Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző vagyok? fórum

Önző vagyok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 07:43

Nem!

Nem vagy önző!

Nehogy elhidd neki!

Tök normális, hogy így csinálod.

59. f9811ae891 (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 07:10
Dehogy vagy önző! Ne törődj az ilyen okoskodó, irigy, már bocsánat, de bunkó emberekkel! MINDEN egészséges érzületű nagyszülő álma, hogy unokázhasson, időt tölthessen az unokákkal, épp erről szól a fórumom és a naplóm is!!! Ez egy alapvető, természetes, egészséges dolog, és a gyerekeknek csak a javára válik, ha kialakítanak jó, szoros kapcsolatot a nagyszülőkkel.
58. kattyus (válaszként erre: 22. - 6b006fc769)
2012. dec. 3. 06:11
Nekem is ez jutott eszembe:)
57. aed525becb (válaszként erre: 55. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 00:40
Na akkor most jól megnyugtattuk egymást, úgyhogy én el is nyúlok, mert mindjárt kelek. Joccakát.
2012. dec. 3. 00:38
Igaz, lehetne egy fórumtéma ez is : A gyerekem érdekében elváltam, önző vagyok? Majd lehet egyszer lesz ilyen, de az idő leigazolta, hogy jól döntöttem. Azóta, amikor elhozom, és ő a nagyszüleihez szeretne menni én biza lelkiismeretfurdalás nélkül engedem.
55. dced501a19 (válaszként erre: 52. - Aed525becb)
2012. dec. 3. 00:37

Még egyszer mondom nő vagyok, én szültem őket, de ilyet soha.........


nem szeretem anyósomat (megvan az oka) de ha a férjem úgy dönt, igenis megyünk hozzájuk. Mint ahogy az én szüleimhez kétnaponta.

54. dced501a19 (válaszként erre: 52. - Aed525becb)
2012. dec. 3. 00:33

Hát én nő vagyok, de bocs, te nem egy nővel, egy hárpiával éltél együtt.,


Ahogy olvasom mindenkinek jobb, hogy elváltatok.

53. aed525becb (válaszként erre: 50. - Szabokisandi)
2012. dec. 3. 00:31
Itt azóta is csak ez az egy unoka van...
52. aed525becb (válaszként erre: 49. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 00:28
Dehogynem. Igyekeztem én rendet tenni, de csak cirkusz volt. Olyan sztorim is volt, hogy ANYA elment otthonról, mi meg szépen lementünk a nagyihoz, aztán ANYA véletlenül hazajött... Megint balhé. Nem arról volt szó, hogy otthagyom nála, még velem sem engedte oda. Állhattam én a fejem tetejére is, nemhogy a sarkamra. Szabályosan zsarolt mindenkit a gyerekkel, még engem is. Úgyhogy jól rááltam a bal sarkamra, a jobb lábammal meg önzetlenül kirúgtam. (Magam a lakásból, mert nem rakhattam ki gyerekkel együtt, szóval amíg nem volt hova mennie addig én költöztem el) . Nem volt könnyű helyzet, de hogy a balhéktól megóvjam a lányom, és hogy megismerje a nagyszüleit ezt a megoldást hagyta csak nekem.
51. dced501a19 (válaszként erre: 50. - Szabokisandi)
2012. dec. 3. 00:19

Az én anyósom sem szent, volt, hogy az egyik gyereknek (újszülött volt), a másiknak, aki várta a mamát, nagyon várta, de szinte rá sem nézett, nem hozott semmit.



Mondom várta a gyerek a mamáját, de hozzá sem szólt, csak a kisbabát ajnározta.


Nekem ez rosszul esett, a gyereket leszereltem egy dugi összerakható autóval, amit a mama "hozott' neki. (én vettem karácsonyra, de odaadtam anyósom helyett)

És lehet Ő ezt észre sem vette. Volt öt perce, és az újszülöttet akarta látni.

50. Szabokisandi (válaszként erre: 46. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 00:12
Sajnos ezzel nem tudok egyet érteni, mert a mamák nem egyformák. Igaz, ez már egy egészen más fórumtéma lehetne. Csak a szemléltetés kedvéért a legutóbbi alkalommal megjöttek a nagyszülők, cirka 5 óra autózás után. A három gyerekemből a legkisebb óvodában volt még, egy szóval nem kérdeztek róla és elmentek úgy, hogy nem találkoztak vele. Mindezt kora délután. Míg a másik gyerekük gyerekéhez kéthetente autóznak órákat, hogy megnézzék a meccset, ahol vagy játszik, vagy nem.
49. dced501a19 (válaszként erre: 48. - Aed525becb)
2012. dec. 3. 00:10

És nem próbáltál meg néha kicsit a sarkadra állni?



Nem bántásként, csak érdekel.

48. aed525becb (válaszként erre: 45. - Dced501a19)
2012. dec. 3. 00:08
Csakhogy nálunk nem volt ok, amiért nem mehetett volna. Ja, és ezt úgy képzeld el, hogy mi egy házban laktunk, csak mi egy emelettel feljebb. Most így gyakrabban tudnak találkozni. Nade.. Itt most nem rólam van szó. Szóval nem vagy önző, bár nálam is így lett volna. A tanácsadód meg majd idővel megkapja a gyerekeitől. Szépen éltek, gratulálok.
47. Bcicus (válaszként erre: 39. - F758a7200f)
2012. dec. 3. 00:07

Nálunk 2 nagymama van sajnos nagypapa már csak 1.

Mind kettőhöz megy fiunk, bár most én anyum már hónapok óta beteg így ott csak akkor van otthagyva ha apum is otthon van. Anyósom gyakran vigyáz rá. Sosem különböztettük meg a két nagymamát.

46. dced501a19 (válaszként erre: 43. - Aed525becb)
2012. dec. 3. 00:02

Azért az a nő is bemutatkozik, aki a gyerekét az egyik nagyszülőnek felkínálja, a másiknak meg azt sem engedi meg, hogy felvegye.


Nyilvánvaló, ha az én anyám örül az unokának, akkor a párom anyukája is. Ha anyukám kivehette az alvó újszülöttet az ágyából, hogy körbenézze, megpuszilgassa, pityeregjen, akkor anyósom is. A férjem anyja is ugyanúgy nagymama, Ő is ugyanúgy várta az unokát, ugyanúgy csodálja.

45. dced501a19 (válaszként erre: 43. - Aed525becb)
2012. dec. 2. 23:58

Ez megint egy másik nézőpont, férfi szemmel....


Néha elgondolkodom ezen. Hogy a férjem mit gondol, meg is kérdezem.



A saját szüleihez Ő sem szívesen engedi a gyerekeket, egyszer volt, hogy a legnagyobb egy horgászat után ott akart aludni. Semmi gond nem volt.


Azóta sem hívják, azóta sem akar odamenni. Nem nem szeret ott lenni, egyszerűen nincs alkalom.

44. Bcicus (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 23:52
Dehogy vagy önző, ez teljesen normális, irigy mert ő ezt nem teheti.
43. aed525becb (válaszként erre: 39. - F758a7200f)
2012. dec. 2. 23:52
Az én lányomat nem engedte az anyámékhoz az anyja. De bezzeg az övéhez akármikor. Babakorában az ő amyja felvehette, az enyém nem stb... Egy nézeteltérés miatt így próbálta büntetni a szüleimet. Én meg villámhárító voltam. Válás lett a vége. Így most kéthetente, sőt, mostanában minden hétvégén velem van, a nagyszülőknél is imád lenni! Nos... Én is önző vagyok???
2012. dec. 2. 23:51

Nem vgy önző.

2,5 éves lányom a párommal megy a mamához 4-6 órára szombatonként. Én addig elvégzek mindennel. Fürdőszoba fertőtlenítés, konyha... Ezek azok a helyek, ahol vegyszerezek így vagy úgy és nem szeretem, ha a közelbe van.

Szeretem ha velem van, vele is lehet pizzázni, kettesben filmezni, ha alszik vagy játszik a szobájába.

41. dced501a19 (válaszként erre: 38. - Aed525becb)
2012. dec. 2. 23:50

Én szívesen vigyáznák a nagyimra, de már nem tehtem.



Csodálatos egy nő volt. Kismama voltam az elsővel, amikor úgymond lerobbant. Végig hajtogatta nekem, hogy biztos kislányom lesz. Ha elmentem hozzá, csak azt kérdezgette, "voltál kontrón (kontrolon) ugye kislány?

Amikor már nagyon-nagyon beteg volt, odaülem mellé és hazudtam: Mama, ma voltam ultrahangon, kislány lesz. (akkor még nem tudtam mi lesz) És boldog volt. "ugye megmondtam kislányom"



Három hónap múlva kisfiam született:) De jó volt látni az elégedett arcát, hogy megmondta, nekem lányaim lesznek.

Lettek is pár év múlva:)


Azóta, ha kimegyek a temetőbe, hangosan mondom: Látod mama, megvan mindenem...



A férjemet meg kimondottan imádta. Engem is, de rosszat rá nem mondhattam. Tényleg szupernagyi volt:)

2012. dec. 2. 23:46
Szerintem a legjobban teszitek, hogy így csináljátok. Hála a mamának, aki elvállaja mindhármat együtt (mert sokan sajnos kettőt sem vállalnak be, nem beszélve azokról a nagyikról, akiknek kösz szép, de nem kell a gyerek). A házasság a gyerekek érkeztével úgyis átalakul, de hogy ne szürküljön el és ne unjatok rá egymásra, igenis kellenek az ilyen alkalmak. Ha ettől kevesebbszer van rá mód, még az is a hasznotokra válik. Aki önzőnek hív, talán irigykedik, mert megteheted, mert meg mered tenni. Mikor kicsik voltak a gyerekeim, nekem is néha lelkifurdalásom volt, ha a mamánál hagytam őket, de aztán rájöttem, hogy mindenki csak profitál belőle. A mama élvezi, hogy vele vannak a gyerekek, a gyerek élvezi, hogy nincs olyan szigorúság, mint otthon, az anya és apa pedig élvezi, hogy lehet 7 óránál tovább aludni, nem kell lehalkítani a tévét este és el lehet menni otthonról, ha éppen arra vágynak. Nem kell törődni azzal, aki ezt mondta neked. Sokféle képpen lehet gyereket nevelni és sokféleképpen lehet jó. Nektek így jó és ez a lényeg.
39. f758a7200f (válaszként erre: 34. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 23:39

Hat igen, 2-esben mi nem, mert a nagyi csak 1 gyereket vallal el egyszerre, sot, ha fodraszhoz, kozmetikushoz szeretnek menni, akkor nem (ne kerdezd miert, anyosbol van:DDD), de megertem a gyerekeket, ha anyam a szemem elott rosszat mondott volna a masik nagyimra (aki neki anyosa volt) engem is zavart volna ezert en sem mondok ilyeneket, es nem is tiltom oket. De ismerosok kozott eszrevettem, hogy ahol 2 nagyi van, ott tuti, hogy mindig az anyuka szuleihez mehetnek csak a gyerekek, a masik nagyi le van tojva, ahol 1 van mint nalunk es anyos, ott ugyanazt csinaljak mint en, ugy ertem, tudomasul veszik, hogy ez van, de a gyerekeket odaviszik ugyanugy mint ahogy mi is tesszuk:) szoval nem, nem onzes, a gyerekkel szemben lenne az. Ha ugy jart, hogy csak egy nagyija van, hat akkor az van es kesz, pl a nagyfiam tudja is, hogy anyosom ilyen belekotos fajta, szivesen megy hozza, de nem esik neki jol, ha nagyi engem kritizal ugyhogy mar elore mondja, hogy:"anyuci, holnapra kikeszitetted a hosszuujju polot? Tudod, nem azert mondom, csak ha nem, akkor hallgathatjuk megint a litaniat..."


:DDDD ilyeneken betojok

38. aed525becb (válaszként erre: 36. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 23:36
Úgy valahogy. :-) Most meg már mi vigyázunk a nagyira.
37. aed525becb (válaszként erre: 32. - F758a7200f)
2012. dec. 2. 23:34
Szia. Van ez így anyóssal... De attól még nagyszülő. A gyerekeid apját sem nyírta ki, gondolom őket sem fogja.
36. dced501a19 (válaszként erre: 35. - Aed525becb)
2012. dec. 2. 23:31
Zsiványkodni, rosszalkodni, délig aludni (na ezt a legnagyobb gyerekem élveli a nagyinál) Meg azt, hogy reggel megkérdezi anyukám mit főzzön, és azt főz, amit kérnek, azt süt, amit akrnak.
2012. dec. 2. 23:27
Abszolút nem vagy önző. Szerintem aki mondta neked, az nem bízik senkiben, közben meg majd megdöglik egy szabad hétvégéért. Láttam már ilyet a környezetemben, közben azt gondolja magáról, hogy ő AZ ANYA! A saját gyerekeiben sem bízik, és majd 15 évesen is kísérgeti őket a zebrán, meg égeti őket. Másik lehetséges ok: Nem akar kettesben maradni az emberrel. Bármi is az indok, nem a te gondod. Te jól csinálod, nem vagy önző! Ő az önző! Megfosztja a gyereket egy PÓTOLHATATLAN élménytől! Mikor aludjon nagyinál? 30 évesen?? Mi is sokat voltunk, ráadásul ott lehetett kicsit zsiványkodni is! :-)
34. dced501a19 (válaszként erre: 32. - F758a7200f)
2012. dec. 2. 23:17

De gondolom a gyerekek szeretik a nagyit. És ez a fontos.



Meg az, hogy kell néha egy lélegzetnyi idő, hogy csak a párunkra koncentráljunk. Mindegy, hogy elalszunk-e egy filmnézés közben, pizzát rendelünk, elmegyünk sütizni. Lényeg, hogy kell néha kettesben lenni.

33. dced501a19 (válaszként erre: 31. - Starmama)
2012. dec. 2. 23:14

Nem a szíved akarom facsarni, de a szüleim, mint nagymamám is volt, igazi nagyszülők:)


Náluk minden gyerek szülinapja, névnapja meg van ünnepelve mamánál, lufikkal díszített nappaliban, fincsi kajákkal, sok gyerekpezsgővel. De csak a nagyszülők és az unokák, olyankor a közelükbe sem mehetek.


Hát ezért nem érzek lelkiismeretfurdalást, ha rájuk bízom, akár egy egész hétvégére is:)

32. f758a7200f (válaszként erre: 27. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 23:13

Mondjuk mas az, hogy neked anyud teszi es mas az anyos. Nalunk csak anyos van, ugyhogy altalaban mindent ellenkezonkeppen csinal mint amit meghagyok neki, betegseg alatt nem mernem otthagyni (volt olyan, hogy meg egy fajdalomcsillapitot, lazcsillapitot sem adott be a gyerekeknek), amikor nem betegek, akkor is, ha azt mondom, naturszeletet adj nekik enni, akkor rantott hust csinal, ha azt mondom, fott virslit, akkor csakazertis olajban suti ki, ilyenek. DE, heti 1x elmegy...


Persze, ha apum lenne itt, ugy csinalna ahogy en szoktam

31. starmama (válaszként erre: 1. - Dced501a19)
2012. dec. 2. 23:08
Nem vagy önző! De irígyellek! :) Bárcsak lenne a közelben egy mama, aki csak évente kétszer elvállalná a gyerekeket! Simán odaadnám őket. Azzal csak tanulnak, színesebb tőle az életük. Abba ne hagyjátok!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook