Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző vagyok? fórum

Önző vagyok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. Pen80 (válaszként erre: 25. - Cippora)
2012. dec. 2. 23:05
Azért hosszútávon érdekes eredménye lehet annak, amit ő csinál. És még ő vág oda a másiknak. Kizártnak tartom, hogy egy gyerek érdekét az szolgálja, hogy mindig az anyjával legyen tizenéves koráig. Szerintem pont az ilyen anya az önző és igen, általában ő mondja ezt másokra.
29. f758a7200f (válaszként erre: 23. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 23:05

En az elsonel voltam elegge gondban mert anyosnak akkoriban volt 2 kutyaja, az egyiktol felt a fiam a masik meg nagyon oreg volt es ugy buzlott, hogy elobb erezted a kutya szagat es utana lattad a kutyat bejonni:))) ennek ellenere a gyerek nagyon menni akart (sot a budosket meg az agyra is felengedtek aludni), hat nem tudtam nemet mondani. Nekunk is van kutya es mondjuk budi is a fajta miatt de mi nem alszunk vele:)))))


Mikor megszuletett a kozepso, addigra nem volt egy kutya sem ott, szoval vegre semmi zavaro korulmeny,de a lanyomat meg nem erdekli hogy ott aludjon szoval nem minden heten alszik ott, de 2 evesen kezdte o is. Szoval en rajuk bizom, hogy akarnak-e menni vagy sem:) nem tuszkolom de nem is tartogatom oket ha menni akarnak, eggyel kevesebb vita van

2012. dec. 2. 23:05

Azt már le sem mertem írni a nyitóban, hogy évente két-három napra elvonulunk a félrjemmel nyaralni, telelni:)



A gyerekekkel is, de nélkülük is. Ha a gyerekekkel nem jutunk el nyaralni, akkor kárpótoljuk őket strandolással, sátorozással, horgásztúrákkal. De évente egy-két nap nyaralás kell, hogy működjön a nagy családi gépezet:) Olyankor feltöltődünk mindketten és valahogy semmi sem zavar minket:)

27. dced501a19 (válaszként erre: 6. - Kailynwyatt)
2012. dec. 2. 22:59

Én is milliószor voltam a nagyimnál, imádtam. Látom, ahogy a gyerekek is imádják a szüleimet, akik a lelküket kiteszik értük.



Most az jutott eszembe, amikor még csak egy gyerek volt, kezdte az ovit, én kezdtem újra dolgozni. Folyamatosan beteg volt. Édesanyám otthon dolgozott, így Ő volt otthon vele. Hónapokon keresztül. Nehéz volt, de a munkahelyemet is meg kellett tartani. Akkor is megkaptam: Én nem azért szültem a gyereket, hogy más nevelje!

Akkor amikor amúgy is szar volt nekem. Dolgozni menni kellett, a beteg gyerekem sokszor egy hétig nem láttam, mert örültem, hogy anyukám vigyáz rá, beadja a gyógyszereit, elviszi orvoshoz. És igen, olyankor ott aludt náluk. Sem a gyereknek nem lett volna jó, ha munka után hazaráncigálom, sem anyukámnak, ha reggel hatkor felköltöm, hogy itt a gyerek, aki nyilván üvöltött volna utánam.

26. fe96902938 (válaszként erre: 23. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:54
Próbáld megnyugtatni, hogy nem eszed meg a gyerekeit:D no meg a csemetéknek is jó buli:)
25. Cippora (válaszként erre: 23. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:53
Azzal nincs baj,ha ők másként élnek,ha nekik másképp jó.Azzal már igen,hogy ítélkezik!
24. f758a7200f (válaszként erre: 6. - Kailynwyatt)
2012. dec. 2. 22:53
Na ugye, nem csak en:))))
23. dced501a19 (válaszként erre: 13. - Fe96902938)
2012. dec. 2. 22:51

Vannak gyerekei, de Ő kicsit másként látja.

És nem elítélni akarom, de nem is értek egyet vele.


A gyerekei (8 és 5 évesek) soha nem aludtak még másutt. Tehát sem a mamánál, sem nálunk, sem sehol. Nem tud tőlük elszakadni csak amennyire kell, suli, ovi, de az is napközi, ottalvás nélkül. Ő ettől érzi magát jól.

Persze engem meg piszkál:) Nála is aludtak már a gyerekeim, egyszer volt, hogy mind a három (apával kirándulni mentünk ) az élvezte, de a gyerekeit nem engedi hozzánk egy éjszakára sem, pedig nem nyúznánk meg őket:)

2012. dec. 2. 22:51

Most vigyorognom kell, mert rég olvastam ekkora egyetértést egy fórumban:D

Egyébként meg nem vagy önző, hanem nagyon is jól csinálod a dolgokat, olyan jól, ami mindenkinek a javát szolgálja.

21. Cippora (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:49
Nem látom miért lenne önzőség.Gondolom a gyerekek szeretnek ott lenni,akkor meg semmi gond.Szerintem aki mondta csak irigy...már ha egy anyukáról van szó.Amit ti csináltok azt sokkal többen megtennék csak nincs rá lehetőségük.
20. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:49

Nekem is 3 van es nekem is pont a nagy, potyogjanak ciganygyerekek az egbol, akkor is penteken a nagyinal van (persze ez anyosom es nem orultem eleinte de o kert 1 napot hetente az unokajaval), delben erte megy a suliba es szombaton hozza. A kozepso csutortokonkent volt ott de amiota ovis, a szombat lett, mondjuk o nem mindig megy mert anyasabb, es azt mondja a nagyinak, hogy bocsi ma nem jovok aludni hozzad, vagy azt, hogy ma jovok. A picur 10 honap alatt meg csak 3x volt (csak nappalra), es 3-at vagy 2-ot egyszerre anyos nem vallal szoval mindig marad 2, de igen, mi is voltunk mar pizzazni csak 2-vel stb. Szerintem nem onzes, mar csak azert sem mert ezt az idot haziminkaval is toltod, attol fugg, de miert is ne, ha csak lazitasz, akkor is teljesen oke, anyukadnak gondolom megfelel a helyzet, ha nem, megmondana, en tudom, mikor apukam latja az unokait, hogy orul, szerintem (ha a kozelemben elne) o is "dalolva" elvallalna es nem hivna onzonek.


Hol van mar az, mikor gyerekkoromban 2-3 hetet is ott voltunk, nagyieknal mikor ovis voltam, es a vilag legnormalisabb dolga volt ez, termeszetesen meg telefon sem volt!!!:)))) es mindenki igy csinalta, es nezd, itt vagyunk mi is

2012. dec. 2. 22:45
Nem vagy önző! Bárcsak én is megtehetném!
18. Gretaa (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:44

Szia :)

Nem,nem önzőség.

2012. dec. 2. 22:44

Van gyereke az illetőnek?

Gondolom neki nem fontos a párja, ha nem érti...

Vagy csak simán irigy, mert neki nincs ilyen segítsége...

Szerintem jól csinálod, mázlid van, hogy megteheted!:))


Ha Nektek jó, ne foglalkozz mással!!

16. Pen80
2012. dec. 2. 22:44
Jesszus, dehogy vagy önző! Ez szolgálja mindenkinek az érdekét.
15. a9e26193e7 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:44

Nagyon helyesen tetted!

A barátnak nyugodtan mehet az SMS, hogy LFS és ne vedd a szívedre.

Ha valaki szülő, nem kell lemondania mindenről - sőt lehetőleg semmiről.

Akkor lennél önző, ha most veled lettek volna és 30 év múlva, amikor már vén banya leszel azzal próbálnál bennük lelkiismeret furdalást ébreszteni, hogy "bezzeg én nem hagytalak magatokra titeket" és elvárnád, hogy ők mondjanak le valamiről és a te önzőséged miatt hozzanak ők is fölösleges áldozatot.

Olyan fölöslegeset, mint amilyet te is hoztál volna, ha úgy teszel, ha az "önjelölt pszichiáteredre" hallgatsz.


Szép napot!

CL

2012. dec. 2. 22:42
Ha nálunk működne így, de boldog lennék...:)))
13. fe96902938 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:41

"Hogy tudom a gyerekeket anyukámnál hagyni hétvégén egy estére, amikor velem kellene, hogy legyenek? "


Mond meg a barátnak, hogy töltsön 1 hetet a 3 picivel, és utána megkérdezed, hogy önző-e vagy sem:D

2012. dec. 2. 22:40

Nem vagy önző egyáltalán. Lehet, hogy csak az irigység szólt abból a kedves barátból...


A gyerekek szempontjából is fontos, hogy a pároddal folytatott kapcsolatotok meghitt és színes maradjon és ha nektek ennek megőrzésére heti 1 nap "kimenőre" van szükségetek, és még segítség is van, akire nyugodt szívvel rá tudjátok bízni a gyerekeket, akkor miért ne?!

11. 447396604e (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:39
dehogy vagy:)
10. forgatos (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:39
Hibátlanul csinálod. Megőrzöd a házasságodat is a gyereknevelés mellett.
2012. dec. 2. 22:38
Dehogy vagy önző!
2012. dec. 2. 22:38
Szerintem nem.
2012. dec. 2. 22:38

A csudát vagy önző. Talán csak az irígység beszélt az illetőből. Te neveled a gyerekeidet, gondolom ha nem engednéd őket édesanyádhoz akkor azért szólnának meg.

Néha kell is, hogy csak kettesben legyetek,jót tesz a kapcsolatotoknak.Jól van ez így és fütyülj arra, hogy ki mit mond.

6. kailynwyatt (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:38

Erre jobbat nem tudok mondani, mint azt, hogy a barátod ostoba.

Mi is ezerszer voltunk a nagyszülőknél, volt, hogy két hétig is, és imádtuk. A gyerekeknek épp úgy fontos, hogy a nagyszülőkkel legyenek, a legjobb helyen vannak, és érezzétek magatokat jól a férjeddel péntekenként!

2012. dec. 2. 22:38
Miért lennél önző? Ez teljesen normális!!!
4. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:38

Dehogy van önző!! :) Ne törődj már az ilyen beszólásokkal. Pláne, ha a gyerekek is szeretnek a Mamánál lenni. Ez így egészséges, a gyereknek kell a nagyszülővel való kapcsolat, élmény is, és neked is kellenek a férjeddel közös programok.

Bár mindenki így csinálná, tartósabbak lennének a házasságok, szorosabbak a családi kötelékek.

3. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 22:38

szia..


aki ezt mondta egyszerűen irigy..

ne foglalkozz vele..ez jó mindenkinek..a mama örül,hogy az unokákkal van és Nektek szülőknek is jár egy kis kettesben lét..

attól még ,hogy van aki segítsen épp úgy szereted a gyerekeidet..szerintem.

jól van ez így..

2012. dec. 2. 22:36
Bocs a sok kérdőjelért, de csak így engedte elindítani a fórumot.
2012. dec. 2. 22:34

Sziasztok!


Három porontyom van, imádom őket.

Tegnap este egy baráti társaságban burkoltan megkaptam, hogy önző vagyok, mert a gyerekek kb. minden péntek este a mamánál alszanak. ( Édesanyám megy értük az oviba, bölcsibe délben, hogy ne kelljen ott aludniuk, a legnagyobb meg csak úgy oda megy péntekentként)


Pénteken kettőig dolgozom, hazaérek, nyugi van, lehet mosni, takarítani, senki nem szomjas, senki nem éhez, haladok a dolgommal. Este pedig jó elmenni a férjemmel sütizni, pizzázni. De néha jó csak együtt feküdni filmet nézni. Bevallom olyankor élvezem, hogy kettesben vagyunk. Szombat délután megyek a gyerekekért, addigra igyekszem minden házimunkát elvégezni. Vagy sikerül, vagy nem:)



Tegnap megkaptam egy baráttól: Hogy tudom a gyerekeket anyukámnál hagyni hétvégén egy estére, amikor velem kellene, hogy legyenek?


Tényleg önző vagyok, hogy néha a férjemmel szeretnék kettesben lenni?

(plusz, látom, ahogy a gyerekek várjár a mamánál töltött éjszakát)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook