Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodások gyenge immunrendszere --> tönkremenni mindenhogyan. fórum

Óvodások gyenge immunrendszere --> tönkremenni mindenhogyan. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
162. javorne0727 (válaszként erre: 161. - Sly001)
2010. máj. 27. 22:15
Köszönöm Neked is a hozzászólásodat!
161. Sly001
2010. máj. 27. 22:12

Ételallergének (nutritív allergének):


Táplálékkal kerülnek a szervezetbe. Gyermekkorban 10%, a felnőtt korosztályban

1-2% a táplálékallergia előfordulása.

A táplálékallergia nagy "imitátor". Kiválthat gyomor-bélrendszeri, légzőszervi (allergiás nátha, allergiás kötőhártyagyulladás, asztma), bőr (csalánkiütés, atópiás dermatitisz), idegrendszeri tüneteket is, de életveszélyes állapotot (anafilaxiás sokk) is előidézhet. A táplálékallergiás megbetegedések száma az egész világon emelkedik. Ennek oka az iparosodásban, a növekvő környezetszennyezésben, a növényvédő szerek használatában, az élelmiszerek előállításakor és tartósításukkor alkalmazott eljárásokban keresendő.


Gyermekeknél a leggyakoribb ételek, melyek a táplálékallergiák 90%-ért felelnek: tej, tojás, mogyoró, liszt, szója és csonthéjasok. Felnőtteknél a leggyakoribb allergének: csonthéjasok, hal, kagyló. Allergiát okozhatnak még a zöldségek (zeller, sárgarépa, paradicsom), gyümölcsök (különösen a citrusfélék, kivi, aprómagvas gyümölcsök), fűszerek és élelmiszer-adalékanyagok. A tehéntejre allergiás beteg a marhahúsra, a tojásallergiás a csirkehúsra is reagálhat panaszokkal.

160. javorne0727 (válaszként erre: 159. - Serry)
2010. máj. 27. 21:56

Köszi!

Megnéztem.


Ceclor,Rhinathiol voltak a gyógyszerei.

Ceclort már szedtük máskor is.

A köptetőt nem,vagy régebben,nem emlékszem.Amúgy mellékhatásként írja az allergiás tüneteket.


Most már erre is figyelek.

159. Serry
2010. máj. 24. 22:33

[link]


A harmadik eredményt olvasd el lehet gyógyszer allergia is

158. javorne0727 (válaszként erre: 156. - 9b2f7c4496)
2010. máj. 24. 21:56

Köszi.

Megyek és megnézem!

Talán mi is jutunk valamire.

157. javorne0727 (válaszként erre: 155. - C95c921ae7)
2010. máj. 24. 21:53

Tejes dolgokat 1 hete nem kap,de a foltok még kijönnek.Kísérletezünk.


Voltunk allergia vizsgálaton,2-szer is,semmit nem mutatott.Most még lehet,hogy elviszem a karcolásosra is.


Köszi a tippet,aranyos vagy!

2010. máj. 24. 20:43

Sziasztok!


Csak egy tipp.Egészségfarm.Nézzétek meg az oldalukat.Molnárné Biró Erzsike szerintem tudni fogja mire van szükség.Több ismerősömnek segitett már.

155. c95c921ae7 (válaszként erre: 154. - Javorne0727)
2010. máj. 24. 20:30
Macerás, de ki lehetne próbálgatni, hogy mi van, ha nem adsz neki tejet egy hétig. Aztán ha nem változik semmi, akkor sorban más dolgokat(tojás, paradicsom, vagy pl. az eper is elég allergén) Allergia vizsgálaton voltatok? Nem fáj, gyorsan megvan egyszerre tizenakárhány dologra is.
154. javorne0727 (válaszként erre: 153. - C95c921ae7)
2010. máj. 22. 22:07
Mi tablettákat szedünk rá,de már kész vagyok tőle,hogy nem nagyon múlnak el,és hogy még mindig visszajönnek!!!
153. c95c921ae7 (válaszként erre: 152. - Javorne0727)
2010. máj. 22. 22:05
A foltokra viszont kaptam anno vmi rázókeveréket, hogy ne viszkessen. Nem tudom mi volt, de gyorsabban múltak tőle.
152. javorne0727 (válaszként erre: 151. - C95c921ae7)
2010. máj. 22. 21:57

Akkor a mi esetünkben egy kicsit komolyabb.

Nekünk a dagadás tartott 2-3 napig,de a foltok még most is jönnek-mennek.

Szerdán kell visszamennünk kontrollra,remélem addig eltűnnek.


Köszike a választ!

Üdv.

151. c95c921ae7 (válaszként erre: 150. - Javorne0727)
2010. máj. 22. 14:12
Semmit. Mert nem jöttünk rá. Pár nap és elmúlt. Azóta nem volt.
150. javorne0727 (válaszként erre: 147. - C95c921ae7)
2010. máj. 21. 22:34

És mit csináltak Veled a szüleid?

Eltiltottak valami ételtől?

Mire figyeltek jobban?



Köszi a hozzászólásodat!

149. javorne0727 (válaszként erre: 145. - Serry)
2010. máj. 21. 22:31
TOXICODERMA
2010. máj. 21. 22:31
Köszi Mindenkinek,aki írt!
147. c95c921ae7 (válaszként erre: 146. - Javorne0727)
2010. máj. 21. 13:40
Nekem volt ilyen gyerekkoromban. Bedagadt a bokám, talpam, kezem. Aztán apró, piros viszkető kiütések lettek rajtam. De nekem se tudták mitől. Többé nem fordult elő:) Bízzunk benne, hogy nálatok is így lesz:)
146. ében11 (válaszként erre: 144. - A6de7fc3d4)
2010. máj. 21. 10:05

?ezt miért kérdezed?

gondolom állandó fejfájás és még más tünetek.

145. Serry (válaszként erre: 146. - Javorne0727)
2010. máj. 21. 09:35

Szia Mi van a zárójelentésén diagnózisként?

Ezek nem hiszem,hogy valamiféle allergiára utalnának... sajnos...

2010. máj. 16. 20:36

Nos hölgyeim és uraim.

Tudja valaki mi az az idült szénmonoxid mérgezés?

Vigyázat az idültön van a hangsúj!

Örülnék ha Dr.Zacher Gábor ráakadna erre a hozzászólásra...

143. norakrisztina (válaszként erre: 138. - A6de7fc3d4)
2010. jan. 8. 09:39
Az én két fiamnak tejfehérje és tojásallergiája volt. A nagynak hasmenése volt tőle. A kicsinek olyan tüneteket okozott, hogy a legkisebb megfázásból azonnal arcüreggyulladás lett, amit az orr-fül-gégész hónapokig nem tudott kikezelni. Antibiotikumokkal tömte és naponta 4-5-ször kellett porszívózni az orrát. Folyamatosan jártunk a gégészetre hetente kb. fél évig. És nem a gégésznek jutott eszébe az ételallergia, hanem az oviban volt egy másik gyerek, szintén tejallergiás, ugyanolyan tünetekkel, mint a kicsi, annak az anyukája szólt, mikor a nagyobbiknál kiderült az allergia. Utána én mondtam a gégésznek, hogy a nagyobbik gyerek tejfehérje és tojásallergiás, nem kéne megnézetni a kicsit is? Kiderült hogy ő is allergiás. Ki kellett iktatni az étrendjükből a tojást és minden tejterméket, plusz a kicsinek kivették az orrmanduláját. Ezután kb. 2 hónap alatt lassan megszűnt a makacs arcüreggyulladás és azóta se volt neki (most 14 éves).
142. c95c921ae7 (válaszként erre: 141. - Sly001)
2009. dec. 22. 09:15

Ne aggódj,a lányomnak is kevés volt az összes (3 ?) féle Immunglobulinja, kétszer nézték(közben kapott immun erősítő globulininjekciókat) és semmit nem javult. Ez már évekkel ezelőtt volt, de már meg sem nézik neki, mert szinte sosem beteg. Már első osztályos és még nem hiányzott egy napot sem:)

Szép a kisfiad, gratulálok hozzá, ilyen szeretetben biztos szépen fejlődik és nem lesz semmi gond.

141. Sly001
2009. dec. 21. 23:28
Az én kisfiam 29 hétre született immunhiányos állapottal.Gyakorta voltak felső-légúti panaszai,de szépen kinőtte kb két éves korára.Az igazi bajok négy évesen kezdődtek amikor óvodába került.Szinte állandóan lázas volt,estére köhögési rohamai lettek,és ez így ment szinte kéthetente.Fül-orr gégészeten nem találtak semmi eltérést,a gyermek immunológus viszont aszthmagyanúsnak találta,kaptunk egy belélegző szert,amihez vettem inhaláló eszközt,de ez sem segített,csak az hogy kivettem az óvodából.Itthon kutya baja,de amint bemegy az oviba rögtön beteg lesz.Koraszülöttség miatti megkésett immunfejlődése van,ezért csak a nagycsoportot fogja elvégezni 2010 őszétől,ha sikerül.Addig meg reménykedünk hogy talán kinövi,be nem mernek avatkozni az Iga hiányba.Nálunk is a multi tabs immuno és a c vitamin megy plusz egy esprico nevű halolajkészítményt ajánlottak,ami segít az agyi érési folyamatokban is.(60 db 3490 ft)Ajánlották még a peritol nevű kanalas,jóízű szert is,ami étvágyjavító,ezáltal támogatja az immunrendszert,nagyon bevált nálunk!Próbáljátok ki,segíteni fog!
140. c95c921ae7 (válaszként erre: 138. - A6de7fc3d4)
2009. dec. 19. 09:56

Kedves Apuka,

Szerintem is veszélyes ilyet mondani, hogy nem számít a pénz..


Átérzem a problémátokat. Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak a lányom folyton köhögött, többször tüdőgyulladást is kapott..és egyáltalán nem tudták kikezelni..Mi végül a Svábhegyi-most már elköltöztek-gyermekgyógyintézetbe vittük, ahol azt javasolták vegyük ki az oviból. (különben asztmás lesz végül) Ezen kívül inhaláló gépet kellett venni, ami egy kis maszkkal van ellátva, a gyerek az arcára teszi, és bekapcsolva sós vízzel feltöltve, porlasztott sós vizet és eleinte gyulladáscsökkentőt fúj ki, amit belélegez a gyermek . Nem egy hét alatt hat, de hónapok alatt nagyon sokat segített.(Ezt a gépet nem csak köhögésre ajálják, nektek is jó lenne, segít a váladék fellazításában, kiürülésében, csökkenti a gyulladást..) Meg hát nem járt oviba..ők fél évet javasoltak, mi egy évre vettük ki. De azon kívül, hogy mindez kb fél év alatt megoldotta a problémát, beigazolódott a doktornénik szava is, miszerint 6 évesen erősödnek meg a gyerekek annyira, hogy már nem kapnak el minden sz.rt. -ez annyira igaz, hogy azóta egy napot sem hiányzott. Szóval én azt mondom, ha meg tudjátok oldani egy időre vegyétek ki őket az oviból. Nyilván a közösség okozza a problémát, ha azóta betegek. Arcüreggyulladásra még nagyon hatékony a bioptron lámpa, ami elég drága ugyan, de csodákra képes.(a tesóm barátnőjének volt hónapokig húzódó arcüreggyulladása és ez a készülék tette rendbe.)

Hát ennyit tudok mondani, ne add fel a reményt, mert meg fog oldódni, én is így éreztem anno.

139. cbae83ef4f (válaszként erre: 138. - A6de7fc3d4)
2009. dec. 19. 00:55

Ne így kezd: "reményvesztett"

Úgy kezd: "most kissé elbizonytalanodott"

Elolvastam az írásodat és alszom rá egyet.

Két dolgot leírok (még nem a betegséggel kapcsolatban).

Ne mond azt, hogy a pénz nem számít!!!

Ne tedd oda a telefonszámodat!!!

Ne haragudj, de ezt le kellett írnom.

Sok disznó, kókler jelentkezhet.

Én úgy vélem tudom mi a gond - soha nem kértem egyetlen fillért se a segítségemért.

Én ajurvédikus gyógyító vagyok, sok-sok embernek segítettem már. Rádzsa jógát tanítok.

Nyugodj meg: megoldjuk a gyerekek gondját.

FT

2009. dec. 19. 00:38

Sziasztok!


Íme tehát a short verzió. Tudom sokat vártatok rá, de ... na mindegy olvassátok.



Egy reményvesztett édesapa sokadig gombsor ragadásának lehet most szemtanúja.

2 gyermekem van , Anna és Gergő.

Tavaly 2008 szeptember -ben kerültek oviba bölcsibe.

Azóta szinte kivétel, és szünet nélkül arcüreggyulladásuk van.

Voltunk már a bajunkkal :

körzeti o.-nál

ker. szak orvosnál

2-3 F.O.G -nél

Betesda --> or mandula kivéten. 1 hónap után minden előről kezdődött.

Allergia vizsgálaton.

Sóbarlangban :(

Immunológusnál --> állítólag minden ok.

Az összes B..i vitamint ,immunerősítőt, antibiotikumot (8-10 alkalommal / gyerek), homeopátiát, gyógynövényt beszedtükmár, semmi sem használt.


Amit szintén nem szégyenlek:

Aludtak már a másik szobában .

Felszedtem már a szőnyeget,

a laminált padlót, és annak szigetelését.

Hepa filteres pórszívó vásárlása sem tört meg.

ANTSZ mikológia tenyésztése még tart.

ANTSZ víz minőség vizsg. elvileg negatív.


Kérdéseim a tágra nyílt szemű olvasóhoz a következő:

Van -e valami amit kihagytunk ?

Van -e valami amit nem vettünk figyelembe?

Van -e tapasztalat bárkinél aki hasonló cipőben volt van mit lehet tenni ilyenkor?

Van -e orvos aki felvállalná azt hogy ellenszegülve eskülyének nem csak a tüneteket próbálja elnyomni , hanem az oki gyógyítást erölteti?


Pénz nem számít jeligére , várom jelentkezését mindazoknak akik SEGÍTŐ szándékkal fordulnak felénk a következő telefonszámra:


06209 537 900

2009. nov. 24. 15:15

Sziasztok!


Most már 3 hónapja szedjük a Multi Tabs Immuno Kid-et és eddig még nem volt beteg a fiam. Két napig volt náthás, de már semmi baja.

A pici viszont most nagyon ta..os, de más baja neki sincs. Ő Oscillococcinum-ot és Vincetoxicum-ot kap. Ezek homeopátiás bogyócskák.

136. Sylvia81 (válaszként erre: 135. - Csicsi25)
2009. nov. 19. 09:00

Szia!

Ez az idióta időjárás megviseli még a felnőtteket is! EGyik nap fagy, másik nap meg 10 fok van??? Ne csodálkozz... Amúgy meg ebben a lökött időjárkálásban gyorsabban szaporodnak és terjednek a vírusok... Ráadásul az oviban labdáznak a betegségekkel.

Mennyi Cvitamint adsz a fiad?

2009. nov. 19. 08:05

Sziasztok!

Jó néhány hete szedjük a grapefruit cseppet, sok C-vitamint, multivitamint, mégis másodszor beteg az ovis kisfiam. Ezen a héten ment először, előtte beteg volt, mára megint belázasodott.

Lehet, hogy nem érnek semmit ezek a cuccok? Tavaly semmit sem szedett, mégis csak egyszer volt beteg...

2009. okt. 20. 10:01

Sziasztok!


Mint azt már korábban is írtam, a nagyobbik fiam tavaly kezdte az ovit, és minden második héten beteg volt. Sajnos a pici is mindent elkapott tőle. A gyerekorvosunk azt mondta ez azért is van, mert a szervezetük nem "ismeri" azt a sokféle vírust, bacit amit a gyerek közösségben elkaphat. Lehet benne valami, mert idén még egyik sem volt beteg, igaz, még csak másfél hónapja járnak oviba, bölcsibe. Nagyobbiknak Multi Tabs Immuno Kid-et adok (naponta 1 rágótabletta), a pici elvileg ezt még nem szedheti, így ő Oscillococcinumot (hetente 2 adag) szed. Nagyon megvagyok mindkét "gyógyszerrel" elégedve.

133. Sylvia81 (válaszként erre: 131. - Javorne0727)
2009. okt. 16. 22:21
Nekünk magas dózisú Cvitamint, meg grapefruitmag-kivonatot javasolt a homeopatánk. Amíg beteg, mehet mapi 1000 miligram Cvitamin, jó sok adagra elosztva. Gr-ból meg 3-4 csepp napi 2-3-szor.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook