Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Összehasonlítom magam egy másik nővel, ami teljesen kihat az önbizalmamra. Hogyan hagyjam ezt abba? Régóta nem sikerül! fórum

Összehasonlítom magam egy másik nővel, ami teljesen kihat az önbizalmamra. Hogyan hagyjam ezt abba? Régóta nem sikerül! (beszélgetős fórum)


20. Channa* (válaszként erre: 19. - Drflora)
2021. nov. 8. 07:08

Arról írtam, hogy neked, mit kellene csinálnod;)


Ezt írtam: "Próbáld ki! Van egy nő, akihez hasonlítod magad és a megállapításaid a következők:"


Én nem csinálok ilyet, mert még véletlenül sem hasonlítgatom magam senkihez, hiszen tisztában vagyok az adottságaimmal;)

19. Drflora (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. nov. 7. 21:23
Irigyellek amiért meglátod magadban a szépséget! 🤗
2021. nov. 6. 23:09

Nem tudom, hogyan hagyd abba...Én ha összehasonlítom véletlenül magam egy másik nővel, akkor mindig győztesen kerülök ki;)


Gyakorlat teszi a mester.

Próbáld ki! Van egy nő, akihez hasonlítod magad és a megállapításaid a következők: az én hajam, bár barna, de gyönyörű, mert dús, fényes, jól formázható.

Bár nincs baba bőröm már, de még alig van rácom, sosem volt pattanásom, stb.

Nincs vékony derekam, de a fenekem se nagy.

Nincs nagy mellem, de ez sokkal fiatalosabb;)

Nincs hosszú combom, de a teljes képet nézve teljesen arányos vagyok;)


És még sorolhatnám;)


ÍEz csak ennyi!

17. New(l) (válaszként erre: 11. - Drflora)
2021. nov. 6. 18:58
Ha "csúnyább" nővel csalt volna meg, akkor meg azon kattognál, hogy miért jobb nálad még egy rondább is, ugyanúgy kevesebbnek éreznéd magad, sőt. Én megértem, hogy ez teljesen elvette az önbizalmad, de nagyon is jó ötlet lenne egy pszichológus. Megszállottjává váltál ennek a lánynak, gyakorlatilag 3 éve egy másik emberrel vagy napi szinten elfoglalva. Ez egyáltalán nem ciki, vagy furcsa egy szakembernek, főleg, hogy elég komolyan beleröccentél lelkileg.
16. Drflora (válaszként erre: 15. - 1d334fe33f)
2021. nov. 6. 18:39
Megpróbálom! Köszönöm ☺️
2021. nov. 6. 17:11

Mindenkiben van valami szép, benned is biztosan.

Ami történt nem csodálom hogy megtépázta az önbizalmadat, de próbálj túllépni rajta és csak előre nézz pozitívan.:)

Hosszú távon ez nem egészséges ha másokat szebbnek látsz.

Elcsépelt tudom, de nem minden a külső.

Szóval korona megigazít és előre .😊

14. 9370250d08 (válaszként erre: 13. - Drflora)
2021. nov. 6. 15:39
Akkor meg csapj a lovak közé, aztán fodrász, köröm, edzés, kaja, rucik, és irány a pasik! :)
13. Drflora (válaszként erre: 12. - 9370250d08)
2021. nov. 6. 15:35
Már nem érdekelnek az okok, csak most már három évet veszítettem el az életemből amiket boldogan töltöttem volna. Szeretnék végre normálisan gondolni magamra, és úgy tükörbe nézni,hogy közben nem arra gondolok,hogy hát az a másik lány mennyivel jobban néz ki nálam. Sajnos az utóbbi éveim a tükör előtt ezt a gondolatot hozták, lehet megzakkantam
12. 9370250d08 (válaszként erre: 11. - Drflora)
2021. nov. 6. 15:29

Hát igen, akaratlanul is összehasonlítja az ember ilyenkor magát a másikkal.

Felfedezhetsz magadban olyan értékeket, amiket nem biztos, hogy gondoltál, de jobb nem összehasonlítani magadat vele.


Nem csak a külsőségek számítanak, de lehet, hogy ő tényleg "csak" ezért lépett félre akkor.

Nem tudom...

11. Drflora (válaszként erre: 10. - 9370250d08)
2021. nov. 6. 14:58
Megcsalt, bevallotta, de én nem békültem első perctől fogva. Beszélgettünk később, de akkor már eltelt vagy fél év. Azóta eltelt három év, két évig próbált visszakapni de soha nem voltam már rá vevő. Egyébként azóta egyedül van ő is, szerintem tanult belőle de ez már nem az én dolgom. Sokszor elmondta,hogy hatalmas hiba volt,hogy nem tudja miért csinálta stb én pedig sajnos tényleg kérdezgettem a lányról de ő mindig azt mondta semmiben sem volt jobb nálam,csak nagyon rámenős és már így alakult szóval ezzel már nem akarok foglalkozni. Tényleg nem tudkm feldolgozni, de nem a megcsalást, ha úgy gondolnám,hogy nálam külsőleg kevésbé szép lánnyal csalt volna meg akkor nem is érdekelne már rég, de sajnos az én szememben ez a lány szép.
10. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. nov. 6. 13:48

Ne szégyelld az érzéseidet.

Nem rossz ötlet a pszichológus, de remélhetőleg az is segít, h kibeszéled magadból, és látod, hogy ez probléma, hogy megrekedtél.


Jól értem, hogy megcsalt, és utána még veled próbálta megértetni, hogy miért? Te pedig vevő voltál erre?


Ő csalt meg, mással, mert akkor azt akarta, csak 1 pöcs kretén az, aki még ezt sem vállalja fel, hogy neki már nem tetszik a kapcsolat.


Haragudhatsz nyugodtan mindkettőre, megérdemlik, de főleg az exedre kellene.


Nehéz feldolgozni a megcsalást.

9. Drflora (válaszként erre: 8. - Tuskoledi)
2021. nov. 6. 13:24
Rendben de hogyan?
8. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. nov. 6. 12:59
Szerintem a probléma gyökere a kisebbségi komplexusod. Amíg nem látod meg magadban a szépséget (ami biztosan van!!), addig nem fogsz tudni szabadulni a másik lánytól. Próbáld magad elfogadni, sőt, megszeretni!
2021. nov. 6. 12:40
Nem,nem vagyok. Tök mindegy egyébként milyen személyiség, azt mindneki tudja róla,hogy több szeretője van egyszerre. Mindegy én nem akarok inkább ítélkezni, úgysem a belső számít...
6. unom
2021. nov. 6. 12:16

Aha. És amit az exed mondott, te el is hitted. Azután, hogy átvert, megcsalt.

Azt ugye tudod, hogy nem a csaj vert át, hanem az exed?

Nem vagy te még szerelmes az exedbe?

5. Drflora (válaszként erre: 5. - Srcrss)
2021. nov. 6. 11:52
Én csak arról tudok nyilatkozni amit annó az exem mondott róla amikor vissza akart hozzám jönni.. És nagyon érdekelt minden amit a lányban látott,akkor azt mondja semmi önbizalma nincs, sem barátai, sem a családja nem fogadja el. Az apja egyenesen utálja, és épp azért van ennyi pasija mert nincs önbizalma és ezzel próbálja ellensúlyozni de mégis általában boldogtalan. Annyi,hogy nagyon fehérmájú és szó szerint azt éreztette az akkori párommal,hogy borzasztóan kívánatosnak érezte magát az exem. Sajnos nagyon sok mindent kiderítettem a lányról és épp ezt nem értem,hogy csak rosszat hallottam róla de mégis mivel én őt vonzó és szép lánynak látom a külsejével foglalkozom csak. Ha nem lenne szép, kb leköpném mert az én értékrendembe az ő élete szánalmas. Hát magamat sem értem sajnos, de érzem,hogy kicsit már beteges mert mindennap foglalkozom még a dologgal. Az exem nem érdekel tényleg, csak életemben egyetlen egyszer csaltak meg és ezzel a lánnyal és valószínűleg nem dolgoztam fel azóta sem,hogy kevés voltam
2021. nov. 6. 11:27
Nem tudom. Én nem csinálom. Tisztában vagyok az adottságaimmal, és a hiányosságaimmal is. Senki nem tökéletes, mindenki jó valamiben.
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. nov. 6. 11:16

Mindenki más!

Ő azért kapós mert könnyen nyitja a lábait.. Ennyi!

Amíg nem fogadod el magad más se fog!

2021. nov. 6. 11:15
Úgy látszik még sem engedtel a volt pasidat.A hiúságodat bántja.Tudod mit? Szerezz be egy pasit aki értékel és mindjárt helyre billen az önbizalmadat.Ennyi.
2021. nov. 6. 11:12
Nem is tudom,hogy magyarázzam el. Régebben lecseréltek egy nőre, velem egyidős. Igazából csak szex lett belőle, kapcsolatra nem volt való. Az exemet rég elengedtem, nem érdekel és nem is haragszom rá de a lányt azóta is megtudnám folytani. Sokat találkozom vele sajnos, nyilván nem beszélünk egymással de sokat látom. Csak a külsejét irigylem tőle, a személyisége állítólag borzasztó és most is több pasija van,akikkel szexel illetve férje is van ezek mellett egyébként. Úgy tudom a családja is szégyenli a viselkedését, barátnői nincsenek. Én tanult, diplomás nő vagyok. Tudom ez nem minden, de mégsem értem miért vagyok még mindig ennyire önostorozó? Akárhányszor látom mindig jobbnak látom magamnál, szebb arcúnak, irigylem a szép hosszú szőke haját és ez teljesen tönkretesz engem. Beteges de már azon is gondolkoztam,hogy ha nem élnék legalább nem érezném ezt a kishitűséget. Utána nyilván érzem,hogy ez rettenetesen nagy baromság, egy másik nő csak mert szerintem szebb még nem ok arra,hogy a meghaláson gondolkozzak és kinevetem magam de azért napi szinten eszembe jut, folyton őt méregetem. Ez nem normális. Nem vagyok csúnya nő, tényleg figyelek magamra, az étkezésre, a sportra és mindenre de mégis úgy érzem soha nem fogom külsőleg lekörözni. Tudom,hogy nem vagyok normális,nem tudom mit szeretnék, nyilván nem fog megcsúnyúlni. Soha nem fogom megérteni miért ő kell a férfiaknak, egy házasságban élő fiatal lány, sok szeretővel. Nem tudom valaki megérti-e amiben vagyok, de bármilyen tanácsot meghallgatok. Már 3 éve történt,hogy megcsaltak ezzel a lánnyal. Ennyire sérültem volna? Patológiás eset vagyok? Biztos bolond vagyok de sajnos egyedül nem tudok ezen változtatni, ilyen problémával még pszichológushoz is szégyenlek elmenni. 😄

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook