Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy göb gyógyítása természetes úton fórum

Pajzsmirigy göb gyógyítása természetes úton (beszélgetős fórum)


1 2
43. Channa* (válaszként erre: 42. - Timycat)
2022. márc. 7. 14:14

Hasnyálmirigy gyulladásnál lehet láz is, barna pisi is, hátfájás, hasmenés és hányás is.


Diétával gyógyítják...

42. timycat (válaszként erre: 41. - Channa*)
2022. márc. 7. 13:40

Stagnál, háta fáj, Augmentinnek hála - probiotikum ide vagy oda - hasmenése van. (Augmentint már gyerekként se bírta).


Vizelet negatív, de napok óta barnát pisil.


Hasnyálmirigyet, epét UH-n néztek, hogy abból mit látnak fogalmam sincs 🤷‍♀️

41. Channa* (válaszként erre: 40. - Timycat)
2022. márc. 7. 13:25

Nem biztos, hogy eltértünk!


Epét néztek? HAsnyálmirigyet?


Ugye a pm. társbetegségei közé tartoznak és pont ezek az értékek emelkednek, ha epeprobléma vagy hasnyálmirigy probléma van. Pl. epekő vagy hasnyálmirigy gyulladás.


Vizelet vizsgálat volt?

Nekem kóla színű volt a pisim a magas másértékek miatt.


Vakbélnél viszont egekben van a fehérvérsejt, így nem is értem, hogy miért arra gondolnak...


Azért jobban van? Vagy stagnál az állapota?

Hasa, gyomra, háta nem fáj?

40. timycat (válaszként erre: 39. - Channa*)
2022. márc. 7. 13:08

Van fejlemény. Mai vérvétel alapján pajzsmirigy értékei rendben, crp meg a máj értékek borzasztóan magasak, ezek szombaton még tűrhetőek voltak, de legalább lett kimutatható számú fehérvérsejt.


Újra UH. Mert a sürgősségi szerint vakbél, de azt kizárta a radiológus, aki vesemedence gyulladásra gondol. A sürgősségis meg a radiológus doki "összepattant", mert a radiológus szerint kizárt a vakbél és miért adnak a "nem tudjuk mi a baja diagnózisra" Augmentint, ami egyébként nem is jó a vesemedence gyulladásra. A sürgősségis doki szerint kizárt a vesemedence gyulladás, mert negatív a vizelet, biztos elnézte a radiológus.


Az fura hogy szombaton még teljesen normálisnak látta ugyanez a radiológus a veséket.


Most a radiológus szerint Cifran kellene.


Szerintem meg egy urológus.


Így legyél okos. Számomra döbbenet, hogy ezt nem lehet megállapítani, azért a vakbél meg a vesemedence gyulladás is totál "hétköznapi dolog", szerintem ennek alapnak kellene lenni, hogy ilyet 2 UH-ból, 3 vérvételből és fizikai vizsgálatból diagnosztizálni tudjanak.


Na jól eltértünk a pajzsmirigy göböktől 😕

39. Channa* (válaszként erre: 37. - Timycat)
2022. márc. 7. 12:58

Várják az eredményt...

Úgy elengedték, hogy nem volt meg a lelet? Nem kapott zárójelentést?


Röhej!


A férjemmel voltunk sbo-n kétszer, illetve magammail ennyiszer.

Minden alkalommal volt EKG, vérvétel és specifikus vizsgálatok, pl. hasi UH, rtg, stb.

Minden alkalommal meg kellett várni az összes vizsgálat eredményét és úgy engedtek el minket, hogy kaptunk egy zárójelentést.


A férjem egyik alkalommal sem tudta meg, hogy pl. mitől fáj a hasa, illetve, a térdhajlata. Én mindkét alkalommal megtudtam, hogy epekövem van.


Ez az eljárás, amit leírtál, nagyon nem tűnik megfelelőnek, hogy finom legyek...

38. mallow (válaszként erre: 36. - Timycat)
2022. márc. 7. 10:14

Na igen, talán nekem sem. De a kis betegségeket is lehet elkezelni.

Anyunak a lábproblémájára már vagy 5 féle diagnózist mondtak, érproblémától a reumatológián keresztül a bőrgyógyászatig. Ami a legvalószínübb volt (genetikai alapon) azt egyik sem diagnosztizálta. Végül egy ismerőse mondta, hogy vsz. valóban az lehet a problémája, mert az ő anyukájának is ez van. Közben anyu kifizetett egy csomó pénzt vizsgálatra, gyógyszerre. Most öngyógyítja magát a saját tapasztalataira támaszokodva.

37. timycat (válaszként erre: 34. - Channa*)
2022. márc. 7. 10:12

Vért vettek, várják az eredményt.


Szombaton gyakorlatilag nem találtak fehérvérsejtet húgom vérében. Szombaton ment be a sürgősségire, mert cudarul volt nagyon, kapott infúziót és hazaengedték. Hétvégén úgyse csináltak volna vele semmit. Szigorú glutén- és tejmentes diétán van, látogatni még nem lehetett volna, így hazaengedték, ne csinálja ott a problémát.

36. timycat (válaszként erre: 35. - Mallow)
2022. márc. 7. 10:07

Eddig nekem sem volt problémám az orvosokkal, mindig hitetlenül hallgattam mások rémséges beszámolóit.


De tegyük hozzá eddig komoly problémám sem volt.

35. mallow (válaszként erre: 33. - Timycat)
2022. márc. 7. 09:56

Hát tényleg nem tudom, pl. azt is, hogy nálad is csak találgatnak. Komolyan mondom, hogy néha az ember a saját megfigyelésével és öngyógyítással többre jut.

Csak akkor mit tanul egy orvos 6 évig + a több éves, évtizedes gyakorlat, praxis... hihetetlen számomra. Persze itt most nem akarom az orvosokat lehúzni, mert nekem sok jó tapasztalatom van, vagy csak szerencsés voltam az orvosokkal, akik kezeltek. De tudok sok rossz példát is.

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Timycat)
2022. márc. 7. 08:57

Húúúú.....


És mit csinálnak vele a kórházba?

Szörnyű, ami itt lett...

33. timycat (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. márc. 7. 06:52

Most nem néztek pajzsmirigy értékeket, nem is értem. Hétvégén otthon volt. Ma kell visszamennie.


Az orvosok szerint ez tuti nem a pajzsmirigy miatt van hanem biztos valami gyulladás, bél vagy vese. De UH jó, vizelet negatív. Meg adtak neki antibiotikumot. Ezt se értem, még csak süllyedést se néztek, nem tudják mi van, de szedje az antibiotikumot. Mondta húgom hogy ő nem bírja az antibiotikumot, nem baj szedjen mellé probiotikumot.


Én nem tudom mi történt az orvosokkal, de hogy nem találkozunk normálissal az hihetetlen.

32. Channa* (válaszként erre: 27. - Timycat)
2022. márc. 6. 22:27

Jaj...


De most jók az értékei?


Kötve hiszem.

A t4 értéke tuti, hogy az egekben van, illetve az ATPO-ja sem lehet alacsony.


Mióta van kótházba? Mondtak már valamit?


Mintha rólam írtál volna...Kb. ilyen vagyok, amikor beindul.

Mennyit fogyott?

31. timycat (válaszként erre: 28. - Mallow)
2022. márc. 6. 06:46

A 40 fokos láznak csak annyi köze van, hogy hajlamosabb a fertőzésekre.


A vérnyomása húgomnak is alacsony, a pulzusa az ami sok.

30. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 24. - Hajnallányka)
2022. márc. 6. 04:19
Szia. Az ultrahang szerint ugye nem növekedtek a göbök, tartsak egy szelènkúràt, meg időnként legyen kontroll. Ne ijedjek meg, a pajzsmirigy normál méretű.
2022. márc. 5. 15:25
Nekem a 10-es éveim végén, 20-as évek legelején volt hideg göböm, jártam a klinikára kontrollra különösebb panaszaim nem voltak, szedtem gyógyszert, metodyrint vagy valami hasonlót. 23 évesen megváltoztak a körülményeim, egyetemen végeztem, dolgoztam utaztam gyereket szültem, el is feledkeztem a göbről.Ennek 30 éve. A nyakamon is visszahúzódott,kb 10 éve egy orv. vizsgálaton mindent rendben találtak.Nem tudom van-e jelentősége, nem iszom nem dohányzom,. Mikor elkezdtem a klinikára járni, panaszom akkor sem volt, csak egy orvos felfedezte és javasolta , a szüleim meg erőltették mert féltettek.
28. mallow (válaszként erre: 27. - Timycat)
2022. márc. 5. 15:14

Nem értek hozzá, de a 40 fokos láz és a pajzsmirigy probléma között milyen összefüggést látsz, vagy félreértelek?


Én alapjában véve alacsony vérnyomásos vagyok, illetve inkább normál, de könnyen leesik.


Vékony voltam világéletemben, pedig nem voltam kisétkű, és sokat nassolok, ez az utóbbi időben kezd látszani, de ezt a covid alatti mozgáshiánynak is betudom. Kb. 25-30 évvel ezelőtt vették először észre a göböket, azóta elérte a határértéket. Meg kéne ijednem?

27. timycat (válaszként erre: 26. - Mallow)
2022. márc. 5. 14:40

Borzasztóan magas a pulzusa, pedig edzett, de fekve az ágyban is 100 felett van, izzad mint a ló, hozzászólni sem lehet, mert azonnal felcsattan mindenre, a menzesze össze-vissza van, fogy akkor is ha zabál.


Most meg épp kórházban van... Fogalmuk sincs mi baja, mégis 40 fokos a láza

26. mallow (válaszként erre: 17. - Timycat)
2022. márc. 5. 12:56
Mi a tipikus tünet? Én csak arról tudok, hogy van göb mindkét oldalon, de tüneteket nagyon nem tudnék. Mondjuk nagyon ingerlékeny vagyok, de már gyerekkorom óta.
25. mallow (válaszként erre: 5. - Cicaanya)
2022. márc. 5. 12:52

Bocs, de minek az értéke?

Ha nincs rossz labor eredmény, attól még a göb növekszik.

A göb növekedését nem lehet megállítani, nem?

24. hajnallányka (válaszként erre: 23. - 0ce3aa1a07)
2022. márc. 5. 11:12
Írd meg légyszi mint mondott a doki.
2022. febr. 26. 07:44

Sziasztok! Itt vagyok. 2014 óta kezelnek rá. Pár dokit már megjártam. Változó tünetekkel. Most úgy érzem jól vagyok, csak ezen a kontroll ulttahangon derült ki, h lett egy újabb göb.

Tsh értékem novemberben 0,7 volt, most 1,6. Ft3, ft4 rendben .1,5 éve fogytam 40 kgt, azóta tartom a súlyom, ez szándékos fogyás volt, és a húzás is inkább a rengeteg evés miatt alakult ki.

Panaszaim igazából ingerlèkenysèg, hangulatingadozas, szárazabb bőr, hajhullas ami kísért eddig az évek alatt, menzi se tökéletes, de most azt mondom jól vagyok.

Letroxot szedek 37,5 mg.

Galajteat anno ittam, nyakra is használtam, csak mindig kipotyogott a kötès alól.

Az egyik göbböl anno vettek mintát, voltam izótopós vizsgálaton is.

Hétfőn megyek vissza az endokrinológushoz.

Nem vagyok azzal se tisztában, hogy a neten azt olvasni, hogy jód hiány okozza, aki dokinàl voltam, mind azt mondta kerüljem a jódot.

Nem vagyok autoimmun se az AntiTpo alapján.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

22. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - 0ce3aa1a07)
2022. febr. 25. 06:35
akkor nem vagy es, ha normalisam az ertekekeid ;)
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Hajnallányka)
2022. febr. 24. 19:59
Szeretem, amikor a kérdezőnek semmi reakciója nincs;)
20. hajnallányka (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. febr. 24. 18:54
A fórum indító nem ír semmit.Válaszolhatna mit szed,mit mondd az orvosa?Sajnos sok problémát okoz ez a betegség.Én amikor kiderült közel 1 órát voltam benn az endo dokinál.Sok mindent elmondott,mire figyeljek.Mindenképpen orvosi kontroll kell.
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Hajnallányka)
2022. febr. 24. 18:19

Akkor félre értettelek!

Bocsánat!


Kiegészítésként jó, de gyógyszer helyett nem.


Nem a teától, hanem a kezeletlen pajzsmirigy betegség következményei ezek....

18. hajnallányka (válaszként erre: 11. - Channa*)
2022. febr. 24. 16:56
Olyat nem írtam hogy ne szedjen gyógyszert.Én az orvosom tudtával ittam a galaj teát.A szelént pedig ő javasolta.Pár hónap szedés után eltűnt a göb.Én még nem hallottam olyat aki galajteától kapott infarktust vagy stroke ot.Ha helyesen alkalmazzuk a gyógynövények sok betegség kezelésében segíthetnek.
17. timycat (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. febr. 23. 22:12

Egy kiugró értékem van ami előtt 2 héttel majdnem tökéletes értékem volt. Tipikus tünet nélkül arra nem adnak hormont.

Pláne most mikor az immunrendszeremet csesztetik és főleg úgy hogy elszúrtam a jódot. 2 hónap múlva újra kontroll.


Hogy elsorvadna a pajzsmirigy nem tudom. Van ismerős akinél igen, de van akinél meg inkább megnagyobbodik. A Hashimotoban pont az a szívás hogy sokszor nem áll be, folyamat ingadozik, húgomnak legutóbb 3 hónap alatt a TSH-ja majd 0-ról 123-ra ugrott, majd hormonemelés után 1 hónappal 12-re csökkent, de erős túlműködő tünetei vannak, pedig ez még mindig bőven alulműködő tartomány. Ez a szélsőséges ingadozás a COVID óta van neki, előtte is ingadozott, de nem ennyire. A 2 oltás sem segített rajta.


Göbböl is 2 féle van, de nem ástam bele magam nekem melyik van. Nekem ahol eltűnt a göb ott homogén pm szerkezet van/lett, a mirigy nagyobbodása vagy csökkenése nélkül.

16. Channa* (válaszként erre: 12. - Timycat)
2022. febr. 23. 20:52

A hasimotonál, azt hiszem az van neked, elsorvad a pajzsmirigy, így simán lehet, hogy eltűntek a picik, azaz elsorvadtak, de ezt nem hinném, hogy befolyásolja bármi.


A te jelenlegi TSH-dra már szerintem nagyon kellene a hormon. Rengeteg problémát tud okozni ha a pajzsmirigy hormon kevés. A szervi betegségek mellett (szív, petefészek, epe, hasnyálmirigy), az örökös fáradtság, koncentrációs(feledékenység) problémák, hajhullás, szárazbőr, hízás és még sorolhatnám...

15. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - 0ce3aa1a07)
2022. febr. 23. 20:39
Galaj tea
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Timycat)
2022. febr. 23. 20:33

Rokonomnak vénásan kellett a hormon és próba-cseresznye alapon elkezdte inni ezt a teát. És szinte teljesen rendbe jött. Amikor ment kontrollra, és feltűnően jó lett az eredménye, mondta az orvosnak, mit iszik és kinevette.


Kipróbálta, nem itta, újból rosszak lettek az eredményei, amint itta a főzeteket szépen javulni kezdett. Rettenetes alul működése volt.


Természetesen jár orvoshoz IS, de próbálkozik mással is, és neki bejött.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook