Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Padlásfeljáró milyen szerelőhöz tartozik? Ki tudja megcsinálni? fórum

Padlásfeljáró milyen szerelőhöz tartozik? Ki tudja megcsinálni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
63. horex (válaszként erre: 44. - Horex)
2022. aug. 18. 22:53

Akasztani akarták a hóhért :)

Egy rugót kellett beakasztani, de már gyenge vagyok hozzá. Szomszédnak szóltam elmondtam mit tegyen, 5mp. és beakasztotta a rugót a helyére

62. syria (válaszként erre: 60. - Jucika33)
2022. aug. 13. 15:51
A félreértés abban áll, hogy ezermestert írtál, pedig bizonyára mekkmesterre gondoltál. Na, attól óvjon meg mindenkit az ég! Az a baj, hogy ha idegen szakival állunk szemben, elég nehéz eldönteni, hogy valóban hozzáértővel, vagy kontárral találkoztunk. Sokszor ráfáztam, amikor internetről választottam szakit, ezért jó pár éve megfogadtam: csak olyannal dolgoztatok, akit megbízható ismerős ajánl. S láss csodát: egyikükben se csalódtam! Sőt! Odaadtam az elérhetőségüket azoknak, akiknek szükségük volt rá, és senki nem panaszkodott. Ezermester férjjel jó, ha a nők 10%-a rendelkezik, ők örülhetnek. (Vagy maradéktalanul mégse?)
61. jucika33 (válaszként erre: 54. - Mallow)
2022. aug. 13. 09:32
Pest mellet. Biztos találnék szakit, de jobb lenne, ha házilag meg tudnám oldani. Mondjuk most nézegettük tegnap és nem nagyon mertük végül bolygatni, mert nem voltunk biztosak benne, hogy jó lesz az úgy. Még nézegetjük. :-)
60. jucika33 (válaszként erre: 58. - Syria)
2022. aug. 13. 09:28
Azt hiszem, félreértehtő voltam. Nem becsülöm le az ezermestereket, sőt, nagyon örülnék ha lenne a közelemben egy igazi. Amit írtam, azt pont azért írtam, mert akiket én ismerek, inkább csak játszókedvvel, önbizalommal rendelkeznek, és általában ha egy dolgot megcsinálnak, közben két dolgot elrontanak. De én lennék a legboldogabb, ha lenne egy ezermester férjem. Akkor nem írnám ide a gyagya kérdéseimet :-)
2022. aug. 9. 23:31

Tudom ajánlani a [link] weboldalt. Ott majd jelentkeznek a környező szakik, ha leírod a problémádat.

Én már 2x vettem igénybe innen szakembert (igaz, akkor még budapesti voltam).

58. syria (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. aug. 9. 20:49

Az asztalosok csodákra képesek. Már ha találsz olyat, aki elvállal ilyen, csip-csup, ám annál fontosabb feladatot - hiszen testi épségről van szó.

Az ezermestereket nem szabad lebecsülni! Hármat is ismerek, aki TÉNYLEG MINDENHEZ ért. Az egyikük 75 éves, de mindig kisegít, utoljára éppen most hétvégén. A másik kettő elmúlt 65 éves, és mindig, mindenben megbízhatóan lehet rájuk számítani, ráadásul nem horribilis árért. Igaz, sokszor heteket kell várni rájuk. A 40-es éveit taposó, aranykezű épületasztalossal az a baj, hogy tériszonyos, padlásos munkákra használhatatlan. Az ő ceruzája elég vastagon fog. Ez a különbség a mai csirkék és a jó öreg szakik között.

57. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Mallow)
2022. aug. 9. 16:18
Van! Az iparkamaránál. De nem azért, hogy erről bárkinek is adatot szolgáltassanak, vagy bármelyik vállalkozónak melót adjanak. Azért van a lista, hogy a kötelező tagsági díjat be tudják vasalni és nekik meg legyen az a bevétel, amiből a saját bérüket, stb. megkapják.
56. jucika33 (válaszként erre: 51. - Andi6020)
2022. aug. 9. 15:42
Tudom, csodaszer. Mindenre is jó. :-) De lehet, hogy segít.
55. horex (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2022. aug. 9. 14:55

Lakatos :)

Csavart flexxel elvágni, új csavar be , öröm-bódottság.

De a WD40 szpré csodákat tesz és persze egészséges szerszám, nem kikopott villáskulcs, vagy kombináltfogó

54. mallow (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. aug. 9. 14:51
Megkérdezhetem, hogy merrefelé laktok (vidék, BP).
53. horex (válaszként erre: 47. - Mallow)
2022. aug. 9. 14:50

Nagyon meg kellene gondolnom, hogy a mai árak és főleg a benzinár mellett mit kérjek. Én már rég nem dolgozom, a szomszédba még átmennék segiteni


Hivtam gázkészülék szerelöt. Előre mondta az árat, konvektor tiztitás beállitás 20ezer

Becsületesen megjavitotta, cserélte a tömitéseket

Pár nap és nem volt jó

Visszjött, termosztát csere, nem lett jó

Utána fel sem vette a telefont

Másik gázos szintén 20ezer, pár perc alatt végzett, ez azóta működik

Két bádoglemez beillesztése a cserepekhez, 20ezer. Megvolt vele ő is gyenge egy óra alatt

Motoros fűkasza 10ezer, de nem gereblyézi össze. Ez kevesebb mint egy óra volt

Autó olaj és szűrőcsere 10ezer munkadíj, eltartott vagy fél óráig a beszélgetéssel együtt, és örülhettem


Hááát, ilyen árak vannak és örül az ember ha talál valakit

Az hogy "csak fogd meg a végét", kis segitség, csak végszükségben van

A kis munka mindig drágább arányában mint pár egész napos munka

52. mallow (válaszként erre: 49. - Mallow)
2022. aug. 9. 14:48
Már úgy értem, hogy csak az állapotfelmérésre.
51. andi6020 (válaszként erre: 13. - Jucika33)
2022. aug. 9. 14:18
Fújjál rá WD40-et
2022. aug. 9. 14:10
Asztalos? Ha fából csináltatnád:)
49. mallow
2022. aug. 9. 13:51
Lehet, hogy hülye ötlet, de az internet világában nem lehet megoldani egy fényképpel a dolgot, ezzel kiszállást spórolni?
48. f6e17c1dbe (válaszként erre: 47. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:47
Nem vagyok szakember, de dolgoztam együtt kőművessel, ő jellemzően azért nem vállalt el kis munkákat, mert nem érte meg neki. Így is tele vannak melóval.
47. mallow (válaszként erre: 44. - Horex)
2022. aug. 9. 13:46

Nem tudok ötletet adni, látod, még a szakember is csak arról beszél, hogy miért nem vállalná el. Hogy egyébként kihez forduljon, arról nem.

Egyébként nem rossz az ötleted.


Mondj árakat, hogy te mennyiért csináltatnál meg egy ilyen munkát, ha van már tapasztalatod ebben.

46. f6e17c1dbe (válaszként erre: 42. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:44
Lenne értelme, ha nem arról szólna az egész, hogy minél több pénzt lopjanak el. Akkor valóban lenne értelme.
45. f6e17c1dbe (válaszként erre: 44. - Horex)
2022. aug. 9. 13:41
Amíg egy kőműves/ács megkeres napi 30-40 ezer forintot, addig ha erre a munkára elmegy a napjuk (értsd utána már nem tudnak máshol dolgozni), nem fognak kiszállni 5 ezer forintért.
44. horex
2022. aug. 9. 13:40

Megy a szóömlés látom, de valami tanácsot tud a topikinditónak?

Végül is az gondja annyi hogy egyedül, de papa segitségével sem tudja megoldani a rugót

Ilyen szakember nem létezik hogy lépcsőrugó akasztó

El kell menni egy lépcsőt árusitó boltba, ott jellemzően vállaljék a beépitést is. Elkapni a melósokat, hátha elvállalják


A pénz! Mennyiért autózzon el, de inkább két ember és összesen eltöltenek két órát ha nem többet?

Hallanám ki mennyit tart , a mai világban, elfogadhatónak!


Néhány munkára már nekem is hívni kell vállalkozókat, ismerem az árakat pár területen

43. unom (válaszként erre: 41. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:32
Nagyjából igen. 10-15 év, és az egészségügyi szakdolgozók tömege megy nyugdíjba, utánpótlás pedig nincs.
42. mallow (válaszként erre: 40. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 9. 13:26
Hát látod, mégiscsak van értelme annak, hogy nagy cégek szerveződjenek, ahol le vannak osztva a feladatok. Most akkor mi van a szocializmussal?
41. mallow (válaszként erre: 35. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 9. 13:24
És miért nem képeznek szakembereket, ez nem lenne érdeke az országnak? Menjen inkább minden tönkre?
40. f6e17c1dbe (válaszként erre: 38. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:22
Én is dolgoztam közszférában, meg dolgoztam építőiparban. Teljesen más a kettő, az összes munka nagyon kemény. Sokszor 8-10 fokban dolgozol, állandó a kosz, a fizikai megterhelés, jellemzően napi több tonnát mozgat meg az ember. Úgyhogy más a kettő, persze hogy nem akarnak sokan az építőiparba menni. Kiszámíthatatlan, lehet egy pár évig pörög, utána megint beáll. Nemcsak a bér miatt mennek ki külföldre a szakik, hanem amiatt is, mert ott ledolgozzák a munkaidőt, aztán nem kell még az ügyfelekkel tárgyalniuk, az anyagbeszerzéssel bajlódni. Ott alkalmazottként megkeresnek annyit, mint itt vállalkozóként (vagy többet) és a hát vállalkozói léttel több stressz jár. Itthon jellemzően be se jelentenek, télen persze nem lehet dolgozni, jól hangzanak azok a bérek amiket a kívülálló lát, de rengeteg nehézség van ám ebben a munkában.
39. mallow (válaszként erre: 37. - Auróra2010)
2022. aug. 9. 13:21
Hát igen, lejjebb is említette valaki, hogy eltarthat az a kis csip-csup dolog órákig is. Senki nem várja el, hogy valaki egy nagyobb munkát otthagyjon emiatt. De mindenki tényleg ennyire jól el van látva? Szerintem ez is a szervezetlenségnek tudható be. Miért nincs egy nyilvántartás a szakemberekről, és az elérhetőségükről. Van ilyen adatbázis?
38. mallow (válaszként erre: 35. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 9. 13:18

Hát ez megint csak hozzáállás, szocializálódás kérdése. Ez megint csak a magyar mentalitás miatt van. Tudod, én közszférában dolgozom, ahol igen vannak még, akik elhivatottságból képesek dolgozni, és nagyon nincsenek megfizetve.

Na mindegy, kár a szóért. Mondom, nem véletlenül tart itt az ország.

37. Auróra2010 (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. aug. 9. 13:15

Amikor nálunk ill. a szüleimnél csinálták, nem tűnt olyan kis csipcsup munkának, egy darabig eltartott.

jah, - ezt nem Napsugárnak írom, - fizetni nem kellett érte, nehogy az időhúzás gyanúja felmerüljön - mert csupa családtag - é.mérnök, technikus - végezte.

36. mallow (válaszként erre: 32. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 9. 13:14

Egyébként örülök, hogy ilyen jól el vagy látva munkával.

Nálunk a vállalkozásokat úgy ellehetetlenítik, hogy rengetegen kimentek külföldre dolgozni, ezért szakember hiány van. Ha nem csinálnak valamit sürgősen, tényleg nem lesz ember, aki dolgozzon.

35. f6e17c1dbe (válaszként erre: 33. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:13
Úgy aztán megoldódna... Igen, ott sumákolnának az alkalmazottak, ahol tudnak. 😉 Nagy cégeknél most is ez van, míg az igazi szakemberek érdekeltek abban, hogy jól és viszonylag gyorsan dolgozzanak.
34. f6e17c1dbe (válaszként erre: 31. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:12
Nem arról van szó, hogy nem megy ki, sokan húzzák a szájukat, mert szerintük sokat kér a szakember, levezettem miért.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook