Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Negyvenes nők öltözködése, stílusa fórum

Negyvenes nők öltözködése, stílusa (beszélgetős fórum)


1 2
34. Nissi
2012. aug. 11. 21:18
Nemcsak a kor számit hanem az alak is. Egy 40es nö ha nincs sulyfeleslege, jó alaku, nyugodtan felvehet rövidebb szoknyát, merészebb szineket. Sok tizenévest látok akin van 10kg fölösleg, a hájuk kilog a csipö nadrágból, kezük mint egy dijbirkozónak, 1kg festékkel az arcukon. Semmivel se szebb.
33. 4c07880d46 (válaszként erre: 24. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 11. 12:51
Nekem épp vörös a hajam :))) Bubi fazon,állig érő, hátul rövidebb.
32. poly13
2012. aug. 10. 17:44

szerencsés vagyok, mindent felvehetek, de nem szeretem a kihívó dolgokat,

Munkában általában nadrág blézer és blúz, egymással harmonizáló színben, a blúz az átlagos hétköznapokon lehet kockás, csíkos, vagy bármilyen egyéb mintás. A lepke vagy pötyös mintásat nem szeretem. Színeimet úgy választom, hogy a hajam és a szemem színéhez illeszkedjen, barnás, bordó, piros, fehér, fekete, zöld bizonyos árnyalatai. Sminkelni a ruhámhoz és a hangulatomhoz csak éppen egy picit, hogy feldobjon. Szemüveget hordok, ez is harmonizál a ruhámmal.

Hivatalos helyen azért szoknyában szoktam megjelenni, általában térdig ér, a hosszabbat nem szeretem.

Otthon, kirándulni ritkán farmer, inkább a vászonnadrágokat szeretem minden féle hosszúságban. Pólóban az egyszínűeket viselem, esetleg kis felirattal.

Blézer alá még szoktam hordani testhez álló rövid vagy husszú újjú pólót is a munkába.

Pántos pólónál általában nyakláncot is hordok, a bőrből készülteket részesítem előnyben, és ugyanilyen csatot a hajamba. Mos hosszú hajam van, általában feltűzve különböző formában hordom, otthon csak széles hajgumival összetűzve, és festeni is szoktam magam, kicsit őszülök, de még nem vészes.

Mostanában felvettem a színeim közé a pirosat.

A színeknek gyógyító, hangulat javító hatásuk is van. Pl. munkába fekete nadrág, piros testhez álló póló, szürkésebb blézer, bordó keretes szemüveg, barna csat, zöld hajfésű, bordó szájfény, fekete cipő, elöl zárt.

Amúgy én 48 éves vagyok.

Azt hiszem a harmóniára kell törekedni, és az alkalomhoz illően kell megjelenni.

A legcsúnyább, ha egy nő agyon festi magát, "kivan vakolva" mint ha látszak a ráncai, az is hozzánk tartozik. Öltözködésben, meg az alakja által nem megfelelő öltözet.

31. 74f8c12b8e (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 17:16

Természetesen abban járj,ami neked tetszik:) de attól még ne mondd már,hogy a mintás az öreges,csak mert te nem jársz olyanban.

A virágos mintáből már nagyon sok létezik,nagyon régi idők óta,abból nehéz lenne újakat kitalálni.A végletek:a nagyrózsás,ami elég otromba,vagy az apróvirágos,ami neked az otthonkát jelenti,vagy karcsú virágoságas-japános,ami az én kedvenc virágmintám.Eközött még rengeteg minden van már régóta kitalálva.

A tűsarkút direkt nem említettem,mert nem pártolom,de a vidám,szines ruha nem kényelmetlen,és mégis nőies.

Az említett férfiak,akiket megkérdeztem,még a sarut is előkelő helyre sorolták,tehát nem egyeduralkodó a tűsarkú,mint a nőiesség kifejeződése cipőben.

30. 74f8c12b8e (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2012. aug. 10. 17:09
Hoppsza..már épp meg akartam kérdezni,hogy mi a baj a piros nadrággal...
29. szabot.88 (válaszként erre: 28. - Virus2008)
2012. aug. 10. 16:59
:))
2012. aug. 10. 16:12

Én nem vagyok negyvenes még..., de véleményem szerint színben bármit fel lehet venni.Miért ne?

Sőt tükrözi az ember egyéniségét is.


Engem csak egyedül az szokott zavarni, ha 16 éveseknek való csillámos felsőket, meg cipőket vesznek fel.Mint valami karácsonyfa!40 évesen olyan mint vmi túlérett "diszkómaradvány" :)


40-es nőben szoktam csinosakat látni, és bizony simán felvehet merészebb szoknyákat felsőket ha jól néz ki, és van akinek nagyon jól áll.


Pasikba az szokott irritálni amikor felveszik ennyi idősen az izompolókat, hát az kész vicc :)

27. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 15:53
Régen, amikor azt mondták valakire, hogy "piros nadrágot neki", azt jelentette: áruló :(
26. Gavrilo1 (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 14:59
jah, én pl. pöttyösben nem tudom magam elképzelni. Kockás, mintás jöhet.
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 10. 14:55

Jaja, jól össze lehetne veszni:)


De ne tegyük!


Igen, vannak nők, akiken jól állnak a mintásak és az élénk színek. Azt mondják nekem is, de ha nem tetszik mit tegyek?

Azért gondolhatod, hogy nem a férfi csíkos és kockásra gondolok, hanem a lányosakra.

És a pöttyös valóban jó! Meg van néhány virágos is ami tetszik.

A mintákkal az a legnagyobb baj, hogy az anyag készítők leragadtak a régi mintáknál és azokat vették elő ismét, ahelyett, hogy terveznének újakat.


Igen, a férfiaknak tetszik a tűsarkú is, de nem tudják, hogy mit él benne át egy nő. Én nem adom fel azért a kényelmemet és ízlésemet, mert a pasiknak jobban tetszik. Nekem is jobban tetszenek bizonyos cuccokban még sem hordják a kedvemért azt:)


Piros nadrágom szokott lenni, a férfiak csak akkor szeretik ha rajtunk van, ha nem az ő párjuk vagyunk. Ezt apósom mondta el nekem, mert sosem értettem, hogy miért zavar mindenkit, hogy piros nadrágot hordok.

24. 74f8c12b8e (válaszként erre: 7. - 4c07880d46)
2012. aug. 10. 12:55

Én is ekkora vagyok,és igaz,hogy turkálóban vásárolok,de ott aztán van mindenféle.Sztem az lehet,hogy a mi méretünket,az átlagosat hamarabb elkapkodják,főleg a jó darabokat,azért nem találsz könnyen.

Legtöbben azt mondják,hogy a korral vékonyodik a haj,és célszerű egyre rövidebb ,sportosabb fazonokban gondolkodni.És a vörös szín az,amivel a leghétköznapibb arcból is érdekeset lehet csinálni,vagy legalábbis könynebben felkapják rá a fejüket az emberek.

A csíkos haj is jópofa,én nem csináltatnék,de tetszik.

Ha volna fenn arcfotód,könnyebben tudnék tippet adni színre.Persze megértem,ha nem teszel fel.

23. 74f8c12b8e (válaszként erre: 11. - Idhikai)
2012. aug. 10. 12:48
:-O Nemtom..lehet,hogy kiemeli a ráncokat,de összhatásában szerintem még a legidősebbeken is jól mutat a fehér ruha.Na a fekete az nem.
22. 74f8c12b8e (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 12:46

A csíkos meg a kockás az inkább férfiaknak valő.nőknek pöttyös.Ezen most jól össze lehet veszni :D A virágos ruhákról elég kár,ha a nagyik köntöse jut csak az eszedbe,dehát te egyszerűen és kevés színből öltözöl,mint írtad korábban.

Jópár férfival beszéltem nők öltözködéséről,ők szeretik,ha a nőn piros,narancs,és szines tarka,VIDÁM ruhák vannak,és nem úgy néznek ki,mint egy iskoláslány,hogy farmerpóló,meg nem lóg ki mindenük a ruhából,hanem szoknya,ruha,és igen: szines kendő,akár fejre kötve is amúgy franciás eleganciával.És ezek 30év körüli srácok véleményei.

Tudjuk,hogy neked nincs ráncod,és hogy majdnem tökéletesen nézel ki,de vedd már észre,hogy ez TE vagy,és nem minden 45éves.

2012. aug. 10. 09:57
Én nem igazán vagyok blúzos, sokkal szívesebben viselem a pólókat. Ezek lehetnek egyszínűek is de akrár vad színesek is- minden attól függ hova készülök. Ékszerekben a visszafogottabbakat szeretem, hosszú lógós fülbevelóban nem is tudnám magam elképzelni. Szerencsére egyáltalán nem öszülök, maradt a természetes hajszínem. A frizurával vannak gondjaim, mert amelyik jól áll az határtalanul zavarja a szemem és a vágás után pár nappal már felkötözgetem, hajráfozom mert annyira zavar. Én kifejezetten szeretem a fehéret és afeketét is szerintem jól is állnak.
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 9242a6388c)
2012. aug. 10. 09:49

Én is így öltözködök:) És ilyen ékszereket is hordok.

Edzőcipőt csak tornához, futáshoz és bicajozáshoz veszek fel. Magas sarkút pedig csak alkalmihoz, bár idén vettem egy telitalpú szandált, ami nem alacsony.


Én is elgondolkodok néha, hogy változtatni kellene, de aztán úgy döntök nem illik hozzám.


Én nem korán, de el kezdtem őszülni, így festem, de barnára és jó rövid tépett frizurám van. Nekem sem célom a korom letagadása, de sokan azt mondják, hogy a frizurám, öltözködésem és stílusom miatt simán megtehetem.


Én blúzokat azért többet hordok, és igen a karcsúsítottakat, ami szintén egyszínű, szinte mind (kék, fehér, fekete, szürke, keki) és van néhány csíkos és kockás.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 09:42
Igen, szerintem is kiábrándító az őszülő haj nőknél, sőt én épp ezért a fehér szőke hajat sem szeretem. Szerintem az is öregít.
2012. aug. 10. 09:40

Sziasztok!

45 éves vagyok, van egy 5 éves kisfiam: már csak miatta (sem) tehetem meg, hogy úgy nézzek ki mint a saját öreganyám...

Szeretem változatlanul a farmert, minden mennyiségben, és a pólókat, csak a pamutot, és a minta? Hát, amiben jól érzem magam: igazán sosem öltöztem túl "nőcisen", ráz a hideg a körömcipőtől, meg a tűsarkútól. Sportosan elegáns az én viseletem, ha meg ünnep, vagy alkalom, akkor: egy elegánsabb nadrág, vagy szokny, térd alatt kicsivel, és blúz, kardigán.

A hajam sajnos 28 éves korom óta öszül, mára már 6 hetente festetnem kell a lenövéseket:(

Szerintem, 40 felett se hagyjuk el magunkat. Ne akarjunk 20-nak kinézni, mert akkor közröhej tárgyai leszünk.) Minden kornak megvan a maga szépsége:)

Különben is épp tegnap mondta nekem valaki: mindenki annyi idős amennyinek érzi magát:)

17. 9242a6388c (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 09:18

Sajnos korán őszülő típus vagyok, ezért festem a hajam. Nem tíz évet szeretnék letagadni, csak szeretném jól érezni magam...:)A hajam színe világos barna, hátul picit rövidebbre vágva.


A hétköznapokban farmert, vászonnadrágokat hordok, szűk vagy egyenes fazonokat, főleg egyszínű felsőkkel: fehér, kék, bézs, fekete. Alkalmanként blúzokat, karcsúsított fazonban, fehér és kék színű blúzaim vannak.

Kardigánokat is szeretem...Nem az öreg-nénis fazonokat.:)


Cipőim: lapos félcipők, de hordok tornacipőt is, télen magas szárú csizmákat, illetve bokacsizmát.


Ékszer: ezüst, visszafogott, letisztult formák, semmi csicsa, az nagyon nem illik hozzám.


Néha azt érzem meg kellene kicsit bolondítani a ruhatáram, de aztán minden marad ugyanaz...:))

2012. aug. 10. 08:56

Hajfestés: szerintem irtó csúnya, ha valaki fiatalon őszül, és nem festi be a haját. Sokan vannak így, a "természetesség hívei", de valljuk be, egy fiatal arcon, fejen egy ősz hajkorona sehogyan sem lehet szép.


Éveket fiatalít egy hajfeséts, és még ha nem is célja az illetőnek, hogy fiatalabbnak tűnjön, akkor is szebb egy diszkrét hajszín, mint egy hófehér fej, ami maximum Holle anyónak állt jól.


Na, szerencsére nem vagyok divatdiktátor, és nem is nekem kell, hogy megfeleljenek az emberek, csak egy ártatlan kommnet volt mindez a részemről.

2012. aug. 10. 08:44
Én nem vagyok negyvenes, de ha az lennék,és szeretnék csinos lenni, sötétebb ceruzaszoknyát kombinálnék színés, élénk, mutatós felsőkkel, hozzá illő ékszerekkel, kiegészítőkkel. Persze ez csak egy vonal a sok közül.
14. Anda39
2012. aug. 10. 08:42

Én is negyvenes vagyok. :) Mostanra a nőies cuccokat szeretem, "kinőttem" a farmer-sportcipő párosból. Előbbi nincs is, utóbbit meg csak futáshoz hordok. Szeretem a szoknyákat, érdekes felsőkkel, amihez jól mutat a bizsu nyaklánc. Vagy fülbevaló. (a kettő együtt sosem, az szerintem már túl sok)

Hűvös időben, télen a vastag színes harisnya a kedvenc, meg a sokféle sál - ezeket aztán lehet variálni szín szerint, és biztos a siker.

Én nem félek a színektől, csak nem kell túlzásba esni. Kinek mi áll jól, ugye ez is fontos.

13. Idhikai (válaszként erre: 7. - 4c07880d46)
2012. aug. 10. 08:08
... én otthonra az agyoncsicsázott, csajos felsőket imádom... :)) utcára, munkahelyre azért visszafogom magam. :)
12. viva70 (válaszként erre: 7. - 4c07880d46)
2012. aug. 10. 08:05
Nekem hosszú barna hajam van. Szerencsére nem őszülök még, ezért festetni sem kell. De, nem is vagyok híve a festett hajaknak.
11. Idhikai (válaszként erre: 5. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 10. 07:58
Fehéret és feketét csak nagyon fiataloknak "szabad" hordani. Ez az a két szín, ami az arc összes hibáját kiemeli! :)
10. Idhikai (válaszként erre: 7. - 4c07880d46)
2012. aug. 10. 07:56
Az eredeti hajadnál egy-két árnyalattal világosabb, az fiatalít. :) ... jól vágott rövid haj szintén. :)
9. viva70 (válaszként erre: 8. - Viva70)
2012. aug. 10. 07:47
Sminkelni meg nem szoktam magam. Bocs elírtam.
8. viva70 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2012. aug. 10. 07:46
Én sem csinálok különösebb problémát az öltözködésemből. Hasonló stílusú ruhákat hordok, mint korábban. Max. nem veszek már fel annyira rövid szoknyákat mert az időközben rámjött plusz kg-ok miatt nem előnyösek nekem. Sminkelni meg nem szoktam magam magam.
7. 4c07880d46 (válaszként erre: 5. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 10. 07:44

Köszi! Egyébként azt tapasztalom, hogy a mi korosztályunknak nagyon nehéz ruhát találni. Vagy a tapadós, rövid, agyon csicsázott felsőket látom, vagy a "mamás" stílusúakat. És méretben is a végletek találhatók meg: vagy a 40 kilósoknak való, vagy a duciknak. Én 65 kilós vagyok, átlag méretű, és nagyon nehezen találok magamnak felsőket.

Frizura, haj terén mi a véleményetek? (hossz, szín, árnyalat)

2012. aug. 10. 07:43

A mintás szerintem eleve öreges.

Mintában csíkos és kockás talán, de bármilyen más (nem pillangós) már nekem a nagymamám otthonkáit, köntösét juttatják eszembe. Sok lány pont olyan mintás ruhákba jár, amely a nagymamám köntösének ikertestvére.

Kendő? Szintén öreges. Nagy ráncok? Milyen ráncok? Az majd talán 50 felett. Nekem még kis ráncom sincs, pedig 45 éves vagyok.


Én szeretem a farmert a vászon nadrágokat és szoknyákat. A színeknek kell harmonizálniuk.

Fazonban pedig az örök fazonokat kell beszerezni. Klasszikus nadrág (nem magas derékkal és nem szűk szárral).

A barna is öreg szín.

5. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2012. aug. 10. 06:39

Ha óvatosan akarsz fiatalos maradni,hordj fehéret,és pasztellszíneket.

Ha bátrabb vagy ,viselj mintás darabokat,de egyszerre csak egyet,vagy felsőt,vagy aljat.. Vagyél szines cipőt,de kényelmeset.Derítsd ki,hogy miylen ékszer illik hozzád,hordj látványosabb fülbevalót vagy nyakláncot.És a nagy aduász a kendő.Szépen kiemeli az arcot,és takarja a kialakuló nyakráncokat:)

A hajadat meg érdemes folyamatosan karbantartani,fazonban és színben is,az nagyon sokat dob a külsőn.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook