Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


4179. Cyranő (válaszként erre: 4177. - Sugarbaby)
2013. júl. 28. 15:52

Szerintem a kevesebb néha több itt is érvényesül, csak nem pozitív értelemben.

Érdemes a végzettség,(orr-fül-gégész ÉS plasztikai sebész) szakmai tapasztalat, személyes vélemények, fényképek alapján néhány orvost kiválasztani. Két-három konzultációra elmenni, és azután dönteni.


Egy először olcsóbb(nak tűnő) megoldás sokkal drágább lehet, ha aztán annak az orvosnak kell rendbe tenni testi- és lelki sérüléseinket, akit először drágállottunk...

4178. Fannus20
2013. júl. 28. 14:46
Napszemcsit mikor lehet hordani nem tudjátok?Megláttam ma egy ellenálhatatlan darabot,70%levolt árazva,ráadásul a nap is tűz
4177. sugarbaby (válaszként erre: 4175. - Keki70)
2013. júl. 28. 14:16

Van olyan sebész aki rak ki árakat!! Nézz szét!

300-390 közt vannak, kíváncsiságból megnéztem párat, sokalltam 600-at

4176. poosz szilard (válaszként erre: 4175. - Keki70)
2013. júl. 28. 13:21
Koszonom! Az nekem sok..
4175. keki70
2013. júl. 28. 07:22
Írok egy középárkategóriát:550 000-600 000
4174. poosz szilard (válaszként erre: 4173. - Keki70)
2013. júl. 27. 17:36
Koszonom szepen a biztatast keki70 ! en vagyok az egyeduli aki ugygondolja,hogy szukseges,es nem tul kellemes,hogy mindeki lebeszelni probal,ahelyett,hogy tamogatna. 3-400 km-re van tolem Kolozsvar(de meg mindig kozelebb mint Pest) informalodok,vannak jo orvosok,de mindehol olyat ir,hogy a mutet komplikaltsagatol fugg az ar,ez mind ertheto,es logikus,de megis hova hatarolhatom be,mert ha eszmei arrol van szo,akkor le mondok a valtoztatas gondolatarol..egy megkozelito arat tudnal-e mondani? (akkor,amilyen Magyarorszagon van)
4173. keki70 (válaszként erre: 4170. - Poosz szilard)
2013. júl. 27. 16:53

Az az igazság,hogy a beavatkozás ha szerinted szükséges és úgy jobban éreznéd magadat,akkor vágj bele.

Az árakat tekintve abszolút nem tudom,hogy Kolozsváron mivel kell számolni,de ami még fontosabb,hogy orvosokról sem tudok véleményt írni,mert nem ismerek ottanit.Tehát neked kell kipuhatolóznod,hogy melyik orvos az,akire bátran rábízhatod a beavatkozást.

Sok sikert!

4172. keki70 (válaszként erre: 4165. - 2bd7ab0c9a)
2013. júl. 27. 16:47
Egyetértek!
4171. keki70 (válaszként erre: 4163. - C9cf517bc6)
2013. júl. 27. 16:45

Ez nem hozzáértés kérdése.Van,amit lehet zártban,és van,amit nem.Nagy rutin kell ahhoz,hogy valaki "sötétbentapogatózással" is megfelelő eredményt tudjon elérni.

Lehet,hogy eljön az az idő,amikor nem is lesz zárt technika,hanem csak nyitott.

2013. júl. 27. 16:39
Eddig gyengeseg jelenet tartottam azt,ha valaki "megpiszkalna" az eredeti kinezetet,de hozzaalast valtottam,es miert ne plasztikaztathatna valaki,ha ugygondolja,hogy jobban erezne magat az uj kinezetevel.Nekem el volt torve az orrom,nem feltuno,de en latom az asszimetriat,es megszeretnem csinaltatni,korulbelul milyen arban lehet egy ilyen orrmutet? Kolozsvaron mutetnem,gondolom valamivel olcsobb kell legyen,mint pl Pesten..Segitene valaki,egy nyugtatassal,hogy nem elerhetetlen osszeg,es kicsi az eselye komplikacionak,es annak,h ahelyett h jobba tegyem az orrom formajat rontai fogok rajta?
2013. júl. 27. 15:24
Vagy inkább magam keresek mert biztos ami biztos!
2013. júl. 27. 15:21
Tud valaki ajánlani olyan központot ahol lézeres heg kezelést végeznek?
2013. júl. 27. 15:15
Nem v alak hanem inkább hullámos mintha nem szépen forrt volna össze..:S
4166. c9cf517bc6 (válaszként erre: 4164. - Cyranő)
2013. júl. 27. 15:10

Pontosan így van nekem nyitott volt és még mindig látszik egy kis vékony v vonalka az orromon ahol felnyitották pedig már lassan 1 éves.Persze hazudnék ha azt mondanám nem zavar, de csak közelről látszik.

Én láttam már olyan zárt műtött orrokat amik nagyon jól sikerültek...

4165. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4163. - C9cf517bc6)
2013. júl. 26. 21:52

Szia FCica!:-)


Már nem értek veled egyet a kérdésben, én azt gondolom, hogy a nyílt műtét sokkal igényesebb végeredményeket szülhet, mindenképpen ragaszkodnék hozzá az újak helyében. Persze ehhez megfelelő szakemberre és annak rutinjára is szükség van, mert attól, hogy felnyitnak egy orrot, még nem feltétlenül lesz kielégítő az eredmény, lásd boorika esetét, akinek még az orrszárnyait is kimetszette az a marha, de az orrcsúcsi porcok elkerülték a figyelmét, azokhoz hozzá sem nyúlt a szerencsétlen, képes volt lezárni úgy az orrot, hogy jóformán kiszúrta a mennyezetet a kiálló orrcsúcs, miközben a csontot jóformán az arc szintjéig lereszelte, még egy vak embernek is feltűnt volna, hogy itt valami nem stimmel!! Hogy a fibulába lehet ennek az embernek plasztikai sebész végzettsége, egyáltalán van neki??)Elnézést, de nem tudom elfogadni, hogy valaki olyan igénytelen legyen, hogy bár tisztában van a korlátaival, - mert csak látnia kell, hogy nem képes orrokat operálni, nem hiszem el, hogy ne tűnne fel milyen vállalhatatlanok az eredményei- mégis zsebre teszi a pénzt, visszaél a páciens bizalmával, és tönkre teszi az életét, mert itt komoly lelki tusákról van szó, felmérhetetlen érzelmi károkról, de ez mind nem számít, mert komoly bevétellel jár, és az ugye mindent felülír; egy ideális világban már régen nem praktizálhatna, sőt, egy ideális világban lenne annyi vér a pucájában, hogy maga akasztja szögre a szikét, belátva, hogy ez neki túl nagy falat!)Úgy szeretném teleírni a nevével a fórumot, vagy megműteni saját kezűleg az orrát, hadd lássam, mennyire tetszene neki a művem!...de nem lehet, mert a jó hírnevet alaposan körbebástyázzák, még akkor is ha ürülékre épült, és a kendőzetlen igazság csupán egy delete billentyűt ér meg az elméletileg a valóságot a maga leplezetlen valójában megmutatni hivatott fórumokon.

Visszatérve az eredeti témára, és a mi dokinkra, kimondottan haragszom, amiért a megbeszéltekkel ellentétben zártban finomította a jószágomat,pedig korábban fel sem merült a zárt lehetősége, még meg is jegyeztem mindkét konzin, hogy ennek mennyire örülök, mert még nyomokban sem szeretnék az eredetihez hasonló orrot. Ezen már nincs értelme idegeskedni, nyilván akkor így látta jónak.



Röviden:

A nyitott műtét sem garancia a tökéletes orra, mert olyan nincs, de szerintem mindenképpen precízebb kivitelezést tesz lehetővé. Zártban is nagyokat lehet alkotni, de megéri felnyitni, az csupán egy külső vágással több, ami szinte nyom nélkül gyógyul, és legalább minden műveletet láthat, nem tudom, számomra ez valahogy sokkal megnyugtatóbb, a műtéti videókon is jól látható mekkora különbség van a beláthatóság tekintetében a két megoldás között.

4164. Cyranő
2013. júl. 26. 21:52

"A zárt orrplasztika előnye hogy a beavatkozás után semmilyen külső heg sem marad. A műtétet végzőnek esetenként kell eldönteni, mikor előnyös a zárt vagy a nyitott orrplasztika alkalmazása. Az orrgörbület eltávolítása sok esetben problémamentesen elvégezhető zárt technikával is. Ha azonban az orrhegyen, vagy a porcos orrnyergen is szükséges a komplex korrekció, akkor a jobb áttekinthetőség érdekében célszerűbb a nyitott orrplasztika alkalmazása. Ezzel együtt azonban egy kis heg is keletkezik az orron, de ezt csak igen közelről lehet észrevenni. Aszimmetrikus, széles és magas orrhegy esetén, vagy előoperált orrnál a nyitott orrplasztika a biztos választás. A 90-es években mint „en vogue“ szabályként érvényesült az orr zárt korrekciója. Napjainkban az orrműtéteknél a tendencia inkább a nyitott orrplasztika irányába mozdult el."

Forrás: [link]

2013. júl. 26. 20:41
Persze de az aki ért hozzá zártban is megtudja csinálni.
4162. keki70 (válaszként erre: 4159. - Vikkidoll)
2013. júl. 26. 20:01
Nem kell tartani a nyitott műtéttől,gondoljál arra,hogy ott mindent belát az orvos.Zártban dolgozni nehezebb.
4161. c9cf517bc6 (válaszként erre: 4150. - Fannus20)
2013. júl. 26. 18:38
Írtam privit.Nem nem rá gondoltam.
4160. 9fcf5133e1 (válaszként erre: 4157. - Vikkidoll)
2013. júl. 26. 13:25

Szia!

Valószínű elvégezhető zártan, ha tényleg nem akarsz sokat változtatni, de biztosra csak a doki tudja megmondani. Általában máshoz is hozzá kell nyúlni, nemcsak a puklihoz, mert ha azt simán leveszik, akkor lehet aránytalan lesz a többi része.

Miért nem akarsz nyílt műtétet? Fájdalom ugyanannyira nincs vele, és külső nyoma se pár hét után. :) Érdemes ezt a dokira rábízni, hogy eldöntse melyiket látja jónak.

Érdemes elmenni minél többhöz konzultációra, kérni látványtervet, és ez, plusz a kialakuló (vagy nem alakuló :)) bizalom alapján dönteni. Kárász Tamás, Rezek Ödön, Varga Klára, Csuha Lajos a legnagyobb nevek és a legrutinosabbak. Mindegyiküknek megvan az előnye és a hátránya. :)

4159. Vikkidoll (válaszként erre: 4158. - Keki70)
2013. júl. 26. 12:20

G-zus :D Remélem zárt lesz, mert ha nyitott, akkor inkább bele sem vágok :/

Köszi az eddigi infót! Dokikról tudsz valamit, kikhez érdemes?

4158. keki70 (válaszként erre: 4157. - Vikkidoll)
2013. júl. 26. 11:27

Szia!


Az orvos dönti el,hogy a műtét megoldható-e zártban v. inkább a nyílt technikát javasolja.

Van,hogy egyszerűnek tűnik az orr változtatása a mi szemszögünkből,de hogy valóban mennyire egyszerű ill. bonyolult,azt az orvos tudja.

A pukli leszedés sem "csak" egy pukli leszedés,figyelnie kell nagyon az orvosnak,hogy a reszeléssel nehogy széles maradjon az orr.Aztán az orrháthoz az orrcsúcsot is hozzá kell igazítani,hogy kell-e orrcsúcs emelés,ezt is az orvos tudja megmondani.

4157. Vikkidoll
2013. júl. 26. 09:27

Sziasztok!

Nagyon új vagyok a témában. Szeretném az orrom megcsináltatni. Szemből semmi bajom vele, szép, de a profilom jáááj. Van egy puklim. Szóval nekem nem kéne se pisze orr se semmi rövidítés kisebbítés csak a púp leszedése. Ez szerintetek elvégezhető zárt műtéttel ugye? Tapasztalatok? Orvosokat tudtok ajánlani? MÉG sehol nem voltam konzultáción és nem tudom, merre induljak.

KÖSZÖNÖM! Pusz

4156. bibi03 (válaszként erre: 4155. - Keki70)
2013. júl. 26. 08:37
Amúgy mikor lehet elérni őt telefonon? Mert láttam, hogy telón vagy emailen lehet tőle időpontot kérni. :)
4155. keki70 (válaszként erre: 4154. - Bibi03)
2013. júl. 25. 18:34
Szívesen :-)
4154. bibi03 (válaszként erre: 4151. - Keki70)
2013. júl. 25. 16:35
Igen, közben már értesítettek Pécsről, hogy náluk már nem műt. Akkor marad Pest. Azért köszi a választ. :)
4153. Cyranő (válaszként erre: 4150. - Fannus20)
2013. júl. 25. 15:34

Szia, ez egy normális állapot, sokan átesnek rajta. Ezen a linken találsz ezzel, és általában az orrplasztikával kapcsolatos gondolatokat:

[link]

Rágd át magad a cikkeken, biztos vagyok benne, hogy találsz ott hasznos tudnivalókat.


A nózid pedig - hidd el - gyönyörű lett, még a kicsi kép ellenére is jól látszik. Könyörgöm, ne töltögessél most már magadon semmit!

Szép lány vagy, de te már a műtét előtt is az voltál. (Aki pedig nem szép műtét előtt, nem győzöm hangsúlyozni, a műtéttől sem lesz az! De legalább megszabadulhatunk a segítségével a gyűlölt testrészünktől, pontosabban annak ronda, nem az arcunkba illő méreteitől vagy formájától, vagy mindkettőtől.) Most csak tökéletesedtek a vonásaid.

Egy műtéttől - önmagában - nem lehetünk boldogabbak, ehhez valóban kell a belső erő, amihez csak hozzá segíthet egy sikeres, szép eredmény. De neked ez utóbbi megvan, úgyhogy semmiképp sem további plasztikai beavatkozásokban kell keresned a többit. Tökéletes külső és belső felépülést kívánok Neked! :)

4152. keki70 (válaszként erre: 4148. - Bibi03)
2013. júl. 25. 13:01
Ezt elfelejtettem:konzitól számítva hat hét,de ha neked előbb jó,akkor megoldja.Az orvosok mindig hagynak üres helyet szükség esetére.
4151. keki70 (válaszként erre: 4148. - Bibi03)
2013. júl. 25. 13:00

Szia!


Én úgy tudom,hogy Pécsen már nem műt...


Sopronban és Pesten operál.

4150. Fannus20 (válaszként erre: 4147. - C9cf517bc6)
2013. júl. 25. 12:38
Kire gondolsz?a Varga doktornőre?:)vagy csak úgy általában az orvosokra...nekem azt mondják szép,bár nem volt valami nagy orrom,és sokan ezért észre sem veszik a különbséget,tehát annyira nem látványos..annyira vártam ezt..viszont műtét óta egyre inkább borzalmasan rosszul vagyok,nemhogy nem szeretem magam jobban,de még elégedetlenebb vagyok,mintha nem tudnám megszokni,de tudom h. a fejemben van a baj.arról nem beszélve h. műtét óta állandó sírógörcseim vannak,depresszió,túlérzékeny vagyok,teljesen megváltoztam,az én lelkem lehet h. nem volt elég érett erre..és szeretném mindenkinek mondani..akinek tényleg nagyon nagy orra van azt megértem,de a többi esetben a plasztika nem boldogít,hajlamosak vagyunk azt hinni hogy igen,pl én is ebbe ringattam magam.Ha meglesz az orrom a számhoz(azis megvan csinálva)akkor boldogabb leszek.Folyton nézegetem az arcom,nemtudok megbékélni vele,vhogy az arányokkal,lehet még töltetek a számba...utálom magam...szóval nem mindig megoldás csak azt akartam mondani

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook