Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


5717. wooonam (válaszként erre: 5713. - Blondy2)
2014. jún. 6. 17:51
Lol Udvaros Dorottya, ez jó, én vmi hörcsög meg egy teknősbéka keveréke vagyok, de ugyebár az egyik színésznőre hasonlit:-))akkor majd óvatosan tüsszentek
5716. wooonam (válaszként erre: 5714. - Oudrie)
2014. jún. 6. 17:44
a sebtől is van sztem hogy elvan dugulva, hiába pucoljuk ki alul, felette a sebes rész sztem bedugasztja:-)
5715. oudrie (válaszként erre: 5712. - Wooonam)
2014. jún. 6. 17:33
Ez vicces, mert ahogy mindtak hogy ne tusszentsek, mindig kell, de csak a szamon engedem ki a levegőt, orron nem :)
5714. oudrie
2014. jún. 6. 17:31
Sziasztok,mennyire normalis az hogy a hetfoi mutetem ota egyfolytaban be van dugulva az orrom? Nasivinezem, tisztogatom ahogy kell, orrszivozom, de csak nem akar kidugulni :(
5713. Blondy2 (válaszként erre: 5712. - Wooonam)
2014. jún. 6. 17:28
Nem mondták hogy nem szabad tüsszenteni, de mivel orrot fújni sem és a tüsszentés majdem olyan én csak gondoltam hogy tilos az is ezért inkább ordítok helyette egy nagyot és megrázkódom :). Nem nagy a távolság hidd el, én láttam... csak neked fura.. Én is fura vagyok magamnak már most belenézek a tükörbe Udvaros Dorottya jut az eszembe... remélem nem lesz ilyen asszociációm ha teljesen kész lesz hogy mást lássak magam helyett :)
5712. wooonam (válaszként erre: 5709. - Vikkidoll)
2014. jún. 6. 17:23
az baj ha tüsszentek?nemá tegnap vagy 5ször tüsszentettem, jááájj, akkor visszatartom:-)igen remélem az orrom és a szám között meg fog szűnni a távolság:-)
5711. Blondy2 (válaszként erre: 5709. - Vikkidoll)
2014. jún. 6. 17:06
A nyelés még nem jutott eszembe, de ha rám is jön inkább hanggal tüsszentek és nem óriási levővel kifelé. Na nem tudom ez mennyire érthető így :).
5710. Blondy2 (válaszként erre: 5708. - Wooonam)
2014. jún. 6. 17:04
:) Félelmetes távolság ? Ez jó... szerintem csak te látod úgy. Gondolom mivel horgas volt az orrod lelógott az orrcsúcs, a doki feljebb rakta így optikailag úgy látod hogy félelmetes a távolság... nyilván nagyobb lett mivel nem lógatod már az orrod,és nyilván még ereszkedik is a gipszlevétel és a dagadásos-apadásos hónapok után :). Én azon lepődtem meg itthon, hogy nem találom középen azt az orrcimpát ami középen elég erőteljesen belógott. Szerintem lecsípett belőle és így nekem is úgy tűnik hogy feláll az orrom ... elég csak ennyi változtatás máris minden más lesz. Összességébe kell nézni majd ha kész a végeredmény 1 év múlva. Jó lesz, ne izgulj! Ne legyen benne hiba, a jót meg könnyű megszokni - remélem :) -
5709. Vikkidoll
2014. jún. 6. 15:59
Csajok, tüsszentést visszatartani tök egyszerű. Én sem gondoltam volna, hogy sikerül, de én vagy két hétig nem tüsszentettem. Ha jön az inger, NYELNI folyamatosan, és visszatartani közben a levegőt. Nekem így mindig elment a tüsszentés, pedig két héten át minimum napi tízszer kellett volna :D
5708. wooonam (válaszként erre: 5705. - Blondy2)
2014. jún. 6. 15:39
szia Blondy, nyugi én sem usztam meg nekem is be van dagadva a szemem alatt meg erzem az orcákon is, de ami ikább félelemetes, az a hatalmas távolság az ajkaim meg az orrom között, kétszer olyan távol van mint volt, reméelem ez nem marad igy:-)almapürere térve anyukám talát hasonló magyar terméket, a SIO csinál, asszem gyümölcsvarázs a neve, bár nem olyan finya mint az enyém:-))üdv itt a rendes fórumon:-)
5707. Blondy2 (válaszként erre: 5691. - Nyuu)
2014. jún. 6. 14:50

Szia nyuu! Nekem is elsősorban az orrsövény-ferdülésem miatt volt szükség erre a műtétre. 14 éve csak nasivin orrcseppel kapok levegőt. Idült arcüreg-gyulladásom áll fent évek óta és már a belső fület is érintette a dogol. Na akkor eldöntöttem, hogy az egészségem - és nem kevésbé a konfort éretem érdekében megműttetem, de TB álatal finanszírozottan csak fül - orr gégész műt, őket abszolut nem fogja érdekelni milyen lesz utána az orrod, ferde , dagi , bumszli... lényeg , hogy funkcionáljon. Ezért kerestem egy olyan plasztikai sebészt aki mindkettő területhez ért. Dr. Kárász Tamás ilyen. Nem mindegyik plasztikai sebész végez fül-orr-gégészeti beavatkozást. Pl. tavaly érdeklődtem Krasznai Zsoltnál Ő pl. csak plasztikát vállal és külön még fizetni kellett volna a für - orr - gégész dokinak is. A végén már az altatást sem merte bevállalni a részleges szájzáram miatt, így már le is mondtam a műtétről. Aztán szerencsére rátaláltam arra az orvosra aki mindent egyben el tud végezni és az altatás is simán ment... szóval nagyon nem mindegy melyik ajtón kopogtat az ember.

Én azt ajánlanám hogy egybe végeztesd el a műtétet. Az orrplasztika így nem volt drágább hogy sövényt is műtött... és ez volt a legnagyobb meló.

5706. Blondy2
2014. jún. 6. 14:31
Keki, nagyon szépen köszönöm a felvilágosításokat, tanácsokat, és a lelki rákészülést a műtétre. Sokat segít az optimizmusod, az hogy neked sikerült és boldog vagy. :)
5705. Blondy2
2014. jún. 6. 14:29
Sziasztok! Hát itt is vagyok, látom itt kicsit mozgalmasabb a fórum élete. Igen, el sem hiszem, de túl vagyunk rajta. Igaz wooonam :) ? Soha nem felejtem el az almapürédet, életmentő volt :) ! Érdekes hogy az orr nem fáj pedig azt faragták. Nekem inkább a szemem fáj és dagad , viszket, könnyezik, és a számban a metsző fogakkal szemben a felső ajkakon van egy iszonyatos véraláfutásos duzzanat.. mintha ott is megfogták volna... talán fogóval ??? na az fáj még.... máshol nem. Sajnos ma már kétszer tüsszentettem , nem tudtam vissza tartani, pedig nagyon próbáltam... ez olyan mint a köhögés ha jön, akkor jön... wooonam szerencsés mert abszolut nem dagadt be semmije... gondolom az orra sem fog úgy. Lehet hogy aztán nálam azért lett oda a szemem, mert nagy fokú volt az orrsövény-ferdülésem és sokat kellett farigcsálni. Az orrhegyem érzékeny, annyira hogy viszket még a gipsz alatt is a bőröm :) Aminek legjobban örülök ma reggelre néha-néha érzek illatokat !!! Hurrá!!! A gipsz tulajdonképpen most azt a célt szolgálja hogy egyenes legyen az orrunk????
5704. wooonam (válaszként erre: 5703. - Keki70)
2014. jún. 6. 13:17
Nagyon szépen köszönöm, édes vagy , ez egy rendes információ, jelentkezhetnél Kárászhoz asszisztensnek:-)))köszönöm szépen, és olyan jó, hogy itt vagy, és segitesz, az orr bejáratánál ugye ovatosan tisztogatom a varratok miatt:-))próbáltam egy orrszívást, még sok minden nem jött ki:-))pusziii és még jelentkezem:-))
5703. keki70 (válaszként erre: 5702. - Wooonam)
2014. jún. 6. 11:47

Szia :-)

Ne,mélyre ne menjél,csak az elejében szabad körbejáratni.Próbáljad meg,hogy jól átvizezel egy komzetikai vattát /utána nyomd ki belőle a vizet/ és az orrjárat elejébe dugjad be de úgy,hogy kilógjon,könnyen eltudjad távolítani.Egy kicsit hagyjad benne,hogy feláztassa a trutyit.

Ha ezzel sem megy,bár K.doktor gipszlevétel után szokta ajánlani a Coldastopot,R.doktor viszont már a gipszes időszakban is,szóval eddig is soknak segített a Coldastop,ami természetes növényi anyagokból álló olaj és feláztatja a trutyit.

Ami nagyon az orr mélyében van száradt trutyi még nem fog kijönni,mert seb,idővel majd leválik,ha alatta meggyógyult a nyálkahártya.De ami előbbre esik,az viszont a véres-gennyes váladék,ami beszáradt,azt szépen feloldja.

Utána aztán meglátod,hogy folyik-e még az orrod,lehet,hogy olyan szerencsés vagy,hogy nem is fog folyni.Ha igen,akkor orrszívó-porszívó,ha nem,akkor meg úgysem kell használni semmit,ha csak nincs eldugulva,akkor a Nasivint.


Szóval először a vizes vattás áztatást próbáljad,nekem az bevált,utána pedig jött a fültisztítós orrtisztítás.

5702. wooonam (válaszként erre: 5701. - Keki70)
2014. jún. 6. 08:46
szia drága Keki.ma már kellene orrszívó porszívozni, de igazából tegnap lett volna hasznos, tisztogatom a nedves fültisztitóval, de már nem folyik semmi, inkább ugy érzem, hogy totál beleszáradt a cucc, szóval nem tudom mit szívna ki az orrszívó ha használnám, a fültisztitóval is óvatosan bánok, nem akarom a varratokat szétbarmolni.szted mit tegyek, dugjam mélyebbre a fültisztitót?azt meg ugye nem szabad.de a doki nagyon ajanlotta az orrszívót.ha van ötleted, szívesen várom, nem szeretnek rosszat tenni.puszi és köszi előre is, vagy akinek volt hasonló tapasztalata irjon.puszi mindenkinek
5701. keki70 (válaszként erre: 5696. - Nikota)
2014. jún. 5. 21:36

Ugye,mindenkinek más a gyógyulási folyamata amellett,hogy sokban viszont hasonlóakat tapasztalunk.

Sokáig nem éreztem,ha befogtam zsepi közé az orromat,hogy hová is fújok,annyira érzéketlen volt.A tükör mindig velem volt,hogy tudjam ellenőrizni,hogyan sikerült a művelet.


Ugye azt mondják az orvosok,hogy félév után indul be az orr rendes vérkeringése és akkor kezdjük az orrunkat megint rendesen érezni.De akkor nálad ez kimarad,nem baj,ez csak jó.

5700. keki70 (válaszként erre: 5694. - Wooonam)
2014. jún. 5. 21:32

Találkoztatok?Ez klassz.

Blondy a műtét napján írta,hogy még nem sikerült a találkozás,de akkor ez is összejött.


Az lenne az igazi,ha tudnátok találkozni gipszlevételkor is és akkor látnátok egymás orrát élőben.


Ilyen rendes anyuka ilyenkor nagy kincs!


Persze,hogy gondoltunk rád <3

5699. Vikkidoll (válaszként erre: 5685. - Dóri9108)
2014. jún. 5. 21:31
Neked is gyönyörű lett! Gratula! :*
5698. Vikkidoll (válaszként erre: 5676. - 993dda84ef)
2014. jún. 5. 21:22
:D Imádlak <3
5697. oudrie (válaszként erre: 5696. - Nikota)
2014. jún. 5. 20:02
Jelenleg most èn is úgy vagyok mint keki. Nem vagyok feldagadva, de az orrcsúcsom total érzéketlen. :) Kiváncsi vagyok ez meddig fog tartani.
5696. nikota (válaszként erre: 5692. - Keki70)
2014. jún. 5. 19:27

Keki olyan érdekes amit irtàl a gyógyuläsról, saját magamon tapasztalom hogy ez egyénenként mennyire változik. Te pl. Mondtad hogy nem volt feldagadva viszont sokäig érzéketlen volt. Nekem pedig pont ellenkezöleg volt: nagyon meg volt dagadva az orrcsúcs a gipszlevélet utän, viszont ha hozzáértem az ugyanolyan volt mint a mütét elött.


Most vagyok 2 hetes és a duzzanat (szerencsére) nahyon läthatoan megy le, teljesen másképp néz ki az orrom mint a gipszlevétel utàn...

5695. wooonam (válaszként erre: 5689. - Oudrie)
2014. jún. 5. 17:08

igen ez mint semmi volt mostmár ezt a pár hetet kell

kibírni, nem egyszerű...)))

5694. wooonam (válaszként erre: 5692. - Keki70)
2014. jún. 5. 17:00
Szia Csajszi találkoztam a Blondyval, reggel együtt vártuk a Dr Urat))most itthon élvezem anyukám ápolását.majd lesz pár kérdésem..puszi és köszi, hogy gondoltatok rám.
5693. keki70 (válaszként erre: 5691. - Nyuu)
2014. jún. 5. 11:38

Szia!


Orrsövény állami klinikán TB-re megy,az orrplasztikáért ahogy írtad,fizetni kell.

Ha magánklinikán történik a műtét a tapasztalat az,hogy nincs elkülönítve az ár,hogy most orrsövény is volt,v. sem,ugyanaz az ár.


Feltétlenül egyben érdemes megcsináltatni,meg van akkor egy altatás alatt.


De ha nagyon szükséges számodra az orrsövényplasztika,akkor természetes,hogy két évet nem várhatsz vele.Kérdés,hogy mennyi gondot okoz neked egészségügyileg.

5692. keki70 (válaszként erre: 5688. - Wooonam)
2014. jún. 5. 11:36

Szia!


Blondy már tegnap írta,hogy minden rendben,túl van a műtéten,de nem sikerült találkoznotok.


Gyógyulgassál,ügyesek voltatok!

5691. nyuu
2014. jún. 5. 11:35

Sziasztok!

Szeretném majd megcsináltatni az orrom, de sajnos orrsövény ferdülésem is van. Ezt is megcsináltatnám, csak nem tudom, hogy hogyan érdemes, a kettő műtétet külön vagy egybe csináltatni? Mert ha jól tudom, az orrsövény műtétre van TB támogatás, de ha a plasztikával együtt végzik el akkor már nem nagyon. Mert plasztikát azt mindenképp csak két év múlva tudnám megcsináltatni, de az orrsövény műtétet esetleg már most is. Ha valakinek van hasonlóról tapasztalata, örülnék ha megosztaná! :)

5690. dóri9108 (válaszként erre: 5687. - Tundicske)
2014. jún. 5. 11:26
Köszönöm:))
5689. oudrie (válaszként erre: 5688. - Wooonam)
2014. jún. 5. 10:30

Ügyes voltál, az első éjszakán is túl vagy! Üdv az új orrmányosok klubjában!! :))

tamponkivétel már gyerekjáték!! :)

5688. wooonam (válaszként erre: 5686. - Tundicske)
2014. jún. 5. 10:22
Szia igen Köszi megvagyok varom a dokit h kivegye a gumit az orrombol))) ) tenyleg nem volt gaz mostmar csak ki kell birni gipszlevetelig)) puszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook