Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olyan lehetséges, hogy Orvosi Egyetemre valakit csak úgy be tudnak "dugni? " Mindenféle vizsga és stb nélkül? fórum

Olyan lehetséges, hogy Orvosi Egyetemre valakit csak úgy be tudnak "dugni? " Mindenféle vizsga és stb nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. mosolyka1111 (válaszként erre: 61. - 298b15dfdd)
2012. júl. 31. 11:08
Hát, ez jogos is, hogy kibukott. Az a baj, hogy valakitől elvette a helyet (mert utána már nem vesznek fel helyette senkit, gondolom...)
61. 298b15dfdd (válaszként erre: 56. - Mosolyka1111)
2012. júl. 31. 05:17
Csak fogorvosiról tudok,második évben ki is bukott,az elsőt is marha keservesen,utóvizsgák,utóvizsgáival végezte el..Mások élvezték a nyarat,a gyerek meg egész nyáron az anyjával biflázott....
60. globus (válaszként erre: 52. - SiriSaor)
2012. júl. 30. 22:01
Így van. Arra céloztam, hogy sokan azt hiszik, elegendő 150 pont, a "többit" megveszik kilóra, azért nem egészen így van.
59. simple
2012. júl. 30. 21:53
Én el tudom képzelni. Megfelelő kapcsolatrendszerrel, és elegendő pénzzel, ma ebben az országban bármit el lehet intézni. Bármit. Hogy neki megvannak-e ehhez az eszközei, azt mi nem tudhatjuk.
58. mosolyka1111 (válaszként erre: 13. - Linzerkarika888)
2012. júl. 27. 14:51
Na így van, 437 pont, aztán hajrá, mehet önkrományzat nélkül is.
2012. júl. 27. 14:50
Én is tapasztaltam ezt-azt a felsőoktatással kapcsolatban, de azt mondom, jogra, közgázra talán. De orvosira??:((((
56. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 27. 14:47

3 év múlva ilyenkor, meg fogom írni Neked, hogy lehetséges-e.

Lányomnak (elitgimi) van egy felvételi nélkül bedugott osztálytársa. A gyerek komplett idióta, de úgy értsed, hogy ha nem lenne csókos, kb. bukna (nem csak kémiából és bioszból, hanem a tárgyak 80%-ából).

Fennen hangoztatja, hogy orvos lesz, sőt a szülők is hangoztatják.

Ha ő bejut, akkor tudni fogom, hogy igen, lehetséges ismerősön keresztül is.

Viszont baromi szomorú lenne:(((

Aztán meg a kérdés, hogy ott az orvosin majd a vizsgákon átengedik?:((( Jobb nem is belegondolni.

55. SiriSaor (válaszként erre: 54. - SiriSaor)
2012. júl. 27. 12:43
És most lefekszem szépen, mert látszik, hogy szerdán aludtam utoljára. :D
54. SiriSaor (válaszként erre: 53. - SiriSaor)
2012. júl. 27. 12:42
Persze ilyen logikával "buta" diák önmagától nem kerülhet be az orvosira, hogy a témánál maradjunk...
53. SiriSaor (válaszként erre: 52. - SiriSaor)
2012. júl. 27. 12:38
Visszaolvasván kicsit zavaros lehet az összefüggés a mondataim között, azt akartam belőle kihozni, hogy amely szakokra te gondolhatsz, azok a népszerűbb szakok, ahová sokan jelentkeztek, tehát mindkét finanszírozási formánál viszonylag magas volt a ponthatár.
52. SiriSaor (válaszként erre: 50. - Globus)
2012. júl. 27. 12:31

"az államilag finanszírozott és fizetős szakok felvételi pontszáma között alig van különbség."


Tudtommal a ponthatár a keretszámtól és a jelentkezők pontszámától függ. Nem azért nem alacsonyabb a ponthatár a költségtérítéses szakokon, mert "buta" embereket nem akarnak felvenni, hanem mert rákényszerülnek arra, hogy mondjuk 70-es keretszám mellett az első 60-65 embert felvegyék...nézd meg a DE Műszaki Karát...mindenhol 240 volt a határ...

Szóval lehet a gyerek "buta", aztán meg vagy összekapja magát, és saját erőből elvégzi, vagy ellébecol, és szerencséje lesz, vagy ha olyan a szülő, akkor bizony befolyásolhat 1-2 tanárt...


Mindenesetre érdekes, de leginkább szomorú dolgok folynak a felsőoktatásban...és már nem csak a diákok részéről...

51. globus (válaszként erre: 50. - Globus)
2012. júl. 27. 12:04
Ki is kell azt járni.
50. globus
2012. júl. 27. 12:03
Éppen idén az államilag finanszírozott és fizetős szakok felvételi pontszáma között alig van különbség. Tehát nem úgy van, ahogyan sokan elképzelik, buta a kölyök, de majd kifizetjük a tandíjat.
49. virus2008 (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 27. 11:51

Olyan nincs, csak akkor ha megvan a kívánt pontszámod.

Habár mivel ő hátrányos helyzetű biztos kapna pár pontot pluszba, max ennyi.


Amúgy olyan túljelentkezés van, hogy nem egyszerű,és

nem utolsó sorban ki is kell járni :)

48. jstefan (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 26. 22:00
A TUDÁS számít elsősorban!!! Ha valakit bedugnak valamelyik egyetemre az úgyis kibukik az évek során ha nem elég okos.Doktori címet, vagy diplomát azt adhatnak , de az is hamar kiderül ha nincsenek mögötte az egyetemi évek, és a kemény tanulással megszerzett tudás!!!
47. IvettBeatrix (válaszként erre: 46. - Timycat)
2012. júl. 26. 00:25
Főleg úgy, hogy ezzel tényleg elvette egy olyantól a helyet, aki valóban megérdemelte volna..
2012. júl. 26. 00:18

Abszolút lehetséges, sőt nem is olyan ritka, hogy "bedugnak" embereket a felsőoktatásba érdemtelenül és akár végig is támogatják a tanulmányait -nekem is volt ilyen évfolyamtársam, csak ugye azzal hogy 1 h.lye jogásszal több fut az országban senkinek sem árt.


De az említett eset elég necces, mert ha még az lenne, hogy teszem azt hiányzik pár pont, azt meg lehet oldani, de ekkora különbséggel... vagyis van még egy járható út, akár legálisan is, de ahhoz meg az egyetemen kéne óriásit domborítani, amit ilyen érettségi eredményekkel kizártnak tartok.

Na és ugye orvosiról van szó, azt el is kell végezni, aztán dönteni életek felett, nem tudom erre ki merne ilyen felelősséget vállalni, arról nem beszélve hogy a beprotezsálónak mekkora égés, ha emberünk esik-kel az egyetemen :S

2012. júl. 26. 00:10
Egy konkrét esetet tudok,a srácot nem vették fel oda,ahová jelentkezett,de apuka másik egyetem x tanszékén tanított,felvételi nélkül felvették.(Évekkel ezelőtt történt.)
2012. júl. 25. 22:53
orbánisztán
2012. júl. 25. 22:52
ma magyarországon lehetséges, igen
42. IvettBeatrix (válaszként erre: 41. - Homern)
2012. júl. 25. 22:52
Erről van szó..
41. homern
2012. júl. 25. 22:49
azt még talán el lehet intézni,hogy megvan a pontja de a létszámba nem fér bele...ott előrehozni valahogy..de kevesebb ponttal bejuttani...szerintem kizárt.én anno 2 ponttal maradtam le,így jártam :S nemhogy kétszázvalamennyivel orvosira....
40. IvettBeatrix (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2012. júl. 25. 22:17
persze hogy nem hullik..nem is tudom hogy tudja ezt elhinni...vannak volt gimis o.társaim, akik orvosira mentek....hiába volt az egyik csaj mindenből kitűnő, meg ilyen-olyan emelt szintű érettségi...felvették, és már az első félévben 3 tárgyból megbukott...
39. tücsimücsi (válaszként erre: 34. - IvettBeatrix)
2012. júl. 25. 22:17
Neeem!!!! Ez egészen biztos. Egy büfészakra talán! be tudnák dugni, de az orvosi az teljesen más "tészta".
38. zebracsikó (válaszként erre: 36. - IvettBeatrix)
2012. júl. 25. 22:16
majd jól pofára esik, hogy nem hullik az ölébe az, amiért más keményen megdolgozik
37. IvettBeatrix (válaszként erre: 35. - SiriSaor)
2012. júl. 25. 22:16
Pontosan!!
2012. júl. 25. 22:15
Mivel szerintem is baromság, de ő esküszik rá, hogy ilyen márpedig van.. :)
2012. júl. 25. 22:15

Akkor tulajdonképpen megnyugodhatunk.:D


Nem mintha számítana, hogy előtte hogyan tanult...példa van mindenre...

34. IvettBeatrix (válaszként erre: 33. - Tücsimücsi)
2012. júl. 25. 22:14
Engem egyáltalán nem zavarna.. :D Ezt nem tudom honnan veszed.. :D én csak véleményeket kértem, hogy az amit ő elmondott, lehetséges-e..?!
2012. júl. 25. 22:13

És Téged miért zavarna ha bejutna? Mivel kettes tanuló volt, az első évben úgyis kiszórnák.


Egyébként tényleg abszurd az egész mert ilyen nincs.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook