Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orvos és szülésznő felkérése fórum

Orvos és szülésznő felkérése (beszélgetős fórum)


26. kszb (válaszként erre: 22. - Bbe8e56e9e)
2015. dec. 28. 10:32

jézusom! Te hol szültél???

Semmi ilyet nem láttam, tapasztaltam. Sőt! Mivel én is túlhordtam a babát, minden orvos, szülésznő, CTG-s, akivel a túlhordás kapcsán kapcsolatba kerültem, hiába nem a fogadott orvosom volt, az indításról érdeklődött.

De úgy általában nem tapasztaltam még csak hasonlót se.

2015. dec. 27. 17:07
a fogadott orvos és szülésznő igen, és mi történik,ha baba rossz állapotban születik a fogadott stáb ellenére, ez is megtörténik számtalanszor és gyermekorvost senki nem fogad, érdekes ez. Mégis mindenki azt hangoztatja a fogadott orvos a baba jobb esetben mindkettőnk érdeke. Ki fogad gyermekorvost? És újszülött koraszülött intenzíves nővért, van rájuk annyi szükség,mint egy szülésznőre. A koraszülött fórumon sok érdekes dolgot olvashattok, egy érett baba is születhet problémával,amit nem mindegy hogyan kezelnek.............
24. timycat (válaszként erre: 1. - Lejla81)
2015. dec. 27. 16:36

Ez totálisan orvosfüggő. Az én fogadott orvosom általában akkor hívott be mikor ügyeletes volt és a szülésért sem fogadott el pénzt, pedig a szabad vasárnap délutánjába "rondítottunk bele". Nekem szinte semmibe nem került a terhesgondozásom. Vannak ilyenek is.

Persze a többi orvos fújt rá, mert rengetegen járnak emiatt hozzá.

Hallottam, hogy van olyan kórház ahol pl nem is lehet orvost fogadni.

Helyben, adott dokinál kell utána érdeklődnöd.

2015. dec. 27. 16:31
Sztem aki gyereket akar, probalja meg megteremteni ra a szukseges kiadasokat. Inkabb sporoljon es legyen kesobb gyerek.
2015. dec. 27. 15:54
Bocs én csak azt írtam le amit tapasztaltam! Sajnos ez van! Anyuka három hetet vitte túl a babócát, senki nem indította be a szülést, csak mikor már késő volt! Első gyermekes anyukát is láttam napokig kínlódni, a takarítónő vitte ki fürödni! orvos rá se bagózott! Nem is állt velem szóba más orvos csak akihez jártam! Akinek nem volt orvosa arra jószerivel rá se néztek míg nem indult be a szülés! Ha valami gond merült fel azon filóztak ki nézze meg! Ráér e valaki! Csúnya de ez volt és szerintem van ma is!
21. syria (válaszként erre: 20. - Bbe8e56e9e)
2015. dec. 27. 10:34

Mi az, „hogy akinek nincs fogadott orvosa azzal nem éppen kedvesen bánnak az osztályon”? Az a munkájuk, arra tették le az orvosi esküt, hogy legjobb tudásuk szerint járjanak el! Egyébként minden egészségügyi intézményben van betegjogi képviselő, lehet hozzá is fordulni. (Vagy azok is korruptak valamilyen formában?)

Basszus! Nem minden kismama engedheti meg a horribilis árú csecsemőcuccok megvásárolása mellett az orvosok finanszírozását, ami az államnak volna kötelező feladata.

2015. dec. 26. 18:46
Nos nekem volt fogadott orvosom! Bár 18 éves korom óta hozzá járok! Szerintem a mai eü.ben mindkettőnk egészsége ér ennyit! Kórházba jártam hozzá, s úgy kapta meg mindig a borítékot, (anno 2002 körül)5-5 ezer forintot majd 2010 ben 10-10 ezret. Nem hívott sűrűn, a terhesség vége felé mikor már hetente két hetente kellett menni volt, hogy csak ajándékot vittem neki, italt, szalámit, kacsát . Nagyon örült neki! Mikor megszültem, 30-ill. 50 ezer forintot kapott! Mindig nagyon kedves volt, bármikor felhívhattam telefonon ha gondom volt! Egy egy hetet vittem túl a gyerkőcöket ez idők alatt bent feküdtem! Minden nap beszéltem vele, elmondta éppen hol lesz délután, hogy készüljek ha beindulna a szülés! Mindkét alkalommal, be kellett hívni, egyszer hajnalban szaladt! De jött és nagyon kedves volt! Azóta is hozzá járok, most harmadik babát tervezve biztos nála fogok szülni! Nem mondott soha konkrét összeget mennyibe kerül egy szülés, második babónál mikor kérdeztem, hogy szülhetünk e együtt, azt mondta ez csak természetes! Köszöni szépen! Az volt a tapasztalatom, hogy akinek nincs fogadott orvosa azzal nem éppen kedvesen bánnak az osztályon, és a terhesség vége felé már nem szívesen sőt nem is vállalnak el senkit!
19. syria (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2015. dec. 26. 09:53
Khm. Újabb példa: ritkán tévedek. :D
18. moonlight13 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 25. 19:50
Szerintem a 34. héten már nem igazán fogad el egy másik orvos.
17. MinnieMouse. (válaszként erre: 1. - Lejla81)
2015. dec. 25. 13:47

Mindhárom terhességem alatt volt/van fogadott orvosom.

Kérdésedre válaszolva: mikor az első gyermekemmel várandós lettem és a terhességem 6. hetében felkerestem, tisztáztuk, hogy szeretném, ha végig kísérné a terhességem és a szülésnél is számíthatnánk rá. Bár én tudtam, hogy nincs fix tarifája - részben ezért is esett rá a választásunk - az anyagiakra a 30. hét után tértünk ki, ahol közölte, hogy neki nincs díja. Majd eldöntjük mennyire vagyunk vele megelégedve, ránk bízza adunk-e neki, s ha igen, mennyit. Havonta egyszer kellett járnom a magánrendelésére, a 36. héttől pedig a klinikára ctg-re. Egyébként egy valamire is való orvos közli, már az elején, ha nem tud elvállalni, vagy ha a szülésed várható idejében/közelében szabadságot tervez. Mi szülésznőt is szimpátia alapján választottunk, szintén olyat, akinek nincs fix tarifája, hanem maximálisan ránk bízza a döntést.


Ami fontos: nagyon kevés olyan orvos van, aki a 30. hét után elvállal. Szülésznő pedig nálunk a 34. hét után nem is tud.


Mindenkinek magának kell eldönteni, mi az amit elvár, mi az amit szeretne és mi az amit megengedhet magának. Személy szerint én egy percig sem bántam meg, hogy fogadtunk orvost. Biztosan nem szülnék ügyeletesnél, ha adott a választás lehetősége. De ez én vagyok. :)


Boldog babavárást és problémamentes, gyors szülést kívánok. :)

16. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Syria)
2015. dec. 24. 12:03
Vagyis már van.:)
15. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Syria)
2015. dec. 24. 10:32
Nyilván :)
14. syria (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2015. dec. 24. 09:19
Tévedek, amikor azt gondolom: neked lesz fogadott orvosod? :)
13. kszb
2015. dec. 24. 08:20

Én fogadtam orvost, de előtte alaposan utánajártam a "szokásainak". 8. héten voltam nála először, magánrendelésen. Nekem fontos volt, hogy egy biztos orvosom legyen, viszont, semmiképpen nem akartam pénzcsapdába se esni. Akit én választottam, ugyan a magánrendelésén folyt a terhesgondozás, de felesleges vizsgálatokat, pénzlehúzást soha nem csinált. Havonta 1x kellett megjelennem nála (10ezer volt alkalmanként), minden kötelező vizsgálatra visszaemelt OEP ellátásba, a 36. hét után pedig 1x sem hívott be a magánrendelésére, mindig a klinikán vizsgált meg. Nem jelentette ki, sőt, egyszer sem hozta szóba, hogy mennyiért vállalja a szülést! A szülésznőt megkérdeztem tőle, hogy érdemes-e, de ő azt mondta, hogy szerinte felesleges, az ügyeletes szülésznők is tökéletesek szakmailag is, és minden szempontból.

A borítékot megkapta tőlünk, de mi így is készültünk, mert végig korrektnek tartottam én is, párom is.

Ha ragaszkodsz a fogadott orvoshoz, én azt javaslom, hogy alaposan érdeklődj utána, mi hogy zajlik nála. Egy gyerek sokba kerül, nem mindegy, hogy hova teszed azt a pénzt!

Olyan orvost semmiképpen nem választanék, aki előre kijelenti, mennyi lesz a szülés/ császár. Nálam ott már megbukott egy orvos, ha így működik.

12. Lejla81 (válaszként erre: 8. - Syria)
2015. dec. 24. 07:34

Igen, én sem tartom korrektnek ezt a borítékozást.

És ha már kifizetünk egy valag pénzt, akkor is mi garantálja, hogy ott lesz, amikor én szülök, nem megy el nyaralni vagy akad bármi más programja.

Jövőre megálmodjuk, mi legyen.

Köszönöm a tanácsokat és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

2015. dec. 23. 19:25
Ha így érzed magad biztonságban és van rá pénzetek, akkor fogadj fel. Ha nincs meg az anyagi háttér, akkor ne. Ez ennyire egyszerű.
2015. dec. 23. 19:23
Nem volt fogadott orvosom-szulesznom; akkor latott eloszor, amikor megjelentem a korhazban. Semmi gond nem volt.
9. kisj
2015. dec. 23. 19:14

Ha újra szülnék sosem fogadnék meg dokit.

Pedig akinél szültem, azzal együtt lógtunk az udvarban a porolón (tudjátok, amin a szőnyegeket szokták anno prakkerrel kiverni) és ha szépen megkértem, akkor megfogta a kezem, lábam és forgott velem körbe-körbe....

Utólag már csak azt bánom, hogy nem az ügyeletes orvosnál szültem, aki külföldi volt. (tán szíriai, vagy afgán)

A szülésznő az meg tök súlytalan volt,mert pont letojt mindegyik.

8. syria (válaszként erre: 6. - Lejla81)
2015. dec. 23. 18:40

Joggal félsz.

Ráadásul nem egy olyan esetről tudni, hogy az előre megfizetett orvos akadályoztatása miatt jelen sem volt a nagy eseménynél, s láss csodát: a baba mégis egészségesen megszületett az éppen ügyeletes orvosnál.


Én nem kérnék fel, mert ez az egyik legundorítóbb formája a hálapénznek.


Egyik fiamnál sem tettem. Választottam egy kórházi orvost, aki nem kért pénzt egyetlen vizsgálatért sem. A szülések UTÁN viszont kapott. S nem azért, mert kérte, vagy megmondta volna a „tarifát”. (Mind a két fiam nála született.)

7. Lejla81 (válaszként erre: 5. - 3532273647)
2015. dec. 23. 17:54
Hát igen, nyilvánvalóan semmi köze a pénztárcához :)
2015. dec. 23. 17:52

Őszintén szólva, nem tudom még, hogy kérjünk-e fel dokit. Sokat olvastam, ki erre, ki arra esküdött.

Félek a horror összegektől is :/

5. 3532273647 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 23. 17:17
Barátnőm azért maradt le két dokitól,mert csak akkor vállalták volna el,ha legalább a 20. héttől hozzá jártak volna terhesgondozásra.Szerintük így lett volna korrektés biztonságos.A pénztárcának persze semmi köze hozzá:)
2015. dec. 23. 17:06
Nálunk pl. Szombathelyen nem is lehet orvost felkérni, csak szülésznőt.
3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Lejla81)
2015. dec. 23. 16:47
Igen, a maganrendelesre kell jarnod, keszitsetek a penztarcatokat, nem lesz olcso. A felkert orvos a szulesednel is ott lesz, ami szinten nem lesz olcso. A doki szokott ajanlani szulesznot is.
2015. dec. 23. 16:44

Sokan a magánrendelésükre hívnak be, ami nem kis összeg a szülésig. Én azt ajánlom, járj az SZTK rendelésre , a 34. héten elég a fogadott orvost felkeresni, az sem lesz olcsó, hiszen majd 2 hetente hívni fog, a végén, meg hetente.

Persze mindenki másképpen gondolja.

Az UH-ra legtöbb kismama úgyis elmegy maszekon ahol 3, 4D felvételen megnézik a babát.

2015. dec. 23. 16:26

Sziasztok!

Első babámat várom, éppen csak betöltöttem a 12.hetet.

A Honvéd Kórházban szeretnék szülni, pár alkalommal voltam ott egy dokinál, viszont ő már nem vállal szülést. Az asszisztensnő ajánlott egy másik dokit, így januárra már hozzá kértem időpontot.

Az lenne a kérdésem, mivel nem vagyok jártas ebben a témában, hogy hogyan működik egy orvos felkérése? Azt hallottam több helyről, ha felkérek egy orvost, akkor a magánrendeléseire kell járnom. Ez valóban így működik? Illetve volt valaki aki szülésznőt is kért fel.

Ha valaki esetleg itt van és tudna segíteni a tapasztalataival, nagyon örülnék :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook