Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködéssel hízás, történt ilyen valakivel? fórum

Pajzsmirigy túlműködéssel hízás, történt ilyen valakivel? (tudásbázis kérdés)


28. Tardie (válaszként erre: 26. - Krisztbi)
2022. márc. 23. 14:37

Kedves Krisztbi!


"Az orvosom (most máshoz járok) prolaktint is nézett.Az eredmény hyperprolaktinaemia"->Megkérdezhetem ki az orvosod? Ritka az olyan szakember manapság aki nézi az összefüggéseket. Sajnos nekem is hasonló problémàm van de nem foglalkoznak vele...

27. havanesekutyus (válaszként erre: 26. - Krisztbi)
2019. márc. 1. 17:15

Koszonom Krisztibi. Utánanézek ennek is.

Kozben en is voltam dokinal, majd kimasolom a naplombol h mit mondott.

Ugy veszem ki h volt olyan szules ami utan nem szedtel gyogyszert a prolaktinra. Akkor mikor rendezodott a sulyod?

26. krisztbi (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2019. márc. 1. 14:12

Kedves Havanesekutyus!

Nálam ugyanez a helyzet jelen pillanatban is. Ez a jelenség szülés után jelentkezik esetemben. Pajzsmirigy gyulladásom van, amitől felülműködik. Én nem vagyok hízásra hajlamos, de ilyenkor mindig feljön pár kiló, bármit is teszek. A mostani szülésem után is jelentkezett a felülműködés. Az orvosom (most máshoz járok) prolaktint is nézett.Az eredmény hyperprolaktinaemia! Terhelésre 5228.4 mE/I lett (n:70.8-566.5) ami brutálisan magas. A pajzsmirigyem is ezért gyulladt, és ezért van a hízás. Ezt előtte sohasem nézték, csak a pajzsmirigyre koncentráltak. Most gyógyszert kapok a prolaktinra, és ha az rendeződik, akkor a pajzsmirigy is fog.


Nem gondolom, hogy feltétlen Neked is ez a problémád, de hátha ad egy irányt. Érdemes ezt is megnézetni.

Jobbulást kívánok Mindenkinek!

25. 58a4697fd3 (válaszként erre: 22. - Havanesekutyus)
2019. febr. 26. 16:44

Nem nézték.Nemsokára megyek vérvételre.tsh,Anti.tpo,Track

Aztán hónap végén vissza az Endokrinológushoz.Mármint március végén.

24. Anita_89 (válaszként erre: 22. - Havanesekutyus)
2019. febr. 26. 16:40

Szia Havanesekutyus!


Pajzsmirigy utrahang nem mutatott ki neked semmit?

23. Anita_89 (válaszként erre: 17. - Havanesekutyus)
2019. febr. 26. 16:38

Szia Havanesekutyus!


Köszi szépen neked is, de minden ok. :)

22. havanesekutyus (válaszként erre: 20. - 58a4697fd3)
2019. febr. 26. 16:38

Más tényező nincs, amiért fáradt lehetsz? Inzulint nézték?

Sztem ha kapsz gyogyszert jobb lesz.

21. Anita_89 (válaszként erre: 15. - @entt)
2019. febr. 26. 16:37

Szia Anett!


Köszi szépen, teljesen jól vagyok. :) Igazából nagyon hamar túl voltam a műtéten, minden rendben ment.

20. 58a4697fd3 (válaszként erre: 19. - Havanesekutyus)
2019. febr. 26. 16:33
Na meg ez az állandó fáradság,és álmosság,az agyamra megy.Nyáron még rosszabb.Most szelént irtak ki,és d.vitamint.Lópikulát nem ér.
19. havanesekutyus (válaszként erre: 18. - 58a4697fd3)
2019. febr. 26. 16:31

Sajnálom, h szarul vagy.

Nekem alulműködéskor volt ez mint neked es a gyogyszer sokat segitett. De ez az egyszer alul egyszer tul a legrosszabb.

18. 58a4697fd3 (válaszként erre: 16. - Havanesekutyus)
2019. febr. 26. 16:27
Nekem mostanában előjött valami fura farkaséhség, vagy mi.Gondolom a hormonok miatt.Már nagyon kellemetlen,pláne ez a sok hányinger.Sokan életmód váltást javasolnak.A fehérliszt,cukor,és tejtermékek elhagyását.de az nagyon sokba kerül.De minden embernél más más kajákat kell elhagyni szerintem.
17. havanesekutyus (válaszként erre: 14. - Anita_89)
2019. febr. 26. 16:21

Nagyon sajnálom én is!

És még mondja azt valaki, hogy kifogás a pm a fogyásra..

16. havanesekutyus (válaszként erre: 11. - 58a4697fd3)
2019. febr. 26. 16:20
Szerintem beszélgessünk inkább itt elsősorban, hátha másnak is hasznos lesz.
15. @entt (válaszként erre: 14. - Anita_89)
2019. febr. 26. 16:01
Szia Anita, sajnálom hogy ilyeneken mentél keresztül. Remélem már teljesen jól vagy. Jó egészséget neked.
14. Anita_89 (válaszként erre: 12. - @entt)
2019. febr. 26. 15:30

Szia Anett!


Nekem is hasonló volt a hízás mint neked, rendkívűl vékony voltam, feljött vagy 8-10 kg, most 60 kg körüli vagyok. Elöször nem értettem, hogy miért hízok, amikor azelött ez soha nem fordult elő, aztán kiderült, hogy pajzsmirigy. Az én esetem más kicsit mint a tiétek, nekem daganat okozta ezt az egészet, amit el is távolítottak a jobb oldali pajzsmiriggyel együtt, azóta nem hízom. :)

13. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2019. febr. 26. 15:08

Nekem túlműködik a pajzsmirigyem. Alul sose működött mégis inkább az alulműködésre hajazó tüneteim vannak. Illetve a betegségem kezdetén még tipikus túlműködős tüneteim voltak, de már jó pár éve azok nem jelentkeznek.

Nem jellemző, de tudok hízni, bár ez nálam inkább vizesedés meg puffadás. Szinte minden nap egy kicsit más méret vagyok.

Extrém módon fázós vagyok, nyáron is. Az anyagcserém is lassú. A bőröm, hajam is száraz. A pulzusom sem magas.

És állandóan fáradt, álmos vagyok.

Szóval előfordulhat sajnos túlműködés mellett is a hízás.

12. @entt (válaszként erre: 9. - Havanesekutyus)
2019. febr. 26. 14:49
Az egészséges életmód és mozgás sokat segít. Az orvos szerint jól karban tartható a betegség csak oda kell figyelni. A hizásra semmit nem mondott, bár hozzá kell tenni hogy korábban rendkívül vékony voltam így ez a 12 kiló nem vészes még. Nekem jelenleg nem nagyon vannak kellemetlenségek vagy tünetek. Carbimazolt kapok,de orvosa válogatja hogy kinek mit írnak fel.
2019. febr. 26. 14:12
Ha valaki hasonlóval küzd ,alacsony ,vagy magas irhat privit.Mostanában elég tamatyul vagyok emiatt.
10. havanesekutyus (válaszként erre: 7. - Biocsucsi)
2019. febr. 26. 14:04
Köszi. Majd holnap felhozom ezt is a dokinal.
9. havanesekutyus (válaszként erre: 8. - @entt)
2019. febr. 26. 14:03

Köszönöm, hogy írtál. Neked mit mondott erre az orvos? Kordában tartható? Én holnap megyek a magán endokrinológusomhoz, itt a városban kb ketto van.

Milyen gyógyszert kaptál?

8. @entt (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2019. febr. 26. 08:23
Kedves Havanesek... Jelen. A helyzet ugyan az mint nálad. Terhesség előtt enyhe alulműködés, terhesség után autoimmun (Hashimoto) túlműködéssel. Eleinte én sem kaptam gyógyszert, fél éve viszont igen. Tünetek enyhültek. 12 kgot híztam. Most megállt, nem hízom tovább , de folyamatosan diétázom, fehérliszt és cukor mentes étrendet próbálok tartani. A Hashimoto egy külön kategória. Nem szabad összemosni a túl vagy alulműködéssel, mert sajnos mindkettőt produkálhatja, nagyon változatos tünetekkel. A szélén és d vitamin szedése jó hatással van rá, mármint az értékek normalizálódására. Ha kérdésed van, írj nyugodtan akár privát üzenetet, szívesen segítek ha tudok,bár még nekem is van mit tanulnom. 😊
2019. febr. 26. 07:52
Az alacsony TSH nem feltétlenül pm túlműködést mutat, inkább azt jelzi, hogy a szervezetednek nincs szüksége pm hormonra. Magyarul: nem tudja hasznosítani azt. Nagy valószínűséggel a fT3 és fT4 értékeid nem magasak,sőt bőven az optimális szint alatt vannak. Az, hogy nem tudod hasznosítani a pm hormont, más endokrin szerv problémáját jelzi, nagy valószínűséggel a mellékvese problémát. Az ortomolekuláris (nagy mennyiségű) jódpótlás a megfelelő kísérő protokollal nagy valószínűséggel sokat segítene.
2019. febr. 24. 09:14
Nekem először túlműködött,aztán alul,majd most megint túlműködik.Most jutottam el Endokrinológushoz hosszú évek után.Szelént írt fel,és D.vitamint.Nemsokára megyek vérképre. TSH Anti TPO stb.Március végén viszem vissza.Állandóan fáradt vagyok,az emésztésem nem jó.Nyáron állandóan rosszul vagyok a melegtől.Nem bírom már.Nem tudom ilyenkor mi van.
2019. febr. 24. 06:29
A T3 T4 érték is számít. Ha azok alacsonyak, hízhatsz. Ha nem, passz.
4. havanesekutyus (válaszként erre: 2. - 8c6da3d030)
2019. febr. 23. 20:18
Alulműködéssel, Letrox mellett én is fogytam. De most túlműködésem van és hízok. Ilyenről még nem hallottam, nem tudom, mi van. Gyógyszert nem kapok, mert valószínűleg átmeneti a túlmük.
2019. febr. 23. 20:16
Nem túlműködéskor hiznak,hanem alulműködéskor.
2019. febr. 23. 20:13

Valami nem oké, ha a gyógyszer,sport,beállított étrend mellett hízol.

Nekem is pm alulműködésem van, gyógyszer,étrend, és sport mellett fogytam/fogyom. Járj az orvosoddal utána.

Sok sikert.

2019. febr. 23. 19:06

Terhesség előtt autoimmun pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam, Letroxot kellett szednem, terhesség alatt folyamatosan ellenőriztek, és növeltek a dózison.

Szülés után a TSH-m már csak 0,22 volt, a következő v érvételen már csak 0,09, tehát a pajzsmirigyem elkezdett túlműködni.

Ez még eddig semmi különös, azonban azóta normál étrend mellett folyamatosan hízok, ami erre az állapotra nem igazán jellemző.

Napi 5 km-t sétálunk a lányommal, mozgás is van tehát.


A kérdésem nem a fogyásra vonatkozik, hanem hogy mással is fordult-e elő ilyen, és mi lett belőle.

Kérem, az írjon, aki érintett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook