Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis lányom fél a sötétben!Hogyan tudok neki segiteni? fórum

Ovis lányom fél a sötétben!Hogyan tudok neki segiteni? (tudásbázis kérdés)


19. rr00
2010. szept. 5. 01:22

ha lehet várom a választ.


u.i. nem akarok tolakodó lenni egy cseppet sem. ha zavarok majd megírom egy saját fórumban vagy miben.

18. rr00
2010. szept. 5. 01:21
mellesleg azért laknak fölöttünk mert valami társas ház szerűségben lakunk de valamilyen szinten rokonok úgyhogy nem idegenek és miénk a földszint nagy része az övéké meg a földszinten egy pici előszobánnyi rész a lépcső meg az emelet. vagy az inkább tetőrész nemtom de van teraszuk.
17. rr00
2010. szept. 5. 01:15

és ha valami neszt hallok még ha a szobámban világos is van mindig megkérdezem hogy ki az de általában szerintem csak a húgom aki a szomszéd nem teljesen lezárt szobában van mert még nincsenek készen, az fordul át a másik oldalára.

és akkor is meg szoktam ijedni ha fényes nappal van de egyedül vagyok otthon és valami neszt hallok de tudom h. csak a fölöttünk lakók csinálják a neszt de akkor is félek és nem tudok ellene tenni. talán ha még kis koromban csináltak volna ellene valamit akkor megszűnhetett volna vagy legalább alább hagyhatott volna a félelmem de hát nem úgy alakúlt. maradta a rettegés és a jó fantázia ára.

16. rr00
2010. szept. 5. 01:04

tudom hogy furának hangozhat amit most mondani fogok és nem is nagyon akarok belezavarni a témába,

de mi van akkor ha 20 éves vagyok de még félek a sötétben tényleg fura nekem is fura de próbálok mindig megnyugodni de régebben mindig volt egy pici lámpácska téve ki ha netán vécére mennék vagy a testvéreim vagy vki de most nincs ott a folyosó szerűségben mert kimerült mivel elemes volt. van amikor elég jól megúszom nagyobb félés nélkül főleg ha van még valaki ébren, de van amikor totál beilyedek és nem csak ha olyan filmet látok egyszerűen csak félek és nem tudom miért és legtöbbször a falnak szoktam hátrálni és valahogy úgy bemenni a szobámba ha egyedül vagyok de van amikor mondjuk inni akarok egy pohár tejet és a konyha messzebb van mint a vc ezért jóval többet kell addig menni és általában lassan lépkedve szoktam menni kinyújtott kézzel hogy ki tudjam tapogatni hogy hol vok de elég nagy ott a tér és tényleg tök sötét van és tudom hogy kb lehetetlen de mindíg attól félek hogy valami szokatlanba nem a megszokott bútorokba hanem valamibe vagy valakibe ütközik a kezem vagy h. valami megfogja a kezemet ezért általában inkább botladozok és behúzom a kezemet (messze vannak egymástól a villanykapcsolók, az előtér és a konyha világítása egy kapcsolóhoz van kötve ami a konyhában van és sok időnek tűnik mire végre világosság lesz). ha pl valami horrort nézek és kimegyek mondjuk vc -re akkor szinte berohanok a szobámba és az ágyamra ülök háttal a falnak. lehet h. fura hiszen ilyenektől csak inkább gyerekek szoktak félni de ezen talán még az sem változtatna ha mindíg nálam lenne egy elemlámpa mert nem látok a hátam mögé és mindíg olyan vagy arra gondolok h. lehet ott valaki vagy valami. szerintem túl sok horrort néztem kissebb koromban.

valaki tud erre mondani valamit igaz inább egy saját tudásbázist kellett volna indítanom, de lécci válaszoljatok valamit. (valakinek az is fura lehet hogy a szüleimmel élek de még csak tavaj voltam gimi 4. es és még lesz egy pótérettségim és azért nem olyan könnyű önállóan élni).

2009. jan. 23. 18:54
Nincs mit. Örülök, ha segíthetek. Mi is sokat szenvedünk. Abban a szobában ahol most alszunk, az egyik ablaktól nem messze van az utcai lámpa. Az elmúlt egy-két napban felhúzom este kicsit a redőnyt, csak 10 centire. A jelzőfény csak addig világít, míg el nem alszik, utána mr elég ez is. Talán alakulunk. :-)
14. Tündi7 (válaszként erre: 13. - Panka1980)
2009. jan. 23. 15:08
köszi válaszod ezt is kiprobálom.Lámpát még nem vettünk de holnap azt is veszünk,de viszont van egy láva lámpánk tegnap este be vittem a szobájába és most nem volt olyan hisztis mint ezelött hamarabb is sikerült elaludnunk.Köszönöm a segitséget.Pusz
13. Panka1980 (válaszként erre: 11. - Tündi7)
2009. jan. 22. 12:00
Pár éve vettem egy sima ajándékboltban. Gömb alakú kerámia, a közepébe teszed a mécsest, a tetején mélyedés az illóolajnak, és a gömb többi részén csillag, holdacska alakú lyukak.
2009. jan. 22. 11:44
Éjszakai jelzőfény, ha el kell mennie pisilni a gyerekeknek, annál látnak, amennyit kell, nálunk se mernek aludni a tkstétben.
11. Tündi7 (válaszként erre: 7. - Panka1980)
2009. jan. 22. 10:28
milyen az a párologtato nem láttam még olyant?hol lehet kapni olyat?
2009. jan. 22. 10:27
az en ket fiamnal is ez volt, feltek a sotetben ,de mikor meg engedtem nekik, hogy ejjel is egjen egy kis ejjeli lampa, tobbet nem feltek, es ugy gondoltam, am legyen, inkabb mint hoyg rem allmaik legyenek, es feljenek sotetben, szoval,te dontod el, de az a kis plusz villany fogyasztas,mar igazan nem nagy valami...
2009. jan. 22. 10:15
Nem tudsz ezen segíteni.Majd kinövi (vagy nem),de egy kisfényű éjszakai lámpa, vagy jelzőfény általában megoldja a problémát.Ja, és figyelj arra, hogy soha, még véletlenül se maradjon sötétben, amíg tart ez a korszaka.Szia.
2009. jan. 22. 10:09
szerintem mi is veszünk egy éjszakai jelzőfényt.hátha nekünk is bevállik.tartottam töle mert nekem azt mondták nem szabad fényt kapcsolni mert akkor azt mutatjuk hogy van mitöl félni.de lehet hogy az elenkezöjét váltja ki.ha látja hogy nincs mitöl.de minden féleképp megprobáljuk.köszi
2009. jan. 22. 10:08
A jelzőfény nálunk is bevált. Illetve van egy párologtatónk, amin csillagok és holdacska lyukak vannak. Influenzás időszakban mentakristállyal az világít. És tetszik neki a falakon megjelenő csillag. Illetve van még foszforeszkáló kis hercegnő alakok a szekrényén (régebben csillag és hold volt, de most hercegnő mánia tombol). Egy darabig azok is világítanak.
2009. jan. 22. 09:58
Nálunk is az éjszaki jelzőfény vált be. Nekem is jó volt, mert így könnyebb volt éjjel botorkálni a szobájukban és ők sem féltek. Aztán olyan 9 éves koruk körül kiégett az összes ilyen lámpánk, akkor derült ki, hogy már nem is kell.
5. Szamó (válaszként erre: 3. - Tündi7)
2009. jan. 22. 09:49

Az én kisfiam is 6 éves lesz, ő is félt egy időben. Mi azt csináltuk, hogy megálltunk vele a sötét szobában, felkapcsoltuk a villanyt, utána le, fel, le és közben megbeszéltük, hogy sötétben ugyanaz van a szobában, mint világosban. Aztán olyat játszottunk, hogy mászkáltunk a sötét szobában és kitapogattuk a bútorokat, játékokat. Közben sokat nevettünk! Úgy csináltam, mintha nekimennék valaminek és nagyokat nevettünk rajta....


Sokáig használtunk pici éjjeli lámpát, Micimackósat, amit a konektorba kell bedugni. Keveset fogyaszt, pici fényt ad, de megnyugtatta. Már erről is leszokott.

4. Tündi7 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2009. jan. 22. 09:48
köszönöm a jelzöfényt még nem probáltam. mi ponit vettünk most és megbeszéltük hogy ö vigyázz rá.mindig vele alszik el de még is sirás néha a vége.minden este mesét is olvasunk.de remélem a jelzöfény segit majd.
2009. jan. 22. 09:43
6 Éves ovis lányom fél este elaludi a sötétben.megkérdezetm miért?azt mondta hogy a széltöl.Tavaly elég sok vihar volt akkor még máshol laktunk és igen zajos volt ha fujt a szél.Most Szeptemberben elköltöztünk és külön szobája van.Idáig nem volt gond kb1 hete nem tud este elaludni fél.nektek milyen tapasztalatotok van erröl?Mi a megoldás?
2009. jan. 22. 09:43

Próbálj neki beszerezni egy mozgást érzélkelő inretaktív kutyust. Tedd az ágya mellé és mond meg neki ez vigyázni fog rá. Ja és ne feledd éjszakára kikapcsólni az ebet.:)) Illetve lehet kaoni helyes kis jelzőfényeket, amit csak bedugsz a konnektorba és nem lesz sötét a szoba, ha lehet a kedvenc figurája legyen rajta.

Vannak mesék is amik segíthetnek pl. Laci és a bátor oroszlán.

2009. jan. 22. 09:39
Ovis lányom fél a sötétben!Hogyan tudok neki segiteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook