Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


5427. tundicske (válaszként erre: 5426. - Vayolet)
2014. máj. 8. 23:20
De tudod mit nem értek? Hogy a fenébe jött oda az a csont neked? Mert a gipsz miatt ugye jól kellett, hogy összeforrjon a csont.Mitől lehet az a kinövés? Ez nekem magas komolyan! Bár azt sem értem, hogyan változhat, alakulhat egy orr még 1 év után is??? De alakuljon is, mert nem valami szép most... legalábbis nem ilyen volt álmaim orra!
5426. vayolet
2014. máj. 8. 23:11

Honey1313 és tundicske!Nektek még tuti változni fog,100 % főleg az orrcsúcs,az még fél év után is szerintem...

Az enyém sajna nem,mert a csont az csont,az nem tud apadni,aminek meg apadnia kellett az leapadt,azért is áll ki feltűnően a csont..de én fél éves vagyok már...ti még meglepődtök mennyit alakul jó irányba :)

Ja,az orrlyukamnál volt egy behorpadás,az egyik felén,és pl az eltünt,szépen átalakult...szóval minden része változhat..csak a csont nem,több hónap után..ez már tény nekem

5425. Honey1313 (válaszként erre: 5423. - Tundicske)
2014. máj. 8. 22:54
Annyira kedves vagy :) es hidd el megertem miert csinaltattad meg, de hidd te alapbol is szep voltal..es most is az vagy es tuti hogy neked is fog meg osszemenni! en 15 napos vagyok ma
5424. tundicske (válaszként erre: 5420. - Vayolet)
2014. máj. 8. 22:54
Hát, azért még talán eltűnik az a púp onnan még van időd...talán még neked is alakulgat.Valahol azt olvastam, hogy 6 hétig jó lenne ragasztgatni ha máskor nem is akkor esténként. De úgy fáj ahogyan hozzáérek a csonthoz nem merem ragasztgatni. Pedig lehet jó ötlet lenne nem tudom...Ez az, hogy az ember tökéleteset szeretne ennyi pénzért, meg maga a csalódás a legrosszabb...Ráadásul Sopronban még egy 100-asal több is volt mint pl. Pesten és akkor ennyi pénzért nem tetszik...:-( szóval ott tartok, hogy jobb lett volna ha nem is műtetem meg!
5423. tundicske (válaszként erre: 5418. - Honey1313)
2014. máj. 8. 22:47
Jaj, ne szomorkodj!!! neked nagyon szép lett az orrod! :-) Neked az orrcsúcsod is változott nem úgy mint az enyém! :-( Nekem is lett egy bemélyedés jobb oldalon de nekem lent az orrnyergen...De szerintem látszik , hogy másabb, szebb lett a nózid és az arcod tőle. Csak tudod más nem volt elfoglalva a mi orrunkkal és nem is látták rondának mint mi tulajdonosok...:-) Ezért is nem veszik észre szerintem a változást!Én személy szerint nem is szeretném ha észrevennék a változást és ezt beszélnék...Úgysem értenék meg, hogy miért műtettem meg, mert csak az érti ezt a dolgot meg aki ugyanúgy szenvedett lelkileg a látványtól....Szóval szerintem szép lett a nózid legalábbis nekem sokkal jobban tetszik a tiéd mint a sajátom!!!! Nem tudom neked hány hetes de még azt mondják itt a csajok, hogy rengeteget fog változni. Hát, a remény hal meg utoljára....
5422. Honey1313 (válaszként erre: 5420. - Vayolet)
2014. máj. 8. 22:32
Koszonom :) kedves vagy igazibol nemis ertem hogy alakulhat at ilyenne..marmint csak latja a doki mutet kozben hogy basszus ott van egy nagy pup..es tenyleg igazad van ahogy apad le ugy nonek a pupok..es igen egy auto araert ensem boxolo orrot akartam :D mert most vegig huzom az ujjam es mintha domborzati terkep lenne..
5421. tundicske
2014. máj. 8. 22:29

Húúú de jó oldalt találtam! :-)

Egy csomó hasznos információt el lehet olvasni az oldalakon. Sőt van még egy modellező program is! :-)

Oldalt vannak a különböző linkek...

Hát, 1 évet írnak a teljes gyógyuláshoz de írta valaki, hogy neki 1-1.5 év után alakult ki a teljes orr formája...Akkor még van remény? :-)))

[link]

5420. vayolet (válaszként erre: 5418. - Honey1313)
2014. máj. 8. 22:26

Oldalról neked is szép pedig nagyon.És nálad még benne van a pakliban hogy apadhat,alakulhat,igazodhat..Reméljük!


Az viszont nagyon érdekes,hogy az emberek,az ismerősök,nem veszik észre a változást!Vagyis nálam senki nem jött rá..csak olyan megjegyzéseket kapok,hogy meg vagy szépülve,csinos vagy,ilyesmi...de nem tudják miért :)ez jól esik,és nyugtat kicsit,de attól én még szembesülök vele hogy nem azt kaptam amire vágytam,és nem csak jobbat akartam mint volt,hanem tökéleteset,ha már ilyen műtétre szántam magam


De szorítok hogy neked változzzon

5419. vayolet (válaszként erre: 5417. - Tundicske)
2014. máj. 8. 22:19

Igen.én is ugyanígy vagyok mint te,ugyanezekkel az érzésekkel,és gondolatokkal....hogy nem nézhetek úgy tükörbe,hogy szépnek látnám magam,minden tükörbenézésnél szembesülök a kiálló csontokkal..Szóval átérzem...de még mindig vígasztaljon,hogy a tied változni fog,az enyém már nem,mert a csont nem alakul már :( Nekem oldalról szép,egyenes,nekem olyan 45 fokos szögből látszik hogy kétoldalt van kiálló csont,és abból a szögből egy nagy hullám az orrom


(Ja,amíg nem vettem le a tapaszokat,addig tök szépnek láttam...boldog is voltam addig a pár napig...és ahogy ment le a duzzanat,utána derült ki ,ott vannak a csontok..)

5418. Honey1313 (válaszként erre: 5417. - Tundicske)
2014. máj. 8. 22:04
Nekem ahonnan reszeltek ott lett mind2 oldalon fura pup...egyaltalan nem egyenletes az orrom, plusz az egyik oldalon egy lyuk is lett vagy melyedes olyan mintha napszemuveg megnyomta volna..es ezek nem voltak ott a gipsz levetelkor..amikor leszedtem a tapaszokat masnap masztak az orromra :( ja es ma vegre lejutottam a barati tarsasagba es SENKINEK nem tunt fel hogy tok mas a fejem..ennyire nem latszik?? Enis szomoru vagyok es nekem is ezt mondtak nyugodjak meg mert gyonyoru lesz :(
5417. tundicske (válaszként erre: 5416. - Vayolet)
2014. máj. 8. 20:53

Szia!

Köszi aranyos vagy, hogy próbálsz vigasztalni.! :-)

Annyira vártam már ezt a műtétet mint itt mindenki szerintem. Aztán nagy izgalmakkal teli várakozás a gipszlevételig. Hát, irigylem azokat az embereket akik boldogok és tetszik nekik az új orruk. Mert a szenvedést csak ez miatt érdemes elviselni....Hát, azért még reménykedem, hogy változik nekem. De nem hiszed el nekem is lett egy kis hupli középen. Én már próbálom nem felhúzni magamat, mert épp elég volt a műtét előtti stressz meg még most ez a csalódás....Főleg akkor sírom el magam ha meglátom, hogy másnak meg milyen szép lett...:-((

Neked is középen lett egy kis hupli? Én ezt nem értem komolyan , mert amikor levették a gipszet nekem is sík egyenes volt. Legszívesebben az összes tükröt leszedném! :-) Tudod az a baj, hogy nem fogsz belenyugodni te sem. Mert aki rászánta magát egyszer az orrműtétre az szép és számára hibátlan orrot szeretett volna. Ha ez nem jött össze mindig ott motoszkál a kis agyacskánkban, hogy miért nem lett tökéletes. Áááá de most még a műtét gondolatától is rosszul vagyok! Ez az egész tortúra meg minden. A szépségért valahogyan másképp tűri az ember a fájdalmat szerintem , mert a szemünk előtt csak az lebeg, hogy megéri. Ez így is volt nálam is mindaddig míg nem vették le a gipszet. De most rossz nagyon , lelkileg....:-( De aki még műtét előtt van azt csak biztatni tudom ennek ellenére is , mert a fájdalomtól nem kell félni!!!Igazából csak kellemetlen! Akinek szép lesz annak biztosan boldog és felemelő érzés lesz , hogy igen,túl vagyok rajta és megcsináltam.....:-) Úgyhogy fiúk, lányok hajrá és mindent bele! Lehet nem mindenki olyan kritikus saját magával szemben mint én. De ha belegondolok abba, hogy itt milyen szép orrok születtek é milyen lett az enyém akkor......:-(((((

5416. vayolet (válaszként erre: 5415. - Tundicske)
2014. máj. 8. 19:59

Szia.Fél éves vagyok,és még mindig érzéketlen és kemény az orrcsúcsom,és folyamatosan időről időre úgy vetttem észre hogy mindig keskenyedett kicsit,a mai napig.Szóval szerintem az az orrnak pont az a része,ami még fél év után is változhat..mert az egyéb részek már kb 1 hónap után is olyanok voltak mint most...Remélem ez ha picit is de vígasztal..ne sírj :)

Egyébként nekem meg olyan kiálló csontom van,ami már nem fog változni,és csúnya,én amiatt nem vagyok nyugodt,és gondolhatod mit érzek ha tükörbe nézek...de kivárom az egy évet,és lehet azt korrigáltatom,ha adddig nem törődök bele.

5415. tundicske (válaszként erre: 5409. - 993dda84ef)
2014. máj. 8. 19:38

Szia!

Jaj, ne is mond kérlek....:-(

Én eddig sem szerettem a tükörbe nézni most meg egyenesen utálok....Sajnos nem tudok ezzel megbékélni és azért sírok, hogy csak nekem nem sikerült az orrom!Műtét előtt bejött a doki és akkor is mondtam neki, hogy nem tetszik a látványterv, mert kicsit hegyesnek találom.Mondtam neki, hogy piszébb gömbölyűbb legyen a vége. Elkezdte felfelé nyomkodni az orrom, hogy akkor jobban meg kell emelnie...Mutattam még képet is, hogy milyet szeretnék. Azt mondta nyugodjak meg, mert gyönyörű orrot csinál nekem. Hát látom mennyire gyönyörűűűű lett....:-(((( Csak állok a tükör előtt és csak azt kérdezgetem magamtól megérte ennyit kifizetni és szenvedni??? Hát nem sajnos! Mert azt mondom ha egy nagy , eldeformálódott, huplis orrom lett volna akkor talán még örültem volna ha ilyen orrot csinál nekem. De így viszont nem....Azt hiszem nekem soha nem lesz olyan orrom amilyet megálmodtam pedig itt a fórumon sok szép orrot láttam, akinek sikerült a vágya. Pedig direkt olyan orvost választottam aki sok szép orrot csinált már és 100%-osan megbíztam benne. Olyan rossz érzés, hogy elmondani nem tudom. Köszi a biztatást és a kedves szavakat. Itt legalább megértő emberekre találtam....:-))

5414. vayolet
2014. máj. 8. 17:04
Fél évesen az orrcimpáim belső felén olyan kiálló húsdarab van,vagy nem tudom hogy nevezzem.Van akinek hasonló dudor van belül,vagy tudja valaki az onnan mikor tünik el,vagy egyáltalán eltünik?
5413. keki70 (válaszként erre: 5412. - Dóri9108)
2014. máj. 8. 16:04

Dóri a varratok még húzódnak az orrodban,a nyálkahártya nem gyógyult,ezeket érezheted fájdalomként,bár én húzódást és zsibbadást éreztem.


Orrfújás:először finoman olyan szuszogósan,aztán hétről-hétre lehet bátrabban.

5412. dóri9108
2014. máj. 8. 11:23

Több mint két hetes vagyok, a hegek nagyrész lepotyogott, de iszonyatosan fáj belül az orrom:/ Tele van a nózim, próbálgattam picit törölgetni zsebivel de nem tudom mert annyira fáj :/

Normális ez?

Mikortól szabad enyhén orrotfújni?

Köszönöm a válaszokat.

5411. 993dda84ef (válaszként erre: 5408. - Nikota)
2014. máj. 8. 09:23

Gyönyörű vagy, igazi mesebeli királykisasszony arcél, és vonások, hozzá a hófehér bőr, ha én dönthetnék a sorsodról, nem engednék szikét az arcod közelébe.

A látványterven gyönyörű az orrod, de éppen a egyediséged veszik el vele(mármint az arcodé), viszont téged ez a karakteres vonás zavar, tehát bele kell vágni, igaz?!:)


A legjobbakat!

5410. keki70 (válaszként erre: 5404. - Nikota)
2014. máj. 8. 09:16

Szia!


A védőszemüveg hordásának nem fog örülni az orrod,mert akármilyen pillekönnyű is,azért nyomni fogja az orrodat.Tehát az orral való érintkezés fájdalmas lehet.

De:lehet szerencséd lesz és nem okoz problémát.


Az ébredéstől ne féljél,felébresztenek,aztán már vissza is alszol.Utána pedig már magadtól ébredsz/Bár engem miután lefolyt az infúzió is ébresztettek,mert olyan jól aludtam :-) /

Hányás:előfordul,de nem törvényszerű.Nálam hányás és hányinger sem volt.

És ne féljél,nem kell.Mi majd itt leszünk és amiben tudunk,segítünk.


A képen egyébként olyan vagy,mint egy igazi Hófehérke a meséből-ez nagy dícséret részemről!

5409. 993dda84ef (válaszként erre: 5400. - Tundicske)
2014. máj. 8. 09:09

Szia!:)

Nem tudom pontosan milyen módosításokban állapodtatok meg műtét előtt, ill. konkrétan milyen ígéretek hangzottak el a doki szájából, így azt sem, hogy jogos -e a számonkérés, de az tény, hogy a terven láthatóan nagyobb a columella - felső ajak(v. bajuszvonal)által bezárt szög, magyarul magasabban áll az orrcsúcs.


Bevallom, azon ritka eset a tiéd, amikor azt kell, hogy mondjam a KÉPEK ALAPJÁN a látványterv szebb, mint az eredmény. Ettől függetlenül helyes orrod van, én azt hiszem még így is örökbe fogadnám...:)


Mihamarabbi megbékélést, konkrét fizikai változtatással vagy anélkül!

5408. nikota (válaszként erre: 5405. - Honey1313)
2014. máj. 8. 07:09

Biztato hogy nem lettél rosszul, remélem én is megúszom igy.

Am nekem az a problémám az orrommal, hogy hosszúkás vékony arcom van és a hegyes puklis orr nagyon üti.

De tettem fel képet a tervről aki akarja megnézheti :) remélem ilyen lesz...

5407. tundicske (válaszként erre: 5403. - Keki70)
2014. máj. 7. 22:36

Én nem tudom, hogy miből lehet pisze orrot csinálni csak azt látom, hogy akárki képét megnézem mindenkinek szebb mint az enyém....Nekem igazából nem is a nagyságával volt bajom hanem a formájával.Épp ez a problémám, hogy lehet, hogy kicsit kisebb lett de a fazonja ugyanaz maradt...:-(

Mindig ettől a hegyes nózitól akartam megszabadulni és ezért is gyűjtöttem rá sokáig meg arról nem beszélve, hogy mennyire félek mindenféle beavatkozástól. Legyőzve a félelmemet belevágtam és ennél nagyobb csalódás nem is érhetett volna...:-( Próbálok türelmes lenni és nem elkeseredni teljesen de nehéz nagyon....Mindenesetre várok mivel mást nem tudok! :-((((

5406. tundicske (válaszként erre: 5402. - Vikkidoll)
2014. máj. 7. 22:29

Szia! Fúúúú nagyon szép lett az orrod! :-)

De jó neked! Én is ilyen kis pisze orrot szerettem volna de nekem nem sikerült ez az álom sajnos....:-( Párom azt mondta alig van változás...

Keki70 próbál vigasztalni, ez olyan jól esik, de én minden nap ez miatt sírok, hogy nem olyan lett amilyet szerettem volna.A család már kivan miattam ....:-( Bele kell törődnöm ez van. Várok talán kicsit majd változik de a formája sajnos nem olyan amilyen nekem tetszik....Hosszúkás az arcom és nekem nem áll jól ez a hosszú hegyes orr, ezért is szerettem volna kicsit piszébb gömbölyűbb végű nózit....:'(

5405. Honey1313 (válaszként erre: 5404. - Nikota)
2014. máj. 7. 21:23
Enis hanyos tipus vagyok...meg izgulos..24 evesen nem merek egyedul vervetelre menni megis kibirtam :D de nem volt megcsak hanyingerem se az ebredesnel :) nekem kozvetlenul altatas elott volt amikor nyomtak belem az antibiotikumot ,,de mire hanyhattam volna mar el is aludtam :D
5404. nikota
2014. máj. 7. 20:16

Sziasztok, rég jártam erre, de most kezdett el megint aktuálisabb lenni a téma, mert 2 hét múlva műtét.

Magától a műtéttől nem is félek, hanem inkább az ébredéstől, meg a hányástól. (eléggé olyan típus vagyok)

Még egy kérdés: Mivel laborban dolgozom, ezért a mütét után egy másfél héttel nekem már védőszemüveget kell hordanom. Ez egy átlásztó plasztik szemüveg, általában nem az orrom tartja hanem a fülem feletti rész, de néha előfordulhat hogy hozzá hozzá ér az orromhoz. A súlya elhanyagolhatóan könnyű (ergo ne napszemüveget képzeljeset el :D)Ez mennyire gáz?

5403. keki70 (válaszként erre: 5400. - Tundicske)
2014. máj. 7. 09:02

Ha a látványtervet nézzük,és lemegy majd a duzzanat az egész orrodról,akkor kb. az is lesz a végeredmény,amit mutat.


Én azt tapasztaltam,hogy pici pisze orrot abból az orrból lehet csinálni,ami alapvetően is pici,csak esetleg piciben puklis.Legalábbis amiket eddig láttam pisze orrokat,azoknál ezt vettem észre.

Van egy bizonyos határ,ameddig kicsinyíteni lehet az adott orrot.Bármennyire is akarunk kisebbet,nem mindig lehet.

Még adj időt az orrodnak,aztán meglátod,hogyan gyógyul,mennyit alakul.

Megint csak türelem-tudom,hogy ezt a legrosszabb hallani és kivárni a végeredményt.

5402. Vikkidoll (válaszként erre: 5394. - Blackstar55)
2014. máj. 7. 08:19
Én két hónapos leszek most és én már napoztam, a napon, nem szoliban, hanem a NAPON és nekem semmi bajom nem lett, sőt!!! Azóta frankón szép az orrom, nincs rajta patti és még a csúnya mitesszerek is eltűntek, én végre most élvezem az orrom igazán!!! Persze a columella rész még mindig nincsen rendben, de tolom a neogranormont!
5401. nose (válaszként erre: 4052. - Missleila)
2014. máj. 6. 19:50
Megírod privátba ki műtött?
5400. tundicske (válaszként erre: 5398. - Keki70)
2014. máj. 6. 18:04
Köszönöm szépen kedves vagy! :-) Sokan mondták, hogy nincs semmi baj az orrommal de én olyan nagynak és hegyesnek láttam....Én azt nem értem, hogy volt akinek pl púposabb volt az orrhát vagy lógósabb volt a nózija és mégis kisebb orrot csinált az orvos mint nekem. Tehát nekem a nagyságával és hegyességével volt gondom. Hát, ha nem változik pedig szerintem az orrcsúcsom nem lesz rövidebb akkor én nem tudom mit tegyek. :-( Nem szeretnék még egyszer ennyi pénzt kifizetni hisz így is rengeteg volt...A legrosszabb az, hogy az volt a vágyam, hogy végre ha belenézek a tükörbe ne legyen ilyen hegyes hanem kis gömbölyű végű pisze nózi erre tessék... :'( Azért köszönöm a kedves és biztató szavakat jól esik...:-) Tudom, hogy türelmesnek kellene lennem csak az a baj, h kisebb nem lesz sokkal. Mert itt az oldalon láttam olyan képeket is amikor a ragasztószalagot levette az illető már akkor gyönyörű kicsi volt az orra nem úgy mint nekem. Felrakom a látványtervet viszont és szóltam az orvosnak, hogy miért nem tetszett a terv.Azt mondta akkor jobban megemeli az orrcsúcsot.De ez van most már nem tudok mit tenni. Azért ez nagyon rossz érzés, hogy nem tetszik és ezek után is csak marad a vágyakozás a szép orr felé....:-(
5399. keki70 (válaszként erre: 5397. - Honey1313)
2014. máj. 6. 17:47
Teljesen normális,nekem is volt benne részem.A gennyszagot érzed.Ahogy gyógyul az orrnyálkahártya,úgy lesz egyre jobb és meg fog szűnni ez a szag.
5398. keki70 (válaszként erre: 5395. - Tundicske)
2014. máj. 6. 17:46

Az az igazság Tundicske,hogy neked az eredeti orrod is szép volt-legalábbis nekem tetszik.

Ugye ha megnézel egy olyan orrot,amilyen az enyém volt,akkor azt mondod,hogy hú,mekkora a változás.Igen ám,de nekem nagy volt,puklis,lógos.


Nálad viszont ilyen problémák nem voltak,ezért nem is lesz olyan látványos a változás.Viszont még apadni fog és akkor majd jobban kirajzolódik az a körvonal amin látni fogod,hogy változtatás történt,csak nem drasztikus.Finomodni fognak az orrod vonásai,mert az orrhát jelenleg nagyon duzzadt,ezért nem is látod azt a minimális változtatást.


Próbáljál meg türelmesnek lenni.Pár hónap múlva látni fogod,hogy mennyit alakult és ha esetleg még akkor sem leszel elégedett,akkor keressed fel az orvost.

Drukkolok neked,hogy úgy változzon az orrod,ahogy te azt elképzelted.

Látványtervet felrakod?Mert ha azon nem pisze,akkor nem is lesz az...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook