Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Öltözködés...mitől tudnál kifutni a világból? fórum

Öltözködés...mitől tudnál kifutni a világból? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
160. Fiatal nő (válaszként erre: 159. - Fiatal nő)
2009. szept. 25. 11:56
Volt az a farmer közel 8 esztendős... :-)
159. Fiatal nő (válaszként erre: 158. - A0c1361e44)
2009. szept. 25. 11:53

Nekem megígérték, hogy megtanítanak varrni, hát azóta is tanulok. :-S Pedig kedvem lenne hozzá... Sokszor mondogatom itthon, hogy nekem ruhatervezőnek kellett volna mennem, mert akkor legalább olyan ruháim lennének, amiket elképzelek. :-) Amúgy én sem a divat szerint öltözök, azt veszem fel, amiben jól érzem magam, ami a hangulatomat éppen kifejezi. Emlékszem, egyszer, mikor a párommal volt találkozóm, úgy keltem fel reggel, hogy én bizony nadrágkosztümben, fehér inggel, felkontyozott hajjal akarok létezni aznap. :-) Így is tettem. A párom meg aranyos volt, úgy fogadott, hogy "Köszönjük Emese". :-)))) Hát tényleg valahogy úgy néztem ki, de akkor aznap ahhoz volt hangulatom. Én szeretem az ilyen ruhákat. :-)))

Ez az. Pl. felirat nélküli felső. Ilyet ma találni nagyon nehéz, mindenre rányomnak szinte valamilyen mintát vagy szöveget. :-S Én is az egyszínűeket szeretem egyébként. Az én No.1 színem a barna, de kedvelem a szürkét, feketét, illetve a NATÚR árnyalatú zöldet, kéket is.

A méretek. Hát igen. Rajtam is, ha megpróbálok valamit, vagy lóg, vagy alig jön rám. De én nem esem abba a hibába, hogy meg is veszem. ha nincs a méretemben, akkor nincs. Nem erőltetem magamra, akkor választok vagy keresek olyat, ami a leginkább rám jön. Viszont ha már kötelező választani a bő és a szűk ruhák között, egyértelműen a bő. Van is pár bő darabom, ami direkt bő. Én szeretem a bő, "buggyos" cuccokat. kényelmesek, meg olyan kellemes hatást tudnak adni. :-)

A farmerrel nekem nem csak külsőre van bajom, de méretileg is. Ami fenékre, combra, lábra pont passzolna, ott nem jön fel a cipzár. Az egy számmal nagyobb meg le-lecsúszkál, de kénytelen vagyok ilyet venni, mert a kisebb ugye egyáltalán hordhatatlan... :-))

Hát a mosásban kopik a farmer. Már nem olyan sötét a színe, stb. Ami a szakadást illeti, nekem sanos szokott. Az előző farmerem például kilyukadt egy idő után a lábam között, illetve lent a száránál... Mert én tényleg a végsőkig szoktam nyűni ezeket... Csak akkor szoktam venni, ha már nagyon kell. Az előző farmert is megvarrtam mindig, hogyhát az még jó... De végül muszáj volt az új. :-)

2009. szept. 25. 11:33

Én sok mindent megvarrok:) Nem a divat szerint öltözök, hanem amibe jól érzem magam.

Farmert simán kapok. Én szeretem a csőves farmert is az enyhén trapézt is és legjobban az egyenes szárút szeretem. Pólókban a V kivágásost szeretem, sajnos igen ritkán lehet kapni:( Szeretem a blúzokat is. A lényeg, hogy egyszínű legyen, ne rikító színű, felirat nélkül.

Én főleg a holló színeket hordom (fekete, szürke, fehér, sötét kék, meg a khakit és igen halvány kéket, rózsaszínt, de ezek már majdnem fehérek.) Ritkán csíkosat és kockásat is felveszek, de annak nagyon jónak kell lennie.


A legnagyobb baj, mint régebben is írtuk, hogy a ruhák nincsennek jól méretezve. Vagy nagyon soványnak kell lenni vagy dundinak. Szerintem a legtöbb kilógó has ennek köszönhető. Hiszen megcsinálják az S-es méretet és azt hordja m-es, l-es, XL-es is. Így egyiknek jobban kint van a hasa, mint a másiknak.

A dundi méret pedig általában öreges, így a normál alkatúak nehezen kapnak ruhát.

Én pl. elég arányos vagyok, de ha a derekamra jó a nadrág, vgay szoknya, akkor biztos nagy a csípője. Vagy egybe ruhát azért nem tudok venni, mert a csípőmhőz sokkal kisebb melleket feltételeznek. Ezért varrok inkább.

Szövetnadrágot sosem veszek szinte, mert kb. 600 Ft-ból kijön, szoknya olcsóbban, nyári ruha is kb 800-ból megvan. Tehát sajnálom is egy nadrágra az 5000 Ft-ot.


Szakadt, agyon koptatott farmert én sem vennék. Igaz rajtam még sosem szakadt szét farmer, és nem is tudott nagyon kikopni, de nem baj. :)

157. Fiatal nő (válaszként erre: 156. - 00346cf747)
2009. szept. 25. 10:40

Megértelek... :-)

Én is nagyon ritkán veszek új ruhát... Csak ha nagyon muszáj. Nemrég rá voltam kényszerülve új farmerre. Hát hetekig odáztam, mondván, egyszer csak szembejön egy normális darab... Hát nem jött... Ma már mindegyiken van valami minta, vagy koptatott, vagy szakadt... :-S Könyörgöm, ha az ember becsülettel hordja a farmert, előbb-utóbb kopott lesz és szakadt... Ezért külön pénzt kiadni.?! :-D

156. 00346cf747 (válaszként erre: 155. - Fiatal nő)
2009. szept. 25. 10:38

Pontosan ez okból van nekem is régi ruhákkal tele a szekrény. De azok hordhatók... konszolidált, bárhová felvehető, leégni nem lehet vele. Az újítási vágyat kiélem apró kiegészítőkkel: óra, karkötő, kendő, kitűző, frizura, ilyesmikkel.

Odáig gyűjtöttem a tapasztalatot, hogy lassan félek elmenni ruhát venni.

155. Fiatal nő (válaszként erre: 154. - 00346cf747)
2009. szept. 25. 10:34

Ez pontosan így van!

Egyébként engem bosszantani szokott, hogy amilyen ruhát akarok venni magamnak, egyszerűen nem tudok, mert a boltban csak és kizárólag az aktuális divat holmijait lehet kapni. Így maradok a legtöbbször ódivatú inkább és nem veszek semmit. Ez borzasztó... :-)

154. 00346cf747 (válaszként erre: 153. - Fiatal nő)
2009. szept. 25. 10:27
Úgy tűnik, hogy a bolti kínálat dönti el minden évben. Amivel elárasztják az üzleteket, azt vesszük. Ha valaki abban az évben nem vesz, öreges marad, pedig ugyanazt hordja, amit tavaly mindenki. Jó, lehet hogy pár évig nem vesz ruhát, akkor is...
153. Fiatal nő (válaszként erre: 152. - 00346cf747)
2009. szept. 25. 10:24
Igen, és nagyon gyakran emlegetem (szidom a fejét), biztos egyfolytában csuklik... :-P
2009. szept. 25. 10:24

Gondolkodtatok már rajta, hogy ki/mi az, ami az aktuális divatot meghatározza?

Nem a nagy divatházakra (Gucci, Chanel, Armani stb.-re gondolok, hanem a hétköznapi, utcai viseletre.

151. Fiatal nő (válaszként erre: 150. - A0c1361e44)
2009. szept. 25. 10:17

Képzeld, megtehetném, hogy felvegyek ilyeneket, de nem hordok, mert nekem kényelmetlen, nem szeretem, idegesít. Szívesebben járok elegánsabb ruhákban. Mivel a személyiségem is inkább komolyabb, mint ilyen "magamutogatós".


Amúgy az a vénasszony, akit én láttam, kinézett vagy 70-nek, de nem baj. Ne zavarjon, hogy én voltam ott és nem Te...


Szerintem minden korosztálynak megvan, hogy mi áll jól. Persze, nincs két egyforma 58 éves... De akkor is. Vannak határok. Szerintem. Ha valaki tényleg nagyon bombajól néz ki, akkor oké, semmi bajom vele. De én speciel nem olyan vénasszonyról írtam.

150. a0c1361e44 (válaszként erre: 147. - Fiatal nő)
2009. szept. 25. 10:09

Én ha olyan lesz az alakom, akkor valószínű, hogy fogok hordani:) Ha izléses a ruha és az alak is meg van hozzá, akkor hajrá! Gondolom Te most sem vehetsz fel ilyen ruhákat, azért nem teszed:)


Van egy ismerősöm, aki 58 éves. Tökéletes alakja van még mindig, hozzá a tökéletes lábakkal, és a bőre is tökéletes. Az összes foga meg van! Saját!!! szép arcú, szinte csak egy kis szarkaláb van a szeménél. A mai napig jár miniszoknyába, és a fiatal fiúk forgolódnak utána. Ha a munkahelyére hetekig nem vesz fel rövid szoknyát a férfi kollégák szólnak neki, hogy vegyen már fel, mert ilyen lábakat nem szabad takargatni.

Tehát nem kor kérdése!

149. Fiatal nő (válaszként erre: 141. - A0c1361e44)
2009. szept. 25. 10:03
Én nem kívánok csúnyákat nekik, lesz bajuk anélkül is... Ő bajuk lesz, és nem fogom sajnálni őket...
148. Fiatal nő (válaszként erre: 142. - H.Ancsi)
2009. szept. 25. 10:02
Mondtam én, hogy kor függvénye? Én is láttam undorítóan öltözött fiatalokat is... De ott általában már alap a haspóló, de azt meg már említettem, hogy attól rosszul vagyok!
147. Fiatal nő (válaszként erre: 141. - A0c1361e44)
2009. szept. 25. 10:01

???


Leszek, persze, de nem fogok rikító rúzsokat, miniszoknyákat és mélyen dekoltált ruhákat viselni! Sőt, most sem hordok ilyesmiket...

146. a0c1361e44 (válaszként erre: 144. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 25. 09:56

A hello-kitty-s ruháimat akkor már nem vehetem fel ezentúl?:)))))

de mondjuk egy hello-kitty-s karkötő még OK, ugye?:)))

145. a0c1361e44 (válaszként erre: 142. - H.Ancsi)
2009. szept. 25. 09:55
De még mennyi ilyen van:)
2009. szept. 25. 09:20

Azt még hozzáteszem hogy a kornak megfelelő de alkathoz előnytelenül megválasztott ruha sokkal rosszabb mint ha valaki mondjuk 43 évesen csak mert az alakja miatt megteheti fiatalosan (na nem hello kitty-s ruhában) öltözik.

A fiatalos és az idétlen ruhákba öltözködés között nagy különbség van

143. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 142. - H.Ancsi)
2009. szept. 25. 09:17
Ez így van.
142. H.Ancsi (válaszként erre: 140. - Fiatal nő)
2009. szept. 25. 09:08
szerintem, meg az izléstelen öltözés nem kor függvénye, láttam én már fiatal lányt "azt hittem elhányom magam" ruhában:)
141. a0c1361e44 (válaszként erre: 140. - Fiatal nő)
2009. szept. 25. 08:23

Kedves Fiatal nő!

Neked valami komplexusod van az idősödő korú nőkkel:) Te is leszel vénasszony, ha minden igaz!


Lehet kilóg mindenük a lányoknak, de azért ne kívánjunk nekik ilyen csúnyákat:))

2009. szept. 25. 08:11
Most, hogy itt visszaolvastam, igen, tényleg. Az is borzasztó, amikor valaki sokkal fiatalosabban öltözik, mint kéne... Láttam én már vénasszonyt (!) rózsaszín csizmában, viszonylag rövid szoknyában, nem sokat takaró blúzban, gusztustalan színű rikító rózsaszín rúzzsal a száján... :-S Ja, és mindehhez hozzátartozott, hogy látványosan rágózott. De nem ám zárt szájjal..! Azt hittem, elhányom magam..! :-D
2009. szept. 25. 08:09
Ja, meg az is eléggé kiábrándító látvány, mikor a duci csajok menők akarnak lenni, felveszik a szűk cuccokat, meg a haspólókat, meg anyámkinnyát, és kibuggyan ott minden... Hát elég gáz... :-S
2009. szept. 25. 08:08

Engem a sál nem zavar, az jól néz ki. Másrészt gondoljuk csak el, hogy a forró országokban is be vannak bugyolálva az emberek, ez tartja őket hűvösen. Biztosan itt is valami hasonlóról van szó. :-P


Engem az ún. "haspólók" és "hascuccok" kergetnek ki a világból. Meg tudnék őrülni, ha pl. reggel ilyet látok. Rajtam nagykabát, állig be vagyok gombolkozva, még úgy is fázom, az előttem tipegőnek meg kint az egész veséje... :-S Már a látványtól fázhatnékom van... Az ilyen csak kapjon remek vesemedence gyulladást, meg mindent! Az olyan kis "kellemes" dolog... :-S Aztán meg majd pár év múlva csodálkozik, hogy veszélyeztetett terhes lesz, netán meddő... :-S A sok b*r*m állat... Már bocsánat a bociktól... :-)))

137. 00346cf747 (válaszként erre: 136. - A0c1361e44)
2009. szept. 25. 07:41
Biztosan, bár ezt a "sálasdit" tavaly nem vettem észre. Mindig ki tudnak találni valami őrültséget :)
136. a0c1361e44 (válaszként erre: 135. - 00346cf747)
2009. szept. 24. 23:47

De igen:)

Szerintem ez nem funkcionális, hanem egyszerűen tetszik nekik,nem?

135. 00346cf747 (válaszként erre: 134. - A0c1361e44)
2009. szept. 24. 22:23
Ma és tegnap is láttam ilyent, igazi széles, vastag flanell sál a nyak körül, 25 fokos melegben. Torokfájás ellen lehet? Hideg levegőt hidegben lehet beszívni, vagy nem? :)
2009. szept. 24. 21:50

Amin most nagyon kiakadok. A napokban látom:

nők felvesznek papucsot, rövidnadrágot, kardigánt és vastag téli sálat tekernek a nyakukra.

A másik: miniszoknya, szandállal papuccsal mezitláb, fent pedig vastag dzseki.

133. Kata75 (válaszként erre: 129. - D26dcc4363)
2009. szept. 17. 13:59

Ez így igaz, mert tényleg lehet fiatalosan, és ahogyan írtad gyerekesen öltözködni.


Ez pedig nem feltétlen kor kérdése.

132. c8772e855b (válaszként erre: 129. - D26dcc4363)
2009. szept. 17. 12:48
Te legalább megértetted amit írtam.:):):)
131. OlíviaAnna (válaszként erre: 130. - Beathryche)
2009. szept. 17. 11:49
:-DDD Én is tanuja voltam egy ilyen sokkoló feliratnak. Egy munkás bácsin volt egy póló (gondolom a feleség vette neki egy turiban - "melóba csak jó lesz"), ami fénykorában egy gyógyszergyártó cég reklámpólója lehetett, vagy orvosi konferencián osztogatták, mindenesetre egy gyógyszer neve (erre már nem emlékszem) volt nagy betűkkel és alatta kicsivel: "effective haemorrhoid treatment", azaz hatékony aranyér kezelés. Pfff...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook