Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Öt és fél éves kisfiam szeretne megtanulni olvasni. Milyen módszerrel kezdjek hozzá a tanításához? fórum

Öt és fél éves kisfiam szeretne megtanulni olvasni. Milyen módszerrel kezdjek hozzá a tanításához? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 27. 08:50
Biztos hogy jó ötlet hogy most megtanuljon olvasni? És elsőbe mit fog csinálni magyar órákon amíg a többiek tanulják az abc-t? Szét fogja vetni az unalom!! Vigyázz sztem ez veszélyes! Én nem tanítanám meg. De te tudod, a te gyereked.
2009. jan. 27. 07:40

Szerintem is sokkal nagyobb kihívás neki ha az iskolában az osztálytársaival együtt halad.(versenyszellem stb..)

Egy két betűt ha úgy van azért meg lehet tanítani neki de szerintem olvashat eleget majd ha iskolás lesz.Még meg is unja.Nekem az egyik barátnőm kisfia most elsős.Mikor az iskolába került, egyáltalán nem tudott olvasni.

Mostanra meg még éppen hogy eltelt a félév,már folyékonyan kell nekik tudni olvasni.Legalább egy fél oldalt a tankönyvből.Pedig a betűket még végig sem vették.Így is elég nagy a tempó,inkább játsszon míg lehet

2009. jan. 27. 07:39

A tanitásához semmilyennel!Viszont nagyon sok kiadván van amit boltokban,jobb újságosoknál,ovikban meg lehet vásárolni,van köztük olyan ami szerintem eg átlag nagycsoportosnak talán nehéz még,lehetne abbol válogatnod.nem a betükre konkrétan megtanitani,hanem az arra rávezető vonalkákat,gyakorlatokat csinálni vele ha van kedve hozzá.

Azt kétlem hogy majd unatkozna az iskolában,viszont ha rosszul rögződnek benne dolgok mert te máshogyan tanitod,azzal lehetnek nehézségei.Pár betüt,nevét leirni,ilyesmit tanithatsz vele,a mi tanitónénijeink azt mondták jobb ha azt nyomtatottal mutatja a szülő,"kevesebb kárt csinál vele mint az irottal" úgymond.

2009. jan. 27. 07:35
Várd meg az iskolát. Ha már tud irni olvasni unalmas lesz neki az iskola és nem fog figyelni.
2009. jan. 27. 07:32
Én 2 kisebbik fiam úgy ment elsőosztályba,hogy folyékonyan olvastak.Semmi hátrányuk nem volt. Logopédushoz jártak,aki 2-3 betűs szavakat tanított meg olvasni. Gyerekeim kérdezgettek,hogy melyik milyen betű,én meg megmondtam. Ők saját maguk kezdtek el olvasni több betűs szavakat,majd már mondatokat. Iskolában sem unatkoztak.
2009. jan. 27. 07:30

ne gondolkozz semmikepp azon hogy tudjon olvasni. elgitsd ki a kivancsisagat, es mond meg neki milyen betu, amire ramutat. ismerni fog nehany betut, estleg a sajat nevet le tudja irni a billentyuzettel es par alap szot. ne eroltess ra tobbet.

a fiam is ismerte szinte a fel abc-t mire indult elsobe. ezzel nincs baj. a tanulas oromet azzal vehetjuk el a piciktol, ha tul terheljuk oket.

2009. jan. 27. 07:21
Minket külön kértek, hogy se olvasni, se írni ne tanítsuk otthon a gyereket.Ráér majd ha iskolába kerül.
2009. jan. 27. 07:04

Az iskolában az osztálytársakkal a tanító által megadott tempóban tanuljon meg olvasni. Különben nem fogja élvezni az órákat, unatkozik stb.

Esetleg 1-2 betű felismerése örömmel, büszkeséggel tölthei el, néhány szó írása és olvasása szintúgy(mama, apa, maci, cica).

Ennél több nem javasolt szerintem.

2009. jan. 27. 06:32
semmilyet, majd a suliban megtanulja...
2009. jan. 27. 06:28

Én sem ajánlom, főleg azért nem, mivel a tanárok nem fognak neki örülni, és Huncutka84 is egyetértek.


Az én kisebbik fiam (igaz ez már régen volt), de a nagyobbiktól megtanult írni és folyamatosan olvasni, keresztrejtvényt fejteni. Amikor iskolába ment, akkor kijelentette a tanítónéninek, hogy neki már nem is kellene iskolába járnia, mivel ő már tud írni és olvasni is. A későbbiek folyamán bizony ő is unatkozott. Ami hátránya származott azért belőle, hogy mivel szemben ült a testvérével, mindet számot, betűt fordítva kezdett írni. A kéztartása a mai napig iszonyú íráskor!


Ha gondoljátok, a nevét megtanulhatja leírni, 1-2 betűt is megtanulhat és számokat is. Ez nem lesz hátrányos a számára.

2009. jan. 27. 06:25
lányomék úgy tanultak meg, hogy megtanultak pár betűt és akkor azokkal olvastak szavakat. pld. a, m, s ...mama, sas, . Van olyan áruház itt a neten, ahol meg lehet venni a tankönyveket, bár ezt én sem ajánlanám, mert azért legyen neki újdonság.:) Náluk voltak páran akik tudtak olvasni, de nem unatkoztak, mivel írni még nem tudtak, és azt is tanulták egyszerre vele. Meg érdekes feladatok vannak azoknak is akik már ismerik a betűket. pld. kihagynak a szóból egy betűt és azt be kell írni.
2009. jan. 27. 02:56
Nem jó ha megtanítod olvasni... akkor az iskolában unatkozni fog, majd amikor már tényleg figyelnie kéne nem fog és teljesen lemarad...
2009. jan. 27. 02:16
Semmilyet! Ráér akkor, ha majd iskolás lesz. Ha megtanítod olvasni, mit fog majd az iskolában csinálni? Unatkozni?
2009. jan. 27. 00:34
pl. milyen tankönyvet/weboldalt ajánlanátok?
2009. jan. 27. 00:33
Öt és fél éves kisfiam szeretne megtanulni olvasni. Milyen módszerrel kezdjek hozzá a tanításához?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook