Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
30520. fokhagyma (válaszként erre: 30517. - Gotinagyi)
jan. 21. 16:33
Semmi gond, előfordul az ilyesmi. Mindketten oroszok voltak, sőt kortársak is.
30519. jennyvagyok (válaszként erre: 30513. - Gotinagyi)
jan. 20. 08:34

Kedves Gotinagyi!

De jó hogy így ünnepeltétek a névnapot. Kellenek az ilyen élmények, ezek teszik szebbé az életet.

Mi a lány tesóimmal pár éve, évente egyszer találkozunk nálam Bp-en a szalonomban. Olyankor átrendezem, olyan lesz mint egy kávézó. Eszünk iszunk sütizünk, beszélgetünk. Nagyon jó ez.

Mert van nagy családi találkozó is, de akkor sógorok, sógornők, gyerekek is vannak, akkor nem tudunk ilyen módon beszélgetni, egymásra figyelni.


A világ dolgai miatt meg ne szomorkodj. Én mindig igyekszem észrevenni azt, ami van, amiért hálás lehetek, aminek tudok örülni, legyen az bármilyen apró dolog.

A világon minden rezgésekből áll. Amilyen rezgés vesz körül minket, ugyanolyan tud hozzánk is kapcsolódni. Ez a vonzás törvénye.

És ez igaz a saját életünkre, de globálisan is. Sajnos kis hazánkban tömeges jelenség, hogy panaszkodunk, mérgelődünk, szidunk, okolunk, hibáztatunk. Ezzel az energiamezővel nem segítjük a változást, hanem még jobban beleragadunk.

Egyéni szinten kell elkezdeni a felemelkedést.

Attól még senki se lett jobban, ha látja, tudja, érti hogy más mit nem csinál jól.

Oda kell hozni a figyelmet, hogy mi van.

Persze, nem KELL. Csak lehet. Vagy érdemes.

Csak leirtam, hogy gondolom, illetve én igyekszem így tenni. A saját jó érzésem, jól létem a legfontosabb. S ha én jól vagyok, van miből adnom.

Ja... Amúgy... Szerda éjjel belázasodtam, reggelre bedagadt a torkom, le kellett mondanom az összes vendéget a hétre. Itthon kúrálgatom magam, de már sokkal jobban vagyok. Ma már kimegyek vásárolni. Hideg van, de szépen süt a nap! Tegnap esett a hó, fehérbe öltözött ismét a táj. Igazán nem panaszkodhatunk a télre.

De azért várom a tavaszt!

Legyen csodaszép hétvégétek!

30518. gotinagyi (válaszként erre: 30516. - Jennyvagyok)
jan. 20. 08:18

jó olvasni a más országban élt tapasztalokat.

Én mindíg itthon éltem, s mióta a tv ilyen sok adót ad, hát rengeteget nézem , na nem a politikai műsorokat.

Így egy kis betekintést nyerhetek más országokba.

30517. gotinagyi (válaszként erre: 30514. - Fokhagyma)
jan. 20. 08:14
Kösz, hogy kijavítottál, nem is értem, hogy téveszthettem el.
30516. jennyvagyok (válaszként erre: 30512. - Lolita2112)
jan. 20. 08:03

Bárhol is élsz, az nagyon jó lehet.

Éltem egy rövid ideig Gran Canarián, ott sincs tél, igaz a vulkanikus kőzet miatt, kert se nagyon. Persze, vidéken bizonyára van. De az a fajta veteményes kert mint nálunk, olyat nem láttam. Mivel ugye vagy tengerpart van, vagy hegy. Meg nagy teraszok. Azt nagyon szerettem. Bár én télen fáztam azért ott, a lakások azért huvosek voltak. Ha tartósan berendezkedtem volna, biztos beszerzek egy hósugárzót. Bár azt is láttam hogy a helyiek nagyon spórolnak az árammal. Viszont olyan lakást is láttam ahol volt kandalló. Nevettek is rajtam, hogy én fázom, amikor nálunk mínusz tíz fok van?


Mondtam, igen, de a lakásba ősszel is befűtünk, ha már hűvös van.

30515. lolita2112 (válaszként erre: 30513. - Gotinagyi)
jan. 20. 01:22
szia kedves gotinagyi!ne szomorokjal,mert az sajnos nem segit/megertlek persze/.probalj csak a mara koncentralni es elvezni!orulok,hogy hugoddal osszejottetek es egyutt unnepeltetek!szerencses vagy s szeresd ot nagyon,mert enyem sajnos meghalt.
30514. fokhagyma (válaszként erre: 30513. - Gotinagyi)
jan. 19. 14:26

"Az, hogy a női lélek ábrázolása csodálatos"


Tolsztojra ez valóban igaz, példa lehet erre az Anna Karenina is, de a "A félkegyelmű" c. regényt nem ő írta, hanem Dosztojevszkij. Bizonyára Te is tudod, csak véletlenül keverted.

30513. gotinagyi
jan. 19. 13:16

Szeretettel üdvözlök mindenkit!


Remélem,nincs baj senkinél.

Nekem nagyon nem jól indult a hét.De nem hagyom el magamat.


Nagyon furi az időjárás.

Vajon mi jöhet még? ( jó, s rossz egyaránt)

Nekem ez a borus idő nem jó.


Gondolkodom, mit is írjak?


Ami érdekel, az tilos.


Szóval próbálok valamilyen érdekes témát keresni. Segítsetek már!


Én nem tudok, nem is akarok celebekről beszélni, mert nem érdekelnek.


Megnéztem a "Háború és Béke" című filmet, az eredetit (1956)

Elgondolkodtam azon, hogy mennyire értelmetlenek voltak, vannak a háborúk. Egy beteg agyú hatalom mániás ember, vagy csoport indítja. S százezrek halnak meg.

Fiatalabb koromban elolvastam Tolsztoj regényeit, novelláit. S tudjátok mi fogott meg? Az, hogy a női lélek ábrázolása csodálatos. S amikor lehetséges, olvasom újra. Kedvenc könyvem tőle: A Félkegyelmű.



Na de vidámabb témák: Hugommal "kirúgtunk " a hámból. Mivel pár nap különbséggel van a névnapunk, beültünk egy kávézóba, s tortáztunk, kávéztunk. Meg is beszéltük, hogy minden évben megtesszük, amíg élünk.Tényleg, nagyon jól éreztük magunkat.


De amikor eszembe jut, mi zajlik kishazánkban, s a környező országokban mi történik, hát elszomorodom.


Vigyázzatok magatokra!!


.......................................................................

Az Élet él és élni akar.

Nem azért adott

annyi szépet,

Hogy átgázoljanak

most rajta

Véres és ostoba

jelenségek.


Ady Endre: Intés az őrzőkhöz


................................................................................

30512. lolita2112 (válaszként erre: 30511. - Jennyvagyok)
jan. 16. 02:16
nalunk egesz evben kimehetunk a kertbe!
30511. jennyvagyok (válaszként erre: 30505. - Gotinagyi)
jan. 15. 09:52

A kertet én is várom. Egyelőre azért örülök, hogy van tél. Az is kell.

Reméljük tavasszal meg tavasz lesz! Ha már márciusban kapirgálhatunk, az jó lesz! 🥰

30510. lolita2112 (válaszként erre: 30507. - Vigyefene)
jan. 13. 01:59
szia!ez nalunk is van!szep allatkak!
30509. lolita2112 (válaszként erre: 30508. - Gotinagyi)
jan. 12. 06:29
szia kedves goti nagyi!priviben megirom,jo?
30508. gotinagyi (válaszként erre: 30506. - Lolita2112)
jan. 10. 09:51
Kedves Lolita, a világ melyik részén élsz?
30507. vigyefene (válaszként erre: 30505. - Gotinagyi)
jan. 10. 08:16

Egy, csak egyetlen egy látogat néha az udvaromba, ami csodálatos látvány, amikor kinyitja tollait.

[link]

30506. lolita2112 (válaszként erre: 30505. - Gotinagyi)
jan. 10. 07:58
hala en most nem panaszkodhatok az idojarasra,es az is jo,hogy itt szinte barmikor/ha nem tul nagy a hoseg/ki lehet ulni a kertbe.sajnalom kedves gotinagyi,hogy elromlott a szamitogeped!
30505. gotinagyi
jan. 9. 16:38

Mit szóltok ehhez a hideg időhöz?

Kár, hogy a hó nem esik. De lassan lejár már a tél ideje.Ezzel vigasztaom magamat.


Várom már a nyugdíjamat.


Elromlott a számítógépem. Csoda, hogy eddig bírta.


Már alig várom, hogy a kertben "kapirgálhassak".


De a természet ad olyan szép dolgokat, amit ha észreveszel, elcsodálkozol rajta.

30504. lolita2112
jan. 7. 01:08
en is ugyanezt kivanok mindenkinek!
jan. 6. 08:30
Legyen csodaszép napotok! ☀️
jan. 6. 08:29
Bizony igaz a mondás, és kalapálni is kell!
30501. lolita2112 (válaszként erre: 30500. - Gotinagyi)
jan. 6. 00:50
szia!nagyon igazad van!
30500. gotinagyi
jan. 5. 09:03

Sziasztok!

Már jópár nap eltelt az új esztendőből.

Én úgy vagyok, hogy az újévi fogadások már jó pár éve (évtizede) nincs. Tudjátok, van 1 közmondás: Mindenki saját sorsa kovácsa.

A felmerült problémákat azonnal próbálom kijavítani.

Vigyázzatok magatokra!


............................................................................

A jó öregkor nem más, mint tisztességes szerződés a magánnyal.


.............................................................................


Mert hiába vesz körül szerető család, bizony esténkén magadra maradsz. ..............

30499. cilabogyó (válaszként erre: 30498. - Jennyvagyok)
jan. 1. 11:38
Én is kívánok hasonló szépet, egészséget, békességet, az előzőnél csak szebb és boldogabb új évet!
jan. 1. 10:32
Boldog Új évet kívánok! 🥂 🍾 🍀 🐖
30497. liliom10
dec. 31. 13:38
Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek a legjobb egészségben !
30496. Ramcsika
dec. 31. 13:04
Békés, boldog új évet kívánok mindenkinek!
30495. lolita2112
dec. 31. 10:15
mindenkinek nagyon sok szeretettel kivanok egeszsegben es boldogsagban gazdag uj evet!
30494. gotinagyi
dec. 28. 07:50

Köszönöm a jókívánságokat!

Remélem mindenki megérdemelt pihenését tölti igy, vagy úgy.


Sokan készülnek szilveszteri bulira. Azoknak jó mulatságot kivánok.


Mi ritkán jártunk el férjemmel , de emlékszem még udvarolt, amikor baráti körrel egy vendéglőben voltunk. Nagyon kellemes, enyhe idő volt. Ezért is körömcipőben mentem. De megérezhettem valamit, mert vittem magammal csizmát is.

Jó is volt, mert hajnalban, amikor mentünk haza, már vagy 10 cm-es hó volt. S mi a város másik részében laktunk.


Persze a vállalatnál, ahol dolgoztam, minden évben volt vacsora az utolsó napon, s utána még aki akart maradt tovább. Ezekre én egyedül nem szivesen mentem, s így vacsi után el is húztam haza.


Nektek volt érdekes élményetek szilveszterkor?


Mindenkinek kívánok Boldog problémáktól, betegségektől Új Esztendőt!



...................................................................................................................

Adjon Isten füvet, fát,

Tele pincét, kamarát,

Sok örömet e házban,

Boldogságot hazánkban

Ebben az új évben.


Népdal


....................................................................................................................

dec. 25. 09:09

Boldog karácsonyt kívánok Gotinagyi, és mindenkinek ötvenen innen és túl!


✨🎄🎁🎀✨

❄️❄️❄️❄️❄️

30492. lolita2112 (válaszként erre: 30491. - Jennyvagyok)
dec. 25. 03:05
en az utobbi 30 evben 1szer lattam havat/nalunk sose esik/otthon europaban nyaron svajcban.olyan szep ha minden hofeher pedig!nekem nagyon tetszett/tetszene/.
30491. jennyvagyok (válaszként erre: 30489. - Lolita2112)
dec. 24. 09:32
Estére már 20 cm hó lett, alig tudtam hazajönni kocsival az állomásról. Nem tudom most mi van az utakon, de ki kell mennem, mindjárt meglátom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook