Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző apuka vagy túlreagálom? fórum

Önző apuka vagy túlreagálom? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
83. 124637ff9b (válaszként erre: 81. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 19:11

Azért hát. Pedig tudni kellene, hogy repülő sem marad fenn az égben 😀


Mindegy, ne vegyél magadra semmit. Készülj csak, izgulj is kicsit, az vele jár. És egy pillanatig se hidd, hogy a férjed nem fél, és nem izgul. Két hónap múlva már nevetni fogtok az egészen :)

82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 19:08

Ha az előmenetele függ ettől, akkor tényleg beszéljetek meg egy tervet, hogy addig, amíg nem ér a kórházba, mi és hogyan legyen.


Általában több óra, esetleg napban is számítható az első és még a többedik szülés is. Aztán lehet ez pillanatok alatt is, nincs erre recept. Egy legyen biztos, hogy legyen terved, ha megkezdődnek a fájások mit kell tenned.

Nyugodt babavárást, könnyű és gyors szülést kívánok!

Azt tanácsolom, hogy ezt ne szemrehányóan tálald a párodnak, hanem mond el, mennyire félsz, vagy aggódsz. Sokszor az apák nem is fogják fel mi is fog az életükben történni, amíg nem tartják a kezükben a babájukat.

Hadas Kriszta műsorában volt pár példa erre.

81. Katuska1982 (válaszként erre: 80. - 124637ff9b)
2018. szept. 13. 19:06
Azt sem értem,miért lennék királykisasszony,mert izgulok az első baba születése miatt?!
80. 124637ff9b (válaszként erre: 77. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 18:56
Itt sokminden kiderülhet az életedről, még az is, amit te magad sem tudsz. Majd összehozzák 😀
79. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 74. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 13. 18:53

Attól, hogy a szülésnél bent van, nem kell a fenekedben lenni. A fejednél is lehet, háttal a hátsónak. Foghatja a kezed, simogathat.

Ez is csak egy vélemény, nem kell így tenni.


Van akit nyugtat, van akit zavar. Szerencsére szabad döntés van a témában.

78. Guruljka (válaszként erre: 74. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 13. 18:53

A vejem bent volt a két kisebb gyerek születésénél.

Én a második unokám születésénél voltam bent.

Háttal a "lényegnek", a lányom fejénél ülhettem, foghattam a kezét, törölgettem a szája szélét vizes ruhával, megtámaszthattam a derekát. Így segíteni tudtam anélkül, hogy bármi rémeset láttam volna. Amikor a baba kicsusszant, akkor hátrafordulva odanéztem, de persze csak a babát láttam, a kis mázoskát. :D


Ezekkel a tapasztalatokkal később a vejem is be mert menni, és nagy élmény volt a számára is a születés.

Mire a kismamát varrni kezdték, már ki lehetett, ki is kellett jönni.

2018. szept. 13. 18:47
Dehogynem,megbeszéltük a párommal. Nem azért írtam ki,mert nincs kommunikáció.
76. ab3619a9cd (válaszként erre: 75. - Fincsi5)
2018. szept. 13. 18:44
Én is 85-ös vagyok! :D
75. fincsi5 (válaszként erre: 74. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 13. 18:40

Én tudom, régimódi vagyok, de nekem ez tetszik.:))

De nekem koromnál fogva megengedett, a gyerekem '85-ös.D

74. ab3619a9cd (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2018. szept. 13. 18:35

Mi anno szépen megbeszéltük,hogy a férjem nem akar bejönni,én pedig nélküle akartam szülni.Így kint várt.Nyitva volt a szülőszoba ajtaja,mindent hallott,mert ott ült az ajtó mellett,de miután a csecsemős megfürdette bement a lányunkhoz.Annyit mondtak neki hogy csak balra nézzen,mert jobbra engem stoppolnak és Ő azt nem akarja látni! :D


Komolyan mondom Nekem így jobb volt,engem feszélyezett volna a jelenléte.

Ezt azért írtam le,mert a férjem nem akart a seggemben lenni,amit hálásan köszönök is neki! :D

73. Amaunet (válaszként erre: 45. - Gabbbicica)
2018. szept. 13. 18:17

Igen, ez lenne a megoldás, de úgy látszik előbb beszéli meg a neten, mint a párjával.:D


És megint itt a jelenség, hogy az emberek nem beszélnek egymással.:(

72. fincsi5 (válaszként erre: 71. - Anyucikóni)
2018. szept. 13. 18:15

Érteni véllek.D


De ha lehet, legyen a közelben, én meg ennyit akarok kinyögni.:)))


Régen természetes volt, hogy apuka jó, ha a kórház közelében volt, de ma már tényleg azt látom, hogy állandóan a nő seggében akarnak lenni ( bent vannak a szülésnél), akkor legyen már elérhető távolságban.

71. Anyucikóni (válaszként erre: 67. - Fincsi5)
2018. szept. 13. 18:05
Pont azért írtam ,mert nekem sem volt mindennapi. Nemhogy víziló méretűen pár nappal szülés előtt. Csak példának írtam hogy nincs lehetetlen...meg évben az állapotban sem.
70. fincsi5 (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2018. szept. 13. 15:38

Te tudod, nem élek a konferenciák világában.

Amúgy a hisztiről tehet, a hormonok játékáról

nem.

Szülni meg nem megyünk autóval, erre ne is biztassátok. Mentő! D

69. birebora (válaszként erre: 1. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 15:37
Megértem az aggodalmad, de nyugi, nem lesz baj. Legyen összekészítve minden. Lehet, hogy előbb megszülsz vagy később.
68. fincsi5 (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2018. szept. 13. 15:34

HA így fogjuk fel, soha senki nem írna ki kérdést semmiről, nem-e?

Nem mindenki olyan magabiztos, hogy magával elég legyen megbeszélnie.

Több szem több csipa.:)

67. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Anyucikóni)
2018. szept. 13. 15:12
Hát gratula, de nem mindenki így él, nem ehhez vagyunk szokva.
2018. szept. 13. 14:49
Köszi!
65. Anyucikóni (válaszként erre: 63. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 12:46

Aggódni nem kell. Baba még nem maradt benn! :P :D

HA véletlenül tényleg szombaton jön rád a szülés, akkor is nopara, 3-4 órát alapjáraton is eltart, addigra a Zembered visszaér és ott lesz melletted, mire kibújik a béjbi. ;)


Ha parázol, akkor inkább egy barátnéddal beszélj!

64. Piroska52 (válaszként erre: 63. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 12:43

hidd el nem lesz baj,próbálj meg kevesebbet aggódni,

legyen összekészitve a motyód,

amit beviszel meg amibe a babát hazahozod,

csak magadnak ártasz ha ennyit aggódsz,

pihenj sokat amig megteheted,

aztán már sokkal több dolgod lesz,használd ki amig lehet,

boldog babavárást,és gyors szülést,

2018. szept. 13. 12:19

Köszi a válaszokat, a negatívakat is! Nem gondoltam, hogy ennyien írtok!

Csak kíváncsi voltam más nők véleményére. Nem függ tőle az állása, de az előmenetele igen. Visz még két kolléganőt is (ezzel nem akarok rosszat mondani rá, de őt sem kell félteni :) :) ;) Én nem bánom, ha elmegy, menjen, nem érzem hogy megszülnék szombaton, bár akármi előfordulhat. Első baba miatt aggódom, plusz: nekem anyukám már meghalt, tehát a legfontosabb tanácsadóm kilőve. Kicsit talán jobban lógok a páromon, de ő szeret és azért még ez nem királykisasszony dolog. (...) Tökjól el tudom magam foglalni, míg ő nem lesz, sose volt gondom ezzel. Dolgom is lesz. Persze, sokat mászkálni meg emelgetni semmit nem tudok már. Szóval, köszi a hideg-meleg válaszokat! Sokan fórumoztok!

62. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 12:15

Szia!


Persze, hogy izgulsz, más is izgulna hasonló helyzetben. Ez teljesen érthető.


De ha dolgozna, akkor sem lenne ott melletted. Úgyhogy menjen csak, nem több napra megy.


Szóval inkább beszéld meg vele, hogy figyelje a telefonját, másrészt pedig csinálj tervet, hogyan mész be a kórházba, ha mégsem érne haza időben.


Hogy ne akkor kapkodj, hanem legyen kész forgatókönyved.


Ne félj, rendben lesz minden és megvárja a gyerek az apucit:-)

61. Bichi (válaszként erre: 1. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 11:49
Szerintem túlaggódod. Bármi történik is, be tudsz menni magad is a kórházba, és utánad megy, a gyerek nem fog csak úgy pitty-patty kicsusszanni az első fájások után sajnos :). Én is így voltam, a férjem tök máshol, hát persze én is vidéken kolbászoltam anyámmal, de még így is rengeteg időm volt. Igaz, anyám halálra izgulta magát, mire beért velem a kórházba, igazából én nyugtattam. Nyugi, hagy menjen :)
2018. szept. 13. 11:26

Szerintem ne parázz, főleg, ha közel van a kórház:)

Én november elejére vagyok kiírva:)

Én azt beszélném meg vele, hogy figyelje a telefonját, és ha akció van, pattanjon a kocsiba, és jöjjön. Ezt mindenhol megértik, ha szül az asszony, jönni kell:)

Ha erre hajlandó, akkor no para, nem önzőség szerintem ha elmegy. Nem is találó szó az önzőség erre a szitura szerintem.

Persze ha egyébként nem foglalkozik veletek, az nás téma, de azt meg nem írtad.

59. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Katuska1982)
2018. szept. 13. 11:01

Nem hiszem, hogy önző lenne a párod. :)

Inkább arra hívd fel a figyelmét, hogy ha jönni kell, végig tudja-e vezetni az utat nyugodtan, nehogy a nagy sietségben baleset legyen a vége.


Természetes, hogy aggódsz, hiszen nincs melletted más családtag. Az is természetes, ha a párod végzi a maga dolgát, amíg tudja. "Potyára" minek maradna otthon. :)

2018. szept. 13. 10:56
Bocsi ez a telefonom megbolondult.Szóval ezekből már most sokmindent le lehet szürni.Nekem mind a kèt lányomnál a kíírt időpont elött születtek meg 12 nappal.
2018. szept. 13. 10:53
Sziasztok! Bocsi nem olvatam vègig a forumot,de azt gondolom,hogy a kèrdező ismeri a legjobban az apukát.pl: eddig mennyire vett rèszt a terhessèg során a külömböző vizsgálatoknál,elment- e az anyukával vásárolni a picinek amire szüksège lest.Ebből sok mindrnt le lrhet szűrni.Ès igen lehet akkor indul meg Anyu
56. 124637ff9b (válaszként erre: 53. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 13. 10:43

Én nem tudok mindent.

Csak feltételezem, hogy elég lett volna néhány jó szó, néhány emberi szó.

(Ne aggódj, minden rendben lesz .. vagy ilyesmi)

55. michelle.r (válaszként erre: 51. - 124637ff9b)
2018. szept. 13. 10:32
Jajjj, ne engedd ki a szellemet a palackból, mert idejön és mesél.... :D
54. ab3619a9cd (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2018. szept. 13. 10:31

Agresszív akkor lennék ha leírnám mit gondolok!! :D

Lekezelő vagyok igen,mert nem bírom a nyámnyila hisztérikákat!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook