Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovit váltanánk, azaz Waldorf pro és kontra fórum

Ovit váltanánk, azaz Waldorf pro és kontra (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. annaluca (válaszként erre: 48. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 26. 07:47

Vegyes csoportot gondolod Waldorfosnak, vagy a Waldorf pedagógia szerint is működik az intézmény??


Ezt nehéz mondjuk elképzelni egy állami oviról, mivel a W. ovikban a szülők is aktív részesei a közösségnek.

A csoportlétszám nem magas, hidd el, mindenkire jut idő. A vegyescsoportnak egy jó pedagógussal nagy húzó ereje van, és nem csak tudásban, hanem a szociális viselkedés terén is.

50. Kék
2008. ápr. 23. 12:56
Ez is mint miden iskola,vagy ovi PEDAGÓGUS függő!!Szolnokon tragikus!!
49. gergy
2008. ápr. 18. 22:30

Sziasztok!


Akiket érdekel a XVII.kerületi Rákosmenti Waldorf Ovi, azoknak leírok néhány időpontot, ismerkedési lehetőséget:

2008. április 30-án, szerdán délután, két órától: kerti parti régi és leeendő ovisoknak, érdeklődőknek (bográcsozás, kinti és benti játék, ismerkedés, beszélgetés)


2008. május 5-én, 18 órától : szülői est az ovi iránt érdeklőknek


cím: XVII. ker. Apponyi u. 7.


bővebb infók a honlapon:www.waldorfovi.hu

2008. ápr. 6. 17:54

Sziasztok! A lányom most lett ovis, s az óvodában Waldorf-csoportok vannak, magyarán egy helyre került a közéső-és nagycsoportosokkal!

Hát, mit ne mondjak, nem örültem neki, pedig amúgy nem unszimpatikusak a Waldorf módszerek. CSak az a bibi ebben az egészben, hogy a legtöbb magyarországi óvodában azokat nem lehet megvalósítani! Ugyanis, pl. a lányom csoportja a legkevesebb létszámmal is 25!!! Két óvonővel, egyikőjük reggel, a másik délutánra megy be és egy dadával hol tudnak mindegyikőjükkel külön-külön, személy szerint, vagy legalább korosztály szerint foglalkozni??? Nagyon nem jó így a felállás! Senkire sincs normálisan idő, hiszen egy kiscsoportosnak tejesen mások az igényei, a játék ismerete, a viselkedése, stb., mint a nagycsoportosoknak!

47. hahó1
2008. márc. 7. 01:00
Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy valakinek van-e tapasztalata a kispesti Waldorf oviról? Köszönöm
2008. febr. 18. 12:11

Sziasztok!Én a Győri Waldorf iskola gimmnáziumába járok:D

Véletlenül találtam erre a lapra, beleolvastam, láttam kérdéseiteket.

Gondoltam, írok, hátha szeretnétek egy oda járó véleményét is esetleg megkérdezni, bár kicsit nagyobb vagyok, az óvodásoknál:D

Én nagyon szeretem az iskolámat.

Mikor jelentkeztem, elriasztott elősször az a gondolat, h majd batikolt pólós gyerekek közé járok, akik valószínűleg egy burokban élnek.

Mégis örülök h ide jöttem.

A waldorf rendszer szerintem nagyon jó, de az is igaz, h hátrányai is és előnyei is vannak.

Nagyon értékes emberek járnak ide..az osztályom tele van olyan emberekkel, akik latin táncokat tanulnak, sportszerűen lovagolnak, balettoznak, sportolnak, úsznak, zenélnek. Mikor ide jöttem, észrevettem , h míg én egy hagyományos iskolában végeztem az álltalánost, szinte semmit nem csinálok.Persze nem azt mondom h ez az iskolának köszönhető.Ebben az iskolatípusban a tanárok valóban figyelnek a diákokra, barátként bánnak velük, tisztelettel.A tanítási mód is nagyon tetszik, jó h sok dolgon vitatkozunk az óra keretein bellül.Sokkal nyitottab vagyok mint az emberek, mint az élet felé.Hátrányai is vannak, pl:ritkábban írunk, vagy felelünk, ami azért kellemetlenebb, mert egyszerre nagyobb anyagrészt kell megtanulni, összegezni, de szerintem ez legyen a legnagyobb probléma.Ha bármilyen kérdésetek lenne, vagy tájékozódni szeretnétek, megadom az e-mail címem: grettai22@gmail.com

Szívesen segítek, ha tudok:D

2008. febr. 12. 11:16
Sziasztok! Én egy új fórumozó vagyok, de több éves waldorf tapasztalattal rendelkezem gyermekeim révén. Mivel pedagógus végzettségű is vagyok,de keresztény szemléletben élek, ha bárkinek tudok segíteni, szívesen teszem!
44. gerna
2007. dec. 6. 22:39

Volt/van dolgom több Waldorf-iskolás gyerekkel, olyanokkal, akik 1-2-több év után mentek át másik iskolába. Nehéz dolguk volt.


Hiperaktivak: nem jól tűrik a lassabban haladó Waldorf módszert, és nagyobb igényük van a jól átlátható szabályokra. Gyakran éppen ők azok, akik váltanak, önszántukból vagy muszájból.

2007. dec. 6. 22:30
Nem kéne búrában nevelni gyereket, mert kilép az életbe, s ott már két lábbal kellene megállnia.:)))
42. Levander (válaszként erre: 1. - Szamocinka)
2007. nov. 26. 12:05
Igen ebben nagyon igazad van! A Waldorf óvodák és iskolák tényleg nagyon jó intézmények, de csak, ha az ovi után folytatásként az iskola jön. Én személy szerint kétlem, hogy egy nem Waldorf óvoda ne lenne tökéletes egy egészséges gyermek számára.
41. fe20557d00 (válaszként erre: 39. - C6b27363e5)
2007. aug. 9. 21:04
Szerintem is!Nem baj legalább éretebb!Szerintem nem 6 évesen érett egy gyerek az iskolára,hanem 7 évesen,de ez az én véleményem:-)
40. fe20557d00 (válaszként erre: 38. - Tengericsillag)
2007. aug. 9. 21:03
:-)Olvastam azt a könyvet is bár akkor még nem volt gyerekem...lehet újra el kéne mert azért más szülőként olvasni!:-)
39. c6b27363e5 (válaszként erre: 37. - Fe20557d00)
2007. aug. 9. 21:01
köszönöm jövöre megy a fiam iskolába és nagy dilemában vagyok 7éves lesz s szerintem jo hogy csak most fog menni iskolába
38. tengericsillag (válaszként erre: 37. - Fe20557d00)
2007. aug. 9. 20:56

Köszi

Csak az első kettőt nem olvastam még,mivel még az ovi elött állunk.

Várkonyi Zsuzsa:Már százszor megmondtam c. könyve nagyon jó!Hétköznapi helyzeteket ir le többféle képp.Jó és rossz párbeszéd példákkal.

37. fe20557d00 (válaszként erre: 36. - C6b27363e5)
2007. aug. 9. 20:37

szia!Könyvek:

Vekerdy:Milyen Iskola kell a gyerekeknek?Ebben ír a Waldorf iskola első 3 évének a pedagógiájáról.

Vekerdy:Másféle Iskolák.Ebben is a Waldorfról ír.

Vekerdy:Gyerekek,Óvodák,Iskolák.

Vekerdy:Az Óvoda És Az Első Iskolai Évek

Vekerdy:Az Iskola Betegít?

Szóval kellemes olvasást!:-)Ez mind az Alexandrában!

36. c6b27363e5 (válaszként erre: 32. - Fe20557d00)
2007. aug. 9. 18:42
de jo tip meg fogom nézni
35. fe20557d00 (válaszként erre: 34. - Tengericsillag)
2007. aug. 9. 17:34
Hát igen!Én is vásárolom az "Élet dolgai "sorozatot:-)Nagyon szeretem.Például amikor váltam rengeteget segített.Próbál olyan dolgokat elfogadtatni ami ugye nagyon nehéz,de próbálja az igazat keresni.Poppert kimondottan szeretem és Ranschburgot is!!Sajnos az én párom sem egy könyv király..ő is ösztönös,dehát férfiből van:-)Hány éves a lányod?
2007. aug. 9. 16:06

Sok Vekerdyt,Ranschburg Jenő,Popper Péter könyvet olvastam.Nagyon tetszik,csak nehéz ebben a világban ezt elfogadtatni a környezetünkkel.Pl az anyukám csak okoskodásnak gondolja,holott egy sort nem olvas belöle.A férjemet sem érdekli ő csak az ösztöneire hallgat, a pszihológia hűlyeség.

Ebben a teljesítménycentrikus világban nehéz ilyen eszmével beilleszkedni.

2007. aug. 9. 15:42

Köszi!

Szülinapjára rendeltem meg az Aranyfa könyveket.Hát nem olcsó,de remélem tetszeni fog neki.

2007. aug. 9. 15:28
Az Alexandra kiadónál láttam már több kis kötetét a Waldorf oktatásról,amit Vekerdy írt..Kis sorozatok,de a sorozat címét most meg nem mondom neked fejből nem otthon vagyok..Talán nézd meg a neten.
31. tengericsillag (válaszként erre: 30. - Fe20557d00)
2007. aug. 9. 15:26
Például??
30. fe20557d00 (válaszként erre: 29. - Tengericsillag)
2007. aug. 9. 15:22
Vekerdy sokat írt a Waldorfról...tényleg érdemes elolvasgatni:-)Amyúgy más programok is vannak amik jók!Érdemes tájékozódni.
2007. aug. 9. 15:13

Az iskola:"olyan dolgokat tanít meg, amelynek 75 százalékát öt év alatt az eminens is garantáltan elfelejti"Vekerdy T.

Én mindenkinek azt javaslom ha módja van rá irassa W.-ba.Helyettem is hamár én nem tudom.

Bár sok szülő nem kerit ekkora feneket neki,közel legyen az ovi más nem számit,csak a szülőin tudja meg ki lesz az ovónéni.

Van aki még egy cikket,könyvet nem olvasott a gyermeklélekről,mert nem érdekli.de lehet jobban neveli a gyerekét mint pl. én.

28. fe20557d00 (válaszként erre: 27. - C6b27363e5)
2007. aug. 9. 14:49
Az iskola az más!Szerintem nagyon jó!Itt azért már sok függ a tanmenettől is nemcsak a tanítónőtől.Szerintem ne aggódj!A lényeg hogy jól megtanuljon olvasni,írni,számolni utánna minden erre épül úgyis.
2007. aug. 9. 14:46
Nekem borzasztóan tetszik a Waldof iskola tanítása s tan menete .Voltam nyílt napon és nagyon tetszet, de sajna nem tudom jó -ebbe az ebbe a felpörgött világba .Menyire fogadják el egyetemen, faiskolán a Waldofos bizonyítványt ?És itt tud-e úgy pörögni majd a többiekkel
26. tengericsillag (válaszként erre: 25. - Fe20557d00)
2007. aug. 9. 14:45
:)
25. fe20557d00 (válaszként erre: 24. - Tengericsillag)
2007. aug. 9. 14:38
Jól tetted!!Milyen kijelentés ez??Hihetetlen!Jobb hogy elvitted máshova!Nagyon sok múlik az óvonénin hogy milyen megközelítéssel van a gyerek felé,hogy jól értelmezze a viselkedését!Aztán meg ő van a gyerekekért és nem pedig fordítva!
24. tengericsillag (válaszként erre: 23. - Fe20557d00)
2007. aug. 9. 14:33

Örülök,remélem én is elégedett leszek,majd erről is fogok írni.

Ahova "illett" volna íratnom (mint írtam az utcánkban lévő oviba)az óvónő már az első szülőiértekezleten közölte :ha vkinek baja van el lehet menni máshova.

Érdekesek ezek a szűlők ,panaszkodnak az ovira közben engem meg hűlyének/csodabogárnak néznek mert ne ide irattam

23. fe20557d00 (válaszként erre: 22. - Tengericsillag)
2007. aug. 9. 14:25
Igen!Nem minden óvonéni alkalmazza a tanultakat és nem mindegyik ismeri az életkori sajátosságokat!Ezért írtam az amit írtam...hogy óvonő függő nem pedig óvoda.Én is óvonénit választottam vagyis segített egy ismerősöm,bár szerencsés helyzetben lehetek mert pedagógus vagyok és sok helyet ismerek már.Más szülőként megélni és más a másik oldalról...de nagyon elégedett vagyok az óvonénikkel:-))
2007. aug. 9. 14:20

csak sajna nem minden ovónéni és szülő látja be hogy a szabad játék a legjobb fejlesztés a gyereknek.Sokan hajtják a gyereket mert csak akkor okos ha ir olvas szaval énekel.Amelyik nem jeleskedik az buta és fejletlen.Pedig a lassan,maguk ritmusában érő gyerekek tudása az amit majd kamatoztatni tud.(ezt lehet hűlyén fogalmaztam).Pl:amelyik elsőosztályos már novemberben ír,olvas nagyon okos,de nem garantált hogy később akár 7.8.osztályban érti az olvasott szöveget vagy szép a külalakja.de persze ez nem törvényszerű.

Én kizárólag az ovónéni miatt választottam ezt a csoportot,nem azért mert majd itt jól teletömik tudással.Remélem hogy majd jól megértjük egymást e téren az ovónéninkkel .

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook