Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigytúltengés - Metothyrin tabletta tapasztalatok. fórum

Pajzsmirigytúltengés - Metothyrin tabletta tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


17. Kelemenné Nikoletta (válaszként erre: 10. - Kingik)
2014. nov. 29. 07:58
Mindenki 2x1 ? Nekem 3x1, olyan elég már .. sok mellékhatása van..
16. Kelemenné Nikoletta (válaszként erre: 15. - D68b49c072)
2014. nov. 29. 07:54
Szisztok! Nálam u.ez van én 5 napja szedem u.ezeket amiket te . Ez van nálam is . Csak még mostmár a szemem is fáj fényre..
2014. okt. 2. 14:37
Sziasztok! Két hete szedem a Metothyrint és kaptam még Propranololt( vérnyomás csökkentő) azt veszem észre magamon,hogy iszonyuan fáj a fejem pár napja és általaban evés utánn a gyomrom is.fájnak az izületeim és fáradt vagyok.Egyébként előszőr 2 szedtem majd egyet de majd csökkentik félre..Ezzeket ti is éreztétek?
14. kingik (válaszként erre: 13. - Puding0)
2014. júl. 3. 15:49

Nekem 120 volt a TSH-m, most egy hónapos, emelt L-thyroxin után már "csak" 38 lett, így emeltük az adagot tovább.

Érdekes kombináció a 2 gyógyszered együtt - nem igazán értem.

2014. jún. 13. 13:34
Szia! Minden hónapban más, jelenleg egyszerre kell szednem Metothyrint és L-Thyroxint (ami serkenti a pajzsmirigy működését) és ezt nem is nagyon értem. Minden hónapban ellenőrizni kell a TSH-m, mert folyton változik és ahhoz igazítják a gyógyszerek mennyiségét. 2 hónapja 99 lett a TSH-m a maximálisan megengedett 4 helyett, azóta kell szednem az L-Thyroxint is a Methotyrin mellé. Múlt hónapban már lecsökkent a TSH-m értéke 8-ra, de ez még mindig sok.
12. kingik (válaszként erre: 11. - Puding0)
2014. jún. 8. 13:40
Szia! Nem működik már véletlenül alul a pajzsmirigyed?
2014. máj. 31. 23:20
Sziasztok! Én több éve szedem a Metothyrint és elég sok mellékhatását tapasztaltam, viszont a legújabb eléggé aggasztó. Nagyjából egy hete azt vettem észre, hogy hiába mosom meg a hajam, folyamatosan korpásodik és a fejbőröm nagyon ki van száradva. Ezután nem sokkal arra lettem figyelmes, hogy a bőröm rettenetesen ki van száradva és hámlik. Emiatt eléggé aggódom, ugyanis még leégés után sem hámlottam ennyire soha. Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg valami ötlete, hogy mit kéne csinálnom vele?
10. kingik (válaszként erre: 9. - Vaperova)
2014. jan. 31. 21:46
Sziasztok! Én ma kaptam gyógyszert, Metothynt, holnap kezdem szedni 2-szer 1-et. Egy hét múlva vérvétel. Nagyon bízom benne, hogy nem lesz semmi a vérvételen és végre megszűnnek a tüneteim. Én épp hízni szeretnék, mert sokat fogytam az elmúlt hónapokban.
2014. jan. 2. 15:27
Sziasztok!Végre kiderült,hogy mi a bajom.Basedow kór.Igaz én azt hittem,hogy alulműködik a PM-em,mert másfél éve nem tudok fogyni....erre kiderül,hogy elvileg fogynom kéne.Nem elég,hogy beteg az ember,de a betegség egyetlen pozitív hatása(fogyás)sem adatik meg.Teljesen fel vagyok háborodva,milyen dolog már ez ?Most napi 20 mg Metothyrint kell szednem és 2 hetente fehérérsejt ellenőrzés.A Metothyrin nem fog felhízlalni(mert hát ugye az lassítja az anyagcserét)?
2011. aug. 6. 02:05
Sziasztok!Én 4 évig szedtem,először többet,(4db) aztán csökkentették.Átment alulműködésbe,akkor azonnal abba kellett hagyni,megint túlműködés,akkor már kevesebbet...Nekem is azt mondták,h Hashimoto,aztán meg mégsem tudják.A Methotirin nekem jó volt,gyorsan megszűntek a tünetek(pl én nagyon remegtem)és nálam nem volt mellékhatása,mindíg jó volt a vérképem is.Gondolom mondták,h rendszeres vérvizsgálatra kell járni,mert az immunrendszernek nem tesz jót.Nekem azt mondták,h ez lehet a legrosszabb mellékhatása,de minden rendben volt.Már évek óta jól vagyok,ha kontrollra megyek jók az eredményeim.Biztos nem lesz baj,de vérvételre járjon rendszeresen.Gyógyulást kívánok mindenkinek!
2011. aug. 5. 07:55
Én azt szeretném kérdezni, hogy ez a gyógyi okozott-e vkinél bőrtüneteket? Én kb. 2 hónapja szedem és lehámlott a kezem, most hámlik a talpam.
6. 62cc0f78ae (válaszként erre: 4. - Ditty26)
2009. jan. 16. 00:12

Az szép... Hogy van?


A biopsziánál végre kiderült, mi a bajom:) (Hashimoto -amitől nekem 3 hónapig pm-túlműködéses tüneteim voltak-kivéve, hogy fogyás helyett híztam...)

A Metothyrin jó, tényleg másfél hét, mire hatni kezd, de a 2,2cm-es göböm tapinthatóan kisebb, nem kalimpál a szívem, végre normálisan tudok enni:) Ja, és elkezdtem (vissza)fogyni:)

Lassan vissza kéne menni az orvoshoz, de ő meg akar műteni, én meg nem akarom, jól elvagyok a gyógyszerrel. (Ha megműtenek, nagyobb az esélye, hogy átcsap alulműködésbe, mint így, műtét nélkül.)

5. 62cc0f78ae (válaszként erre: 3. - Tibi31)
2009. jan. 16. 00:05
Szia! Ha nincs panaszod, szerintem nem érdemes foglalkozni vele. De ha nyugalmi állapotban is magas lesz a pulzusod, vagy akármi más kapcsolódó tüneted lesz, menj orvoshoz! (mert pl. kezeletlen magas pulzus hosszabb távon károsítja a szívet.)
4. Ditty26 (válaszként erre: 2. - 62cc0f78ae)
2009. jan. 10. 17:04
Nálunk konkrétan megmondták hogy p túlműködése van..de úgy néz ki hogy ez a tabletta segít.De a változatosság kedvéért most meg lágyéksérve lett-műtét...
2009. jan. 2. 18:38
Sziasztok még agusztusba voltam orvosnál csupán egy vérvételen és ezek után elküldtek egy teljes vérkép kivizsgálásra majd vissza vittem a körzetihez és azt mondta hogy bár ö nem látja hogy beteg lennék mivel nem fuladok és nem izzadok néha van szapora szivverés amikor futok vagy olyasmit csinálnlok de még is azt mondta hogy a leletek alapján ö pajzsmirigytulmüködésre gyanagszik bár még hozzáteszem nm fogytam nem hiztam és annyi mindent irtak már ebbe a forumba hogy még jobban félek elmenni arra az ultrahag vizsgálatra mert mi van ha mind annak ellenére hogy nincs panaszom az lenne PM tulmüködés. Mivel semmi nem látszik lekogom meg ilyen hogy fogyás vagy reggel felkelek és nincs fulladás hogy ez most tulajdonképpen szivre veszélyes?
2. 62cc0f78ae (válaszként erre: 1. - Ditty26)
2008. dec. 29. 06:55

Szia!

Én úgy tudom, 1-1,5 évig kell szedni, aztán, ha nem segít, műtét...


Én is most kezdtem el szedni karácsonykor:(


Kérdezz, ha konkrétan érdekel valami, ha tudok, segítek!

Párodnak megmondták, mi a baja? (nekem ahány papírom van, mindegyiken más a diagnózis)

2008. nov. 11. 19:35
Sziasztok!A páromnak ezt a gyógyszert javasolták a túltengésre.Van valakinek tapasztalata?Veszélyes?Élete végéig kell szedni?Mindenre kíváncsi lennék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook