Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrpolip - Mik a tünetek? fórum

Orrpolip - Mik a tünetek? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 2. 20:55
Kedves Sorstársak! Mindenkit el kell hogy szomorítsak, aki(velem együtt) átesett Fess műtéten, ami egy barbarizmus, teljesen szétbarmolják az orr nyálkahártyát, de hát másképp nem lehet az elburjánzott polipokat eltávolítani(bár nem tudom mennyi marad benn). Mind ezt teljesen feleslegesen, mert a polip csak egy tünet, hiába szedik ki, újra ki fog fejlődni, mivel az immunrendszer így védkezik. Majdnem minden betegség erre vezethető vissza, képtelen vagyok felfogni, hogy a hivatalos orvostudomány miért nem vesz róla tudomást, inkább műti, kezeli szteroiddal, ami megint csak a gyulladást próbálja legyűrni rendellenes módon, mert a gyulladás okát nem keresi és kezeli. Mikor 2.-szor is előjött a polipom, és már elhatalmasodott, elhatároztam, még egyszer műtét: NEM! Meg fogok gyógyulni, ki lököm ezt az idegen testet a szervezetemből. Sok mindennel próbálkoztam: lúgosítás(ez használt is, csak nem voltam kitartó), inhalálás sós vízzel, táplálék kiegészítők(aloé vera, protexin,csírák...stb.) szedése, de egyik sem hozott áttörést. Szerencsére rábukkantam a Vargha-gyógymódra( google) és ott fél évig kezeltek(egy biorezonancia vizsgálat után)heti 3-szor, majd 2-szer. A vizsgálat egyszerre kimutatta a laktóz(tej), búza(glutén) terheltséget, meg sok minden mást. Persze a "hivatalos" allergia teszten mindenem negatív lett! Ez sajnos rengeteg embert érint, még aki nem tud róla azt is. Meg hát a mozgás, mozgás bármennyire is nehéz sokszor. Hiába a kezelés is, ha a mérgek nem tudnak távozni a verítékkel( a szauna is nagyon hasznos). Én már pihenőn vagyok egyik orrlyukam teljesen jó, a másikon is rendesen kapok levegőt, de ott még néha érzem a polipot visszahúzódva, főleg ha sokat vétkezem az étkezésben:-). Ha keményebben betartottam volna a diétát, már teljesen gyógyult lennék. Hogy közben mik jöttek ki az orromból, azt inkább nem részletezném...amit a műtétkor kitépnek, csak részletekben, de hogy tudtam nekik örülni, ezeknek az eleven kis 8.utasoknak, amik gazdatestként telepedtek az orr üregeimben. Már néha érzem az illatokat is, szép lassan vissza fog jönni, 1 évembe telt, de végül is nem sok, ha belegondolunk, hogy a betegség hosszú évek alatt alakult ki bennünk. u.i.: a kezelés nem olcsó, de mi a drága? Az egészségünk.
17. 70peka
2010. júl. 21. 19:03
Sziasztok! Talán tudok segiteni pár szóval annak aki még csak most kezd az orrpolipról és a mütétröl érdeklődni.Nekem 2009 és 2010 januárjában is folyamatosan eldugult az orrom. A házi oros által felirt szerek hatása=0.A recept nélküli szerek sem hatottak.Irány a fül-orr-gége osztály.Endoscopos vizsgálat nem fáj.RTG,CT,majd allergia vizsgálat.Eredmény orrpolip 2db: 1 bal,1 jobb.Mütét 2010.07.19.Féltem de kilehet birni.FESS mütét kb. 40-50 perc.Nyugtató injekciók után letoltak a mütöbe.Ott lidokainos gézlapokat dugtak az orrüregbe,kb 10 perc után injekciózták be.Ebböl semmit nem éreztem.Majd jött a szike és fogó kiszedték öket.Végül nem 2db volt hanem nagyon sok.Az érzés olyan mintha egy benttörött fogat huznának ki, csak nem 1 fog hanem több.Fájdalomcsillapító csak 1szer kellet. Másnap már haza is jöhettem.Most egy kicsit érzékeny de már nem is vérzik. Remélem nem ujjul ki, ha igen akkor is évek múlva.Na röviden ennyit,ha valakit még valami érdekel szivesen segitek.
2010. júl. 9. 16:54

Nem sikerült időpontot kapnom mert nem vették fel a telefont, igaz kihagytam a számításból, hogy péntek van és délután hívtam.. Na mindegy akkor majd hétfőn..

HokiMandala ismerős, én is horkolok, szőrnyű.. De már most meggyőztem magam, hogy el kell mennem orvoshoz, úgyhogy jövőhéten utána járok..

2010. júl. 9. 14:12

nekem pár éve megműtötték az orromat, orrsövény-ferdülésem volt. Borzasztóan sípolt már, levegőt alig kaptam a bal oldalon, horkolni kezdtem stb.

A műtét nem vészes, 40 perc alatt kitörték a felesleget a porcból, ami vicces volt, hogy orvosi kokainnal érzéstelenítettek, úgyhogy még jó darabig nagyon kész voltam :D

2 helyett 3 éjszakát töltöttem benn, a legrosszabb az volt, hogy a nővérek helyett mi cserélgettük egymáson a parittyakötést, illetve az iszonyú tüsszögési inger legyőzése (nem szabad tüsszenteni a friss sebek miatt, de van rá tabletta, csak ki kell követelni).

Utána évekig jó volt.

Mostanában megint félkapacitással üzemelek, el is mentem fül-orr-gégészetre (a Jahnba nem kell beutaló, ki is van írva), mert féltem, hogy visszacsinálódott.

Ott azt mondták, hogy nem, azzal minden oké, helyette orrmelléküreg-gyulladás volt a diagnózis.

14. rékaság (válaszként erre: 12. - 9554ed1dc0)
2010. júl. 8. 22:16
na igen azt a neten én is olvastam hogy műtét után elég nagy a kiújulás esélye.. igazából semmi jót nem irt a net, vagy megnyugtatót, inkább elrémísztett, hogy akár daganat is lehet.. Na mindegy, tényleg nincs más hátra erőt kell vennem magamon és szereznem egy időpontot, onnan mér nincs visszaút:)
13. rékaság (válaszként erre: 10. - Night Angel)
2010. júl. 8. 22:14
köszönöm, már most elhatároztam magam, holnap szerzek időpontot:)
12. 9554ed1dc0 (válaszként erre: 1. - Rékaság)
2010. júl. 8. 22:11

Szia!

Nekem volt orrpolipom!Igaz nagyon régen és még kicsi voltam....Arra emlékszem mikor orvoshoz vitt anyu nem kaptam már egyáltalán levegőt csak a számon. A Vizsgálatok egyáltalán nem fájtak inkább kellemetlen volt.Én voltam CT-n is vele.A műtét már viszont más tészta....Rutin műtétnek mondták erre több mint 3 órát voltam bent mert már majdnem az agyamnál volt!Ha úgy érzed tényleg orrpolipod van inkább minél előbb menj dokihoz!Viszont van hátulütője a történetnek mert kiújulhat......Én ettől tartok mostanában...:(

2010. júl. 8. 22:06
műtű=műtét :D sorry
10. Night Angel (válaszként erre: 9. - Rékaság)
2010. júl. 8. 22:05

Szerintem kell beutaló fül-orr-gégészetre.

Egy telefont szerintem megér, kérdezd meg a házid, mert ha beutaló nélkül mész akkor...szívás...


A műtű pedig, ha oda fajulna a dolog.

A legtöbb orrsövény ferdüléses azt mondta, hogy féltek a műtéttől (ki nem fél?!), de ugye érzéstelenítenek, azt hiszem van altatásban is, de mostanában az érzéstelenítéses lett a divat.

Nem ez a lényeg.

Szóval maga a műtét nem gáz, csak az utóbbi napok, valami tampon marad az orrba és az elég kellemetlen, meg orr hangja van az embernek stb.


Azonban előbb a diagnosztika!

Majd írd meg hogy alakult!

Szorítok!

9. rékaság (válaszként erre: 7. - Night Angel)
2010. júl. 8. 22:01
Hm, most kicsit megnyugtattál, hogy nem fáj. Olyan vagyok mint egy kicsi gyerek félek az orvostól:))) De így szerintem holnap kérek időpontot. Egyébként érdemes előbb a háziorvosnál kezdeni vagy egyből a fül orr gégészeten?
2010. júl. 8. 21:57

Nekem amúgy látszik az orrsövény ferdülésem, de nagyon durva, már akkor azt mondta a doki, hogy sos műteni kéne, csak én nem merem.

Meg azt is megmondta, hogy egyre rosszabb lesz az allergiám, sajna a ferdülés csak ront rajta.

Most 3 óránként éjjel felkelek, mert nem kapok levegőt...

7. Night Angel (válaszként erre: 4. - Rékaság)
2010. júl. 8. 21:55

A röntgen teljesen fájdalom mentes, az álamat kellett feltámasztani és mozdulatlannak kell lenni kb 15mp-ig.

A doki se vizsgált fájdalmasan, ilyen kúpszerűséget (mint a gyűszű, csak lukas a vége) dugott az orromba és világított, majd kukkantott bele, a számba nem dugott semmi (még jó, hahaha) csak belesett, a fülembe meg egy másik lukas kúpszerűséggel kukkolt.

Ezek a kúpok nem hosszúak, nem élesek, teljesen fájdalom mentes volt.

Kicsit inkább fura volt, hogy orron lesnek, plusz hideg volt az a kúp és egyből tüsszenthetnékem támadt. :-D

6. doresz88 (válaszként erre: 4. - Rékaság)
2010. júl. 8. 21:49
Neki nem! Én úgy tudom nem látszik. De a műtétről nem tudok infót adni, mert akkor még nem ismertem. (Az igazi keresztapám felesége ő, csak ezt hosszú mindig így írni :)) De szerintem az sem nagy műtét. Ha jól emlékszem azt mondta, hogy kicsípnek egy darabot belő, de nem tudom, nem vagyok biztos már benne. Rég volt szó róla!
5. rékaság (válaszként erre: 3. - Night Angel)
2010. júl. 8. 21:47
Most lehet kinevetsz azért amit kérdezek, de nem fáj a vizsgálat?:)
4. rékaság (válaszként erre: 2. - Doresz88)
2010. júl. 8. 21:46
Nincs gond, nem kell mindenben egy állásponton lennünk :) És köszi, hogy válaszoltál, most elgondolkodtam, mert én mindig azt hittem hogy az orrsövény ferdülés az látszódik kivülről is, szabad szemmel, de nekem egyenes az orrom. Keresztanyudnak látszott?
3. Night Angel (válaszként erre: 1. - Rékaság)
2010. júl. 8. 21:42

Szia,

maga a vizsgálattól ne félj.

Az én allergológusom is orrpolipra gyanakodott (hasonló tüneteim voltak, vannak mint neked), így tovább küldött fül-orr-gégészhez, ahol belestek az orromba, fülembe, számba, majd irány a röntgen.

A röntgen alapján derült ki, hogy van egy csúnya orrsövény ferdülésem, amit műteni kéne, de én attól tartok. :-(

Szenvedek is mai napig, allergia szezonba pedig sokkal rosszabb.

Ha kicsit merészebb lennék bevállalnám a műtétet.


Ne hagyd annyiba a dolgot, nem biztos, hogy polip, egy kivizsgálást feltétlen megér.

Diagnózis után pedig dönthetsz...

Kutya érzés, én megértelek, de ne legyél olyan buta, mint én! :-)

(Csak ezért írtam le a storym, bocsi a hosszú sorokért.)

2010. júl. 8. 21:40

Szia!

(Nézd el az előző forumos vitánkat... :S)

Keresztanyám volt ilyen mint amiket írtál. Sose volt megfázva, mindig szipog, és fujja az orrát. Neki azt mondták orrsövényferdülés. Ez mindenkinek van, csak egy-két embernél jobban kiütközik. Azt mondták a dokik neki, mivel az ember nem szimmetrikus, így az orrsövény sem, és ahogy idősödik az ember, úgy deformálodik ez ott belül.

Ettől függetlenül nem biztos hogy neked is van. Őt megműtötték, de mondták, hogy pár év múlva megint ilyen lesz a deformálódás miatt. És olyan lett. Megint szipog...

Remélem tudtam segíteni...

2010. júl. 8. 21:35

Sziasztok!


Kb egy éve kezdődött nálam, eleinte hogy olyan érzés volt mintha lenne valami az orromban amit nem tudok kifújni, és visszaszívni sem (bocsi, kicsit undorító tudom). De mivel allergiás vagyok igy annak tudtam be, hogy biztos csak aza allergiám szórakozik velem. Aztán ahogy múlt az idő és vége lett az allergiaszezonnak ez a valami csak nem akart múlni, sőt ma már nagy levegőt sem tudom venni annélkül h ne sipolna picit, tehát egyértelmü hogy valami zavarja a légzésem, de valahol feljebb ahova már nem látni be.. Ráadásul mivel folyamatosan olyan érzésem van hogy van ott valami ezért szipogok amivel már megőrjítem a környezetem, és próbálok figyelni hogy ne, de annyira szokásommá vált már, hogy csak addig megy amíg tényleg figyelek.. Páran mondták, hogy lehet hogy ez orrpolip, rákerestem a neten, de eléggé megijesztett..

Szerintetek ez orrpolip? Illetve ha nem akkor mi más lehet még? Tudom dokihoz kéne mennem, de őszintén félek a vizsgálattól.. úgyhogy amíg erőt gyűjtök h elmenjek, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha van itt olyan akinek van tapasztalata ilyen vagy hasonló ügyben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook