Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodások gyenge immunrendszere --> tönkremenni mindenhogyan. fórum

Óvodások gyenge immunrendszere --> tönkremenni mindenhogyan. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
132. Sylvia81 (válaszként erre: 130. - 35c81b79eb)
2009. okt. 16. 22:18
Lehet kapni gyógyszertárban is. Nemrég vettem, de nem volt túl drága. A patikus még meg is kérdezte, melyiket kérem? Szóval ott is többféle van. De valaki tényleg megírhatná azt a márkát, ami iható, és tényleg jó is!
2009. okt. 16. 22:10

Harmadik hete van itthon a kislányom.

Aloe vera-ás vitit adok neki,de hát nem sok mindent ér.

Lehet,hogy váltanom kellene!

2009. okt. 15. 22:55
Sziasztok! A grapefruitmag kivonatot gyógynövényboltokban lehet kapni. Arra figyeljetek, hogy több fajta van belőle, az igazi az kb. 3000 ft körül van. Ezt csak azért írom,mert az tényleg jó, a másik nem annyira és az íze is nagyon rossz.
129. Dorka29
2009. okt. 15. 12:03

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem ugyanaz, mintha valaki a tapasztalatait leírná, de azért idemásolom.


(forrás: www.kincseslada.hu)


"Grapefruitmag-kivonat - A grapefruit csodamagja



{Letöltés .doc formátumban}



A gyógyszerészek régóta kutatják, hogy hogyan lehetne újabb gyógyszereket létrehozni. Sok esetben éppen a véletlen siet segítségükre.


Tartós magok


Körülbelül 20 évvel ezelőtt történt, hogy egy floridai orvos, aki szabadidejében szívesen kertészkedett, egyszer csak azt vette észre, hogy az általa készített komposztban a grapefruitmagok nem akarnak elrothadni. Ez keltette fel az érdeklődését, hogy közelebbről megvizsgálja a magokat, és a világ számos kutatóintézetével együttműködve, megpróbálja megfejteni a "csodamagok" rejtélyét.


Természetes antibiotikum


A grapefruitmag-kivonat bioflavonoidot, glikozidot, C vitamint és fehérjéket tartalmaz. A készítményt a gyümölcs magjából és a gyümölcshús egyes részeiből nyerik. A mag hatóanyagai elpusztítják a kórokozók citoplazmájának membránját és szabályosan "kiéheztetik" őket anélkül, hogy az emberi szervezetet károsítanák, ezáltal természetes módon semmisíti meg a vírusokat, baktériumokat, gombákat és parazitákat.


Az eredmények igen figyelemre méltóak voltak. Kimutatták, hogy a magból készített kivonat már kis töménységben is ugyanolyan hatásos, mint bármelyik hagyományos antibiotikum.


Az immunrendszert mozgósítja, és egyaránt hatékonyak baktériumok, vírusok, gombák, és egysejtű parazitákkal szemben, azzal a lényeges különbséggel, hogy a hasznos bélbaktériumokat nem károsítják. Mellékhatást csak az okozhat, ha a megengedett adagot négyezerszeresen túllépi valaki.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy alkalmazása elsősorban a gyomor-és bélpanaszok, a gombás betegségek, meghűlések, torok-, orr-, fülfertőzések, köröm-, bőrgombás betegségek, fogínygyulladás és hüvelyfertőzés esetén vált be.


Alkalmazott természet


Amerikai klinikákon a kórházi fertőzések kivédésére a hagyományos tisztítószerekbe grapefruitmag-kivonatot csepegtetnek. Ily módon tisztítják az ágyneműt, a padlót, valamint az orvosi műszereket és a műtőket. Sikeres kísérletek történtek arra is, hogy a víz fertőtlenítésében (ivóvíz, uszoda) felváltsák a klórt grapefruitmag-készítményekre.

A hatóanyagok lebomlása során káros melléktermék nem keletkezik, így a környezetet sem károsítja. A grapefruitmag kivonat fertőtlenítő és csíraölő hatása miatt helyet kaphat a csecsemőápolásban, valamint a bőr különböző sérüléseinek kezelésében.


Babaápolás


A babaápolásnál használhatjuk fertőtlenítésre (20 csepp kivonatot cseppentsünk 1 liter vízhez, jól keverjük el, majd 20-30 percre tegyük az oldatba a cumikat vagy játékokat), és a babapopsin megjelenő kiütések (pelenkadermatitisz) kezelésére (10 csepp kivonatot keverjünk el egy-két evőkanál babaolajjal, és ezzel finoman kenjük át az érintett területet).


Sebek


Rovarcsípés esetén csillapítja a fájdalmat, megakadályozza a seb elfertőződését. Csepegtessünk néhány csepp kivonatot a fájdalmas vagy viszkető területre, és finoman masszírozzuk bele. Csecsemő bőrére soha ne kerüljön a kivonat hígítás nélkül, de érzékeny bőrűek esetében is érdemes vízzel vagy olajjal hígítva használni.


Ha lábunkat hólyagosra dörzsölte a cipő, cseppentsünk a kivonatból közvetlenül a hólyagra vagy a tapaszra, amivel leragasztjuk. Horzsolások és karcolások is jól kezelhetők: csillapítja a fájdalmat és fertőtlenít.


Egyéb tudnivalók:

· a kivonat szembe ne kerüljön

· sötét, száraz helyen tartandó

· a legjobb a nem alkoholos és nem keserű készítmény, mivel ez a gyermekeknek is könnyebben adható (Ökonetes)



A GRAPEFRUITMAG KIVONAT FELHASZNÁLÁSI TERÜLETEI:


· Vírus-szemölcs (verucca), herpesz vagy nátha esetén


· A szájüreg és a fogak, kisebb fekélyek, szájpenész, gombás fertőzés, rossz lehelet, szuvasodás, fogkő, fogínygyulladás esetén


· A torok és az orr fertőtlenítésére nátha, köhögés, rekedtség, torokfájás, gégegyulladás esetén


· Szőrtüszőgyulladás, vágott seb, bőrkiütés, övsömör, ekcéma, szemölcs, bőrgomba, korpásodás, fejtetű esetén külsőleg


· Gyomor-, bélrendszeri problémáknál: hasmenés, gombásodás estén, ezen kívül étvágy- és emésztésjavító, segít a normális bélflóra rendezésében


· Aromaterápiás módszerként a fürdővízhez keverve, vagy inhalálásra, gargalizálásra


· Sebek kezelésében avokádó- vagy olívaolajjal elkeverve, ecsetelő-szerként alkalmazva hatásos


· Kiváló konzerváló hatása miatt befőttek eltevésekor, természetes kozmetikumok tartósítószereként meggátolja a penészedést


· Krémekbe keverve hatékony ellenszere az ekcémának, herpesznek, pattanásoknak, fertőzéses eredetű bőrkiütéseknek


· Izzadó lábak, intim testrészek szagtalanításában szintén hatékony


· Háztartási fertőtlenítőszerként is rendkívül eredményes: élelmiszerek - zöldségek, gyümölcsök, húsok lemosására, takarításnál, klímaberendezések, hűtőszekrény, úszómedencék, házi szökőkutak, betegszobák fertőtlenítésére, penészedés gátlására, mosásnál ruhaneműk fertőtlenítésére


· Napi 5 csepp 1 dl vízben megelőző hatású a hideg évszakokban, nehezebben kapható el az influenza, megfázás. Ha mégis elkapjuk napi 3x15-20 csepp hatékony javulást eredményez. Javasolt Olajfalevél kivonat szedése is mellé.


A kivonatot akut problémák esetén szakember által meghatározott ideig szedhetjük! Túlzottan nagy adagok szedésekor esetleg fejfájás, hasmenés és hasi görcsök jelentkezhetnek. Figyelem! A kivonat a szembe nem kerülhet! Kizárólag hígítva használjuk! Hígítatlanul szemölcsök, láb- és körömgomba esetén használható külsőleg. Citrus allergiában szenvedők nem szedhetik. Csecsemőknél és kisgyermekeknél kisebb adagot használjunk. Várandós anyukák is szedhetik.


A grépfrút nemcsak finom és C-vitaminban gazdag, hanem értékes természetes antibiotikus anyagokat is hordoz a magjában. A szert az utóbbi időben már hazánkban is be lehet szerezni, s így otthon is bárki felhasználhatja. Ám nem mindegy, hogy milyen fajtát, mire és hogyan.


A kutatások szerint több száz baktériumtörzset és a gombák többségét képes a grépfrútmag-kivonat elpusztítani. Nem meglepő hát, ha az antibiotikumokkal, melyek használata mellett gyakran gombás fertőzés jön létre, a grépfrútmag-olaj konkurenciának számít. A hatásért a flavonoidok, és glikozidok felelősek, melyek meggátolják, hogy a kórokozók a saját anyagcseréjük számára fontos aminosavakat felvegyék. Ezenkívül a mikroorganizmusok (baktériumok, gombák) sejtfalából elvonnak egyes anyagokat, s emiatt a sejtek teljesen szétesnek, a kórokozók „elvéreznek”. A cseppeket sokféle dolog kezelésére használhatjuk, most nézzük a legfontosabbakat.


Afták

A szájnyálkahártya fájdalmas fekélye esetén naponta többször is öblögessük át a szánkat grépfrút-cseppes oldattal, 2 dl vízbe tegyünk 10 cseppet.


Berepedt szájzug

8 csepp kivonatot tegyünk 1 evőkanál olívaolajba, ezzel masszírozzuk be többször is az érintett területet. Ugyanígy használhatjuk kicserepesedett ajkak kezelésére is.


Ekcéma

2 evőkanál olívaolajba tegyünk 10 csepp grépfrútmag-kivonatot, ezzel kenjük be naponta többször is az érintett bőrrészt. Ekcémánál és aknénál segít a kivonatot tartalmazó vízzel történő lemosás is.


Lábgomba

Egy kis vattapálcikát itassunk át hígítatlan grépfrútmag-kivonattal, s ezzel ecseteljük be reggel és este a bőrt.


Torokfájás

Langyos vízbe csepegtessünk 10 csepp kivonatot, majd kétóránként gargalizáljunk vele. Ezenkívül naponta 4-6-szor 5 cseppet tegyünk vízbe, és igyuk meg.


Tyúkszem

Reggelente grépfrút-cseppes vattapálcikával ecseteljük be a bőrt. Este 10-15 perces lábfürdőt vegyünk, ehhez is cseppentsünk 10 csepp kivonatot. Majd töröljük szárazra a lábakat, és tegyünk rá éjjelre egy sebtapaszt, amelyet előzetesen 3 csepp grépfrútmag-olajjal itassunk át.


Rovarcsípés

A kellemetlen viszketés és égés hamarabb megszűnik, ha a csípés helyét egy evőkanál olíva-, búzacsíra- és lenolajba tett grépfrút-magkivonat (10 csepp) keverékével alaposan bemasszírozzuk.


Fogszú

A caries megelőzhető, ha a fogmosást követően esténként a kimosott fogkefére 3-6 csepp kivonatot teszünk, s azzal a fogakat és a fogínyt alaposan átdörzsöljük.


Gyomornyálkahártya-gyulladás

6 héten keresztül naponta 3-szor 10 cseppet vegyünk be egy pohár vízzel. Figyelem! Amennyiben a gyomorfájás 1 héten belül nem szűnne meg, feltétlen forduljon orvoshoz.


Orrmelléküreg-gyulladás

Fél deci langyos vízbe 4 csepp oldatot tegyünk, majd egy szemcseppentő pipettával 5 cseppet tegyünk mindegyik orrlyukba. Szívjuk fel jó alaposan, majd fújjuk ki az orrt erősen. Az egész eljárást ismételjük meg naponta 3-szor.


Pattanásos bőr

Negyed liter vízbe tegyünk 15 csepp kivonatot, és ezzel mossuk le a pattanásos részt. Végül 3 percig masszírozzuk be a nedvességet a bőrbe, és leöblítés, törlés nélkül hagyjuk megszáradni.


Korpás fejbőr

Hajmosás után 10 csepp grépfrútmag-kivonatot egyenletesen oszlassunk el a fejbőrön, masszírozzuk be gondosan, majd szárítsuk meg a hajat.


Székrekedés

Minden étkezéskor 1 pohár vizet apránként kortyoljunk el 10 csepp grépfrútmag-kivonattal.


Vírusos szemölcs

Naponta 3-szor 3 cseppet tegyünk a szemölcsre. Este vegyünk kéz- vagy lábfürdőt, benne 15 csepp kivonattal.


Sebek

Kisebb és nem túl mély sebeket (horzsolás, késsel történő vágások) könnyen és gyorsan fertőtleníthetünk grépfrút-cseppes oldattal. Tegyünk egy pohár vízhez 10 csepp kivonatot, és öblítsük le vele a sérült részt.


Fogínygyulladás

Naponta 3-szor 1-2 csepp oldatot masszírozzunk be az ujjunkkal a fogínybe. Ha fogzuhanyt is használunk, 5 cseppet tegyünk a vízbe.


Fogfájás

Mielőtt még azonnal a fogorvoshoz rohannánk, próbáljuk ki a következőt: egy kis vattadarabkát nedvesítsünk be, formáljuk kifli alakúra, cseppentsünk rá 5-10 csepp grépfrút-kivonatot, majd tegyük a fájó fogra vagy a fog és a pofazacskó közé.



[link]

2009. okt. 15. 11:17

Sziasztok!

Kár, hogy dragibi nem válaszolt a kérdésekre. Engem is érdekelne a grapefruitmag-olaj. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy nem szabad egyfolytában szedni. A nagyfiam éppen hányásos-hasmenéses fertőzésben szenved, mi is kipróbálnánk, ha tényleg olyan jó, ahogy mondjátok.

127. 72f62a66ed (válaszként erre: 125. - Dragibi)
2009. szept. 29. 20:17

Szia!


Engem is érdekelne a grapefruitmag-kivonat. Hány éves kortól lehet adni a gyerekeknek? Gyógyszertárban vagy gyógynövényboltban lehet kapni?

köszi

Eszti

126. micimacko72 (válaszként erre: 125. - Dragibi)
2009. szept. 29. 10:27

Szia!

Én is most kezdtem el adni a gyerkőcöknek. Te állandoan adod vagy csak ha betegek?

Milyen adagban?


Nálunk hányásra eddig jól bevált, hamar megnyugtatja a gyomrot. Ilyenkor 2o-3o cseppet ajánlottak.

125. dragibi
2009. szept. 29. 10:17
Próbálja ki mindenki a grapefruitmag-kivonatot.Mi évek óta nem szedünk gyógyszert semmiféle betegségre.Vírus és baktériumölő.
124. Dorka29 (válaszként erre: 119. - B2076ec79b)
2009. szept. 26. 22:18

:( Sajnálom, nem lehetett könnyű.


Nekem 3 évesn koromban vették ki a mandulám, az Öcsémnek meg 21 hónapan, mert folyamatosan beteg volt addig. Őt nem is vállalták a városunkban, Pécsre kellett vinni.(Mondjuk nem most vol, hanem már 30 éve.:)

123. b2076ec79b (válaszként erre: 121. - Sylvia81)
2009. szept. 25. 11:04

:DDD

Én ritkán írok ilyen hosszút :))

Sajnos amikor benne voltunk elég parás volt, voltak hetek, hogy összecsomagolt kórházi cuccal aludtunk, mert sose tudtuk mikor kell indulni :(((

A Heim Pálba visszajáró "vendégek" voltunk.

A Madarászba 3 napig ültem egy "stokin", az éjszakás nővér hozott be este 10-11 körül egy kinyitható valamit, de reggel 5kor már vinnie kellett, nehogy megtudják a Főnökök :((Siralmas.


De szerencsére ez már a múlt :))

122. csilla80 (válaszként erre: 119. - B2076ec79b)
2009. szept. 25. 11:01

Szioka!

Orulok,hogy vegul minden jol alakult... :-)))

2009. szept. 25. 10:49
Jah, és amúgy nem is volt olyan hosszú! Ha megnézed, én is szoktam hosszúakat írni, sőt, ennél is hosszabbat! :D
120. Sylvia81 (válaszként erre: 119. - B2076ec79b)
2009. szept. 25. 10:48
Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk a történeteteket. (Jajj, de jó szó...) Érdekes volt. Nagyon sajnálom, hogy mindezen keresztül kellett esnetek. :(
2009. szept. 25. 10:21

Leírom a mi sztorinkat :)


Az én nagyobbik lányom 5 hónapos korában kapott egy fülgyulladást. Az orvos töketlensége miatt nem kezelték, másnap elvittem magánhoz (egész nap sikítva ordított), a bal fülét már szúrni kellett, ajobb kifakadt magától :(( Utána, ahogy nőtt a gyerek, egyre többször volt fülgyulladása, aztán egy idő után egybekötődött madula és tüdőgyulladással, vagy mandula+hörghurut. Volt olyan alkalom, hogy 12 óra alatt olyan látványosan "leépült", hogy vinni kellett a kórházba, mert már csak a vénás kezelés használt. Az első 3,5 évünk így telt el. Kiscsoportba kb 2 hónapot járt, azt se folyamatosan. Vártuk, hátha kinövi ezt az egészet.

Végül nem volt mit tenni, 3,5 éves korában kioperálták a manduláit (orr és garat egyszerre).

A műtét napját senkinek nem kívánom :( De jól viselte szerencsére :)

Azóta eltelt majdnem 3,5 év (2 hét múlva 7 éves lesz) és gyakorlatilag még náthája sem volt :)))

Úgyhogy abszolút indokolt volt a műtét és szuperül sikerült :)


Ja eleinte beszedtünk minden immunerősítő szert, a vitacolantól az echinacián keresztül a bére cseppig, de sajnos nem vált be egyik sem :(


Azt nem mondanám, hogy tönkrementünk ebbe mindenhogyan :) Sőt :) Kicsit féltem a második babát bevállalni, nehogy mégegyszer ezt az utat járjuk, de úgy néz ki nem kell. Ő 1,5 éves és makk egészséges :))


Hát ennyi a sztorink. Köszi aki elolvasta és bocs a terjedelem miatt :))

118. Serry (válaszként erre: 117. - C95c921ae7)
2009. szept. 25. 09:34
Nem baj legközelebb nem állunk szóba vele:(
117. c95c921ae7 (válaszként erre: 116. - Dorka29)
2009. szept. 24. 22:28
Á..be sem lépett azóta. Szerintem el is felejtette, hogy regisztrált ide..
116. Dorka29 (válaszként erre: 115. - Sylvia81)
2009. szept. 24. 21:54

Kár, kíváncsi lettem volna..


Mindig belesek, hátha, de semmi.:(

2009. szept. 24. 11:56
Asszem, ezt a sztorit már sose halljuk. Találja ki mindenki...
2009. szept. 24. 10:14
Lacisajt hol vagy?
113. misz
2009. szept. 22. 20:57

A kislányom 2 év 8 hónaposan került bölcsibe. Addig nem volt beteg. Na, aztán! Októbertől márciusig 1 hét bölcsi, 3 hét betegség. Tüszős mandulagyulladás, középfülgyulladás, arcüreggyulladás. Folyton szúrták Szegényt. :(

Aztán márciusban megkapta a Prevenár védőoltást és elkezdtük adni az Immuno Kids-et. Azóta 1x volt torokgyulladása. Most 4 és fél éves.

(Sokminden mást is próbáltunk, de nem használt.)

2009. szept. 22. 07:11
Az ezüst kolloidot én is hallottam,de akkor most tényleg csak 6éves kortól adható?
111. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 103. - Sylvia81)
2009. szept. 22. 07:10
Szerintem is!Köszönöm!:)
110. Serry (válaszként erre: 109. - Tenkne_helga)
2009. szept. 21. 21:35
Mondtam már nem.. annyival sem tisztel meg minket,hogy elmondja miért nincs story.
2009. szept. 21. 19:24

Lacisajt!

Nem lesz story???

108. lengyelnehajni (válaszként erre: 106. - Vivili)
2009. szept. 21. 15:22
Arról én is sok jót hallottam,de sajna 6 éves kor alatt nem adható.
107. Serry (válaszként erre: 104. - Laszlozsu)
2009. szept. 21. 14:29
Minek lenne, csak akart egy fórumot.
106. vivili
2009. szept. 21. 13:01
sziasztok anyukák, nálunk az ezüst kolloid nagyon szépen muzsikál. Egy kis zubogtatás vele :) és szerencsére nincs nagyobb betegség.
105. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 104. - Laszlozsu)
2009. szept. 21. 12:51
sajna még semmi.:(
2009. szept. 21. 12:34
No, van már story?
103. Sylvia81 (válaszként erre: 102. - Juhaszcsalad3)
2009. szept. 21. 08:31
Az mondjuk igaz, hogy míg természetgyógyász pl. bárki lehet egy tanfolyam elvégzése után, addig homeopatává csak végzett orvos vagy gyógyszerész válhat, de tudtommal az is min. 1 éves képzés, de lehet, hogy több... Szerintem ez azért már jelent valamit!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook