Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2013. szept. 9. 18:44

Sziasztok!


A nagy érdeklődésre való tekintettel inkább itt jelzem, hogy átütemeztem a találkozót jövő hét szerda délutánra, így akiknek ígértem beszámolót 1 hét csúszással kell számoljanak! Ne szomorkodjatok!:-)

4246. keki70 (válaszként erre: 4243. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 7. 11:50
Hát nem tudom...de azért nem árt,ha egy kis szerencse is mellénk szegődik.Most már remélem,hogy egyenes út vezet előre,olyasmi,amit elvársz.
4245. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4244. - 9fcf5133e1)
2013. szept. 7. 11:46
Köszönöm, kedves tőled!
4244. 9fcf5133e1 (válaszként erre: 4241. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 6. 23:55

Szia! :)


Milyen jó, örülök, hogy ez bevált. :)

Írj utána, hogy alakult a megbeszélés. Drukkolok nagyon, hogy ne legyen több elbizonytalanodás, kétségbeesés. :) És főleg, hogy a korrekció után olyan orrod legyen amilyet szeretnél.

4243. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4242. - Keki70)
2013. szept. 6. 21:18

Köszi!


Gondolod szükségem lesz rá?:-)(A kérdés természetesen költői...)

4242. keki70 (válaszként erre: 4241. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 6. 11:50

Szia Réka!


Sok-sok szerencsét neked!!!

4241. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4191. - 9fcf5133e1)
2013. szept. 6. 10:57

Sziasztok!


Szia Batkamano!:-)


Megfogadtam a tanácsod, és közvetlenül a Mammuthoz fordultam kontroll ügyben, így 1 perc alatt sikerült időpontot foglalnom Kárász doktorhoz jövő hét szerdán este fél nyolcra. Tényleg ez a leggyorsabb mód, így nem kell állandóan hívogatni, visszahívásra várni, elbizonytalanodni, majd kétségbe esni(...magamból indultam ki.), mindenkinek ajánlom! Köszönöm a tippet!


Mivel aznap mindenképpen fel kell utazzak Pestre, úgy gondoltam kihasználom ezt, és személyesen egyeztetek vele, mégiscsak gördülékenyebb a kommunikáció négyszemközt, legalábbis nekem mindig ez volt a szimpatikusabb alternatíva, nem beszélve arról, hogy be kell valljam, telefonban nem szoktam érteni, amit a doki mond, nekem követhetetlen a tempó, biztos az átlagnál értetlenebb vagyok!:-)

4240. lxla
2013. szept. 4. 00:33

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani orrplasztikára olyan dokit,aki jól dolgozik és nem olyan drága, 400.000 Ft körül?

Dr. Gill Endréről vélemény?

Esetleg nem tudjátok,hogy Pataki Gergely mennyiért vállal ilyet? Köszönöm!

4239. keki70 (válaszként erre: 4238. - Suranyi.katalin)
2013. szept. 3. 13:59
Szívesen :-)
2013. szept. 3. 11:10
Nagyon köszönöm a segítséget!
4237. keki70 (válaszként erre: 4235. - Suranyi.katalin)
2013. szept. 3. 09:26

Ezt tudom még javasolni neked:


[link]

4236. keki70 (válaszként erre: 4235. - Suranyi.katalin)
2013. szept. 3. 09:21

Szia!


Igen,el fog múlani.Nem gyakori eset a tiéd,de előfordul.Volt,akinél három hónapig is elhúzódott.Ez volt eddig a leghuzamosabb idő,amiről írtak.

Kitartás!

2013. szept. 3. 01:19

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni. Másfél hónapja volt a műtétem. A szemem alatti véraláfutások kb 1,5 hét alatt szinte teljesen felszívódtak, de azóta semmi változás. Olyan sötét maradt, mintha egy hete nem aludtam volna ki magamat. Ez ugye el fog múlni teljesen? Kicsit kezdek türelmetlen lenni, ezelőtt sosem voltak sötét karikák a szemem körül és ez egyértelműen a műtéti bevérzések nyoma. Előre is köszönöm a segítséget!

2013. szept. 2. 21:06

Sziasztok.

Egy szó, mint száz, modi lesújtott. Ez egy nyilvános fórum, bárkinek joga van hozzászólni. Persze, nyilván a megfelelő stílusban, nem sértegetve másokat. Nem gondolom azonban, hogy ennyire eldurvult volna a helyzet, hogy ilyen lépésre szánja magát. Én például nagyon jól szórakoztam „kétdiplomás” „29-én műtenek pecsen” fórumtársunk hozzászólásaim, melynek minden szavával saját magát minősítette. Azt sem hiszem, hogy ártani tudott volna, kizártnak tartom, hogy bárki is komolyan vette volna írományait, vagy tanácsot kért volna tőle. Nem vagyunk egyformák, tőle ennyi telt ki.

2013. szept. 2. 07:37

Úgy tűnik az elmúlt napok, hét történéseit csak álmodhattam, mert jelenleg semmi nem olvasható a bejegyzéseinkből, egytől egyik törölve lettek.

Tökéletes példázata annak, miért nem hiszek el ma már egyetlen szót sem egy internetes közegben. Manipuláció, és ferdítés mindenhol, úgy alakítják az olvasható tartalmat, ahogy jól esik, a fórumozók egy része akár több különböző felhasználónévvel regisztrál egyszerre, még csírájában sem jelenik meg a realitás. Egy szépre fésült, photoshopolt kép marad, semmi más.

Lehet, hogy a törlések által "megtisztult" a fórum, viszont ezzel együtt megsemmisítésre került az előző napok lenyomata, kapott egy újabb pofont a hitelesség.


Az efféle sunyi, és megjátszott magatartás egyértelmű tendencia az interneten és a valós életben is. Ha leírok valamit hétfőn, szeretném ha kedden is ott maradna, még akkor is ha esetleg megbántam már, mert így hiteles, az életben is vállalni kell a felelősséget a szavainkért, érezzük, hogy súlya van minden mondatunknak, vagyis kellene hogy legyen, de már elkopott, még a legérzékenyebb mérleg sem képes kimutatni mennyit "nyom" manapság a kimondott, vagy leírt szó. Segítek, semmit. Mindenki azzal a tudattal írogathat az interneten, hogy bármikor kitörölheti, így nincs szükség előásni a civilizált, felelősségteljes ént, vagy 12-16 iskolaév tanulságait, írok ami a csövön kifér, hátha nagy "sikere" lesz, az olyan bosszantó elvárások, és alapvetések, mint őszinteség, vagy hasznos mondanivaló igénye teljesen érdektelenek ebben a játékban.


Jelen bejegyzésemmel egyetlen fórumszabályzatot sem sértek, így elvárom, hogy érintetlen formában itt is maradjon!

4232. keki70 (válaszként erre: 4231. - E458602baf)
2013. szept. 1. 17:33

Szia!


Menjél rá kimondottan orrsövényfórumokra,ott fognak neked segíteni.

Sok szerencsét!

2013. szept. 1. 16:34

Sziasztok!

Lehet hogy rossz helyre írok, de azért megpróbálom, hátha tudtok nekem segíteni.

Orrsövényferdülés miatt kell műtéthez folyamodnom.

Szegedi vagyok.

Ha esetleg ismertek szegedi orvost aki megbízható és ezzel foglalkozik, kérlek privátban írjátok meg a nevét, esetleg tapasztalatot.

Nagyon szépen köszönöm!

Szép délutánt!

4230. 9fcf5133e1 (válaszként erre: 4228. - Dijjuska)
2013. aug. 31. 14:32

Szia!

Nekem se értette senki a környezetemben, hogy minek a műtét, de ez nem hatott rám. Engem zavart és ez a lényeg. Más nem tudja mit éreztem minden alkalommal mikor megláttam az orrom fotón oldalról, úgyhogy nem is mérvadó a véleményük erről.

Persze le lehet élni egy életet mindenféle plasztikai műtét nélkül, de ahogy az ember feltesz egy szép sminket, hogy jobban érezze magát mikor tükörbe néz, ugyanúgy miért ne lehetne megváltoztatni mást is az arcon, ha van rá lehetőség?

És igen, jól hangzik, hogy valaki természetes szépség, de manapság ki az? Egyrészt lehetetlenség megállapítani. :) Másrészt az már ott elveszik, hogy pl. befested a hajad.

4229. keki70 (válaszként erre: 4228. - Dijjuska)
2013. aug. 30. 10:28

Szia!


A te orrod,a te érzéseid,a te életed,egyértelmű a válasz:azt tedd,amit te jónak látsz.


Engem nem befolyásolt a családom,mert tudták,hogy már régóta vágyom arra,hogy olyan orrom legyen,amivel szeretek is együtt élni.Egyértelmű,hogy a döntés az én kezemben volt.

4228. Dijjuska
2013. aug. 30. 02:41

Sziasztok!


20 éves vagyok, és már évk óta szeretnék orrműtétet. Engem most nem a technikai része érdekel a dolognak, hanem a lelki. A családom nem éppen plasztika párti, engem sem úgy neveltek. Nincs orrsövény ferdülésem, sasorrom. Egész egyszerűen vastag az orrom, és úgy érzem, mintha nem az én arcomhoz tartozna. Alapvetően úgy gondolom, hogy szép az arcom, de ott egy bunkszli. Mindenki mondja, hogy nem ronda, vannak csúnyább orrok, drasztikusak stb. de én mégsem szeretem. Nem illik a karakteremhez. Vaskos, kemény arcom van tőle...nem tudom. Félek a műtéttől, de megcsináltatnám. Inkább tényleg a lelki okaitól félek. Titeket nem befolyásoltak a külső hatások? Én úgy érzem, hogy magamért kéne nem másokért), vizont mások gondolják, hogy nem kéne. Hiszen leéltek már páran életeket orrműtét nélkül... Nektek ezzel kapcsolatban mik a gondolataitok? Nem lett más arcotok? Hogy éltétek meg? Támogattak benneteket?

Ne érezzétek úgy, hogy befolyásolható kislány vagyok, azt fogom tenni, ami nekem a legjobb. Ugyanakkor bolond lennék nem végiggondolni, körbekérdezni, hszen ez egy nagy változás. Csak én is mindig a természetes szépség híve voltam. Csak lehet az, hogy ezután leszek "természetes" szépség?

4227. malacka1207 (válaszként erre: 4225. - Nonika55)
2013. aug. 30. 01:28

szia!

Kicsit utana neztem es 350 000 Ft-tol indulnak az arak. Ezt a mutet es orr tipusa is befolyasolja. google-ozd ki!

szep estet!

2013. aug. 29. 14:53

Sziasztok!

Pecs -Baja vonzaskorzeteben keresek jo sebeszt orrplasztikahoz! Tudna valaki segiteni!

Elore is koszonom!

Privat uzik is johetnek mert nem sokat vagyok fennt! Koszi

4225. Nonika55
2013. aug. 28. 21:10
sziasztok! :) megszeretném kérdezni mennyibe kerül egy orrplasztika ? a mellemet nem rég csináltattam, de nem volt alkalmam ezután érdeklődni. válaszokat előre is ksöszönöm
4224. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4221. - 10846c73f8)
2013. aug. 9. 22:53

Amit írsz, az mind igaz, az orrműtétnek kismillió kockázata van, de ez ráhúzható mindegyik műtéti típusra, nincs olyan beavatkozás, vagy testrészünk, ahol egy műtét alatt ne lehetne visszafordíthatatlan károkat okozni, már a teljes narkózis veszélyforrás.


De azt nem várhatod el, hogy minden HSZ mellé odabiggyesszük ezeket a kockázatokat. Miért ne állíthatna egy műtétes olyat, hogy nem vészes az egész, ha ő így élte meg, én is ezt mondanám, ha megkérdeznél, ettől még nem degradáltuk a kockázatokat, abból indulunk ki, hogy ezzel tisztában vagyunk, ha belevágtunk.

Szerintem, ha valaki igazán vágyik az orrműtétre, nem fogja elriasztani ezeknek a károknak a lehetősége sem, mert abból indul ki, hogy jelenlegi orrával sem kíván már együtt élni, és reménykedik a szerencséjében. Nem azt mondom, hogy ez felelős gondolkodás, és tényleg van helye annak, amit leírtál, mert tudnunk érdemes róla, de szerintem téged sem tántorított volna el műtét előtt, ha ezekről jelen tudásod szerint informálva vagy, mert egy jól sikerült műtét reménye mellett akkor ezek eltörpülnek. Bár lehet, hogy tévedek.


Szerintem az sem várható el, hogy a sebészek akár kéretlenül is, minden egyes páciensnek pontról pontra elmagyarázzák a lehetséges veszélyeket, károkat, annak, akit ez érdekel, szerintem meg is teszik, bár erről nincsenek információim. Esetleg nyomtatott változatban elérhető lehetne a rendelőkben egy részletes leírás,kendőzetlenül feltüntetve akár a legkirívóbb példákat, lehetőségeket is, nyilván ez megvalósulni csakis egy az orvosokat erre kötelező jogszabály által tudna.


Tényleg abból kell kiindulni, hogy felnőtt emberek vagyunk, hiszen egy műtétre kizárólag nagykorúak jelentkezhetnek, ha egy műtét mellett döntünk, abba bele kell kalkuláljuk, hogy talán rosszul végződik, nyilván sokunknak így is megéri. Persze más a fontossági sorrend, és így ennek a kérdésnek a megítélése is, ha már bekövetkezett a baj, és a sors nem volt éppen kegyes hozzánk. Bárcsak képesek lennénk műtét előtt ezen, a te jelenlegi szűrődön keresztül látni a döntésünket, mert akkor rájönnénk, hogy nem éri meg. Sajnos ez nem így működik, a bölcsességhez mindig rossz döntések kellenek, addig csupán megértjük, amit mondasz, de nem tudjuk vagy fogjuk megfogadni, sajnos nem.

Én roppantmód boldog lennék, ha meg tudnám győzni magam, hogy nem éri meg kockáztatni egy tökéletesen működő, viszonylag szép orrot a korrekció miatt, de nem vagyok rá képes, pedig tudom, hogy igazad van. Csak akkor fogom fel ennek a súlyát, ha balul sül el a dolog, akkor természetesen bánni fogom a döntést.

4223. Cyranő (válaszként erre: 4222. - 2bd7ab0c9a)
2013. aug. 9. 22:28

Talán jobb is, a lényeg, hogy kiírtad magadból :D


Szó mi szó, egy cseppet én is "meglepődtem" :)

4222. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4220. - Cyranő)
2013. aug. 9. 21:59

Az imént írtam az olvasottakra reagálva egy mindenre kiterjedő, minimum 50 oldalas választ, ami "elszállt", de közben a felháborodásom lángja is takarékon maradt, és 45 fokban nincs erőm újra megfogalmazni a véleményem.


Hogy mit szólok hozzá?

Most már csak röviden: Ha ez tényleg Krasznai doktor szájából való, akkor ez a szakmai igénytelenség csimborasszója!

4221. 10846c73f8 (válaszként erre: 4218. - Templeton)
2013. aug. 9. 19:16

Mindenféle kötözködéstől mentesen jegyzem meg az utólsó mondatodhoz, hogy ne kezdjünk általánosításokba egyetlen személyes tapasztalat után.


"a nem olyan vészes" függ a beavatkozás mértékétől, az orvostól, az általa alkalmazott technikáktól és az egyéntől is természetesen.


Ne bagetelizáljuk, mert ez egy igen komoly dolog tud lenni. Az orr nem csak egy felesleges karácsonyfadísz az arcunk közepén. Ha az arcüreg nem tud kellőképp átszellőzni az orron át történő légzés gátoltsága miatt, igen sok kellemetlen és vissza nem fordítható károsodást tud okozni más érzékszervükbe és a teljes testünkben egyaránt.


A nem megfelelően elvégzett, legcsekélyebb mértékű orrplasztikai jellegű beavatkozás is tud okozni, például állandósult migrént, a nem megfelelő helyzetbe hozott idegvégződések miatt.


Komolyabb az orrsövényt is egyaránt érintő beavatkozások kapcsán, szintén ismert a komplikációk közül, az ízlelés, szaglás károsodása, nagyon ritkán teljes és végleges elvesztése, arcüregen belüli gyulladás, egyensúly, hallás és látászavarok, folyamatos váladékvisszafolyás a torok felé és hosszú még a lista, amire még csak nem is gondolna az ember.


Nem elrettentésnek írtam le, de legyünk tisztában a valósággal. Ezeket nem szokás reklámozni, de a lehetséges kockázatok közt szerepelnek.


Értelemszerűen ezt egyetlen egy doktor sem fogja reklámozni, főleg nem a konzultációk idején, mert akkor igen sokakat elrettenthetnének. Mondanom se kell, ők meg ugyebár pénzért dolgoznak és nem lesznek a saját zsebük ellensége.


Kis számban, nagy számban, statisztikailag kinek mire van esélye, azt majd az élet, sors vagy amiben hinni akar, majd eldönti. De mielőtt bárki eszetlenül nekivág az ilyesminek, azért tényleg komolyan tegye mérlegre, hogy mennyire van neki szüksége erre a beavatkozásra és ne vegye 100%-ra, hogy ebből csak jól lehet kijönni.


Annyi esze meg igazából az emberek nagy többségének magától is lehetne, hogy belegondolhatna csak abba, hogy egy rossz fog is, amiről esetleg nem is tud, mennyi problémát tud okozni. Pedig az esetleg csak egy fog, ami pótolható egy 'mű'-vel, és annak semmi különösebb funkciója sincs, csak a megfelelő rágáshoz szükségeltetik.


Az orr ennél sokkal fontosabb, összetettebb funkcióval bíró, egyedülálló és nem pótolható csak úgy 'mű'-vel.


Ezek alapján illene mérlegelni, mennyire fontos vagy nem fontos egy ilyen jellegű beavatkozás.

4220. Cyranő
2013. aug. 9. 14:03

Egy nagyon érdekes interjút olvastam egy népszer bulvárújság melléklet-kiadványában, Krasznai doktorral. Kíváncsi vagyok, mit szóltok hozzá:


"Krasznai doktor, mint mondja, szereti a "szűz" orrot, vagyis amelyen még semmiféle orvosi beavatkozás nem történt, és nem sérült meg. - Az orrplasztika egyébként eléggé kényes terület. Az a tapasztalatom, hogy a páciensek egy része talán túl sokat, túl nagy változást vár egy orrplasztikától. Mindig arra kell törekedni, hogy minimális változtatással a lehető legjobb eredményt érjük el. Túlzásokba nem szabad esni. Nincs olyan nap, hogy valakit ne beszélnék le a beavatkozásról. Persze ez annak is köszönhető, hogy rengeteg munkám van, így nem akarom mindenáron elvégezni az összes lehetséges műtétet. A doktor azt is elárulta, hogy az orrműtétek után általában semmiféle úgynevezett "nyugalmi" fájdalom nem jelentkezik. - Természetesen maga a műtét nem lenne kellemes, ezért mindig altatásban végzem. A doktor úr szerint az orrplasztika utólag is csupán akkor fáj, ha az ember orrát közvetlen ütés éri. - Gipszelni is csak akkor kell, miután keskenyítettem az orrot - és ezt a legritkább esetben teszem. Egyébként nincs szükség ilyen komoly rögzítésre a műtét után, vagyis elég egy ragtapasz, az is mindössze négy-öt napig marad fenn."

4219. Cyranő (válaszként erre: 4218. - Templeton)
2013. aug. 9. 13:25

Szia,


Nem tudom, ki az orvosod, van aki tiltja, van, aki kifejezetten ajánlja az orrszívó-porszívó használatot. Egyesek az egekig magasztalják a feltalálót, nagyon meg tudja könnyíteni ezeket a napokat! Nasivint használj a gipszlevételig (ha az orvosod is ezt ajánlotta). 5-6-szor lehet a tájékoztató szerint, de van olyan orvos, aki a gipszlevételig akár ennél többször is engedi, ugyanis egy hét alatt nem okozol vele maradandó károsodásokat (a hosszabb távú és többszöri alkalmazás esetén a nyálkahártya károsodhat). Viszont egy hét után nem szabad tovább használni. Azután Sterimare-t, majd Coldastop használatot szoktak javasolni. (Ez orvosonként változó.) Ezen felül tisztítsd gyakran és óvatosan az orrod vizes fültisztító pálcikával, de ne told túl mélyre, csak ameddig vatta van a pálcikán.


Az orrfújási tilalom valóban amiatt van, amire gondolsz, gipszlevétel után is csak nagyon-nagyon finoman, olyan szüttyögősen szabad. Van, akinek hetekig, van akinek hónapokig, ez már egyénfüggő lesz, hogy érzed majd fújás közben.


Tüsszenteni a "szakértők" (értsd: műtöttek) javaslatai alapján nyitott szájjal kell. Akármekkora zajjal járjon is! ;) Elfojtani nem szabad! Azzal nagyobb bajt csinálhatsz! Engedd ki, megkönnyebbülsz, és egy kicsit legalább beindul a trutyi.


Fájdalom elvben nem lehet, de természetes, hogy érzed, hogy "megdolgoztak". Egy-két napig hőemi is lehet. Láz, erősebb fájdalom, ne adj' Isten vérzés esetén azonnal hívd az orvosod!

Ne ráncold a szemöldököd! Általában úgy két hétig ne beszélj sokat, kerüld az erőteljesebb arcmimikát. Fogmosásnál ne nagyon mozgasd az ajkaid, ne grimaszolj! Kerüld az erőteljesebb vagy hosszabb rágást igénylő ételeket!


Nagyon sokan beszámoltak már a műtöttek ilyen műtét utáni kisebb-nagyobb balesetekről. Általában jó nagy ijedtség után nincs maradandó baj, de természetes, hogy mindenki megretten, ha ilyesmi történik :)


Én csak ennyit tudtam segíteni, de biztos jönnek majd a többiek, akik már előtted járnak, és még több infóval tudnak majd ellátni!


Mielőbbi jobbulást kívánok! :)

4218. Templeton
2013. aug. 9. 12:34

Sziasztok! Sokat olvasgattam a fórumot az elmúlt hónapokban (és az nlc-t is), de csak most regisztráltam. Megvolt a héten a műtét :) Elég jól bírom, bár nem egy leányálom ez a gipszes időszak. :) főleg az éjszakák a borzasztóak. Egyrészt el van dugulva az orrom, másrészt folyamatosan jön a piros trutymó :) Éjszakára felteszem az orrom alá a kötést, de kb fél-1 órán belül átázik, és onnantól olyan érzés, mint amikor pisis pelenkában alszik az ember. (bár erről csak halvány emékeim vannak kiskoromból :) Ráadásul egyszerűen nem tudok hanyatt fekve aludni. Amint elalszom ösztönösem fordulok oldalra...


Lenne párkérdésem:

1. az orrfújási tilalom pontosan mit takar? mert nyilván nem fogom odatartani a zsebkendőt és trombitálni, de ahogy lélegzem (már nincs annyira eldugulva) és tudom ki be fúji a levegőt akkor néha a kifújásnál jön ki a trutyi, ilyet azért szabad ugye? ( eleve az orrfújási tilalom csak azért van, hogy ne szakadjanak fel a sebek ugye? )


2. a tüsszentéssel ti mit csináltok? Néha csak úgy rám jön, a másodikat harmadikat már el tudom fojtani, vagy "átirányítani a számon keresztül", de egy-kettő minden nap az orromon át jön ki. Ez ugye nem tudja befolyásolni a végeredményt?


3. nektek tényleg nincsen fájdalom? nem azt mondom, hogy nekem olyan hű e nagy fájdalmaim lennének, de azért 2 napig kellett a cataflam, hogy tudjak aludni, és még most is érzek enyhe fájdalmat a csontnál, főleg, ha véletlenül hozzáérek a gipszhez, vagy pl megráncolom a szemödökömet.


4. az egyik éjjel véletlenül kicsit pofonvágtam magam álmomban. állítólag fel is ordítottam, és még reggel is fájt. ez ugye nem befolyásolhatja az orrom alakját? nem lesz ettől görbe, amikor leveszik a gipszet, vagy ilyesmi, ugye?


már nagyon várom a gipszlevételt. a frissen műtötteknek kitartást, a műtét előtt állóknak meg sok sikert, ne féljetek, nem olyan vészes!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook