Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvóda-érettségnek szobatisztaságon kivűl van más feltétele is? fórum

Óvóda-érettségnek szobatisztaságon kivűl van más feltétele is? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. nov. 18. 12:30
Hiába!Nem tudná megértetni magát az ovónővel,jó formán csak vele kéne foglalkozni,a többi 25 gyerekre nem jutna idő.Egy részről jogosnak tartom.
15. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 11. - Csibefalat2008)
2011. nov. 18. 12:28
Mert később szerintem nehezebb lesz neki a beszoktatás egy jól összeszokott csoportba.Én is beíratom bölcsibe,nekem is februárban lesz majd 2 éves,mire vissza megyek dolgozni,rendesen beszokik és az összes betegséget összeszedi addigra.
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 18. 12:26

ez teljesen jogtalan!!!!!!!!!!!

és felháborító!

13. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2011. nov. 18. 12:26
A lényeg így is úgy is,hogy szobatisztának kell legyen,mert ha nem,akkor nem tudják bevenni az oviba.Én legalábbis sosem hallottam olyat,hogy pelenkásan bevették volna az oviba.Egy ismerősőm gyerekét azért nem vették be az oviba,mert nem beszél,pedig elmúlt rég 3 éves.
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Csibefalat2008)
2011. nov. 18. 12:24
az ősz (szeptember) a beszoktatás és a tanévkezdés/nevelési év kezdés ideje, ezért szokták így kérni
2011. nov. 18. 12:22
A másik kérdésem bölcsödés jellegű : a kisebbik fiam 2013 febr.-ban lesz 2. A bölcsiben azt mondták már jövő ősszel kezdje meg a beszoktatást. De miért nem vihetem mondjuk egy hónappal azelőtt hogy betölti a 2-őt? Hiszen addig úgyis itthon vagyok vele?
2011. nov. 18. 12:21

semmiféle feltételt nem szabhatnak az óvodák a felvételnél, még azt sem, hogy szobatisztának kell lenni! Erre ugyanis nincs jogszabály. Ezt azért szokták "kikötni", mert a pelenkázáshoz nincs megfelelő helyiség, plusz azt hiszem, veszélyes anyagnak is minősül, ethát a hazsnált pelenka tárolására is kéne valami külön megoldás, amivel az ovik nem rendelkeznek, csak a bölcsődék. Ez amolyan szóbeli megállapodás általában, olyan elterjedt nézet.


A beszéddel kapcsolatban pedig semmiféle kikötésük nem lehet!

9. patyoma (válaszként erre: 3. - Csibefalat2008)
2011. nov. 18. 12:18

ne izgulj:) Azért tanulnak az óvónők, hogy ezeket a gondokat megoldják. Többek között ez a dolguk.:)

De nagyon figyelmes vagy, hogy ezek miatt aggódsz, a legtöbb szülőt nem érdekelné, hogy nehéz az óvónő dolga:)

Nincsen 3 évesen óvodába lépő tökéletes gyerek, mindig van egy-egy terület, amiben nem olyan ügyesek, míg valami másban meg nagyon. Épp ettől szép ez a munka, hogy minden gyerek más kihívásokat tartogat:)

8. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 4. - Csibefalat2008)
2011. nov. 18. 12:18
Közösségben teljesen másképpen fog viselkedni,egy idő után rendesen elalszik majd,eszik majd rendesen,ha nem akar éhen halni.
7. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 3. - Csibefalat2008)
2011. nov. 18. 12:14
Az én gyerekem az óvóda kezdés előtt 1 hónappal szokott le a pelusról,egyik napról a másikra.Nem elvárásuk,hogy egyedül öltözzön,majd ott megtanulja.Az én 5 éves gyerekem a mai napig csak alapokat rajzol,egyszerűen nem szeret rajzolni.Az oviban teljesen más lesz,ott ugyanis szigorú rendszer van.A gyerekem itthon már egy éve nem alszik délben,ott meg igen.Ne izgulj,minden rendben lesz,a lényeg,hogy folyamatosan tudjon beszélni.
2011. nov. 18. 12:13
Mire oda értek, minden meg fog oldódni. Az oviba pedig nem fogja a műsort csinálni. Tapasztalatból mondom :)
5. bnedora (válaszként erre: 3. - Csibefalat2008)
2011. nov. 18. 12:12
Egy év alatt sokat változnak a gyerekek. Sajnos, az én unokám a héten kezdte az óvodát, és többször bepisilt, bekakilt. Nem tudom, ezt meddig tudják majd tolerálni az óvónők.
2011. nov. 18. 12:11
Ja kifelejtettem persze tud beszélni 3-4 szavas mondtatokat alkot bár néha halandzsázik is olyankor én is sejtem hogy mit akar. Ha rászólok vmiért akkor is sikit. Erről vhogy le kéne szoktatni-a többiről is:-)
2011. nov. 18. 12:09
A fiam jövöre lesz 3 éves még nem szobatiszta de addig talán az lesz. Viszon nem tud még egyedül öltözni, nem érdeli a rajzolgatás- legalábbis nem akar rajzolni-pedig a védőnő szerint kéne hogy a kéz finommechanikája fejlődjön. Ha le akarom rakni aludni hisztizik hogy nemjó az ágy néha este is- bár akkor már úgyis itthon van, van hogy éjjel is felkel ezzel a kifogással. Attól tartok ha ezt a műsort ott is előadja zavarni fogja a többieket és szolnak majd hogy ne altassam ott. Arról nem is beszélve sokat hisztizik főleg sikitva-a csúcs mikor vki elveszi tőle a játékát...Enni sem akar de ez már csak "ráadás"...
2011. nov. 18. 12:05
Szerintem az is fontos,hogy tudjon beszélni.
2011. nov. 18. 12:03
Óvóda-érettségnek szobatisztaságon kivűl van más feltétele is?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook