. 27. 16:36

hat ez tok lenyegtelen, hogy frıssulnek-e vagy nem....


ne rugozz ezen, ha szerınted kevesebb kell neki, akkor adjal kevesebbet..


egyebirant szerıntem ez tok alap dolog, hogy a gyerekeknek joval tobb kell.

teljesen egyertelmu.

50. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Derya)
2017. ápr. 27. 11:28
A webbeteg cikkek (már amekkora súlya van egy ilyen cikknek) mióta nem frissülnek? 2012-ben íródott.
49. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Derya)
2017. ápr. 27. 11:19

Igen, neki ez ideális súlyon belül van, 167 cm és 50kg.


Te azt írtad, hogy egy gyereknek 3x annyi fehérjére van szüksége mint egy felnőttnek.

Nos, nekem, mivel felnőtt vagyok, 0,8-1,3 között lenne, ha ülőmunkát végeznék de mivel súlyzózom is, valahol 1,5-2g/kg (ideális súlyra)


Még ha csak az én minimumommal számolnám (1g/kg), akkor is a gyerekemnek nem adhatok napi 150g fehérjét (mert az ő súlyának ez lenne a szerinted beállított, 3x annyi fehérje), hacsak nem szeretném egyből dialízisre kárhoztatni szegényt, vágod?


Legközelebb ne dobálózz ilyen könnyelműen a szavakkal, meg hogy másnak tévesek az infói. A te infóid honnan jönnek? Ha bemutatod a gyerekorvost, aki ilyen marhaságot mondott, szívesen feljelentem.

48. Derya (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2017. ápr. 27. 10:38
47. Derya (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. ápr. 27. 10:36
idealıs testsulykilogrammonkent kell szamolni, nem testsulykilogrammonkent.
2017. ápr. 27. 10:34
Az EFSA szerint is 0,8-1,3 között van a gyerekeké, szóval nem is értem, hogy kinek jut ilyen eszébe, hogy 3x annyi kell, mint egy felnőttnek?
45. Derya (válaszként erre: 43. - Unom)
2017. ápr. 27. 10:33

:-)

ja, az lehet.... :-D

44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Unom)
2017. ápr. 27. 10:28

A magyar gyerekek meg a legducibbak Európában.


3x annyi fehérje mint egy felnőttnek, nagyon túlzásnak tartom. Derya ezt írta. Szóval az 50 kilós kamaszomnak napi 150g fehérjét kellene betolnia, saccperkábé 80deka csirkemell? Ja, ès ez a minimum lenne? Vicceltek, ugye? Sportol, táplálkozásszakértő állította össze a csapat étrendjèt és cseppet sem így néz ki.


Ami a fehérjét illeti, minden felesleges fehérje lebomlik szénhidrátra, és a fehérjék bomlástermékeit is ki kell üríteni, ez egy gyerek szervezetènek is nagyon megterhelő.

43. unom (válaszként erre: 41. - Derya)
2017. ápr. 27. 10:22

Bármelyik forrást néztem, amit hirtelen találtam, testsúlykilogrammonként mind több fehérjét javasol a gyerekeknek, kamaszoknak, terheseknek.

De az olasz gyerekek biztos mások :)

42. gribedli*** (válaszként erre: 40. - Derya)
2017. ápr. 27. 10:18
Én ezt IS tanulom, szóval nem nézek utána, jó? Tudom, biztos hülyék a tanáraim meg minden (szerinted):)
41. Derya (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2017. ápr. 27. 10:18

es nem g/ kg, hanem g/idealis testsuly kg.

nagy kulonbseg.

40. Derya (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2017. ápr. 27. 10:15

nem, nem ezt akartam mondani, hanem azt, amıt irtam.

pontosan.


lehet, hogy erdemes lenne kicsit jobban utana nezned. ;-)

39. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Derya)
2017. ápr. 27. 10:07

Szerintem a tied téves. Ha egy felnőttnek a minimum valahol 0,8-1g/kg, akkor a gyereknek 3g/kg? Igen, ha hamar kórházba akarod vinni.


A gyerekeknek jobb a fehérjeszintézisük, ezt akartad mondani,ugye? Nem azt, hogy nagyobb a fehérjeigényük.


Nagyobb a szénhidrátigényük, de a fehérjeigény kisebb, mert ők jobban szintetizálják.

38. Derya (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2017. ápr. 27. 09:34
na, igen, de nem am 1 kılos kenyeret sutottek... :-D
37. Derya (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2017. ápr. 27. 09:33

gyerekeknek kb 3-szor tobb feherjere van szukseguk, mınt a felnotteknek.

nem tudom, honnan valo ez a nagyon teves ınformacıo....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook