Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Okostelefon-függőség fórum

Okostelefon-függőség (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Okostelefon-függőség

2020. aug. 30. 10:57
Nekem is okostelefonomon van,mert sokkal könnyebben tudok ügyeket intézni online,mintha a postán kénne sorba állnom vagy a hivatalokban.Viszont ha a gyerekkel megyek játszótérre vagy bárhova akkor csak rá figyelek nem a telefonomra.
2020. aug. 27. 11:34

Én a gyermekeimnél amennyire tudtam kitoltam az okostelefont, nem kaptak 6 évesen kütyüket.

Mivel a digitális oktatás is úgy kívánta, 11 évesen kénytelen voltam saját telefont venni Neki, ami csak az övé. Volt öröm:) A nagyobbik lányom 19 éves...neki régóta van:)

Március óta nincs iskola, én dolgozom...a kütyüjén lóg amikor teheti. Szeret olvasni, rajzolni, de rengeteg időt tölt otthon, és úgy látom a társas magány jellemzi a kamaszok világát.

Aggaszt a dolog, amikor időnk engedi kiragadom ebből, de ahogy hazaérünk, első a kütyüje!!!


Nálam az veri ki a biztosítékot, amikor közös ebéd közben látok családokat kütyüzni...nem egymással beszélgetnek abban a kevés időben.

10. syria
2020. aug. 24. 11:29

Szerintem az okostelefon-függőség tud hasonló károkat okozni, mint az alkohol, vagy a drog. Nem mentség a játszóterező, strandoló, gyerekére a kütyü miatt akárhol nem figyelő anyuka számára az, hogy talán dolgozik.

Ez a maga nemében fantasztikus eszköz túl hirtelen tört rá a társadalomra, amelynek nagyon sok tagja alkalmatlan a megfelelő használatára, legyen az felnőtt, vagy gyerek, mindegy. (Az internetkultúrát is még csak tanultuk, máris elérhető lett az, amire pár évtizede csak vágytunk: tudjunk egyáltalán telefonálni.) Természetesen jócskán vannak kivételek, sőt mi több: szélsőségek is, pl. akik visszautasítják a mobilt, nem csak az okost, a „butát” is.

2020. aug. 23. 15:01
Én főleg hivatalos dolog miatt használom :csekk befizetés, gyerekek ovi-suli dolgait (csoportok) informálódni, utalasok, vásárlás, olcsó dolgokat keresek, cserebere stb stb. Nagyon ritkán játszom
8. Rebus01 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. aug. 23. 13:07

Amennyit én játszom elenyésző.

Na de a passziánsz, az sok időmet felemészti ha ráérek🤷🏼‍♀️

7. gyöngy:) (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. aug. 23. 12:33
😀👍
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Rebus01)
2020. aug. 23. 12:04
Főleg a bakancslista.
2020. aug. 23. 11:49

Itt a portálon lévő kérdések zöméből is látszik, hogy az emberek nem tudják használni a netet.

Okostelefon használatot kár tanítani, chat-elni bárki tud.

Ez okozza a függőséget, meg a facebook, meg a bakancslista.


Én telefonon bankolok, fizetem a csekket stb.

Könnyíti az életem.

2020. aug. 23. 11:38

Nincs az okos telefonokkal semmi baj, csak az emberek nem tudják használni. Vagyis nem arra használják, amire kéne. Ahogyan az internetet sem.

Nagyon megkönnyíti a mindennapi életünket, de elég sok szemét is elérhető, az emberek sokan beleragadnak ebbe a szemétbe és ebből nehéz kijönniük.


Ezért gondolom azt, hogy a gyermekeket (és felnőtteket is) nem tiltani kéne az okos dolgoktól, hanem megtanítani őket valóban okosan használni.

2020. aug. 23. 10:34
Ha szórakozni vagyok, vagyunk csak képkêszîtês miatt vesszük elő a telót aztán megy vissza a táskába. Itthon szeretünk belebuzulni, de a szórakozás az szórakozás. Hülye lennék élményekről lemaradni a telefon miatt.
2020. aug. 23. 10:21

Azok, akik a telefontól nem látják a gyereküket, anélkül sem látnák. Valóban érdekes, ahogy elmenekülünk a virtuális világba. Ez lett a stresszoldás, a szórakozás, pihenés. Sem elitélni, sem piszkálni nem kell őket. Oka van, ha valaki ennyire el akar menekülni a világ elől. És ilyen sokan járnak ebben a cipőben. ( Egyébként sokszor dolgozik, könyvet olvas , másnapi programot szervez, aki "telefonozik". Csak most egy db eszköz van hozzá, nem sok, ezért feltűnő, hogy mindig a kezünkben van.) Valahogy inkább kitalálhatnák az "okosok", hogy mit tegyen az egyszeri ember, hogy képes legyen újra a valós jelenben létezni és azt élvezni.

Az úszómedencés sztorihoz meg: Én óvodás koromban ugyanezt eljátszottam a nagymamámmal a strandon. (pedig nem volt a kezében semmiféle telefon harmincöt évvel ezelőtt). A kismedencéből átsétáltam az úszómedencébe. Karúszó, minden nélkül. Bementem a vízbe és úsztam. Nem történt semmi. Kiderült, hogy tudok úszni. :-)

2020. aug. 23. 09:35
Az utóbbi években az okostelefonok jócskán megváltoztatták az életünket. Könnyebbé és elérhetőbbé tette sokunk feladatait. Napi tevékenységeink ezerszer egyszerűbbek és gyorsabbak lettek, pár gombnyomással tudunk befizetni számlákat, e-mailt írni, chatelni, fizetni a boltban vagy csak tájékozódni. Viszont ennek vannak veszélyei is jócskán...

Ugrás a teljes írásra: Okostelefon-függőség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook