Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrspray-t lehet használni terhesen? fórum

Orrspray-t lehet használni terhesen? (tudásbázis kérdés)


10. Lia29
2016. júl. 6. 18:46
A nőgyógyászom azt mondta használhatom.Attól hogy terhes vagyok nem kell megfulladnom.Azt is mondta hogy helyileg hat.
2016. júl. 5. 14:57
Én márciusban jól megfáztam,10 hetes voltam,utána hetekig orrdugulásom is volt-mint kiderült a hormonok miatt...Nasivin orrcseppet használtam,a gyerekeknek valót,a tengervizes orrspray nekem nem vállt be. Háziorvos mondta hogy használhatom az orrcseppet,csak minél kevesebbet,védőnő szerint nem használható semmi...
2016. júl. 5. 08:06
Én mindkét terhességem alatt megfáztam, a torkom is fájt és sajnos semmit sem engedtek, csak a sós vizes orrsprayt. Nekem is szívproblémákat mondtak.
7. 937a2a883a (válaszként erre: 6. - Lia29)
2016. júl. 4. 05:50
Szerintem az orrspray is olyan, mint a többi gyógyszer. Nagyon kevés "cuccot" lehet terhesség alatt használni, mert nincs vizsgálva mindegyik, így inkább senki nem kockáztat. De ha a kismama már nagyon szenved, akkor a doki szokott valamit javasolni. Bár mondjuk az orrdugulás nem olyan, mint a láz, hogy nagyobb a baj, ha nem csillapítják, inkább csak durván kellemetlen. Amúgy nekem az egyik doki annyit mondott, ha bármi bajom van és úgy érzem elkerülhetetlen a gyógyszer, akkor olyat írassak fel/váltsak ki, ami már több évtizede forgalomban van, mert hiába nem vizsgálták be, attól már rég kiderült volna, ha nagyon káros a magzatra.
6. Lia29 (válaszként erre: 2. - Jajjj)
2016. júl. 3. 23:35
Mennyi időm keresztül használtad?Engem most azzal ijesztett meg a gyógyszersz,hogy baj lehet a baja szívével 😞
2016. júl. 3. 20:02
Amikor télen meg voltam fázva, a doki azt mondta, hogy sima sós vizet használjak, mert az orrspray nagyon nem ajánlott.
2016. júl. 3. 18:31

Sima sós víz:)

Nekem bevált.

2016. júl. 3. 16:17

Szia!

Én alapból is orrdugulással küzdöttem. Rengeteg nasivint használtam, aztán azt mondtam, elég, és leálltam vele. Nagyon nehéz volt. Totál nem kaptam levegőt.

Aztán terhesség alatt megfáztam. Ismét orrdugulás. A doki, a védőnő, és még a gyerekorvosunk is azt mondta, többet ártok, ha fulladozok, mintha napi 1-2-3-szor orrsprayt használnék. Szülés után pár héttel újra letettem.

Tisztában vagyok azzal, hogy terhesség alatt nem ajánlatos semmiféle érösszehúzódást okozó szert használni, de tuti megfulladtam volna szülés közben. Ja, aszthmás vagyok, terhesség alatt is fellángolt, hörgőtágító pipát, antibigyót és szteroidot is szedtem.

Kérdezd meg az orvosod.

Ja, nekem ajánlották a sterimart. Szart sem ért, kipróbáltam.

2016. júl. 3. 16:15
Szia, én küzdöttem vele. Rhino Spray plust elvileg használhatod. Segít is... csak valahogy olyan érzésem volt, hogy egyre többet kell használni. A végén nem bírtam tovább, elkezdtem otrivint használni. Most 2 hetes a babám.
2016. júl. 3. 16:09
Keresek olyan kismamat aki hozzám hasonlóan hetek óta orrdugulassal küzd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook