Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olyannal szeretnék beszélni, aki már volt ápolási segélyen fórum

Olyannal szeretnék beszélni, aki már volt ápolási segélyen (beszélgetős fórum)

21. epreke
2015. okt. 17. 08:14

1.Szerintem meg nem kötelezhetnek arra, hogy a heti 7 napon, napi 24 órában testközelben, az ápolt mellett töltsön valaki. Egyébként az hol van leírva, hogy x órát fizikailag is mellettük legyél. Ez nem egy munkaszerződés, nem munkaviszony. Ez egy speciális "jogviszony" Napi 4 óra munkát pedig vállalhatsz hivatalosan is az ápolási díj mellett , csak jelezni, igazolni kell a hivatalnak.

2.Én úgy tudom, hogy a környezet tanulmány során az ápoltat meg kérdezik, hogy elégedett-e az ápolója munkájával. Arra is rákérdeznek, hogy miből áll az ápoló ápolási tevékenysége. Az ápolt környezete is sokat elárul az ápolási tevékenységről.

Azért ezzel vannak fenntartásaim, mert pld. az ápoló kapja azt a max.20- 50 ezer forint közötti összeget, ebből próbál megélni( saját emberi igényekre gondolok) és mellette ebből próbáljon patyolat tiszta környezetet biztosítani, a gyógyszereket, élelmiszert biztosítani stb. stb..... közben pedig az ápoltnak vagy van jövedelme, vagy nincs... ha van akkor sem rendelkezhet az ápoló ezzen összeg felett, tehát kérdem én hol vannak ezek a szabályok lefektetve? Mennyi időt vagyok köteles az ápolt mellett tölteni? Mi is az elvárás velem szemben? Hozzánk is most fognak jönni ...lassan letelt a két év... remélem előtte értesítenek...

20. Jázmin1975 (válaszként erre: 19. - Mona..)
2015. okt. 16. 20:16
Nálunk csak úgy lehet,hogy ha együtt is lakik az Ápoló a beteggel egy lakcímen.
19. Mona..
2015. okt. 14. 14:06
Mikor mi kérelmeztük az ápolásit, rá kellett írni, hogy egy városban lakunk az ápolttal /apukám/, de nem egy lakcímen. Még nem voltak ellenőrizni, de igy nem is várhatják el, hogy ott legyek ha váratlanul jönnének.
18. freddy36 (válaszként erre: 17. - Jázmin1975)
2015. okt. 11. 20:07

Ne idegesítsd Magad a tesód miatt...egyszer ő is megöregszik,és azt fogja vissza kapni,amit ő adott!

Tudom milyen ápolni 2 embert,én ápoltam nagyimat,öcsém meg a nagypapánkat. Most meg anyóséknak intézek mindent(gyógyszerek,bolt,csekkek,stb.)

17. Jázmin1975 (válaszként erre: 16. - Freddy36)
2015. okt. 11. 19:21

Egy tányér levest se adott mikor még beszéltünk is!

Nagyon nem kívánom senkinek hogy két beteg embert ápoljon még egyett sem!Nagyon nehéz és egyálltalán nem segít az ápolásba!Hetente 5 percre át jőn mert nem többre még le se ül!És ő jelentget engem fel megérteném ha csavarognák nem érdekelne hogy esznek e vagy se!

2015. okt. 11. 19:10

Mondhatom,"rendes" tesód van!

Nekem a párom volt az apjával 2 évig ápolásin,az elején jöttek ellenőrizni,hogy milyen állapotban van az öreg,utána többet nem jöttek.Párom nem dolgozott mellette,anyós kipótolta a "fizetést".

15. Jázmin1975 (válaszként erre: 14. - Aac131dc75)
2015. okt. 11. 18:57
Köszönöm ,hogy szóltál.Tavaly is dolgoztam Ápolási segély mellet de nem sok ideig mert itthon kellet lennem és azt se jelentettem be.
2015. okt. 11. 18:40
igen,elmehetsz 4 órába,de bejelentési kötelezettséged van a járás felé is!
13. Jázmin1975 (válaszként erre: 12. - Aac131dc75)
2015. okt. 11. 18:38
Nem tudtam,hogy be kell jelentenem én eddig azért nem mentem.Ápolásival el lehet menni 4 órába dolgozni bent voltam meg kérdeztem.Itt meg a nő nekem meg azt mondta nem itthon kéne maradnom ez is arra megy ki ,hogy el vonja tőlem a pénzt.Édesapám nem hazudott mert Orvosnál voltam Édesanyámmal de majd meg mutatom nekik a papírt is róla!
12. aac131dc75 (válaszként erre: 10. - Jázmin1975)
2015. okt. 11. 18:33

Járásnál kell bejelenteni,hogy dolgozol.


Az,hogy gondoskodsz róla,ne nekem bizonygasd hanem az ellenőrnek bizonyítsd!


Nincs kizárva,hogy fülest kaptak,de ha már ápolásin vagy legalább azt a csekély szabályt tartsd be!


Ha meg hazudnia kell apukádnak legalább ha ilyen van,ügyintézést,csekkek fizetését mondja szegénykém.

2015. okt. 11. 18:12
Bocsánat igen én írtam rosszul nem gyámügy.Érdekes volt olyan akit a 8 év alatt egyszer se ellenőriztek.Szerintem tesom fel jelentett és küldtek egy ellenőrzést!
10. Jázmin1975 (válaszként erre: 7. - Aac131dc75)
2015. okt. 11. 18:09
Én meg mondtam,hogy dolgozok most mentem el szeptember 21 től hol kell be jelentenem?Az Édesanyám félre beszél időnként de annyira nem sulyos még hordom az orvoshoz gondoskodom róla .
9. aac131dc75 (válaszként erre: 8. - Jázmin1975)
2015. okt. 11. 18:09

Akkor nem a gyámügytől jöttek,ahogy eőször írtad!

Ez a szokásos ellenőrzés volt,ahol ellenőrzik,hogy tényleg jogos-e az ellátásod!

2015. okt. 11. 18:07
Gondnokság? Papíron az van szociális ügyintéző,járási hívatal.
7. aac131dc75 (válaszként erre: 4. - Jázmin1975)
2015. okt. 11. 18:07

Eleve be kellett volna jelentened,hogy napi 2 órát dolgozol.

2 évente tényleg van ellenőrzés,és jobb ha otthontalál!!

A gyámügyesek viszont csak akkor mennek,ha gondnokság alatt áll az ápolt.

2015. okt. 11. 18:06
Csak érdekes elötte a napokba tesom azt mondta ez nem mehet igy tovább hogy el járok dolgozni.Tudni kell azt nem beszélünk egymással ápolásba nem segít.Van a szomszédom aki meg van bízva nem vagyok itthon ő mindig jőn el látja szüleimet de neki is van dolga nem tud itt ülni órákat.Szomszédom mondta hogy hallota mikor tesom mástól érdeklödőtt hogy hol lehet engem fel jelenteni hogy el járok dolgozni.
5. aac131dc75 (válaszként erre: 3. - Jázmin1975)
2015. okt. 11. 18:04

Gyámügytől????

Gondnokság alatt áll Édesanyád?

2015. okt. 11. 18:02
Fel is hívtam és mondta ki fog jönni de nem talállt senki személyt aki éppen az Édesanyámat biztni szoktam.És nagyon reméli találkozni fogunk mikor újra majd erre jár.Mondtam neki el járok dlgozni napi 2 órába és nem tudom mikor megyek éppen mert válltakozó időszakba kell mennem.Miondta mért járok el ha ennyire betegek a szüleim nem otthon kéne maradnom.Most félek hogy megint ki jőn nem találl itthon és meg vonják a pénzt tőlem.
3. Jázmin1975 (válaszként erre: 2. - Aac131dc75)
2015. okt. 11. 17:59
Édesanyámmal én Ápolásin vagyok de kétórába el járok dolgozni.Szerdán volt kint a gyámügytől szerintem két ember édesapám beszélt velük engem kerestek.Egyik szavával Édesapám mondta bőrgyogyászaton vagyok Édesanyámmal másikkal meg azt mondta itthon van Édesanyám.És hagytak egy levelet hogy Tisztelt.... Ápolási díj folyósításával kapcsolatban helyszíni ellenőrzés véget kerestek.
2015. okt. 11. 17:53
Mi a kérdés?
2015. okt. 11. 17:52
Vagy valami ismerőse!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook