Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodások gyenge immunrendszere --> tönkremenni mindenhogyan. fórum

Óvodások gyenge immunrendszere --> tönkremenni mindenhogyan. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
72. Serry
2009. szept. 20. 08:52

Sziasztok Mindenki!


Egyelőre az én gyerekeimmel szerencsém van. Ha hiányzott a nagy az oviból azért mert nagymamánál ragadt 1 hétre, aki 100 km-re lakik. A kicsi most kezdte a bölcsit. Eddig jól vészeljük ami w betegségeket illeti.


Úgy látom nagy gyakorisággal a szülök elkövetnek néhány hibát a beszoktatásnál illetve évkezdések előtt. A köztudomásúan betegesebb gyerekenél elkezdik az immunerősítőket, de elfelejtik,hogy azoknak csak akkor van hatásuk ha nem akkor kezdjük amikor már közösségben van a gyereke. ( Kivételek minden esetben vannak) Minden gyereke és minden szervezet ráadásul más. Ami az egyik gyerekemnél bevált nálunk pl a Cebion multi a nagynál az kevés a kicsinek ki kell egészítsem neki probiotikummal. Szóval nem vagyunk egyformák. Azok a gyerekek lesznek ráadásul betegesebbek akik túl korán kapnak antibiotikumot lásd első hőemelkedéssel lázzal járó betegségek... ( tehát a koránt időben gondolom, nem pedig másképp) Az ő szervezetük egy idő után hála az orvostudományt dicsőítő dokinak aki csak antibiotikumot bír adni. Mire ez a gyereke közösségbe kerül szét van verve az immunrendszer csak segítséggel lesz képe legyőzni a fertőzéseket.. és tovább romlik...

Szóval ez már túlzás.. ilyenkor nekünk szülőnek kell mérlegelni mikor is adunk be gyógyszereket.. Nekem is ilyen gyerekorvosom volt aztán váltottam elegem volt,hogy két tüsszentére antibiotikum, hasmenésre a biztonság kedvéért antibiotikum.


A másik dolog amit nekünk szülőknek tudnunk kell. Minden gyerek az elválást az anya nélküliséget valahol kompenzálja. Az enyém aki most a bölcsibe szokik be éppen nem hajlandó enni a bölcsiben.. Van olyan gyerek aki nem alszik és van olyan aki beteg csak,hogy anyával lehessen. Náluk különösen jellemző a pszichoszomatikusság.Tehát akinek beteges gyereke van csak egyet tudok illetve kettőt javasolni. Mindenképpen immunerősítés, és amikor csak lehet sokat foglalkozni vele. Legyetek együtt a gyerekeitekkel.. Higgyétek el a szeretnek, annak kifejezésének varázsereje van. Ha lehet tegyétek meg azt,hogy egy-egy betegség után ne kelljen hamar visszamennie. Ezt persze ott lehet ahol van kistesó vagy nagyika akit imádnak. S még egy nagyon fontos csak végső esetben antibiotikum, ha fel is írja a doki azt később is ki lehet váltani:)

2009. szept. 20. 08:51
ez így van, egyet értek. Nem akarom már írni, hogy mi az ami teljesen veszélytelen és gyerekek is szedhetik, mert hoxa kivág a reklám miatt.
70. ében11 (válaszként erre: 68. - Ágicababa)
2009. szept. 20. 08:48
szerintem egy gyerekkel még nem kell méregteleníteni-ha az étrendje rendben van, és figyelsz arra mit eszik mit iszik.a méregtelenítés is hathat károsan mert megterheli a szervezetet.
69. OlíviaAnna (válaszként erre: 45. - Juhaszcsalad3)
2009. szept. 20. 08:47

Tudtad-e?

"A homeopátia elveit Hahnemann fektette le és azok azóta semmit sem változtak:


1. Egy szer, amely egészséges emberen bizonyos tüneteket okoz, hígított változatban a hasonló tünetekkel rendelkező beteget meggyógyítja. Ez a hasonlóság elve (similia similimbus curentur = hasonlóval gyógyítani).


2. A szerek hatása a hígítással nő. Ez a hígítási elv.


3. A szerek hatékonysága nő, amennyiben a hígítási lépések során az oldatot hevesen összerázzuk. Ez a potenciálás.


A hasonlósági elv semmilyen ismert természeti törvényből nem vezethető le, nem is tűnik logikusnak; ez csak kísérletezéssel lehetne igazolható. Ilyen kísérletek nem történtek.


A hígítási elv direkt módon ellentétben áll a már nagyon sokszor igazolt és jól megértett dózis hatással. E szerint egy szer hatása annál nagyobb, minél nagyobb mennyiségben adagoljuk. A dózis hatás az orvostudományon kívül az élet számos területén érvényesül. Egyáltalán nem szimpla lineáris összefüggésről van szó, de a ritka, speciális fordított összefüggések mindig komoly magyarázatért kiáltanak – és ezeket az eltéréseket rendszerint gondos kutatással szépen meg is lehet magyarázni. Ilyen magyarázat a homeopátiás szerek esetén nem születet, de ettől függetlenül magát a hatást sem lehetett hitelt érdemlően igazolni: azaz hogy tényleg nő-e a hatékonyság a hígítással.


A potenciálás hatékonyságnövelő hatására sincs semmilyen elfogadható elmélet, ezenkívül itt se lehetett magát a hatást kísérletileg bemutatni.


A homeopátia még mindig ugyanaz az ezoterikus, dogmaszerű alapokon működő tevékenység, mint ami Hahnemann idején volt."


Akit bővebben érdekel a téma, a fenti írás innen származik:

[link]

2009. szept. 20. 08:46
viszont minden ilyen vitamin ajánlanak egy alapos tisztítást, nem tudom, gyerekek esetén hogy lehetséges a méregtelenítés, de utána jobban fognak hatni a vitaminok, nyomelemek. Már egy gyermekben is nagyon sok lerakódott méreganyag meg salakanyag lehet és akkor sokszor hatástalan bármilyen bogyó
2009. szept. 20. 08:44
ezt én is meg fogom nézni, remélem patikában is kapható
66. Ágicababa (válaszként erre: 64. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 20. 08:43
nem erre gondoltam, ezt nem ismerem, de ez is tökéletes szerintem:) amit én mondtam, az a 4everes termék, de iszonyat drága
65. Serry (válaszként erre: 1. - Lacisajt)
2009. szept. 20. 08:40

Szia!

A te történeted még mindig várják a többiek. Ennyire nem lehet horror. hogy már meg sem mered osztani.

64. lengyelnehajni (válaszként erre: 59. - Ágicababa)
2009. szept. 20. 08:32

[link]


Erre Gondolsz?

2009. szept. 20. 08:28

ja és azt elfelejtettem írni sima C-vitamin tablettát adtunk neki-simán lenyeli-kérte is minden nap :)

az immuno kid meg szintén ízlik neki:)

62. lobo1
2009. szept. 20. 08:27

Sziasztok! Nálunk mikor a nagyobbik kiscsoportos lett, folyamatosan beteg volt.(nátha, hasmenés, gyomorfájás, magas láz) Mindent elkapott amit lehetett,és apici is elkapta itthon. A középső már nem volt olyan vészes. De megelégeltem, hogy mindig adok neki vitamint és semmit sem használ. Valójában csak a pénzt dobtam ki. Most nagycsoportosok vagyunk és a pici is megy oviba. És úgy gondoltam természetes hatóanyagú készítményt adok nekik amibe nincs semmi vegyszer. Rátaláltam egy készítményre H. biogél multivitamin sűrítmény, pre - és probiotikum van benne. Felépíti a bélflórát és így adok mellé nekik még vitamint. Jelenleg C-t, de ha lesz gyümi és zöldség rágótabletta azt fogom nekik adni. És semmi mást. Nagy reményeket fűzök hozzá és remélem beválik. Mellette meg rendszeres sport, segíti az erős immunrendszert kialakítani.

Bízom benne, hogy ez így lesz.

61. lengyelnehajni (válaszként erre: 57. - Ágicababa)
2009. szept. 20. 08:27
Ezt nem ismerem így.
60. ében11 (válaszként erre: 46. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 20. 08:27

nekünk a doki azt mondta 250 C-vitamin adható neki(enyém is 3 éves), addig amíg beteg-utána kevesebb.

én most multi tabs immuno kid-et vettem neki.majd egy hónapja szedi-jobb lett az étvágya azóta és majd eglátjuk mennyit lesz beteg a télen.

2009. szept. 20. 08:26

az echinácia is jó, gyógytea, vagy kapszula formájában:

Megfázás

Influenza

Vírusos megbetegedések

Bakteriális fertőzések

Bőrproblémák, mint pl. a pikkelysömör vagy az ekcéma

Égések

ALS

Gombás fertőzések

Rovarcsípések

Vesebetegségek

Húgyúti fertőzések

Bronchitis

Fogínygyulladás

Fagyási sérülések

Fülfertőzések

esetében

58. ében11 (válaszként erre: 55. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 20. 08:24
mi kaptunk gyerekkorunkban a propoliszból kockacukorra vagy kenyérre cseppentve de csak pár napig-amíg betegek voltunk.
2009. szept. 20. 08:23
nekem a ropolis cseppet ajánlották, de abban is van alkohol, úgyhogy én az aloe verásat fogom venni.
2009. szept. 20. 08:22
én 200 mg-s c vitaminból adok egyet reggel egyet délután, mikor látom, hogy fáradt, nyűgös, kezd megbetegedni. Persze ez tabletta, az enyém már azt is lenyeli, de mondjuk a szirupot ő is inkább beveszi. Én a cebion c vitamint is csak dícsérni tudom.
2009. szept. 20. 08:21

Alkalmazhatják-e gyermekek is a Propolisz tablettát?


Gyermekeknél történő alkalmazásra vonatkozóan nem állnak rendelkezésre adatok.



Én így azért nem merném ezt odaadni.

2009. szept. 20. 08:19
Elolvastam a Béres csepp betegtájékoztatóját. Ez tényleg jó.
2009. szept. 20. 08:18
:)
52. 3a92f8d690 (válaszként erre: 50. - Vviki2)
2009. szept. 20. 08:14
:-))))))))) dew jó akkor egy rugóra jár az agyunk íygy korán regel!!
51. 3a92f8d690 (válaszként erre: 48. - 3a92f8d690)
2009. szept. 20. 08:14
ja és ebben nemcsak c vit van!!!!
50. vviki2 (válaszként erre: 48. - 3a92f8d690)
2009. szept. 20. 08:13
Megelőztél..:-)))
49. vviki2 (válaszként erre: 46. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 20. 08:13

Cebion multi szirup + Béres csepp

Bár az utóbbit már leszólta itt valaki...nálunk bevált.

2009. szept. 20. 08:13
Én a cebion multi 2x (ez a neve)szirup 1 éves kortól adható jobban szereti a marslakónál:_))napi 1 kávéskanál és valamit csak segít:-)
47. vviki2
2009. szept. 20. 08:12
Igazság szerint az sem jó, ha a gyerek 3 éves koráig sosem beteg, mert akkor tuti az lesz, ha bekerül a közösségbe. Meg kell edződnie az immunrendszernek, szerintem.
2009. szept. 20. 08:11

Egy 3 éves gyermeknek milyen immunerősítőt adnátok?C vitaminból mennyit lehet adni?


Aflubinban etanol van.

2009. szept. 20. 07:57

Sziasztok!Mi egy évig bölcsisek voltunk,most kezdte fiam az ovit.4 hónapos kora óta ősztől nyárig folyton beteg,mindig felső légúti megbetegedés!Sajna az immunrendszerének magától kell erősödnie,nekünk sem vált be semmilyen vitamin vagy ilyesmi,a homeopátia viszont sokat segít,hamarabb túljutunk a betegségen,és nem lesz beteg már egy hét múlva,mint az előtt.Nagyon sok antibiotikumot kapott,mire megismertem a homeopátiát,azóta azt használjuk,természetesen homeopata segítségével,mert a homeopátia nagyon összetett orvoslás,és lehet hogy sokat kell "kísérletezni"mire az ember megtalálja a neki megfelelőt.Mert nem vagyunk egyformák,mindenkinek más a jó....Szóval mióta nincs antibiotikum,azóta könnyebben gyógyul,később betegszik meg újra...lassan erősödik az immunja.Az antibiotikummal csak még rosszabb lett volna az immunrendszere....

A homeóban nem hinni kell,hanem kitartóan próbálkozni,nincs mellékhatás,vagy szövődmény,és hosszútávon jobb megoldás mint a gyógyszerek.De mindenképpen kell egy szakember aki segít.Nálunk vannak gyermekorvosok,akik jártasak benne,de van egy homeós telefonos tanácsadás is,ha bizonytalan vagyok,akkor őket hívom.A betegségeket elkerülni nem lehet amíg meg nem erősödik az immun,de legalább támogatni lehet a szervezetet a fejlődésben...nekünk csak ez jött be.

2009. szept. 20. 07:47
Hát szomorúan látom,nem volt elég még az éjszaka sem,hogy megírd a történetet!!!
2009. szept. 20. 07:31
vagyis propolisz
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook