Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átiratkozni egyik egyetemről(ELTE) másik egyetemre lehetséges (Corvinus) és másik szakra? fórum

Átiratkozni egyik egyetemről(ELTE) másik egyetemre lehetséges (Corvinus) és másik szakra? (tudásbázis kérdés)


17. f25b952f4e (válaszként erre: 14. - Vitust)
2014. jan. 2. 13:23
Szerintem könnyebb egy adott egyetemen belül szakot váltanod, mert ott nem biztos, hogy kötekednek. Viszont egyik egyetemről a másikba való átvétel esetén azért kicsit komolyabb szabályok vannak, meg jobban utánanéznek az embernek. Én kértem átvételt és kérdeztem, hogy miket néznek meg. Elvileg az számít, hogy milyen a tanulmányi átlaga az embernek ( ez általában konkrétan le van írva, olyan 3-5 és 4,5 között szokott lenni ). Számít, hogy az embernek rendesen megvannak e a tárgyai és, hogy csúszott e már féléveket. Lehet kérni méltányossági alapon, hogy ettől tekintsenek el.Egyébként ha az embert átveszik, akkor csak költségtérítéses formában lehet tanulni és azért az egyetemek sem hülyék, hogy elhajtsák az embert, aki fizetne.
2014. jan. 2. 12:50
Remélem sikerül lépni valamit az ügyben! Mindenképp írd meg, hogy mi lett a vége :-)
15. Vitust (válaszként erre: 14. - Vitust)
2014. jan. 2. 12:41
Modjuk lehet lehet megoldotta másik tárgyal így belegondolva meg megnéztem gyorsan.:)
14. Vitust (válaszként erre: 9. - 18e79e1970)
2014. jan. 2. 12:34
Azért gondolkozok ezen mert hogy ugye a mozgókép kultúra és médiaismeret szaknál és a gazdaságinformatikánál sincs sok átfedés tudtommal illetve mondta még ott a to-s nő hogy szerinte akkor engem sinám átvesznek ha már valaki szabadbölcsészetről ment át programtervezőre. Ami elég durva szerintem mármint azért azis elég nagy ugrásnak minősül. És neki nem volt informatika érettségie ami még érdekesebbé teszi. De ennek is utána járunk majd mindenképp.
13. Vitust (válaszként erre: 11. - F25b952f4e)
2014. jan. 2. 12:30
Huh rendben köszönöm hogy jeleztél holnap mindenképp bemegy majd megkérdezni.!Remélhetőleg lesznek bent. És köszönöm mindkettőtöknek a hozzászólását nagyon hasznosak.!
2014. jan. 2. 11:16
És még egy dolog. Az átvételnek költsége is van. Általában 5000-7000 Ft körüli eljárási díjat is ki kell fizetni.
11. f25b952f4e (válaszként erre: 10. - F25b952f4e)
2014. jan. 2. 11:14
Egyébként az átvételt pont most a két félév között lehet elintézni és általában januári közepén-végén van a határidő, így nem árt sietni. Főleg mivel attól az egyetemtől is be kell szerezni a papírokat, ahová most jár. Vizsgaidőszakban pedig nem valami sűrűn van tanulmányi osztály.
10. f25b952f4e (válaszként erre: 1. - Vitust)
2014. jan. 2. 11:12

Én azt tudom tanácsolni, hogy a testvéred hívja fel az illetékes egyetem tanulmányi osztályát és ott pontosan kérdezzen utána minden egyes dolognak. Érdemes előre összeírni minden felmerülő kérdést a telefonálás előtt.

Az átvétel általános szabályairól esetleg találhat némi információt az adott egyetem honlapján. Általában a kitöltendő formanyomtatványok is fent vannak, azok is sok segítséget nyújthatnak.

A legtöbb helyen megfelelő tanulmányi átlag szükséges az átvételhez és a hasonló szak.

2014. jan. 2. 10:37
Sógornőm átiratkozott DE-gyógypedagógia szakról Se-védőnőre, igaz ez 5 éve volt. Szerintem kell átfedésnek lennie a szakok között. Gondolom, ha nem így lenne sokan ugrálnának egyik suliból a másikba, kikerülve a felvételi eljárást. Anno én is átmentem pedagógiáról -elte- anglisztika -elte-. Persze felvételivel.
8. Vitust (válaszként erre: 5. - E2add1f84e)
2014. jan. 1. 22:35

Látom te pedig az a tipikus személyiség vagy aki annyira ráér hogy magát itt próbálja okos gyereknek beállítani a való életben kb gyanítom valami szakmunkás végzetséggel rendelkezel persze következő reakció erre az lesz hogy biztos valami nagyon fontos szerepet betöltő személy vagy.. blabla... ha ennyire ráérsz így kommentálni akkor annak haszna is legyen már ne csak ilyen beképzelt semmit mondó legyen. Látom te tényleg buta lehetsz.

Mind egy ezután nem várok segítséget mert gyanítom leszólós szándékok lennének benne pedig írtam hogy informálódás céljából tettem fel a kérdést. Akik kommenteltek ennek az egynek a kivételével köszönöm a segítséget.!

7. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - E2add1f84e)
2013. dec. 29. 10:10
Most kéri, hogy ne cseszegessük. Ha nem érted, ahogy én sem, figyelj csendben.Majd a 30. válasz körül megértünk valamit. Ha nem, megyünk máshová.
2013. dec. 29. 10:01
Persze van ilyen
2013. dec. 29. 07:41
Nem gondolom, hogy ez a fórum alkalmas ennek a témának a megbeszélésére! Ha valaki felsőoktatási intézményben tanul, akkor már teljesen tisztában kell lennie a lehetőségeivel. Te vagy nagyon buta vagy, (de akkor hogy kerültél a Corvinusra???), vagy ostoba kérdéseket gyártasz, mert nincs más dolgod.
2013. dec. 28. 22:50
orvosira sztem spéci felvételi is van, így én nem hinném. de egyáltalán, elkezdte tesód az első szakot, v sem? amúgy én nem gondolom esélyesnek a dolgot, bár alig írtál valamit a konkrétumokról...
2013. dec. 28. 22:22
Sajnálom elrontottam az egyetemet Semmelweis és ott az orvos tudományi kar. Cak nekem is sikerült egy átiratkozás mozgókép kultúráról gazdaság informatikára és nem tudom hogy ott lehetséges-e vagy mindenképp újra felvételizni kellene-e. Ha mondjuk megvan hozzá a pontja. Mert tudom ha villamosmérnökit választottam volna akkor oda is áttudtak volna venni debrecenbe de én ugye maradtam gazdinfós. A válaszokat előre is köszönöm rosszalló megjegyzéseket nyilván nem de mivel informálódni szeretnék így nem is érteném azoknak a megkapásának okát.
2013. dec. 28. 22:18
tanulmanyi osztalyt kerdezni!
2013. dec. 28. 22:15
Átiratkozni egyik egyetemről(elte) másik egyetemre lehetséges (corvinus) és másik szakra? Testvérem miatt kérdezem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook