Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orvos vagy szülésznő? fórum

Orvos vagy szülésznő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. Hudvig
2013. febr. 15. 10:52

Most eszembe jutott egy vicc:


Kórházban szül a kisebbségi. Elbocsátáskor a szomszéd ágyban fekvő hölgy megkérdezi a dokitól, hogy akkor mennyi lesz és szépen kifizeti. Mikor a kisebbséghez érnek, az ifjú apa egy doboz bonbonnal akar kedveskedni.

Erre a doki: - Nem csokival szokás meghálálni a fáradozást!

Kisebbség: - Jaj bocsánat doktor úr, akkor mennyi lesz?

Doki: 40ezer

Kisebbség belenyúl a bonbonos dobozba, ami tele van pénzzel és kiveszi a 40 rúgót és átadja a dokinak, azzal a lendülettel távoznak a kórházból!

57. Zebra25 (válaszként erre: 56. - Spinneli)
2013. febr. 14. 22:14
Más az ha elkéri és más az ha elfogadja. Van olyan aki megmondja kerek perec, hogy ennyi a szülés ára. Az én dokim nem kért egy fillért sem. Adtam Neki és elfogadta. Én is mindig elfogadtam a borravalót.
56. spinneli (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2013. febr. 14. 18:06
Boríték az a szülés ára,nincs olyan doki aki ne kérné el.
2013. febr. 14. 17:54

Nálunk vagy szülésznőt fogadnak a családba vagy senkit :-D

Meg manapság egyre kevesebb doki vállal szülést.

2013. febr. 14. 17:52

Én a fiamnál 2011ben csak szülésznőt fogadtam.Most májusra várjuk a kislányunk és most is csak szülésznőt fogunk fogadni.

És teljes mértékben meg voltam elégedve,

bízom jól döntöttünk.

A szülésznő ha valami gond volt hívhattam ,ott volt végig mellettem türelmes volt,segített.Ő csinált mindent.

A doki mit csinált?Álmos mogorva fejjel jött papírok stb.elintézni.Elment én Vajúdtam.Talán egyszer ha bejött megnézni..akkor jött utána mikor már a végén jártam toltam ki a babát.Ő végzett egy kiss vágást,de maga a szülést a szülésznő vezette le ő vette ki a fiam stb.stb.majd a doki összevart és viszlát.

Hozzáveszem én nem magánrendelésre jártam tanácsadásra .És az a doki aki a tanácsadáson volt oda jött gratulált megkérdezte hogy vagyok stb.


Én a szülésem inkább bábás szülésnek mondanám mert tényleg nem volt semmi erőltetve.


Én csak szülésznőt ajánlom igazából úgy gondolom hogy ők tudhatják igazán min megy keresztül ilyenkor egy nő.át tudják érezni.Meg örültem hogy egész szülés alatt egy nővel vagyok :-D

Ja és nem mellesleg olcsóbb is mint egy orvos.

Párom is bent volt.Szuper volt.

53. Derya (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2013. febr. 14. 16:22
nem, egyáltalán. szülésre külön fel kell kérni.
52. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 51. - Hudvig)
2013. febr. 14. 14:51
Én még nem hallottam ilyenről hogy valaki előre fizet a dokinak.
51. Hudvig
2013. febr. 14. 13:06

Egy ismerősöm orvost fogadott. Elég sok pénzt otthagyott nála magánrendelőben, ráadásul letett előre 30ezret, hogy ott legyen, de mikor felhívták, hogy akkor szülünk, nem volt hajlandó bemenni. Aztán ő vette ki a varratokat és várta volna a borítékot a zsebbe! Pedig előtte semmi jelét nem mutatta, hogy ilyen lenne.

Ha oda kerülök, én biztos nem fogadok egyiket sem. Az itteni kórházról megvan a véleményem!!! Háromszor szólt a nővér a dokinak, hogy a szülésznőjük hét hónaposan vérzik, jöjjön csináljon valamit!!!

50. Kukacc (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2013. febr. 14. 11:37

Nem mindig.

Amikor először terhes lettem, felhívtam egy orvost, aki kijelentette, hogy a terhesgondozást alkalmankénti 20 ezer forintért elvállalja, de a szülést másnál kell megoldanom, mert ő karácsonytól január közepéig síelni megy. (dec. 24-re voltam kiírva)

Most az előző terhességemnél felfogadott orvost kértem meg ismét, de ő is csak most "vállalt el" (már 16 hetes vagyok), mert nem tudta, mikor megy szabadságra. (július végére vagyok kiírva.)

49. andi6020 (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2013. febr. 14. 11:36
Az én dokimnál csak a vizsgálatokért kell fizetni. Szülésért külön nem kért, és a mai napig nem kér pénzt, persze egyértelmű, hogy a borítékot elfogadja. Nyilván (gondolom) el is várja, de ennyi.
48. Zebra25 (válaszként erre: 47. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 14. 11:35

igen:)

apja adta az alapanyagot és a doki meg megcsinálta:)

47. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 45. - Zebra25)
2013. febr. 14. 11:34

Akkor tényleg majdnem...

Közös munka. :)

46. andi6020 (válaszként erre: 41. - Derya)
2013. febr. 14. 11:31
Nem akarok kötözködni, de ha magánorvoshoz jársz terhesgondozásra, akkor nem egyértelmű, hogy nála is fogsz szülni?
45. Zebra25 (válaszként erre: 31. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 14. 11:27

hihihihi

kkhhhmmmm...akár úgy is értheted:))

Na nem, csak vicc. Inszeminációval fogant a fiam.

44. Kukacc
2013. febr. 14. 11:25

Szia!

Gratulálok a babához.


Az első terhességemnél is csak orvost fogadtam,most is azt teszem.

Nálam a szülésznő semmit nem csinált.

A beöntést is az éjszakás csinálta még meg, a nappalos 2-szer rámnézett, azt ennyi.

Az orvosom 10percenként bejött, vizsgált, érdeklődött, mindent, de mindent ő csinált.

Ő intézte az anesztest is az érzéstelenítés miatt, majd ő kezdte intézni a team összehívását a császár miatt.

Nem igaz, hogy mindent a szülésznő csinál. Akinél mindent a szülésznő csinál, az rosszul választott orvost. Vagy nem is választott.

Ha van fogadott orvosod, akkor totál felesleges a szülésznő, mert az orvos végigkíséri az állapotod a terhesgondozás alatt és a szülés alatt is ő lesz melletted.

43. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2013. febr. 13. 22:08

Én mindkét babámnál ugyanazt a dokit fogadtam meg, de az elsőnél az éppen ügyeletes szülésznő volt velem, aki annyira jó szakember, ráadásul kedves, segítőkész, és türelmes volt, h a 2. babánál már meg is fogadtuk.

Én, ha lesz még babánk, ugyanezt a felállást fogom "igénybe venni", az biztos. Ráadásul ők ketten nagyon jól tudnak együtt dolgozni, összeszokott csapat, a lehető legnagyobb biztonságban éreztem magam a "kezükben".

Szóval az én véleményem a mindkettő megfogadása.

De ismerek olyat, aki szülésznőt fogadott, aki végig vele volt a vajúdás ideje alatt, míg az épp ügyeletes doki csak bement arra a 10-15 percre, amíg a kitolási szakasz volt.

2013. febr. 13. 21:14
Az Én véleményem is az,hogy a Szülésznő a fontosabb,de azért nekem jó volt az hogy 9 hónapig ott volt az orvosom,akitől bármit megkérdezhettem,még ha az utolsó pillanatban cserbe is hagyott.
41. Derya (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2013. febr. 13. 21:01

nem, a szülésről külön kell megállapodni. jól gondoltad. :-)

én ha újra kezdheném a terhességemet, akkor magánorvoshoz járnék terhesgondozásra és szülésre is felkérném. :-)

szülésznőt nem fogadnék a történtek ismeretében. :-)

de persze utólag rémesen könnyű okosnak lenni. :-)

2013. febr. 13. 20:47

Szia!

2 jó tanács:

1.kérd fel az orvosod,h nála szülhess,sosem tudhatod h milyen programjai vannak már!

2.kérdezd meg őt is arról h érdemes-e szülésznőt fogadnod,és ha igen akkor kit ajánl


Nekem csak dokim volt,de mert mondta h nem szükséges szülésznőt fogadnom...mellékesen egyet sem ismertem meg a ctg-k alatt így nem is tudtam volna kit válasszak...

A dokit pedig nem bántam meg h felfogadtuk! :)

39. Zebra25 (válaszként erre: 35. - TiffanyMary)
2013. febr. 13. 20:40

igen:)

és mondta úgy ezt, hogy közbe meg ült a radiátoron:) Én meg a szülőágyon hemperegtem:)

2013. febr. 13. 19:56

Köszönöm szépen az eddigi hsz.-eket,várom a többi véleményt.

:)

37. TiffanyMary (válaszként erre: 36. - TiffanyMary)
2013. febr. 13. 19:51

bocsi. nem tudom miért a tiedre írtam

a nyitónak szántam.



.

36. TiffanyMary (válaszként erre: 31. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 13. 19:50

Egyénfüggő, tényleg. ahogy mondják.

nekünk (a férjemmel együtt) ez fontos volt

a dr is. + a sz.nő is.

ezen nem spóroltunk.

vagyis helyesebben: nem ezen spóroltunk.

inkább máson, máshol


.

35. TiffanyMary (válaszként erre: 30. - Zebra25)
2013. febr. 13. 19:48

a tetejébe mindezt úgy mondta, hogy ő még nem szült ? :D:D:D



:)

2013. febr. 13. 19:45

azt mondják, hogy idén január 1-től lehet csak szülésznőt is fogadni

1 éve amikor szültem, akkor még nem lehetett

33. konacafe (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2013. febr. 13. 19:42

Hello!

Igen, ezeken jo gondolkodni, en is ezt tettem.


Orvosom volt, kulon csak szulesznot nem lehetett. Egyutt igen. A "kapott" szulesznokkel meg voltam elegedve.

A baratnom egyiket se akart.

Elment egy szulesznohoz a korhazba, aki azzal kezdte, hogy ki az orvos? Na neki olyan nem volt. Anelkul nem lehet allitolag.

Aztan elkezdett otvost keresni, a szules elott 4 honappal, mert megse akart ismeretlennel szulni. Senki nem vallalta el ilyen eloehaladott allapotban, akivel beszelt, es vegul az ugyeletes volt bent nala. Az meg pont az egyik olyan volt, akihez elment erdeklodni.

2013. febr. 13. 19:38
pedig nem is vinnyogtam, vagy sikoltoztam
31. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 29. - Zebra25)
2013. febr. 13. 19:38
Hmmm...a fiadat neki köszönheted? Ez kétértelmű...
2013. febr. 13. 19:38

Mondjuk ne egy olyan szülésznőt válassz mint amilyen nálam is volt. Azt mondja Nekem, hogy "jaj Angéla a szülést már több millió nő végigcsinálta, ne vinnyogjon már"

szóval ilyet ne:))))))))))

2013. febr. 13. 19:37
Ez totálisan egyénfüggő. Nekem egy olyan orvosom van akihez évek óta járok, a fiamat Neki köszönhetem és úgy éreztem, hogy számomra fontos, hogy ott legyen a szülésnél, nagy biztonságérzetet adott ám. Szükség is volt rá mert óriási volt a fiam és szűk volt a szülőcsatorna. Viszont egy jó szülésznő rengeteget segíthet a vajúdás alatt, szóval én azt a variációt választom, hogy mind a 2 nagyon fontos.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook