Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ölebből lakásba fiút vagy kislányt válasszak? fórum

Ölebből lakásba fiút vagy kislányt válasszak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
275. daroki (válaszként erre: 264. - Beja74)
2009. okt. 22. 18:15

Hát az én Mollym is előszeretettel rágcsál mindent:)Ami mozdítható és befér a szájába azt viszi a titkos helyeire és apró cafatokra tépi a fogaival:)

Ma volt fodrásznál,nagyon jó kislány volt:)Hétfőn pedig megy műtétre,lesz pár szarabb napja szegénykémnek:(

274. Ata06
2009. okt. 21. 18:22

Beja megint eszembe jutott valami!

A kaja után nem szabad vele játszani sem sétálni, mert gyomorcsavarodást kaphat! Ha tanitod, akkor előtte ne adj neki enni, mert nem motiválható!

A pisilésről: Nálunk a kutyámból folyt a pisi, ha rizst adtam neki! A mai napig nem adok , mert akkor egész nap sétálhatunk! Rá igy hat! Később tudtam meg,hogy vizhajtó hatása van!

Időnként a táphoz keverek neki, mert ellensúlyozzák egymást!

273. Ata06 (válaszként erre: 270. - Agis)
2009. okt. 21. 18:15

Lehet ám, hogy kellett neki pisilni csak sikerült neki visszatartani!

Viszont az is lehet, hogy azért szól 2-3 óránként, hogy vele foglalkozz!

272. Ata06 (válaszként erre: 269. - Beja74)
2009. okt. 21. 18:13

Lehet, hogy kicsit későn válaszolok!

Igen nagyon jó volt a spray és ami még szuper, hogy a mi orrunknak nem volt büdös!

271. Beja74 (válaszként erre: 270. - Agis)
2009. okt. 21. 17:34

ez a pici kutya is amióta feloldódott már nem csak a pelusra pisil...

örömébe,félelmébe is bepisil.meg csak úgy is...

270. agis (válaszként erre: 269. - Beja74)
2009. okt. 21. 14:44

Nálam a tabasco tökéletesen bevált. Még a cseppen, amit jaánlottál, morfondírozom, nem tudom, hasznos lehet-e.


Alapvetően nem szeretném ha a lakásban végezné a dolgát, de ha a zuhanytálcába teszem, és mondom hogy pisil, mindig megoldja....ezzel annyi a baj, hogy nem figyelhetem állandóan, az viszont túlzás, hogy 2,5 hónaposan napi 3 pisivel megelégedjen.


Furcsák ezek a kisállatok, ugyanis hétfőn majd 6 órára itthon hagytam egyedül, és nem pisilt be....viszont ha itthon vagyok 2, de inkább 3 óránként pisit jelez....

269. Beja74 (válaszként erre: 267. - Ata06)
2009. okt. 21. 07:19

Jó reggelt!


És használ a spray?mert ma megyek,és akkor vennék.

268. Ata06 (válaszként erre: 266. - Agis)
2009. okt. 20. 16:59
Nekem nem várja, de azért az ajtóban marad, amig megcsinálom!:) Irtózik a viztől!
267. Ata06 (válaszként erre: 264. - Beja74)
2009. okt. 20. 16:56

Ezt ismerem! Nekem mind a két gyerekem fűt-fát igért, végül a kutyi teljesen rám maradt, mert mindenkinek valami rém fontos dolga van, ha pl.: sétálni kell menni!

Lehet kapni a Fresshnapfba, olyan sprayt, ami a kutyikat tartja távol, azoktól a dolgoktól, amit nem akarsz, hogy megrágjon! Én már a végén azzal közlekedtem! Mindent lefújtam, ami kutyi magasságban volt!:)

Vigyázz! Ha rátalál a kábelre, még az áram is megrázhatja! Az enyém rátalált, baromi szerencsém volt, hogy nem lett baja! Ata tokostul kiszedte a falból a vezetéket, mikor egyszer fél órára egyedül hagytam!

266. agis (válaszként erre: 262. - Ata06)
2009. okt. 20. 08:50
Nekem is kb.2 hét volt, mire megszokta, hogy minden séta után meg vannak törölve a tappancsok. Most már várja, hogy a törülköző a földre legyen terítve és addig be sem jön:)
265. agis (válaszként erre: 264. - Beja74)
2009. okt. 20. 08:33

Nálam is megpróbálkozott a kutya az első héten a rágcsálással. Én ennek tabasco (csípős paprika)szósszal meg egy ecsettel vetettem véget. Az ecsetet lecsepegtettem tabascoval, majd óvatosan itt-ott hozzáérintve az asztal lábához, radiátor aljához (szóval minden kritikus területhez) érintve "bekentem". Elsőre megpróbálkozott, de aztán prüszkölt....azóta sem nyúl semmihez. :)

A papuccsal ha elrohanna, rászólok, hogy nem, és ha leteszi akkor kap egy jutalomfalatot. Így most már az is egyre kisebb gond, hogy elvinné, mert hallgat, és nem teszi meg.

264. Beja74 (válaszként erre: 263. - Ata06)
2009. okt. 19. 22:47

na szóval ez a bébikutya valami rágcsálóféle volt előző életébe...ez tuti

Lizus má lassan,de biztosan bátorodik,má nem mindig kell cipelnem mondjuk wcre,vagy a konyhába a nappaliból:D

A doki majd 30-án jön,de akkora mákom van,h el sem hiszem....ahol Maci született nekik az az orvosuk aki itt a körzeti:D vagyis simán csak be tud jönni hozzánk mikor valaki máshoz megy.30-án jön szurira.

A kutya nem tiszta teljesen:)totál feloldódott,a plüsskutyára rááll a 2 mellső lábával,és tologatja a nappaliban,le-föl,azzal futkoz 2 lábon:D

De má rágja a bútor alsó fagombját,a szék lábát,de még a konvektort,küszöböt is:)

Amikor azt hiszem,h mindent elpakoltam ő akkor is talál legalább 3-4 dolgot ami csak neki jut eszébe,nekem nem.

Komolyan mondom úgy érzem magam,mint amikor a gyerekeim mászás után megtanultak járni:D

A férjem sosincs itthon,a kislány még az ágy tetején,a nagyfiam szereti de ez annyiból áll,h amikor véletlenül találkoznak a lakásban akkor megsimogatja.......szóval: vettem magamnak 1 kutyát:D

263. Ata06 (válaszként erre: 261. - Beja74)
2009. okt. 19. 20:39

És még sokáig fog rágni!:P Ő igy ismerkedik mindennel, mint a kisbabák!

Szerintem, ha látja, hogy Ti lent ültök a földön, akkor ellőbb-utóbb ő is mellétek telepszik!

Ja, húzigálni a kutyik nagyon szeretnek, de egy- másfél éves koráig nem szabad, mert még puha a csont és deformálodhat az állkapocs!

Voltatok már az orvosnál?

262. Ata06 (válaszként erre: 260. - Daroki)
2009. okt. 19. 20:30

Van olyan kutya, amelyik nem szereti ha pl.: a lábát piszkálják. Meg kell szoktatni, mert egy körömvágást vagy egy sérülést sokkal nehezebb kezelni, ha tiltakozik!A szájába szintén muszáj belenézni!A kezelések rémálommá válhatnak a kutyinak is , a gazdinak is! A rendelőben kutyi is sir, a gazdi is sir!:) Ezt csak úgy lehet, hogy időben elkezdi az ember ahhoz szoktatni, hogy hozzányúl ,simogatja, belenéz a szájába!

Képzeljétek az én kutyim meglátja, hogy szemcseppet akarok neki adni, rohan, mert nagyon szereti!

A bűzmirigy kinyomásáért, már nincs ennyire oda!

Bemegyünk a rendelőbe és ahogy becsukódik az ajtó, ő leül az ajtó elé és nézi a kilincset!

261. Beja74 (válaszként erre: 257. - Ata06)
2009. okt. 19. 20:15

Valószínű,h ő is téged.Azonnal megenné a cipődet,ha megsimogatnád,akkor meg harapdálná a kezed.huuuu csajok...ez mindent rág.

Lizus már megengedte,h az ölébe rakjam,simogatja,de ezt eddig is tette.de nem száll le az ágyról...hát nem tudom..mondjuk így biztos nem marad.

260. daroki (válaszként erre: 256. - Ata06)
2009. okt. 19. 18:49
Mit értesz macerálás alatt?
259. daroki (válaszként erre: 256. - Ata06)
2009. okt. 19. 18:47
A sampon még hagyján!A víz ami nem tesz jót nekik...főleg ez a jó kis klóros víz.Én akárhány állatorvossal,kutyakozmetikussal beszéltem egyik sem ajánlotta a gyakori fürdetést.A sáros lábukat lemosom én is,de ha nem muszáj,akkor nem fürdetem őket sűrűn.
258. Ata06 (válaszként erre: 251. - Beja74)
2009. okt. 19. 17:33
Meg fogja szokni! Édesanyám pánikban volt a kutyáktól! Mostanra eljutottunk oda, hogy nem rohan el előle és meg meri simogatni!
257. Ata06 (válaszként erre: 248. - Beja74)
2009. okt. 19. 17:29
Hogy milyen aranyos! De meggyöngyörgetném!
256. Ata06 (válaszként erre: 245. - Daroki)
2009. okt. 19. 17:28

Ez fajta és egyénfüggő! Nagyon fontos ,hogy kicsi korától "macerálva " legyen, mert kamaszkorban hirtelen nagyon sokat változhat!

Én nagyon sokat hallottam problémás kutyáról. Sok mindent kölyökkorban meg lehet előzni!

A fürdetés: Én havonta fürdetem az enyémet,de csak azért, mert mindig kell segitség ,olyan baromi nagy!Fel se birom emelni! 40kg.A segitségre pedig a családtagjaim nem mindig érnek rá!:(

Milyen jó lenne,ha sárosan hozom fel, bedobni a kádba!:) Most már vannak, olyan samponok, amik gyakori fürdetésre vannak!

255. agis (válaszként erre: 254. - Daroki)
2009. okt. 19. 13:57
Éjszaka is már "csak" egyszer kell kimenni...a víz meg a nagy szerelem....:) Nem bír magával ha meghallja a vízcsobogást....
254. daroki (válaszként erre: 253. - Agis)
2009. okt. 19. 13:47

Az enyémek csak eltűrik a vízet,de nem tehetnek mást,minthogy csöndben végigülik-állják a dolgot:)


Egyre jobb lesz nálatok is a szobatisztaság,az éjszaka még hosszú neki,de majd kifogja bírni azt is.

253. agis
2009. okt. 19. 12:51

Én hetente fürdetema kutyát, ha nagyon mocskos, samponnal, egyébként meg tiszta vízzel. Imádja a vizet és mindig bemászik a zuhany alá....


A szobatisztaság meg egyre jobb...mivel nem 2 óránkétn pisil, hanem 3-4 így jelez és le tudom vinni, de éjszaka továbbra is a zuhanytálcába pisil:)

252. daroki (válaszként erre: 251. - Beja74)
2009. okt. 19. 11:03
Hát ha ennyire fél tőle,akkor biztos maradt benne vmi:(Azért ne add fel,próbálkozzatok,mutasd meg a lánykádnak,hogy ez a kicsi kutya nem fogja őt bántani,amikor meg ugrálna rá a kuty,szólj rá és ne engedd neki,hadd lássa a kislányod,hogy nem kell tőle félnie.Szoktak menni hozzátok gyerekek?Esetleg hívhatnátok oda pár gyereket akik szeretik a kutyákat és ha látná a kislánykád,hogy a többi gyerek is jól el van Macival és nem lesz semmi bajuk,ha játszanak vele,akkor ő is oldódna egy kicsit.
251. Beja74 (válaszként erre: 249. - Daroki)
2009. okt. 19. 10:45

Nem:( aggódok is....

szerintem amikor ráugrott az a kutya,és ugatott az nagyon mélyen benne van...

250. daroki (válaszként erre: 248. - Beja74)
2009. okt. 19. 10:40

Én már megnéztem múltkor is,nagyon édike:)

Neki is hosszú szőre lesz?Nekem angol cocker spánielem volt,őt rendszeresen vittük a kozmetikushoz,ahogy a mostani kutyikat is.

249. daroki (válaszként erre: 247. - Beja74)
2009. okt. 19. 10:38

Tényleg meglepő,hogy ilyen pici és ennyi mindent megért,de akkor ez pozitív és örülj neki:)

Sokat kell velük foglalkozni az tény,de az a szeretet amit kapsz tőlük,az szuper:)Bennük sosem lehet csalódni:)

Kislánykád kezdi megszokni?

248. Beja74
2009. okt. 19. 10:38

annyira aranyosak vagytok velem.

csináltam Nektek 1 képet a macikutyáról(naplóba)

247. Beja74
2009. okt. 19. 10:35

Köszönöm szépen!

Bakker...mennyi mindent kell tudni,nem is gondoltam,de majd megtanulom.-elmondjátok ti nekem szép lassan:)

nem is gondoltam,h ilyen pici kutya is ért a szóból....itt a lakás eleje az üzlet és a nappaliból nyílik egyből,ahol a kutyuska "lakik",és be akart futni utánam(mindenhová követ:D),tapsoltam,és rászóltam,azonnal hátrált,és leül az ajtóban.

Ha 1x fordult volna elő azt hinném,h véletlen,de ma már többször is.

Jah és a pelusra pisil,kakil.(persze véletlenek vannak,h nem oda)

246. daroki (válaszként erre: 245. - Daroki)
2009. okt. 19. 09:59
Bejának szántam soraimat:)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook