Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző vagyok? fórum

Önző vagyok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. f758a7200f (válaszként erre: 87. - Szafaripók)
2012. dec. 10. 13:14
Hat ez olyan, hogy okos vagy sem, de neki nem biztos, hogy tragedia az ami neked igen, ugy ertem nalunk amig kisebb volt a gyerek, amikor engem szapult a nagymama (ez nala olyan illedelmes szapulas de a lenyegen nem valtoztat), a gyerek csak hallgatott. Mostanra elertunk oda, hogy meg mindig hallgat mert szereti a nagyanyjat (normalis, vele nem ilyen mint velem), de rosszul esik neki ezert megprobalja elkerulni az osszetuzeseket. Ahogy mondtam, pl oltozkodesben van ugy, hogy felvesz cuccokat amiket utal, hogy a nagyi ne szoljon be NEKEM, hogy tul poren oltoztetem a gyerekeket. Szoval azt akartam kihozni, hogy a gyerek soha nem fog valasztani 2 szeretett ember kozul senkit, de tudataban van annak hogy ki kit bant, nem fog megvedeni sem, nem is varok tole ilyesmit, gyerekrol van szo!!!, de nem tudjak ok sem ellened forditani ot. Mert te meg az anyja vagy, szoval NINCS olyan, hogy ellened tudjak nevelni. Meg olyan helyzetekben sem, amikor nem tudod mindig a jotundert jatszani, a szigoru(de igazsagos modon) anyukahoz is ugyanugy vonzodnak a gyerekek, tehat nincs ertelme beszallni ebbe a versenybe sem, hogy ha ok megengednek neki mindent akkor te leszel a gonosz boszi. Nyugodjon meg a lelked, es bizz a gyerek igazsagerzeteben!:))))
89. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 82. - Syria)
2012. dec. 9. 23:01

Szerintem is van ilyen, hogy ellene neveli, de ehhez ugyebár (legalább) két ember kell.

Látod, én annyira örülnék, ha anyósomék többet jönnének a gyerekhez, jóformán le se sz.ják. Pedig sosem gondoltam, hogy így lesz, mert anyósommal jóban voltam mindig, de az utóbbi időben gyűlik bennem valamiféle keserűség iránta, amit próbálok nem mutatni, de minél jobban titkolni akarom, szerintem annál jobban látszik rajtam, hogy "csökkent" az értéke a szememben.

És a férjem is úgy látja, ahogy én. Nem bántjuk, támogatjuk, szeretjük, de ha mi lépnénk felé egyet, akkor ő kettőt lép hátra. Hogy mi az oka, fogalmam sincs.

88. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 83. - Dced501a19)
2012. dec. 9. 22:56
Teljesen jól gondolkodsz! Ennek ez a rendje, a nagyszülők unokázzanak.
87. szafaripók (válaszként erre: 82. - Syria)
2012. dec. 9. 22:29
Nálunk olyan a helyzet, hogy még érthető is lenne, ha anyós ellen nevelném. De nem teszem. Sírok magamban, és küzdök néha magammal, de nem akarom megtenni. Végül is a nagyanyja, ha akarom, ha nem. Abban bízok, hogy okos a gyerekem - ha megismeri, ő is látni fogja, milyen "ember"...
86. c6973617d3 (válaszként erre: 85. - Spinneli)
2012. dec. 9. 10:57
Folytatom...a gyerek így rossz példát lát. Azt látja, hogy nem szükséges tisztelni az idősebbet,... aztán anyuka csodálkozik 15-20 év múlva, hogy a gyereke felé sem néz.
85. spinneli (válaszként erre: 82. - Syria)
2012. dec. 8. 23:56
Egyetértek-sok esetben még a szikráját sem látja az ember, hogy megpróbálnának egymás felé közeledni a felek.
84. spinneli (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 8. 23:54
Szerintem ez a normális, ne hallgass a sok mártír anyukára.
83. dced501a19 (válaszként erre: 81. - A0c1361e44)
2012. dec. 8. 23:36

Bevallom kis önzés is van a "nevelésben". Egyérszt, hogy szeretek egy-egy nyugodt estét a párommal, másrészt, szeretném ha a gyerekeim az én példámat követnék, és rám, ránk bíznák majd xév múlva az unokákat.

Imádom a gyerekeket, nem véletlenül van három. Ha meglátok egy kismamát jó értelemben vagyok irígy... Én már soha nem fogok szülni, szoptatni, soha nem lesznek átvirrasztott éjszakáim, soha nem alszik el a mellkasomon csecsemő. Igenis szeretném, hogy a gyerekeim pár év múlva akár egy egész hétvégére rámsózzák, majd az unokákat.


De igen jó irányba haladok:) Bátyáméknak februárban születik meg a kislányuk. A sógornőm már most figyelmeztetett, hogy rámsózza, ha akarom, ha nem:) Remélem tartja a szavát:)))

82. syria (válaszként erre: 81. - A0c1361e44)
2012. dec. 6. 18:24
"Manapság ritka aki nem neveli a gyerekét az anyósa vagy anyja ellen." Ez tényleg így van? Ha igen, az katasztrófa!
81. a0c1361e44 (válaszként erre: 78. - Dced501a19)
2012. dec. 6. 07:19

Igen, én is úgy gondolom, hogy a beszólogatásokkal ne foglalkozz.


Én is szerettem a nagymamámnál lenni és a fiam is imádott a nagyszülőknél lenni. Nincs ebben semmi rossz, sőt!

Manapság ritka aki nem neveli a gyerekét az anyósa vagy anyja ellen. Sokan azt gondolják, hogy attól lesznek önállóak, felnőttek, hogy utálják akit lehet, illetve mártírkodnak, hogy nincs kire hagyni a gyereket, mindent egyedül kell csinálnia, stb. közben meg csak az elvei vagy a hatalmas utálata akadályozza abba, hogy kis időre pl. az anyósra bízza a gyerekét.

Jó, amit tovább adsz a gyerekeidnek, mert ők egy jó mintát visznek majd tovább ellenben a beszólogatókkal.

80. syria (válaszként erre: 78. - Dced501a19)
2012. dec. 5. 16:08
Minden okod megvan rá, hogy magasról tegyél a beszólásokra. :)
79. dced501a19 (válaszként erre: 75. - Tanácstalan)
2012. dec. 4. 21:01
Ha beavat a bizalmába, Ha megízik benned, ha el tud veled beszélgetni, nem rekeszt ki az unoka életéből.
78. dced501a19 (válaszként erre: 76. - Cel)
2012. dec. 4. 20:58

A gyerekek alig várják, hogy a nagyinál aludjonak.

Akinek volt szupernagyija, nem kell részleteznem, hogy mit takar egy nagyis hétvége.

Csak a kedvükért főz, velük süt, az ágyban heverésznek, ott kapják a reggelit. Persze a nagyi is tud szigorú lenni, de egyébként egy kincs.


Mindíg tudja mit szeretne az unoka. Pl. A középsőm örökölt egy telefont kopott kártyával. De Mama és Tata soha nem felejti el fehívni amikor az oviból hazaér. Sőt még tesómat is riasztották:))))) _Csörög a gyerek kopott telefonja esténként többször:)

77. c6973617d3 (válaszként erre: 75. - Tanácstalan)
2012. dec. 4. 15:21
Ez nem törvényszerű, ha kialakul egy egészséges kapcsolat a menyeddel biztosan nyitott lesz rá, hogy sokszor unokázhass!
76. cel (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 4. 15:15

Ez nem önzőség, köze nincs hozzá. Ha a történet minden szereplője (nagymama, gyerekek) örömmel veszik egymás társaságát, már pedig ez általában így van, akkor a legjobbat teszitek magatokkal, de nyilván ezt nem kell magyarázni, mert ha nem így éreznéd, akkor nem így csinálnád.

Innentől kezdve pedig azt mond mindenki amit akar, a ti életetek, úgy élitek ahogyan az nektek a legjobb. Egyáltalán, hogy van mersze a barátnak ebbe beleütnie az orrát?

2012. dec. 4. 14:05
Válasz Lifa 79 kérdésére:Aki megszólt, nincs gyereke, vagy olyan a viszony a nagyszülőkkel, hogy a Te eseted elképzelhetetlen náluk? Nekem fiam van, szimpatikus a barátnője, az Ő szülei is, és mégis félek, ha eljön az az idő, -5 éve járnak együtt, 2,5 éve együtt élnek- szóval, hogy a kislány szüleinél lesznek többet az unokák. Mi a fenéért alakult ez így? Én is az anyai nagymamámnál voltam minden nyáron 2 hónapig, pedig szerettem a másik nagyszüleimet is, most is emlékszem néhány történetre, pedig keveset voltam ott. 56 éves vagyok a fiam 27 a kislány 25.Ugye jogos a félelmem? Kicsit eltértem, de ne izgasson senki, ez így egészséges."TANÁCSTALAN"
2012. dec. 4. 14:00
Aki megszólt, nincs gyereke, vagy olyan a viszony a nagyszülőkkel, hogy a Te eseted elképzelhetetlen náluk? Nekem fiam van, szimpatikus a barátnője, az Ő szülei is, és mégis félek, ha eljön az az idő, -5 éve járnak együtt, 2,5 éve együtt élnek- szóval, hogy a kislány szüleinél lesznek többet az unokák. Mi a fenéért alakult ez így? Én is az anyai nagymamámnál voltam minden nyáron 2 hónapig, pedig szerettem a másik nagyszüleimet is, most is emlékszem néhány történetre, pedig keveset voltam ott. 56 éves vagyok a fiam 27 a kislány 25.Ugye jogos a félelmem? Kicsit eltértem, de ne izgasson senki, ez így egészséges."TANÁCSTALAN"
73. civa (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 4. 09:34

Inkább alaposan gondold át, miféle barát mond ilyet. Szerintem egészen egyszerűen irigy.

A gyerekeknek biztosan jó az, hogy a mamánál alszanak heti egy napot. Neked is jó, hiszen ki tudsz kapcsolni kicsit a mókuskerékből. A férjednek is jó, ha tudsz rá is egy kis figyelmet fordítani, és ez is jó Neked is. A kapcsolatotoknak is jót tesz. A mama is boldog, hogy heti egy egész napot unokázhat. Akkor mi itt a kérdés??

A "barátod" egy rosszindulatú, irigy kutya. Ennyi. Nem kell vele foglalkozni, ill. most már tudod, hová, melyik zsebbe tedd, ennyire lehet rá számítani.

72. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 19:54
Maradjon is ez így! A legjobbakat továbbra is!
71. syria (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 14:48

Aki ilyet mond rád az irigy és buta is.

Nem önző, hanem oltári szerencsés vagy, hogy ilyen segítséged van.


Sok házasság azért megy tönkre (többek között), mert a gyerekek mellett az anyuka nem tud úgy foglalkozni a férjével, ahogyan az elvárná. Te viszont tudsz.


Ráadásul a nagyi és a gyerekek életében is megvan a változatosság.

70. 5146e98818 (válaszként erre: 66. - Szafaripók)
2012. dec. 3. 13:16
Az anyós mindig rosszabb mint az édesanya, még ha ez matematikailag paradoxon is.
69. Clau26
2012. dec. 3. 11:17
Szerintem pont hogy szerencsés vagy,hogy van a mama aki ennyit velük tud lenni..én a 3éves kislányomat,nyáron úgy hogy itthon voltam 1hétre apukámékhoz küldtem,mert imád ott lenni..haza se akart jönni..és most is ha szólnak vagy én kérem őket mehet nyugodtan..miért vonnád meg magadtól a pihenést ami jár neked,úgy hogy közben még a gyerekek is jól érzik magukat?Nagyon buta ember aki ezt mondta neked
68. szafaripók (válaszként erre: 67. - C6973617d3)
2012. dec. 3. 09:36

Tudom, irigykedem is!:))

A többi (későbbi) hozzászólásra reagáltam!:)

67. c6973617d3 (válaszként erre: 66. - Szafaripók)
2012. dec. 3. 09:34
De a fórumindítónál nem ez a helyzet,.. szerencsére.
2012. dec. 3. 09:28

Na nem tudom. Én azért meg tudom érteni azokat, akik JÓ OKKAL nem akarják odaengedni az egyik nagyihoz a gyereket. Legalábbis én nem szívesen adnám oda anyósomnak, aki a saját gyerekét is verte, és amikor az unokája sír/hisztizik, akkor is az az első javaslata, hogy "csapj egy nagyot a fenekére" vagy "dugd a hideg vizes csap alá", mert ettől majd abbahagyja... És ez csak a jéghegy csúcsa...

Szerencsére 50 km-re lakunk, fel sem merül, hogy ott hagyjuk nála. Bízom benne, hogy ha nagyobb lesz a fiam, ő se akar majd menni hozzá, mert tiltani nem akarom, de a szívem szakadna bele, ha arra a nőre kéne csak 10 percre is hagynom a fiamat...

65. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 09:09

Nem vagy önző, ennyi kikapcsolódás mindenkinek jár, és a gyerekeknek, nagyszülőknek is jó.

Jó lenne ha mindenkinek meglenne erre a lehetősége, és akkor nem irigykednének.

64. Hannapanni (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 09:06
Nem vagy önző, de én most egy kicsit irigy... :-)
63. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 08:49

Akkor lennél önző, ha a gyerekeidet a szüleid nevelnék.


A barátnőd kapcsán meg az jutott eszembe, hogy nincs szüksége az embernek ellenségre, ha ilyenek a barátai. :)

2012. dec. 3. 08:44
Szerintem jól csinálod és nem vagy önző! :)
61. f758a7200f (válaszként erre: 43. - Aed525becb)
2012. dec. 3. 07:53
Hat nezetelteres az van boven, beallitottsag kerdese, hogy ebbol a gyerekeket ki kell hagyni. Minden gyerek egyforma, nem szabad rajuk eroltetni a felnott problemakat mar kicsinek. Kell a gyerekkor es kesz. Ugyis, majd ok dontenek, de latod, a fiam eseteben is a dontes olyan, hogy nagyon diplomatikus modon oldja meg: nem akar veszekedest a nagyi es az anyja kozott mert neki mindketten kedvesek vagyunk, ezert ha tisztaban is van vele, nem utasit vissza o senkit csak annyit szeretne, hogy ne veszekedjunk. Ezt mindket felnek figyelembe kellene venni
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook