Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónéni végleg elmegy az oviból. Milyen búcsúajándékot adnál neki? fórum

Óvónéni végleg elmegy az oviból. Milyen búcsúajándékot adnál neki? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 13. 10:46
Én a biziosztáskor szándékozom odaadni vagy elküldetni a fiammal. Majd még kiderül,hogy lesz. A másik tanárnéni egy csokor virágot fog kapni,ő csak 1 évig tanította. Aztán lehet,hogy még kitalálok neki is valami apróságot.:)
46. Pné Veronika (válaszként erre: 44. - Anyuci macuci)
2009. jún. 12. 16:59
Biztosan adnak neki ajándékot, de ha te úgy gondolod, hogy megajándékoznád, akkor senkinek semmi köze hozzá. Valaki mindig van, akinek nem tetszik, amit épp csinálsz, vagy adsz. Nyugodtan adj neki, ő biztosan csak örülni fog. A mi óvónénink is oda-vissza volt, nagyon örült mindennek. Ma volt utoljára, úgyhogy el is köszöntünk tőle...
45. nagyreni (válaszként erre: 44. - Anyuci macuci)
2009. jún. 11. 21:13
Szerintem beszélj velük, aztán döntsd el, de lehet, hogy nem te leszel az egyedüli anyuka, aki külön ajándékot ad a tanítónéninek. Nálunk az oviban nagyon sok ajándékot kaptak az óvónénik a csopiajándékon kívül is.
2009. jún. 11. 19:51

Sziasztok!

Nálunk az a helyzet,hogy a fiam most volt negyedikes,jövőre más lesz az oszt. főnöke. Én a fiam nevében szeretnék a tanárnőnek ajándékozni 1-2 csekélységet. Szerintetek nagyon gáz,hogy csak a fiam nevében csinálom és nem az egész osztály nevében? Nem tudom,hogy a szülői munkaközösség készül-e valamivel.....

2009. jún. 11. 19:35
valami maradandót és virágot mindenképpen
42. Pné Veronika (válaszként erre: 41. - Nagyreni)
2009. máj. 24. 15:16

Erre én is kíváncsi lennék... :-))


A mi ajándékunkról a képet (és a tartalma leírását) a naplómban megnézhetitek. :-)

41. nagyreni (válaszként erre: 36. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 24. 06:24
Végülis mit kaptál búcsúzóul?:-)
40. nagyreni (válaszként erre: 39. - Pné Veronika)
2009. máj. 24. 06:23

Hát mi a sírás-rívásról lemaradtunk. Egy albumot készítettünk mi is a gyerekek rajzaival-képeivel és mindegyiküktől egy gondolattal, miért szereti az adott óvónénit, dadusnénit. Plusz virágot és egy szép tányért (a naplómban van kép, csak más mintával), meg a virághoz kaspót. De mikor az ünnepségnek vége lett, a szülők ezözönlötték a teret, az óvónéniket, így már esély sem volt a csoport ajándékát szépen, nyilvánosan, az óvónénik-dadus munkáját a csoport nevében megköszönve átadni:-((( Megkapták, de azért jó lett volna mindezt a szülők figyelmével megtenni.

A dvd meg a mi saját búcsúajándékunk, mindig utolsó nap, elköszönésképpen szoktuk átadni. Bár tavaly a két óvónéni írt iwiw-en üzenetet, hogy nagyon szép lett, köszönik szépen:-)

39. Pné Veronika (válaszként erre: 36. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 23. 14:16
A mi óvó nénink is bőgött rendesen... :-( Szegénynek ez dupla sírás volt, öröm és bánat egyben. Bánat, mert mennek el a gyerekek, meg persze ő is, öröm, mert világ életében ilyen lehetőségről álmodott, mint amit most megkapott. :-)
2009. máj. 23. 14:13

Na megjöttem... Vége a mulatságnak, volt sírás-rívás, öröm- és bánatkönnyek. :-):-( Amit végül az óvó néni búcsúajándéknak kapott az a következő volt:

Egy Swarovski kristályokkal kirakott toll, A Biblia, emlékalbum az elmúlt 18 évéről, virágok minden mennyiségben, a gyerekek képei albumban, úgy, hogy a hátára mindegyik rajzolt valamit. Nagyon vidám, szép és egyben megható előadást mutattak be a gyerekek, majd rakok fel képeket a naplómba róla. :-)

37. Pné Veronika (válaszként erre: 33. - Nagyreni)
2009. máj. 20. 21:35

Sajna mivel csak a saját képeimből tudok dolgozni, így kb 20-25percnyi lett az egész. A zenéket pedig olyanokat raktam alá, ami az adott képsorozathoz illett. Pl. a Hooligans-Menj tovább számával kezdtem, "jelezve", hogy változtatni nem gond...Tudod, 18 év után megy el az óvónéni.

Aztán volt a mikulásünnepségről, karácsonyról, a farsangról, és kirándulásokról képem, így mindig az adott képhez kerestem a zenét. :-)

36. cfbf9bf4af (válaszként erre: 34. - Nagyreni)
2009. máj. 20. 18:01

Én speciel nagyon örülnék valami ilyesminek, az én nagycsoportom is most ballag, remélem ök is meglepnek valami személyessel.

Sok sok gyerek van, de olyan jó emlékezni majd mindenkire, hogy milyen picik voltak és mostanra mekkorák lettek :)

Bevallom már rosz rágondolni, hogy jövöre ök már nem lesznek ott :(

Tudom, hogy jön az utánpotlás, de akkor is...

2009. máj. 20. 06:10

Szia!

Egy fénykép az ovisokkal és egy szép csokor virág:D

34. nagyreni (válaszként erre: 31. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 20. 06:01
Óvónéniként mit gondolsz az ötletünkről (dvd az óvodai életről képekkel kiegészítve, illetve képek az óvodai életről)? És szerinted milyen zene illene hozzá jobban, ovis vagy komoly?
33. nagyreni (válaszként erre: 29. - Pné Veronika)
2009. máj. 20. 06:00

Én is azzal kezdtem gyakorolni, mikor kitaláltam, hogy a családi videóinkat megszerkesztem:-)

Milyen zenét raksz alá? Én ovis énekekre gondoltam, de lehet, hogy valami komolyzene hatásosabb lenne?:-)

Nekem meg épp az a bajom, már 1 óra 45 perc hossznál tartok, és még nincs rajt a ballagás, ami pénteken lesz, ma még kapok egy adag képet a tegnapi kirándulásról, a képek között még nincsenek fenn az áttűnések és persze a menüt is csak a végén csinálom meg, hogy ne keveredjen össze semmi. Ilyen hosszú felvételt még nem próbáltam csinálni, 1-1,5 óránál mindig megálltam, nem tudom, mennyit lehet minőségromlás nélkül egybepakolni.

32. Pné Veronika (válaszként erre: 31. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 20. 00:00
Szerintem biztos... :-)) Majd regényt írhat... :-))
31. cfbf9bf4af (válaszként erre: 30. - Pné Veronika)
2009. máj. 19. 23:42
akkor remélem ö majd kap egy halom tollat :D:D:D
30. Pné Veronika (válaszként erre: 28. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 19. 23:13
De még lehet... :-P :-)
29. Pné Veronika (válaszként erre: 27. - Nagyreni)
2009. máj. 19. 23:12

Windows Movie Maker-t használom, a tiédet nem ismerem. Lehet zenét beilleszteni, a képeket "variálni", jól elvagyok vele.


Mostanra sikerült is bő 15 perces anyagot összeállítani. Sajna csak az idei (szept-től) képekből tudtam szerkeszteni, de nem baj, így is jó lett, szerintem kell majd zsepi is mellé az óvónéninek. :-))

28. cfbf9bf4af (válaszként erre: 22. - 9c8432d068)
2009. máj. 19. 17:58
De te nem vagy óvónéni... :P
27. nagyreni (válaszként erre: 26. - Pné Veronika)
2009. máj. 19. 17:31

Pinnacle Studio Plus Version 11 a program neve, elég egyszerű és nagyon klassz dolgokat lehet vele csinálni, én nagyon szeretem. Elég egyszerű és magyarul beszél:-)

Te milyen programmal csinálod?

És akkor még szépen fel is szoktam cimkézni, vettem etikettpapírt, és a videófelvételről "kilopott" képekből csinálok rá helyes kis cimkét, feliratozom, és felragasztom rá.

26. Pné Veronika (válaszként erre: 24. - Nagyreni)
2009. máj. 19. 16:58
Most csinálom ezt én is. Te milyen programmal szerkeszted?
25. survivor3 (válaszként erre: 22. - 9c8432d068)
2009. máj. 19. 16:51
:)
2009. máj. 19. 15:56

Én eddig a közös ajándékokban nem vettem részt, idén először, mert mi készítjük, a gyerekek rajzaiból, fényképeiből.

Karácsonyra és év végére szoktunk adni mi is ajándékot a csoporton kívül. Karácsonyra mindig valami apróságot, amit a gyerekem készített, csuhét fűztünk, vagy mécsestartót készítettünk dekupázstechnikával, ilyesmi. Év végén pedig mindig egy dvd-t szoktam ajándékozni az óvónőknek és a dadusunknak. Évközben az ünnepségeken nemcsak a saját gyerekemet veszem fel, hanem az egész csoportot, a nevelőikkel együtt, megszerkesztem a felvételeket, kis videóklippet is szoktam csinálni a gyerkőcökről, és ez a filmecske az év végi ajándékunk. Eddig mindegyik óvónéni nagyon örült neki. Idén ráadásul kaptam csomó fényképet is, programokról, kirándulásról, azt is rárakom majd a dvd-re.

23. Pné Veronika (válaszként erre: 22. - 9c8432d068)
2009. máj. 19. 15:50
Nálunk sem az óvó nénivel van a baj... Az anyukák ilyen "rongyrázós népség"...:-(
22. 9c8432d068 (válaszként erre: 19. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 19. 15:38

Én nem válogatnék,ha óvónő lennék,minden kis apróságnak nagyon tudnék örülni.

Talán még egy helyesírási szabályokat tartalmazó könyvnek is.:))

2009. máj. 19. 12:24
A gyerekek fotója sztem is jó ötlet, mármint kísérőajándékként. Amikor a lányom ballagott, egy nagyon kreatív anyuka kitalálta, hogy az igazolványképeket kör alakúra vágta, be fóliáztatta, és a virágkötő drótot ragasztott hozzá, úgy kötötte a csokrot belőle. Ha érdekel, képet tudok mutatni róla.
20. survivor3 (válaszként erre: 19. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 18. 22:53

Elnézést.

Valószínűleg általánosítottam.

Akkor lisztet!

19. cfbf9bf4af (válaszként erre: 18. - Survivor3)
2009. máj. 18. 22:25

Nem szeretjük a tollakat, nem tudom miért gondolja ezt mindenki...

Van nekünk egy halom tollunk, meg amugy is...

18. survivor3 (válaszként erre: 17. - Pné Veronika)
2009. máj. 18. 20:26

Rétesliszt! :)


Á!

Szerintem bármi is legyen az, a gyermekek közös fotója minimum, hogy jár hozzá. Esetleg egy egérpad, melyen a gyerekek vannak?


A pedagógusok szeretik az íróeszközöket, könyveket, jegyzetfüzeteket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook