Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A palástfű tea okozhat cisztát? fórum

A palástfű tea okozhat cisztát? (tudásbázis kérdés)


4. f53c22bae8 (válaszként erre: 3. - Cicaanya)
2009. máj. 22. 11:02
köszönöm szépen!
2009. máj. 22. 10:54

/nőklapjában,egy anyuka írta/



nekem is volt gond a ciklussal kb. 3 éve, amikor abbahagytam a fogigátlót. ami nekem bevált, a ciklus első felében málnalevélteát ittam a pé-ig (én hőmérőztem, nyálkát figyeltem, innen tudtam, mikor van pé, PG53 a kukában landolt), második félben pedig palástfüvet. később annyit változtattam, hogy a palástfűből tinktúrát (Alchemilla tinktúra) szedtem, ami erősebb, mint a teaváltozat + egy homeos bogyót (Bryophyllum Comp Globulus), ami sárgatestelégtelenség esetén segít. Nekem mindig a menszi előtt 3-4 nappal már barnázás kezdődött, ez az egyik jele a sárgatestelégtelenségnek, aminek az oka a nem megfelelő minőségű pete. Azt kell helyretenni, hogy jól érjen a pete, ne legyen anovu, mert az csak termeli a cisztákat.


A cickát inkább második félben jó inni, de csak akkor, ha vki nem akar babát, mivel vetélést is okozhat öszehúzó hatása miatt. sokan tévesen isszák a ciklus első felében, pedig pont a másodikban kellene, mivel progitartalma van, az meg ugye a ciklus második felében termelődik. Bővebben ez az oldal rengeteget segített: [link]



Azért a PCOS-t is könnyen rámondják a dokik arra is, ami nem az.... Nekem is "állítólag" az volt, aztán helyrejött a teáktól, jógától, pedig állítólag nem lehet gyógyítani, csak kezelni.


Ami még jó hatású lehet az a rendszeres talpmasszázs szakértő személlyel. amúgy egy csomó doki ezeket a teákat nem ismeri, csk a clostyt és társait. pl. aki eleve cisztásodásra hajlamos, annak a closty elég veszélyes lehet, mert még több cisztát generál. én többek között ezért nem mentem bele.



Még a babásság előtt volt egy cisztám, amit uh-val kontrolláltak, mezei zsurlót ittam és ültem benne, és lám elmúlt... utána olyan szép péim voltak, hogy még, azóta 11 hós lesz a lányom



Sok sikert, remélem valamelyik módszer beválik.

2009. máj. 22. 10:52

- Gyógynövények: A cickafarkfű és a barátcserje a menstruáció kimaradása, a palástfű erős vérzéssel járó vagy rendszertelen menstruáció, az orvosi angyalgyökér pedig túl hosszú vagy szabálytalan ciklus esetén segíthet.



én csak ezt találtam

2009. máj. 22. 10:42
Sziasztok, babát tervezünk, sajnos cisztára hajlamos vagyok.Szerintetek a palástfű okozhat cisztát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook