Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Okozhat valamit, ha olyan lekvárt ettünk aminek a kupakján penész volt? fórum

Okozhat valamit, ha olyan lekvárt ettünk aminek a kupakján penész volt? (beszélgetős fórum)


2014. okt. 19. 05:22
job ha nem eszel meg ilyesmit.
2014. aug. 11. 23:21
Szerintem sem lesz semmi baj én egyszer felnyitottam egy originál almalevet amit akkor vettem az uzletben jol meghuztam, éreztem kicsit fura ize van, otthon öntöttem ki pohárba hát tiszta penész volt az egész és a dátum alapján még vagy egy évig jo volt. En nagyon finnyás vagyok ilyenekre de nem lett semmi bajom. Párom egyszer megette a vacsorát ugy, hogy miközben föztem mellette felrobbant a kerámiás fedölap amivel a fél tuzhely le volt takarva és hát tuti ment szilánk a vacsiba is, nah neki még attol sem lett baja, hiába kértem, hogy dobjuk ki fözök ujat, öt még az sem zavarta :-)
22. jstefan (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2014. aug. 10. 21:50
Nem okozhat semmi problémát!Ahhoz képest hogy több száz tonna élelmiszernek nevezett szemetet,és vegyianyagot fel etetnek a lakossággal ez semmiség!
21. angelic smile (válaszként erre: 19. - Syria)
2014. aug. 10. 15:29

A lekváros üveg kupakján nem nemes penész van. Az a gond vele, hogy te csak a kupakján látod, nem mikroszkóppal nézed és így fogalmad sincs, hogy a lekvárban is van.

Nálunk apukám annak idején nem törődött az ilyen dolgokkal, majd egy vendégség alkalmával anyukám egyik kollégája (orvos) elmesélt dolgokat a penésszel kapcsolatban és nagyon durva dolgokat. Azóta anyukám, ha egy befőttben penész van azonnal dobja ki. Nem mániákusan, csak penészes vagy? Akkor mehetsz alapon.


Direkt odaírtam a hsz-em végére:"Természetesen ennyitől nem lesz baj, de kerülni kell az ilyen ételeket."

2014. aug. 10. 14:51
Semmit.
19. syria (válaszként erre: 18. - Angelic smile)
2014. aug. 10. 14:48

„A penész rákkeltő, gyakran aflatoxint tartalmaz, amely elősegíti a májrák kialakulását.” Ez a mondat nagyon durva ehhez a fórumhoz. Pl. nemes penészről nem hallottál? (Pl. sajtokon, téliszalámin, tokaji borokon, stb.)

Egyébként meg tegye fel a kezét, az a precíz háziasszony, akinél soha, semmilyen körülmények között nem ütötte fel a fejét a hűtőjében pl. gombostűfejnyi penész.

2014. aug. 9. 23:24

A penész rákkeltő, gyakran aflatoxint tartalmaz, amely elősegíti a májrák kialakulását.

Természetesen ennyitől nem lesz baj, de kerülni kell az ilyen ételeket.

17. Jasmine77 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2014. aug. 9. 21:35
Valóban a penész a fonalaival átszövi azokat a részeket is, ahol emberi szemmel még nem látható. Ezért mondják azt is, hogy a sajt széle is ha penészes, nem elég levágni róla, hisz az egészben benne van. Nem ettől az egy evéstől lesz bajod, hanem annak lesz tőle baja, aki rendszeresen fogyaszt hasonlókat, mert akkor a szervezet már nem tud méregteleníteni. Én azt gondolom, nem kell aggódni, viszont azért ha kenyéren vagy egyéb ételen megjelenik pici foltban, kisebb veszteség kidobni a penészes ételt, mint utána a candida és egyéb betegségek.
16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2014. aug. 9. 16:38
Semmi bajod nem lesz! Én volt, hogy előregyártott szendvicset ettem, és a végén vettem észre, hogy a kenyér egy része penészes volt. Semmi bajom nem lett.
2014. aug. 9. 15:46
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segitséget :)
14. Beu23
2014. aug. 9. 15:22

anyukám nagyon finom lekvárt csinál az én üvegem is sajna penészes volt de kár lett volna kidobni. a lekvárnak semmi baja nem volt.


szerintem célszerű kisebb üvegbe elrakni a lekvárt ami el fogy hamar.

13. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2014. aug. 9. 14:28

Annak idején, még gyerekként, direkt lestük, hogy van-e penészes befőtt vagy lekvár, mert azt mindig rögtön felbontották - penészfolt kidobva, mi pedig jókat lakmároztunk... :-)))

Ha csak gombostűfejnyi penész volt, még azt is észrevettük és jeleztük, nehogy tovább romoljon :-)))


Komolyra fordítva: persze, már olvashatjuk, hogy egészségtelen ennek elfogyasztása, mert a penészgomba fonalai már átszőtték a befőttet/lekvárt - de ha csak a tetőn és az üveg szélén volt, akkor ne aggódj.

Olvastam már olyan tanácsot is - nem emlékszem már, hogy hol - hogy megmenthető a befőtt/lekvár, ha kidobjuk a penészt, felforraljuk, és tiszta üvegben újból dunsztoljuk. Hát, nem tudom...

12. lilibe
2014. aug. 9. 14:24
Nem hinném hogy bármi bajotok lenne tőle, ne aggódj! :-)
11. 9089b602ef (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2014. aug. 9. 14:16

Ha tényleg csak a kupak,meg az üveg szája volt penészes, nem lehet baj belőle.


Ha a lekvár is,akkor már rázósabb a helyzet,de legrosszabb esetben egy hasmenés lesz a dologból.


Szóval azért nem kell túlságosan aggódnod.

10. syria
2014. aug. 9. 13:29
A penészt a hűtő körülményi csinálták. A lekvárnak semmi baja, nyugodt lehetsz.
2014. aug. 9. 13:20

Ha a lekvár volt penészes sem lesz semmi bajotok.


Amúgy valahol olvastam, hogy ha a lekvár tetején van a penész, és leszeded a tetejét, akkor se fogyasztható, mert a penész lefele kapaszkodik.

2014. aug. 9. 13:19
Semmiféle baj nem lehet.
2014. aug. 9. 13:14
Jajjj köszi köszi, szerintem nem volt a lekvár penészes mert az üveg aljából vettünk lekvárt... s a kupak meg az üveg szája volt penészes...
2014. aug. 9. 13:13
Nem
5. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2014. aug. 9. 13:13
Nem.
2014. aug. 9. 13:12
Nem.
2014. aug. 9. 13:11
Max egy kis hasmenés semmi több. De ha azt elmondanám hányszor ettem már ilyet.. Estig írhatnám XD
2014. aug. 9. 13:10
Ha a lekvár nem volt penészes,akkor semmi bajotok nem lesz!
2014. aug. 9. 13:09

Darázs tésztát csináltam, s a hütőben volt a lekvár....

Tesom mert a fiamnak s nekem, mondván kiszolgál minket :D


Ahogy megettük, pakoltam el s akkor vettem észre hogy penészes volt a lekvár kupakja, ill. a szája... viszont az üveg aljából ettük a lekvárt... azzonnal kidobtam, de már úgy-e ettünk belőle...


Lehet belőle baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook