Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


7217. bobojsza
2014. szept. 15. 18:17
Sziasztok, orrcsonttörés miatt érintett lettem orrplasztika ügyben. Konzultáción az orvos azt mondta, hogy helyi érzéstelenítésben is el tudná végezni a műtétet. Ha van valakinek tapasztalata ilyen műtéttel kapcsolatban, kérem ossza meg velem akár privátban is. Köszönöm.
7216. keki70 (válaszként erre: 7215. - Supergirl89)
2014. szept. 15. 16:57
Persze,megy Sopronba konzira,hiszen ott vannak azok,akiknek a gipszét le kell szedni a műtét után egy hétre,meg nem csak orrokat csinál,melleket,zsírleszívást,stb...szóval ilyeneket is.
2014. szept. 15. 14:47
Fel is hìvom,muszàj lesz,mert màr csak magànba csinàlja,a wabi ìrta hogy õk nem tudnak segìteni.Bàr nem tudom,hogy idejön-e konzultàlni..nem sok kedvem van ezért pestre menni,max ha ott mût..az e-mailemre nem hiszem hogy egyhamar reagàl..
7214. keki70 (válaszként erre: 7213. - Supergirl89)
2014. szept. 15. 09:01

Hívjad fel nyugodtan,én is így csináltam.Nem a wabin keresztül mentem,mert akkor az ő páciensüknek számítottam volna,hanem direktbe KT-hoz.Ugyanis mások a feltételek.


Persze,a külföldieket ő műti a wabiban,úgyhogy ha kell,akkor odamegy.A wabi amúgy is a külföldiekre épít,vegyük csak a fogászatot,fodrászatot,stb...viszont rájuk más tarifák is vonatkoznak.Amíg ők a wabin keresztül mennek,a magyarok nem.


Hát én nem tudtam magamat elképzelni az új orral-mégha láttam is látványterven-olyan hihetetlennek tűnt,hogy lehet ilyen is.

Akkor tudatosult bennem,amikor lekerült a gipsz és a nagy tükörhöz mentem.Imádtam azt a pillanatot,önző módon csak magamnak hagytam meg,még a férjem sem jöhetett be akkor.Sokat vártam rá,és egyedül akartam szembesülni az eredménnyel.Na persze KT nem maradt ki,hiszen ő vette le a gipszet. :-)

7213. supergirl89 (válaszként erre: 7212. - Keki70)
2014. szept. 14. 20:28
Az nem semmi. Nem bánnám, ha nálam is ilyen gyorsan történne minden. De sajna még mindig nem kaptam választ..bár csak e-mailben írtam neki..nem volt képem felhívni, mivel hétvége van, ráadásul még nem vagyok a páciense, szóval elsőre furi lett volna..de remélem hamarosan ad időpontot. Ha kell pestre is elmegyek műtétre (konzultációra biztos hogy nem, mert az sokba lenne). De tesóm pesten lakik, szóval akár ott is műthetne a K.T., viszont kényelmesebb lenne itt sopronban, ha már itt lakok. Egyre izgatottabb vagyok, minden órában az e-mail címemen vagyok..hátha kapok üzit..bár félek, hogy így lassan fog menni a folyamat. Felhívtam a wabi klinikát, ők mondták, hogy írjak nekik e-mailt, és ők továbbítják a dokinak, meg annyit mondtak, hogy ritkán van itt sopronban. De gondolom ha van páciense, akkor csak idejön.. már a képzeletemben is magamat látom új orral..ez vajon jó jel? :) A képzelet ereje állítólag sokat számít. Be akarom vonzani az új orromat.. :P
7212. keki70 (válaszként erre: 7211. - Supergirl89)
2014. szept. 14. 19:41
Vedd hozzá,hogy én 2008-as voltam.Csütörtökön mentem megnézni a látványtervet-ugye akkor helybe kellett menni érte,azaz Sopronba-és akkor még minden csütörtök,péntek wabis napja volt K-nak.Amikor megláttam a látványtervet akkor mondtam,hogy minnél előbb szeretném a műtétet.De a következő héten csütörtökön és pénteken fertőtlenítették a műtőt,viszont szerdán pont szabad volt a műtő.Felgyorsultak az események,szerdán 16h-kor már gipszben feszítettem. :-)
7211. supergirl89 (válaszként erre: 7210. - Keki70)
2014. szept. 14. 13:32
Teljesen egyetértek veled. :) egyébként neked mennyi idõ volt,mire kaptàl idõpontot? Félek hogy még vàrhatok a vàlaszra. Egyébként neked szép kis orrod lett. Az én orrom még a te eredeti orrodnàl is nagyobb,szóval gondolhatod hogy érzem magam.. :(
7210. keki70 (válaszként erre: 7209. - Supergirl89)
2014. szept. 14. 12:06

Én mindig azt mondom,hogy ez az ember saját magánügye és éppen ezért a döntést is magunknak kell meghozni.

Ott belül érzi az ember,hogy valóban annyira zavarja-e az orra,hogy ezért belevág a műtétbe,vagy tud azzal az állapottal élni,amit a sorstól kapott.

2014. szept. 13. 20:49
Köszi keki,nagyon köszi a segìtséget,meg a gyors vàlaszt. Màr intézkedtem idõpont ügyben,vàrom a vàlaszt. El se hiszem hogy végre megtettem az elsõ lépést..az az igazsàg hogy eddig magamnak sem mertem beismerni hogy zavar az orrom,màsoknak meg plàne nem mondtam. Ez nàlam tabu volt,de most teszek érte hogy ne legyen az. Nem szóltam még senkinek errõl,csak ha màr tudo, a mütét idõpontjàt. Nem akarom hogy a csalàdom ezen idegeskedjen,meg hogy beleszóljanak és ebbõl vita kerekedjen. :) a figyàsomat sem mondtam el anno hanem egyszer csak észrevették. Azt hiszem hogy ez azért màs tészta,de tényleg csak akkor mondom majd el amikor màr tuti... addig magamban izgulok és örülök.. :) remélem hamarosan új fejleményekkel szolgàlhatok.. :)
7208. keki70 (válaszként erre: 7206. - Supergirl89)
2014. szept. 13. 13:02

Sopronban általában csütörtök,pénteken van,de ezt vele kell leegyeztetni.

A hitelt is vele kell megbeszélni,de az biztos,hogy cofidises volt.

Amikor lekerül a gipsz és kapsz tartótapaszokat,azt három-négy nap után le is veheted.Engem a tartótapaszokkal is megcsodáltak...Jó érzés volt,mire végre azokat is levettem és nyugodtan mehettem végig az utcán.

2014. szept. 13. 11:20
Azt elfelejtettem kérdezni hogy meddig nem lehet kimenni az utcàra.màrmint amìg az a nagy bigyó rajta van az orromon? Mikortól lehet tapasz nélkül jàrkàlni? Gondolom hogy ez egyénfüggõ,de kb ez mennyi idõ àtlagosan? :)
2014. szept. 13. 10:47
Képzeld keki,nem talàltam meg a kàràszt a cofidises partnerlistàban... :( remélem ettôl függetlenül van lehetõség hitelre,mert szükségem lesz rà. Nem vagyok hitelpàrti,de ha nincs màs megoldàs akkor kénytelen leszek igényelni. Sopronban milyen napokon rendel a kàràsg? Vàltozó vagy fix?olyan boldog vagyok az elhatàrozàstòl,hogy màr szinte làtom az új önmagamat... :)
7205. Bianka31
2014. szept. 12. 21:30

Levettem a ragasztast. Ezzel eletre keltettem az orromat. :)) En annyira nem is latom, inkabb masok mondjak, hogy be van dagadva. Most latszik, hogy nem teljesen szimmetrikus. Az egyik oldal "fimomabb", illetve ahol volt a gorbulet, ott van nemi pukli. De ezt mondtatok, hogy elofordul es majd az is szepen leapad. Gondolom az, hogy egyik oldal jobban dagad az is benne van a pakliban. De mindez csak akkor latszik, ha valaki nagyon megfigyeli. En boldog vagyok vele, nekem igy is nagyon tetszik!

Bizok benne, hogy csak elonyere fog valtozni!

7204. keki70 (válaszként erre: 7202. - Supergirl89)
2014. szept. 12. 18:45

Az az igazság,hogy én nem másnak akartam megfelelni,mert engem soha senki nem kritizálta meg az orromat,de azért olyan volt,hogy a férjem a vizsgái előtt megsimogatta az orromat,hogy szerencsét hoz...Bár az ember mosolygott,de ott belül a szívemben fájdalom volt.

Egyébként meg ahogy múltak az évek,úgy lett egyre lógósabb az orrcsúcsom,és a puklim is nagyobb.Azt hittem egy ideig,hogy beképzelem,de más is írta,aki nem huszonévesen esett át a műtéten,hogy az idő múlásával egyre rosszabb lett az orra.

A lányomnak mindig megmutattam,hogy a fórumon melyik orrból milyet sikerült az orvosoknak kihoznia.Akkor aztán mondta nekem,hogy anya itt az ideje,hogy az álmod valóra váljon.Nyomatékosan mondta,hogy mellettem áll,tényleg nem szép az orrom és féléven át együtt ültünk a gép előtt,orrokat néztünk,orvosokat,aztán végre kiválasztottam,hogy kire bízom a banyaorrom.

Mindenben mellettem volt,sokat jelentett,ketten minden könnyebb volt,főleg a döntések sorozata,mert abban azért kellett nekem támasz,a megerősítés.

Igaz,hogy szegénykémnek a gipszlevétel után minden nap meg kellett néznie profilból az orromat,egyszerűen hiába láttam a szememmel,amit láttam,kellett a megerősítés.

Szóval én sem voltam könnyű eset... :-)

7203. keki70 (válaszként erre: 7199. - Rekababus)
2014. szept. 12. 18:34

Látod Rekababus mondtam,hogy osszad meg a fórumon is az érzéseidet és örülök,hogy megtetted.

Kitértem neked Rékára is,hogy lelkiekben sokat tud ő is segíteni bárkinek-nem csak én-mert reálisan látja a dolgokat és sokszor olyan jól megfogalmazza,elolvasva a sorait jobban nem is lehetett volna leírni.

Itt vagyunk neked,számíthatsz ránk!

2014. szept. 12. 18:22
Köszi keki a gxors választ! Teljesen igazad van,abban amiket írtál. Bár azt is szomorúnak tartom hogy a külsőségek ilyen fontosak lettek,és ez alapján ítélik meg az embereket. Persze engem nagxon zavar az orrom,nem csak mások miatt döntöttem a műtét mellett. Anno sikerült lefogynom,az volt az első lépés hogy visszataláljak önmagamhoz..és most ez. Nagyon várom,hogy elkezdődjön az egész folyamat,úgy érzem hogy ha 25 évig így éltem az életem,akkor ez a pár hónap már semmiség. Remélem hogy lesz lehetőségem hitelhez jutni mert egyszerre nincs ennyi pénzem,mivel egy ideje egyedül tartom el magam..
7201. 993dda84ef (válaszként erre: 7199. - Rekababus)
2014. szept. 12. 17:21

Na, ezért nem tesz nekem jót, ha visszajárok a fórumra, mert mindig megvisel mások műtétet követő elkeseredése, hiszen tudom, hogy ez mekkora próbatétel.


Hidd el, jelenlegi állapotában - még látatlanban is -, nem alkalmas az orrod efféle következtetések levonására. Most 2 napja került le a gipszed, még nem lehet megítélni az eredményt. Az orrcsúcs duzzanata krumplivá formálhatja a területet, mintha egy tagolatlan nagy egész lenne, de ez, amint kifekszik a bőr a porcokra, meg fog szűnni. Ugyanez a duzzanat tartja magasabban az orrcsúcsot végleges pozíciójánál.


Most még ne keseredj el, a gyógyulás ebben a szakaszában meghozni a végső ítéletet butaság lenne, és értelmetlen önmarcangolás minden egyes elkeseredett pillanat. Nem tudhatom, hogy végül mi sül majd ki belőle, de most a türelemnek add át a stafétát, aztán meglátjuk...


Nem garantálhatok semmit, de jelenleg azt gondolom, hogy ha Kárásszal abban egyeztetek meg, hogy nincs változás, vagy csak minimális az orrcsúcsnál, akkor az úgy is lesz.


Fel a fejjel pajtás!Okés?!!:)


Nem olvasom vissza, és ínhüvelygyulladásom is lett közben, nyűgös vagyok.:)))

7200. 993dda84ef (válaszként erre: 7198. - Rekababus)
2014. szept. 12. 17:12

Igen, ismerem a videót, annak idején igen alaposan kiveséztük a témát az NLC Orrplasztika fórumán, most nem írnék erről újabb 4 oldalas esszét, mert ínhüvelygyulladást kapnék. Nincs mit!:))


Ebben a kérdésben nem változott a véleményem, nekem ez az eredmény nem tetszik, az eredeti orrával jóval szebb volt az arca, mint ezzel a "élmunkával", de ha Ő ELÉGEDETT, és kerek lett a világa, a műtét tökéletesen sikerült, és én tapsolok hozzá.


Számomra leginkább arra jó példa, hogy egy pukli eltüntetése mekkora hangsúlyeltolódást jelenthet egy orron, az eredeti jószágon nem volt ilyen ordító az orrcsúcs tökéletlensége, így viszont kihangsúlyozódik, és csak ront az arc összképén. Szerintem.


Nem tartozik a tárgyhoz, de ez az "emeljük fel az orrocskát", "csüccsenj le ide" és "nózika" stílus nálam kiveri a biztosítékot, persze ez egyéni ízlés kérdése természetesen, és semmit nem von le Krasznai szakmai kvalitásaiból. Csak leírtam a reakcióm a hallottak alapján, mert nálam ez kommunikációs stílus a "kínozni lehet vele" kategória. Viszont másoknak talán éppen ez tetszik. :)

7199. Rekababus
2014. szept. 12. 15:56

Üdv ismét!


Nem akarom elkaibálni de kezdek depresszióba esni:(

Nem akarok tükörbe nézni...

Egyszerűen úgy érzem nem olyan lett a végeredmény mint amit KT-val megbeszéltünk..

De mint sokan írtátok legyek türelemmel..csak nagyon nagyon nehéz.

Egyenlőre nem vagyok boldog, remélem ez változik majd.

Az orrcsúcsomat nem értem, az egy dolog, hogy duzzadt, de teljesen más mint volt, pedig megbeszéltük, hogy ahhoz nem nyúl...vagy a duzzanat torzítaná el ennyire? Ez lehetséges?

:(

7198. Rekababus
2014. szept. 12. 14:13

Sziasztok!

Találtam egy videót,Dr. Krasznai Zsolt orrplasztikai műtétje.

A hölgy csak a pukliját akarta eltüntetni.

Érdemes végignézni.

Csak a puklit szedte le, orrcsúcshoz nem nyúlt.

[link]

7197. eleni92 (válaszként erre: 7193. - Bianka31)
2014. szept. 12. 12:32

Szerintem sajnos nem találkoztunk.vagy pedig nem a ruhadat néztem :D

Egy fiatal párral , egy szőkés leopard legginges lánnyal,egy rövid lilás haju lánnyal es egy farmer gatyas feher inges hosszú haju lannyal ültem a fehér bőr kanapén. :)

7196. keki70 (válaszként erre: 7194. - Supergirl89)
2014. szept. 12. 11:01

Szívesen :-)

Én egyébként mindig is sajnáltam azokat,akiknek soha nem lesz lehetőségük arra,hogy változtassanak az orrukon.Sokan lehetnek...

Biztos vagyok benne,hogy sok olyan "kinti" olvasónk van,aki örömmel nyugtázza magában,ha valakinek a régi,nem szeretett orr után jön a boldogság,mert megadatott neki,hogy megoperálják az orrát.Mindenkinek kijárna,hogy kapjon esélyt a változtatásra és ne kelljen olyan orral leélni az életét,ami kimondottan zavarja és ezáltal az önbizalma sem lesz teljes.Erre mondom,hogy nem igaz,hogy minden az agyban dől el

Én soha nem tudtam volna elfogadni a kampós orromat,nő létemre szégyelltem és mérges is voltam,hogy senkinek nincs ilyen orra a családomban,miért pont nekem jutott.Az ember bárkinél eltudja fogadni a nem esztétikus orrot,de saját magán nem.Szerintem én a puklim méretét is duplájának éreztem,emlékszem,hogy a konzi alkalmával olyan nehéz volt kimondani,hogy mit nem szeretek az orromon.A fényképezést sem nagyon bírtam,mindig sürgettem az orvost,a profilt fényképezése...hát olyan kellemetlen volt.


A konzílium ingyenes.Mindegyik.

Az elsőn megbeszéled az orvossal,hogy mi az,amin szeretnéd,hogy változtasson,aztán ő is ad tanácsokat,hogy ő még mit alakítana.Azzal számolni kell,hogy hozott anyagból dolgozik és ebből kell megalkotnia azt az orrot,amire vágyunk.Szóval vannak határok,van,amit lehet és van,amit nem.

Vihetsz akár képet is,hogy milyen orr tetszik neked,hogy hasonlóra gondoltál,szóval ilyeneket nyugodtan lehet.Én is vittem pendrivén,olyat is,ami tetszett és olyat is,amit kizártam.

Csinál fényképeket az orrodról,majd elküldi a látványtervet e-mailban.

A műtétre általában hat hét a várakozási idő,de azért mindig van olyan időpont,amit fent tart arra az esetre,ha valakinek valamilyen oknál fogva sürgős lenne a műtét.

Telefonon érdemes egyeztetni.


Ha megnézed,hogy mennyi hozzászólás van és mennyien átesnek-átestek már orrplasztikán,akkor érteni meg,hogy bizony nekünk is probléma volt az orrunk,nem vagy egyedül ezzel,a fórum pedig pont azért jó,mert itt a tapasztalatokat meg lehet osztani,nem csak a pozitívumokat,a negatívumokat is.Mindig tanul az ember valamit,soha nincs olyan,hogy már mindent tudunk az orrplasztikáról.

7195. starbuck5 (válaszként erre: 7188. - Eleni92)
2014. szept. 12. 08:12
Nekem a gipsz alatt volt csak egy kicsit duzzadt az arcom és a szemem egy vagy két napig, utána semmi folt, semmi elszíneződés.
7194. supergirl89 (válaszként erre: 7184. - Keki70)
2014. szept. 12. 07:15
Köszi a választ keki :) sajnos eddig nem volt lehetőségem gyűjtögetni pénzt,de most meg már úgy érzem,hogy nem is tudnék várni ezzel éveket. Nagyon elhatároztam magam,nincs ami visszatartson,mert sajnos olyan orrot örököltem amivel nem könnyű együttélni.a konzultációk is egyenként fizetendőek amúgy? Pl.az első alkalom mennyibe kerül? Kb mennyi idő után kerül sor a műtétre? Telefonon vagy e-mailen egyeztessek inkább?köszi a választ! És csajok üzenem mindenkinek hogy le a kalappal hogy bevállaljátok a műtétet,és itt pedig felvállaljátok.jó tudni hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. :) :(
7193. Bianka31 (válaszként erre: 7188. - Eleni92)
2014. szept. 11. 17:55
En alig voltam lila. Mutet utan sem. Fekete nadragban es feher ingben voltam. Talalkoztunk?
7192. Bianka31 (válaszként erre: 7191. - 993dda84ef)
2014. szept. 11. 17:53

:)))))


Szerintem holnap leveszem. :) El kell mennem valahova, igy akkor megvalok tole... A boromnek nem tesz jot, azt erzem.

7191. 993dda84ef (válaszként erre: 7187. - Bianka31)
2014. szept. 11. 16:15

Akkor hallgass idefele: Vedd le, vállalom érte a felelősséget!:)

Ha mégis a jószággal együtt válik le az arcodról, azért persze nem, de ez igen ritkán esik csak meg. :)))


Szerintem ilyenkor már semmi komolyabb funkciója nincs, csak a bőröddel szúrsz ki, ha még marad. Én 1-2 napig hagynám csak, hogy legyen átmenet a gipsz után, pucérság előtt, de tovább nem látom sok értelmét. A duzzadást, állandó állapotváltozásokat befolyásolni úgysem tudod, és megúszni sem.


Jegelheted majd, ha jól esik, de vigyázz, mert az arcüreg érzékeny, nem feltétlenül segíti a gyógyulást, ha még az is begyullad a lelkes jegeléstől. Hagyd magától gyógyulni a szöveteket, nincs titkos recept. :)

7190. oudrie (válaszként erre: 7188. - Eleni92)
2014. szept. 11. 16:15

a lilulás műtét után van, gipszlevéltel után már nem leszel lila :)

duzzadni meg gipszlevétel illetve tapaszeltávolítás után fog csak az orr :)

7189. oudrie (válaszként erre: 7187. - Bianka31)
2014. szept. 11. 16:10

ha még mindig szorosan tart a tapaszod, akkor szerintem hagyhatod rajta, nem lesz tőle bajod,de egy idő után engedned kell, és a tapasznak is búcsút inteni :)

nem kell félni a duzzanattól, nem lesz hatalmas az orrod, de látni fogod ha épp jobban meg van duzzadva :)

jegeléssel sokra nem mész, hadd éljen inkább az orr! :D az idő fog neked dolgozni!

7188. eleni92
2014. szept. 11. 16:09

Amíg vártam a rendelőben , láttam 3 nőt akinek levették a gipszét és sehol egy lila folt nem volt.

:)

Ezek szerint még a gipsz és tapasz levétel után jön a lilaság és duzzadás?

:S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook